• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Crossocheilus reticulatus - Ezüst fonalalgázó

feco6999

Kertész szaki
Sziasztok!

Mivel ennek a kedves halacsnak nem volt topikja, gondoltam nyitok egyet, ő is megérdemli :) Pláne, hogy rendkívül kevés infó van róla, pedig nagyon hasznos, ha valaki fonalalgával bajlódik. Szó szerint úgy eszik, mint a vattacukrot :)

Sajnos csak most találtam meg róla azt a lényeges infót, hogy a sziáminál is nagyobb a helyigénye. Nálunk 100 literben kettő van, és bár látszólag jól érzik magukat, nagyobb helyre lenne szükségük.

Ezt találtam róla:

"Crossocheilus reticulatus (FOWLER, 1934)

Akár 16-17 cm-re is nő, nemzettségének egyik legnagyobbra növő fajtája.
Ivarérett korára legalább 120 x 45 cm-es, vagy azzal egyenértékű akváriumban tartsuk.
A tiszta, jól áramló, oxigéndús vizet kedveli. Legyenek világos és árnyékos helyek egyaránt. Bújónak fákat tehetünk, mert eredeti élőhelyén is vannak vízbe potyogott ágak.

Ideális hőmérséklet: 16-24 ° C
pH: 6,0-7,5
Keménység: 18-215 ppm

Ez a nem túl díszes halacska algákat , kovamoszatokat és más fitoplanktonokat fogyaszt.
A nagy fehérjetartalmú díszhaltápokat kerülni kell, ezeket a halak nem tudják hatékonyan lebontani, és rendszeres fogyasztása egészségkárosodáshoz vezet. Spirulina vagy hasonló növényi alapanyagú díszhaltáp ideális lehet a számukra, de sok friss növényi anyagot is tartalmaznia kell az étrendjének. Héjas borsó, előfőzött cukkini, spenót, uborka…
Viselkedése általában békés és a legnépszerűbb halakkal nyugodtan együtt tartható.
Igazán jól csapatban érzik magukat, egyesével, vagy túl kis számban tartva félénk vagy ideges viselkedést mutatnak.
Az ivarérett nőstények általában vastagabbak, testesebbek, mint a hímek, de lehetetlen pontosan megállapítani a halak nemét külső jegyeik alapján.

Nagyon hasonlít a Crossocheilus oblongusra (sziámi ormányos márnára) a leírás étrend ügyileg kényesebbek írja le mint a márnát, a sziáminak mindent lehet adni, szívós vízparaméterekre nem túl kényes hal, csak csapatban lehet tartani ha 1-2 egyed van akkor nagyon agresszívak. "

Sztárfotó:

Crossocheilus-reticulatus-3.jpg

A fenti irományban említett agresszivitást mi nem tapasztaltuk. Sőt! Igazából "nyitottabbak", mint a sziámik, sokkal kevésbé félénkek, etetéskor hamarabb bújnak elő. A spirulina tablettát, főzött ubit tényleg nagyon szeretik.
A mohák friss hajtásait is előszeretettel rágják le. :D
 
A feleségemnek több a türelme, mint egy képzett mesterlövésznek, ő kifogta mindkettőt egy berendezett növényesből. De egy olyan átlagembernek, mint pl. én, ez gyakorlatilag lehetetlen ez tény! :D:D
 
Ketten nálam is vitézkednek, de még kis cukik.
Ha lesz érdemi tapasztalat velük, akkor leírom. Egyelőre a dolguk az algátlanítás:)
 
Én eközött és a sziámi algázó között vacilláltam, végül az utóbbi lett a nyerő, mert megeszi a staghornt. :)
 
Üdv!
én is ilyen halat vettem elvileg aztán egy pár nap után kiderült hogy ceyloni algaevő halacskát kaptam helyette. Hát nem örültem mikor rájöttem
 
Megosztom a tapasztalataimat én is.
Az utóbbi 4 évben volt vagy 4-5 példányom belőle. Egy volt nagyon csenevész a vásárláskor, ő hamar fel is adta a küzdelmet...
A többieket elvesztettem, kiugráltak.
Este, nappal, nem releváns, bármikor kiugranak.
Gyorsan nőnek. Csodás a színük, pláne idősebb korban, az úszóik citromsárgásak.
Agresszivitásuk nagyon egyedfüggő. A jelenlegi ártalmatlan, már pedig vagy 9 cm. Egyszer ugrott ki eddig, időben visszatettem, azóta nem próbálkozik.
Volt olyanom, amelyik hetente kiugrált, egyszer szerencsétlenségére éjszaka....reggel találtam meg.
Eszik az ecsetet, de ez is egyedfüggő. A mostani rácuppant azonnal, mikor vagy fél éve hoztam, azóta is keresgél, csipeget.
Volt olyan, ami csak 5-6 cm-es “koráig” ette, aztán rá sem bagózott.
Érdekes halak, ajánlom mindenkinek, főleg ecset ellen, míg kisebbek.
 
Back
Oldal tetejére