• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Crossocheilus siamensis - Sziámi ormányos márna

az előbb rossz helyre postoltam...

sziasztok!
hallottatok olyanról, hogy sziámi algaevők felnőtt garnélákra (neocaridina heteropoda változatok) vadásznak?
egy ideje arra lettem figyelmes, hogy jellemzően egy-egy red cherrym elpusztul, a tetemeket pedig sziámi algaevők takarítják el. szám szerint azt sem tudom, hogy hány garnéla lehet az akváriumban - 240 literes a tank, legalább 30-40 garnéla van benne, így egy-egy elhullás észrevehetetlen. ma délután viszont a saját szememmel láttam, ahogy a 4 sziámi algaevőm levadász egy nagy, egészséges nőstény red cherryt (épp nem petés)...
van valakinek hasonló tapasztalata, vagy csak én fogtam ki ezeket a mutánsokat? válaszaitokat előre is köszönöm!
 
Van bajsza? Mert ha igen akkor hamis sziámi algaevőt vettél.........az meg agresszív fajta és nem eszik algát :evil: .
 
neonhal said:
az előbb rossz helyre postoltam...

sziasztok!
hallottatok olyanról, hogy sziámi algaevők felnőtt garnélákra (neocaridina heteropoda változatok) vadásznak?
egy ideje arra lettem figyelmes, hogy jellemzően egy-egy red cherrym elpusztul, a tetemeket pedig sziámi algaevők takarítják el. szám szerint azt sem tudom, hogy hány garnéla lehet az akváriumban - 240 literes a tank, legalább 30-40 garnéla van benne, így egy-egy elhullás észrevehetetlen. ma délután viszont a saját szememmel láttam, ahogy a 4 sziámi algaevőm levadász egy nagy, egészséges nőstény red cherryt (épp nem petés)...
van valakinek hasonló tapasztalata, vagy csak én fogtam ki ezeket a mutánsokat? válaszaitokat előre is köszönöm!

Szia,
Nekem is volt két példány. Először tették a dolgukat: ették az algát. Később sajna rákaptak a garnélákra meg a mohára, ezért menniük kellett.
 
vapega said:
Van bajsza? Mert ha igen akkor hamis sziámi algaevőt vettél.........az meg agresszív fajta és nem eszik algát :evil: .

A siamensis-nek van bajsza :angel:
 
raggacs said:
vapega said:
Van bajsza? Mert ha igen akkor hamis sziámi algaevőt vettél.........az meg agresszív fajta és nem eszik algát :evil: .

A siamensis-nek van bajsza :angel:

Jogos. Rosszul fogalmaztam. Pontosabban azt akartam írni: ha nincs bajsza és a fekete csík nem ér végig a testén (beleértve a farokúszó közepét) akkor hamis.
Sorry
 
Nem hamisak, igaziak :)
És egész nap kutatják az akváriumot, ha algát találnak, megeszik. Nemsokára elviszem egy ismerősömnek őket. Sajnálom hogy meg kell válnom tőlük, indítás óta megvoltak...

t3v3h, akkor hasonló cipőben járunk...
Remélem másnak nem lesz ilyen rossz tapasztalata ezekkel a halakkal!
 
Az 5 algázóm közül a legidősebb,legnagyobb halam néha megkergül!
Meg se mozdulunk az aki előtt és hirtelen mint a bolond össze-vissza úszkál!
A másik 4-el nincs gond!
Mitől bolondul meg?

Üdv Jani!
 
Szia Jani!

Jani 614 said:
Mitől bolondul meg?

A válasz az írásodban:
Jani 614 said:
a legidősebb

Sajnos ahogy idősödnek egyre inkább kezdik rosszúl tűrni a társaságot (talán még a magukét is), meg a bezártságot, előjönnek a teritórium védő reakcióik is (ilyenkor szokták nyugdíjjazni őket és valami nagy akváriumba, amiben sok búvóhely van elajándékozni)!

A.ttila
 
Egy érdekesség amit itt megemlitenék ezzel a halal kapcsolatban,volt 5db-om amit sajnos idövel ahogy magnöttek el kellett ajándékozzam,pedig nagyon szerettem öket,szorgos kis társaság volt...
Na de a lényeg hogy átkerültek a szomszédomhoz egy 600l-es akiban amiben ö diszkoszokat tartott s ott méretükhöz képest kényelmesen s vigan éltek tovább.
Majd ugy pár hónap elteltével épp a napokban szomorúan mesélte nekem a szomszéd, hogy munkából hullafárdtan hazaérve végezte a szokásos vizcserét s az aki takaritását s végeztével félholtan esett ba az ágyba aludni,majd reggel felkelve azt vette észre hogy mind az 5 C.siamensis holtan fekszik az aljzaton... :cry:
Mint kiderült az aki levegöztetöjét elfelejtette visszakapcsolni s igy a 28-29 fokos vizböl gyorsan elillant az a kevés oxigén is ami benne maradt,s ök voltak a legelsök akik megadták magukat,az összes többi hal ugy ahogy tulélte de ök sem voltak fényes állapotban.
Igy feltettem a kérdést neki és magamnak is,hogy lehet hogy mindenki a diszkoszokat tartja a legérzékenyebb halaknak s egy hiba folytán nem ök dobták be elsönek a törölközöt....?¿? :wtf:
 
Kavicsos köszi a válaszodat!
Hát sajnálom,hogy ez a szép és érdekes hal az idő múltával begolyózik!
 
