• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás CRS Heaven

Icepeak

Főkertész
Úgyérzem engem is teljesen elkapott a garnéla láz :) már többet foglalkozok velük mint a növényessel... Szóval már sokan vannak a kis 13l akváriumba és muszáj nagyobb medencébe költöztetni őket ,hogy jól érezzük magukat.

A nyers adatok :)
Akvárium: 50x30x20 (cm) kb 30l
Szűrés: Eheim 2041 , matrix troppal megtöltve, szívó ágon szivacs
CO2: Tropica 95g co2 set 0/24 :)
Világítás: még kétséges...
Talaj: Oliver Knott barna agyagos aljzat 5l


Nem növényes akvárium , de kétségtelen muszáj rakni bele valami gazt. Hála az égnek létezik előre fára növesztett moha a tropica kínálatában. A fa fajtáját meg nem mondom , de nagyon dekoratív viszont a mohát tudom :) Vesicularia dubyana "Christmas". Megkönnyítik az ember munkáját az egyszer biztos.... :)

A szűrő még nincs tele szűrőanyaggal. A garnélák költöztetésével együtt fog átkerülni a régi szűrőből a szűrőanyag az eheim-be. Ez az egész a biztonság kedvéért megy. Természetesen jelen pillanatban is adagolom a baktérium kultúrát az akváriumba , de na így legalább nyugodtan fogok aludni.

Víz paraméterek a megszokott 130-160tds , 20-24C , ph 6,5-6,8 . Tiszta lágy vizes cserék visszasózva 130-as tds-re. Ásványi anyag és növénytápozás minden vízcserénél. Heti 2x csere alkalmanként 10l.


Hát had röfögjön :)
 
14575870521_3b10e8046f_c.jpg
 
Tényleg tetszetős kis fadarab, és jó kis rejtekhely a barlang ami alatta van! :) Ha megnő a moha, és nem vágod vissza, akkor igazi mohadomb lehet belőle... :) Más dekort/növényt tervezel még?
 
Tényleg tetszetős kis fadarab, és jó kis rejtekhely a barlang ami alatta van! :) Ha megnő a moha, és nem vágod vissza, akkor igazi mohadomb lehet belőle... :) Más dekort/növényt tervezel még?

Az a fa 2db lenne :) Amikor megláttam a boltban nem volt kecc mecc egyből ez a kép ugrott be és jött is velem haza. Nem igazán akarom még az elején bántani a mohát szeretném ,hogy jó terebélyes legyen ,hogy legyen alatta hova bujkálni:X3:
Még egy ilyen fát akarok bele rakni illetve apró lávaköveket amire riccardiát teszek és hagyom nagyra megnőni és még 1 kis tő buci-t :)
 
Jó kezdés, kíváncsi vagyok az eredményre.
A világítás nem lesz kevés? Tervezel bele más növényt is?
 
Jó kezdés, kíváncsi vagyok az eredményre.
A világítás nem lesz kevés? Tervezel bele más növényt is?

Garniknak nem kell sok fény , a mohának se :) De viszont lesz pilács csere. Már terv is megvan már csak egy 3as szármaró híja van , hogy le tudjam gyártani. :D
Egy kis riccardiát és 1 tő bucephalandra-t ;)
 
Az a fa 2db lenne :) Amikor megláttam a boltban nem volt kecc mecc egyből ez a kép ugrott be és jött is velem haza. Nem igazán akarom még az elején bántani a mohát szeretném ,hogy jó terebélyes legyen ,hogy legyen alatta hova bujkálni:X3:
Még egy ilyen fát akarok bele rakni illetve apró lávaköveket amire riccardiát teszek és hagyom nagyra megnőni és még 1 kis tő buci-t :)

:) Királyul hangzik! Kíváncsi vagyok a végső képre. Kis buci a mohadomb tetőn? :lurking::woot:
 
Jövőhét szombaton költöznek a garnélák. Addig is napi szinten adagolom a baktérium kultúrát és 2 naponta cserélem a vizet. Költözés előtt még a régi lakhelyük szűrőjéből átkerül az eheim-be a beállt szűrőanyag. Az akvárium indítás (előző hét szerda) óta van benne 2 kicsi crs. Eddig minden rendben velük :) (lehet ge@iségnek tűnik , de ők a "feláldozhatók")
Remélem a világítás is elkészül a héten... Jelen pillanatba semmi világítás nincs felette. 1méter 5630 ledszalag , dimmelővel egy általam készített alu bordán fog működni. És miért is led? Nem fűti az akváriumot , olcsó és meg lehet csinálni szépen :)
 
A lámpa 90%-ban készen van :D

-A hűtőborda kész. Saját gyártmány aluból :)
-5630-as ledszalagból 1méter kerül az akvárium felé értelemszerűen két részre vágva (50-50cm). Már fel is van ragasztva és be is van kábelezve illetve a dimmer is beállítva.
-Fenyő állványzat összerakva és már a második és egyben utolsó réteg szárad.

Amint megszáradt a fán a lakk feldobom rá a bordát és csinálok róla egy fotót! :)


Végösszeg:
Aluminium , megmunkálás = ingyen (kb 10000-15000ft lenne anyaggal megmunkálással)
5630 led szalag 1m = 1500ft
Dimmer , csatlakozók = 1100ft
Táp = ingyen (kb 2000ft)
220x30x40 fenyő "léc" = 1400ft
Lakk = ingyen (kb 500ft)

A végösszeg nekem 3000ft. :)


És ha már lefotóztam megmutatom! Épp készül a borda... :D

14624285811_0e5cee51a4_c.jpg
 
Utoljára módosított:
Hála az égnek a fekete cyano eltűnt... :) Csináltam egy nagy vízcserét , a talajt el egyengettem és megkerestem az indításkor bekerült a 2 kicsi crs-t. Megvannak , szép a színük, esznek és mozgékonyak. Ennek örömére 7db nálam született 1-1,5cm növendék már az átszoktató vödörben van és várják ,hogy bekerüljenek az új helyükre. :) Jövőhéten átkerül még 10db , a rá következő hétre a maradék is megy az új helyre!

A lámpa kész! Nekem nagyon bejön. Fénye kicsit sok , de ezért van a dimmer :D :D :D
 
Újabb adag nálam született kis lurkó költözik :) Szám szerint 14 és így már 23-an fognak lubickolni az új helyen :D
A kifejlett példányokkal még várok... Viszont van rengeteg 1-2 hete kikelt 3-4mm nagyságúak is. Őket nem tudom mikor lenne célszerű átköltöztetni. Valaki ötlet?

14456075730_cc48829cf3_z.jpg
 
Szerintem 1cm méret körül a legjobb. Akkor már elég nagyok, de még jól bírják a változást.
Ha kintről rendelsz, azokat is kb. 1-1,2cm méretben küldik.

Persze majd szentgyo mester megmondja.
 
Back
Oldal tetejére