• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Crimson valley

Az ecsettel én sem bírok....
A nagybn màr feladtam a küzdelmet....
A kicsit meg a nagyból fertőztem meg, de ott nem vészes...
A nagynál már emiatt a bontáson gondolkodom.
Szűrőt pucoltam, vágom a leveleket, már alig van ép növényem, de csak terjed. Megállt a tudományom.

Crossocheilus reticulatus - ezüst fonalalgázó, nálam ők a probléma megoldói. Régebben én is levágtam a nagyon ecsetes leveleket, de mindet nem tudtam volna eltávolítani, ők meg szépen csipegetik mindenhonnan. Nem mondom, hogy nincs ecsetalga, de szerintem már nem olyan nagyon vészes. Ja és mindezt úgy, hogy nem pucolom jobban - többet a szűrőt, mint annak előtte és már nagyon rég nem vágtam le egy levelet sem az alga miatt. Az esőztető nagyobbra fúrása se távolította volna el a már fertőtött részekről az ecsetet.

Szerintem elég látványos a javulás kicsit több mint egy hónap alatt. Úgyhogy, szerintem egy misét megér, mielőtt szétbombáznád az akit.

699.JPG 96.JPG
 
Crossocheilus reticulatus - ezüst fonalalgázó, nálam ők a probléma megoldói. Régebben én is levágtam a nagyon ecsetes leveleket, de mindet nem tudtam volna eltávolítani, ők meg szépen csipegetik mindenhonnan. Nem mondom, hogy nincs ecsetalga, de szerintem már nem olyan nagyon vészes. Ja és mindezt úgy, hogy nem pucolom jobban - többet a szűrőt, mint annak előtte és már nagyon rég nem vágtam le egy levelet sem az alga miatt. Az esőztető nagyobbra fúrása se távolította volna el a már fertőtött részekről az ecsetet.

Szerintem elég látványos a javulás kicsit több mint egy hónap alatt. Úgyhogy, szerintem egy misét megér, mielőtt szétbombáznád az akit.

View attachment 44245 View attachment 44246
Meggondolom, köszi.
Ismerem a halacskákat, de lehet már nem szerzek belőlük.
Egyébként is bontanám a közeljövőben, ebben a berendezésben ennyi volt, legfeljebb az ecset meggyorsítja...
De azért küzdünk még ellene.;)
 
Megérkezett a skimmer, ki is próbáltam, tetszik! Kevesebb mint 10 perc alatt eltűnt a hártya. Óránként 5 percre tervezem majd bekapcsolni, ehhez még töltöm az időzítőt.

Crepidomanes cf. malabaricum-mal bővült a növény lista - nagyon kis szép az apró levélkéivel. Jobb oldalra került, ahogy volt, lávakövestől. A sakura már birtokba is vette.

106.JPG 105.JPG
 
Megérkezett a skimmer, ki is próbáltam, tetszik! Kevesebb mint 10 perc alatt eltűnt a hártya. Óránként 5 percre tervezem majd bekapcsolni, ehhez még töltöm az időzítőt.

Crepidomanes cf. malabaricum-mal bővült a növény lista - nagyon kis szép az apró levélkéivel. Jobb oldalra került, ahogy volt, lávakövestől. A sakura már birtokba is vette.

View attachment 44282 View attachment 44283
Szép nagy és dús nővény masszád lett.:);)(y)
 
Szép nagy és dús nővény masszád lett.:);)(y)

Annak ellenére, hogy sok a növény, ha megtetszik valami új, még mindig találok neki helyet. :D

Feltöltött az időzítő, úgyhogy hadrendbe állt a skimmer, pápá felszíni hártya!

Tegnap vacsira a sütőtököt nem mikrózva, hanem rendesen sütőben megsütve tálaltam a lakóknak, sokkal hamarabb bepuszilták így elkészítve.
 
