• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Cryptoland

Niki, Atti, ez nagyon komolyan indul!!!(y)
No, de Tőletek ezt szoktuk meg.:) Kíváncsi vagyok a folytatásra, bár különösebben nincsenek kétségeim.
 
"Etetős" videót légyszi - légyszi! :eek: :rolleyes: :cool:

Már nem olyan látványos a tömegjelenet, mert három felé szelektáltuk őket. Külön akiba kerültek az S, az SS és az SSS kategóriájúak! Jöhetsz mazsolázni belőlük, vannak bitang szépek köztük!
 
  • Like
Reactions: TZ
Nagyon szívesen mazsoláznék, gondolhatjátok. :rolleyes: :)
A fenti képeken is látszódik, hogy vannak nagyon klasszak közöttük. (y)
 
A Sötét és Világos oldal egyben. A scapet még ne vegyétek figyelembe- alakítás alatt van. Ez a bejegyzés a szűrésről szól, ami nem a megszokott!

P1310409 by Luigipapa13, on Flickr

Az Ikrek egy szűrőről mennek, a két 40 literest egy 2075-ös Eheim szűri. Ez volt itthon:D! (nincs alul szűrve) A szívó és nyomó ágat is ketté osztottuk és szűkítettük, de még így is fojtani kellett.

P1310402 by Luigipapa13, on Flickr

P1310403 by Luigipapa13, on Flickr


Arra az esetre ha a szűrő két ága nem egyforma mennyiségű vizet szállítana és az egyik oldalon csökkenne a vízszint, a másikban pedig emelkedne- rosszabb esetben kiöntene- egy üvegből készült csővel összekötöttük a két oldalt. Így mint egy közlekedőedény kiegyenlítik egymást!

P1310410 by Luigipapa13, on Flickr
 
Ezabeszéd!(y)(y)(y)(y)(y)
engem meg lehurrognak, hogy hülyeség és nem fog sikerülni...
A kiegyenlítő üveg csövet honnan szereztétek? :)
 
Ezabeszéd!(y)(y)(y)(y)(y)
engem meg lehurrognak, hogy hülyeség és nem fog sikerülni...
A kiegyenlítő üveg csövet honnan szereztétek? :)

Nyugi, nekünk is azt mondták, hogy ez így nem működhet! De nem akartunk még két szűrőt beüzemelni, ez meg üresen állt itthon. Néhány napi fejtörés után ezt bírtuk kitalálni!
Lassan két hete működik minden gond nélkül. Az összekötőt egy üvegműves ember készítette 20-as üvegből.
 
Az összekötők végeit szúnyoghálóval lezártuk, mert a szelektált CRS garnélák simán közlekedtek benne.
 
Sziasztok!

Nagyon szép lett ez az iker-akvárium is, mindenképpen követni fogom. 1-2 éven belül szeretnék én is eljutni arra a szintre, hogy CRS-eim legyenek és jól érezzék magukat. Ha jól látom most mindkét oldalon CRS van. Nem az volt a terv, hogy a világos akiban valamilyen sötét garnéla lesz?
 
Sziasztok!

Nagyon szép lett ez az iker-akvárium is, mindenképpen követni fogom. 1-2 éven belül szeretnék én is eljutni arra a szintre, hogy CRS-eim legyenek és jól érezzék magukat. Ha jól látom most mindkét oldalon CRS van. Nem az volt a terv, hogy a világos akiban valamilyen sötét garnéla lesz?

Köszi!
Valóban, mindkét oldalon CRS van, sőt van egy kettéosztott 54 literes aki is és abban is azok vannak:D! Próbáljuk szelektálva szaporítani őket. Ha minden jól megy és a Cryptok is összeszedik magukat, akkor tavasszal jönnek a sötét színű garnélák.:whistle:
 
Nyugi, nekünk is azt mondták, hogy ez így nem működhet! De nem akartunk még két szűrőt beüzemelni, ez meg üresen állt itthon. Néhány napi fejtörés után ezt bírtuk kitalálni!
Lassan két hete működik minden gond nélkül. Az összekötőt egy üvegműves ember készítette 20-as üvegből.
Azt próbáltátok, hogy az egyik akiba öntetek 1-2 liter plusz vizet? Ha igen, kiegyenlítődött a vízszint? Vagy hogy befogtátok az egyik beszívó ágat, és akkor mit történik? :) Remélem működik a rendszer :)
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére