1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata Learn More.
  2. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

Crossocheilus siamensis - Sziámi ormányos márna

Kategória: 'Halak', témanyitó: Arizona, téma nyitása: Máj 15, 2009.

1. meszes
    Épp nem fórumozik ...

meszes Kertész szaki

Tag:
    Júni 24, 2013
    Kedvelik:
    206
    Hely:
    Hódmezővásárhely
    Nálam a nagy akiból átkerültek a crossocheilus reticulatus faj.
    Ami igazán durván be volt ecsetelődve a fa. kb 3-4cm hosszú szőrös jószág, és úgy megkopasztották, ahogy elő van írva.

Woodoo001 kedveli.
  2. Renton
    Épp nem fórumozik ...

Renton Kertész tanonc

Tag:
    Máj 25, 2013
    Kedvelik:
    14
    Hely:
    Várpalota
    Az agancs alga ellen vetettem be, segített is. De csak kiegészítő volt a többi algafékező módszer mellett. Viszont mikor megnött, az volt a hobbija, hogy szálanként húzta ki a frissen ültetett füvem. Kihúzta, ès nézte hogy ùszik felfelé a víz tetejére. Jópofa volt, de mivel ez elég költséges játék: költözött. 2 szemet tartottam, csak az egyik volt kertész, de aranyosak voltak mikor játszottak. Nagy teret igényelnek, mert nagyon gyorsak és pillanatok alatt végigérik az akváriumot. Játék közben rendszeresen eltörték a növényeket.

Woodoo001 kedveli.
  3. Rinagy
    Épp nem fórumozik ...

Rinagy Tapasztalt kertész

Tag:
    Okt 9, 2010
    Kedvelik:
    9
    Hely:
    Martonvásár
    Köszönöm! A jávai mohát tulajdonképpen megölték. Tegnap bedobtam nekik uborkát, nagyon rácuppantak, szabályosan harcolnak érte. Salátával próbálkoztam, ahhoz hozzá se nyúlnak. Majd spenóttal is próbálkozom. De annyira falánkak, hogy még így is látom őket mohát enni.

4. Izabella
    Épp nem fórumozik ...

Izabella Kertész szaki

Tag:
    Szept 23, 2012
    Kedvelik:
    27
    Hely:
    Szombathely
    ez annak a jele hogy kevés a nekik valo alga. a spenotot nagyon szeretik még a corik is

5. beni7
    Épp nem fórumozik ...

beni7 Kertész tanonc

Tag:
    Ápr 25, 2013
    Kedvelik:
    4
    Hely:
    Cegléd
    Sziasztok!

Ma nekem is bekerült egy az aksimba. Arra lennék kíváncsi hogy szerintetek rakjak még egyet mellé vagy jó lesz egyedül is?
    Gyakorlatilag pár pamacs ecset algám van nagyon és kevéske agancs. 54l , 2x24W , nagynyomású CO2 , tetra 400, 20 db Amanda lazac, 5db Törpe szívóharcsa.

köszi

6. Beni
    Épp nem fórumozik ...

Beni VIP kertész

Tag:
    Júli 10, 2011
    Kedvelik:
    2,340
    Hely:
    Tatabánya
    Ne.

7. Renton
    Épp nem fórumozik ...

Renton Kertész tanonc

Tag:
    Máj 25, 2013
    Kedvelik:
    14
    Hely:
    Várpalota
    Nagyon ne!
    Bár jobban szereti a társas életet a sziámi, már így is túltelepítetted az akváriumot. Az akváriumban pedig 1 kifejlett példány sem igazán fér el (54l). Úgyhogy kezdj el gondolkozni rajta hova kerüljön, ha megnő.

8. beni7
    Épp nem fórumozik ...

beni7 Kertész tanonc

Tag:
    Ápr 25, 2013
    Kedvelik:
    4
    Hely:
    Cegléd
    Így terveztem én is hogy ha megnő ajándékozva lesz. Első körben 10 Amanda volt , de gyakorlatilag nem is lehetett látni őket (bujdostak) amióta 20 lakik bent látszik hogy van hal is :) A Sziámi most ismerkedik a tereppel , nem eszik még algát, gondolom kell neki kis idő amíg megszokja a helyét.

9. Botond
    Épp nem fórumozik ...

Botond Kertész tanonc

Tag:
    Szept 1, 2014
    Kedvelik:
    16
    Nálam 2van egy 130l akiban fonal algát nem nagyon eszik de a növényeket néha meg csipegetik.

10. Botond
    Épp nem fórumozik ...

Botond Kertész tanonc

Tag:
    Szept 1, 2014
    Kedvelik:
    16
    Ja és volt egy idoszakuk amikor bujkáltak alig jöttek elő mintha rosszul éreznék magukat(nem tudom ez mitől lehetett) de mostanában kint vannak állandóan kergetőznek de más halakat nem bántanak.

11. Izabella
    Épp nem fórumozik ...

Izabella Kertész szaki

Tag:
    Szept 23, 2012
    Kedvelik:
    27
    Hely:
    Szombathely
    Azt hogy a növényeket ne kostolgassák az megoldhatod hogy raksz be mikrozott /1-2 percig/ spenot levelet vagy uborka szeletet aminek a héját levágod. .élmény amikor megtalálják és eszik

Botond kedveli.
  12. Botond
    Épp nem fórumozik ...

Botond Kertész tanonc

Tag:
    Szept 1, 2014
    Kedvelik:
    16
    Megpróbálom, igaz egyszer már próbálkoztam de nem nagyon találtak rá így kb 5 perc után kivettem.

13. Izabella
    Épp nem fórumozik ...

Izabella Kertész szaki

Tag:
    Szept 23, 2012
    Kedvelik:
    27
    Hely:
    Szombathely
    5 perc az kevés ahhoz hogy megtalálják és ismerkedjenek vele ha fél nap eltelik és akkor sem kell nekik akkor probálkoznék mással pl: cukkinivel de az enyémek arra nem jártak. de egyszerre csak 1 darabbal probálkoznék

14. Botond
    Épp nem fórumozik ...

Botond Kertész tanonc

Tag:
    Szept 1, 2014
    Kedvelik:
    16
    Köszi bár én káposzta levéllel próbálkoztam. Azt mondják az is jó. Próbálkozom több mindennel hátha nem szeretném őket kirakni az akiból. Főleg hogy sokan írták ragcsálják a jávai mohát igaz még nincs még de akarok beszerezni jó lenne leszoktatni őket a növényekről.

15. Izabella
    Épp nem fórumozik ...

Izabella Kertész szaki

Tag:
    Szept 23, 2012
    Kedvelik:
    27
    Hely:
    Szombathely
    káposztalevéllel ovatosan bánnék de a saláta levél is szobajöhet de nálam a spenot a nyerő

16. Botond
    Épp nem fórumozik ...

Botond Kertész tanonc

Tag:
    Szept 1, 2014
    Kedvelik:
    16
    Kíváncsivá tettél,van esetleg benne valami ami nem túl jó a halaknak?

17. Sgábor
    Épp nem fórumozik ...

Sgábor Kertész szaki

Tag:
    Okt 9, 2009
    Kedvelik:
    128
    Csak bird oket elkapni:D:mad:

18. pepe0419
    Épp nem fórumozik ...

pepe0419 VIP kertész

Tag:
    Szept 24, 2014
    Kedvelik:
    844
    Hely:
    Nagykanizsa
    Nekem a Rotala wallichire kaptak rá a kb. 1 éves rókák :( Pedig van algám is, bár inkább csak pár pamacs ecset, sok zöld por és nem kevés zöld pont. Leszoktatni nem lehet, ugye? Két-három naponta adok nekik valamilyen zöldséget mostanában, de úgy veszem észre, hogy kb. 1 hete csipkedik a wallichit.

19. Izabella
    Épp nem fórumozik ...

Izabella Kertész szaki

Tag:
    Szept 23, 2012
    Kedvelik:
    27
    Hely:
    Szombathely
    Probálj meg olyan zöldséget adni neki amit szeret én mostanában sütötököt adok amit nagyon szeret a spenot meg a legjobban bejön neki persze elötte a spenotot forro vizzel leöntöm a sütötököt pedig 2-3 percig mikrozom hogy kicsit puha legyen az uborkának a közepét eszi ki de abbol nem sok marad neki mert a nyulcsiga ha rátalál azt nem tudja elzavarni

20. pepe0419
    Épp nem fórumozik ...

pepe0419 VIP kertész

Tag:
    Szept 24, 2014
    Kedvelik:
    844
    Hely:
    Nagykanizsa
    Az a vicces, hogy a növény már hetek óta bent van és hozzá sem nyúltak. Kb. 1 hete kapják a mezei leveleket, erre most nekiestek a Rotalanak. Amúgy eddig max heti 1 alkalommal kaptak zöldséget, ahogy eszembe jutott. Alga azért még lenne nekik, bár tényleg nem vészes, csak a zöld por, de azt meg nem eszik a dögök.

Aktuális oldal megosztása