Csak hogy egy újabb dologgal gazadagítsam a palettát amit ez a jószág kedvel: Nálam a parvulák sárguló végét rágcsálják, ami nem is lenne baj, de időnként (gyakran) tövestől ki is rángatják őket, aminek felettébb nem örülök. Mondjuk alga nem sok van az akiban, kivéve a gömbmohát, de azt még nem láttam, hogy csócsálnák (pedig azért nem haragudnék). Időnként esznek egy kis lemezes tzápot, de ettől függetlenül úgy tűnik éhesek maradnak.
 
Sajnos nálam teljesen felborították az akvárium békéjét. Nagyon vehemensen védelmezik a területüket fajtársaikkal és az egyéb halakkal szemben is. Az utóbbi időben előfordult néhány alkalommal, hogy a Hengeli razbórák kiugráltak az akváriumból. Most azt próbálom kideríteni, hogy van-e valami közük ehhez a sziámi algázóknak, vagy csak túl telepített az akvárium. A sziámik még fiatalok, így nem fognám a korukra a viselkedésüket, mindenesetre aggasztó, ahogy kimerülésig hajtják egymást az akváriumban. Remélem, hogy a koruk előrehaladtával nem lesznek még agresszívebbek.
 
Norbert said:
Sajnos nálam teljesen felborították az akvárium békéjét. Nagyon vehemensen védelmezik a területüket fajtársaikkal és az egyéb halakkal szemben is. Az utóbbi időben előfordult néhány alkalommal, hogy a Hengeli razbórák kiugráltak az akváriumból. Most azt próbálom kideríteni, hogy van-e valami közük ehhez a sziámi algázóknak, vagy csak túl telepített az akvárium. A sziámik még fiatalok, így nem fognám a korukra a viselkedésüket, mindenesetre aggasztó, ahogy kimerülésig hajtják egymást az akváriumban. Remélem, hogy a koruk előrehaladtával nem lesznek még agresszívebbek.

Egy képet rakhatnál fel a halacsokról mert a viselkedésük inkább a hamis sziámira emlékeztet.
 
Tomi said:
Egy képet rakhatnál fel a halacsokról mert a viselkedésük inkább a hamis sziámira emlékeztet.
Igen, erre a lehetőségre én is gondoltam, de utánajártam részletesebben, ami alapján kizárható, hogy a hamis sziámik lennének: 1., van egy pár bajuszuk, 2., a fekete sáv végig fut a farok végéig ( egészen az úszósugarak végéig), 3., megbízható helyről vásároltam... :roll:
Hozzá tartozik még a megfigyelésemhez, hogy a leírt viselkedést etetéskor produkálják a legintenzívebben.
 
Norbert said:
Tomi said:
Egy képet rakhatnál fel a halacsokról mert a viselkedésük inkább a hamis sziámira emlékeztet.
Igen, erre a lehetőségre én is gondoltam, de utánajártam részletesebben, ami alapján kizárható, hogy a hamis sziámik lennének: 1., van egy pár bajuszuk, 2., a fekete sáv végig fut a farok végéig ( egészen az úszósugarak végéig), 3., megbízható helyről vásároltam... :roll:
Hozzá tartozik még a megfigyelésemhez, hogy a leírt viselkedést etetéskor produkálják a legintenzívebben.
Nállam is teljesen fel vannak pörögve mostanában... Nem értem mi történhetett. Kicsit megijedtem nehogy ammonia mérgezésük legyen aminek az egyik kezdeti tünete az agressziv viselkedés, ha jól tudom.
 
Nekem van 3darab sziámi algázóm kb fél évesek eddig minden rendben volt.
Pár hete tapasztaltam hogy az egyik ? szerűen meghajlott.
Mi lehet ennek az oka??
 
Sziasztok. Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy adott egy 200 literes növényes akváriumom és eléggé el fonálalgásodott sajnos a helyzet. Sziámi ormányos márnákat tervezek bele venni párat, de van egy Labeo bicolorom. Szerintetek megférnek egymással ekkora akváriumban? vagy összetűzések lennének? sok búvóhely van, paladarabok, sűrű növény, kókuszdió,gyökerek.
 
Szia komlo!

Sziasztok. Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy adott egy 200 literes növényes akváriumom és eléggé el fonálalgásodott sajnos a helyzet. Sziámi ormányos márnákat tervezek bele venni párat, de van egy Labeo bicolorom. Szerintetek megférnek egymással ekkora akváriumban? vagy összetűzések lennének? sok búvóhely van, paladarabok, sűrű növény, kókuszdió,gyökerek.

Ha tényleg fonál és nem ecset algád van akkor nem a legjobb választás a Sziámi!
Inkább Molli.
A Labeok felnőtt korukra elég ingerlékenyek más halak társaságában, Sziámik szintén!
Ha nem akarsz folyamatos kergetőzést később akkor ezt a párosítást nem ajánlanám!

A.ttila
 
Szia komlo!



Ha tényleg fonál és nem ecset algád van akkor nem a legjobb választás a Sziámi!
Inkább Molli.
A Labeok felnőtt korukra elég ingerlékenyek más halak társaságában, Sziámik szintén!
Ha nem akarsz folyamatos kergetőzést később akkor ezt a párosítást nem ajánlanám!

A.ttila
Az a baj a mollival, hogy az igényelné az enyhe sózását a víznek, meg az elevenszülők nem annyira szeretik a co2-t én úgytudom.
 
Back
Oldal tetejére