A tápanyag értékek stabilizálódnak szépen, vízcsere után mértem, nitrát 20 ppm, foszfát 0,8 ppm - emeltem 1 ml-t a plusz foszfát mennyiségén. TDS 220 ppm, PH 7,0. A skimmer gyönyörűen teszi a dolgát, nincs egy fia hártya se a vízfelszínen.
Sokkal több garnélát látok motoszkálni, aktívabbak, jól érzik magukat.
 
A múlt heti takarítás óta az üvegre nem jött vissza számottevően a pont alga, a reineckii mini levelein viszont elég feltűnő, bár onnan az algaevőkön kívül senki nem szedegeti. :)

A növényekből csipkedtem itt-ott, de alapvetően tetszik így borzasan az akva.

108a.JPG

108b.JPG 108c.JPG
 
Szép az akvárium. :) Végigolvasva a naplót, szerintem a növények azért is szépek és dúsak, mert a szerves anyag a táptalajban elég sok CO2-t ad le. Nem semmi, hogy az eleocharis is milyen jól elvan. Foszfát: talaj olyan, mint egy szivacs, felszívja. Első ránézésre szerintem sokan co2 adagolt akváriumra gondolnának!
 
Szép az akvárium. :) Végigolvasva a naplót, szerintem a növények azért is szépek és dúsak, mert a szerves anyag a táptalajban elég sok CO2-t ad le. Nem semmi, hogy az eleocharis is milyen jól elvan. Foszfát: talaj olyan, mint egy szivacs, felszívja. Első ránézésre szerintem sokan co2 adagolt akváriumra gondolnának!

Köszönöm! :) Adagolok ugyan excelt, de biztos, hogy szerves anyagnak is szerepe van, ahogy írtad. Akad mulm is, illetve a szűrőrekesz sem lett szétszedve, amióta elindult az akva ezzel a setuppal. Az előszűrő szivacsot takarítom minden vízcserekor, a szűrőanyag utánit csak, ha kell.
Az Aciciularis tényleg jól érzi magát, a nyári meleget is bírta. A múltkori nyírást ugyan kicsit zokon vette - elkezdett sárgulni, de szerencsére helyre jött.
 
Hatalmas respect a postának! Meghozta ide is a lámpákat. 2db Chihiros A-451 plus - ra cseréltem a DIY lámpát. Nem volt rossz fénye, csak nagyon egyenetlen volt a fényeloszlás. Pihenésképpen a takarítás közben össze is raktam gyorsan. Nem bírtam ki! :D
Most kb. fél gőzzel megy, kb. 10 perc után kézmeleg volt a lámpatest. Kap majd normális függesztést összeépítve a lámpa.

Az első lámpa az üvegen van, a hátsó olyan 10 cm-re felette. Elöl megemelet lámpával nem volt elég fény.

111e.JPG Tudom, eléggé elvadult, de nemsokára gatyába rázom!

Mindenkinek Boldog Karácsonyt, jó matatást az akvákban! ;)
 
Hatalmas respect a postának! Meghozta ide is a lámpákat. 2db Chihiros A-451 plus - ra cseréltem a DIY lámpát. Nem volt rossz fénye, csak nagyon egyenetlen volt a fényeloszlás. Pihenésképpen a takarítás közben össze is raktam gyorsan. Nem bírtam ki! :D
Most kb. fél gőzzel megy, kb. 10 perc után kézmeleg volt a lámpatest. Kap majd normális függesztést összeépítve a lámpa.

Az első lámpa az üvegen van, a hátsó olyan 10 cm-re felette. Elöl megemelet lámpával nem volt elég fény.

View attachment 45793 Tudom, eléggé elvadult, de nemsokára gatyába rázom!

Mindenkinek Boldog Karácsonyt, jó matatást az akvákban! ;)
Kellemes és Boldog Karácsonyt neked is, de Karácsonykor,nem szeretnék akváriumba matatni, inkább élvezni szeretném.:):cool:
 
Ma megtörtén az év első vízcseréje, nagy mulm-porszívózással egybekötve. A fissi párnák mögött terpeszkedő talán jávai moha konglomerátumot kiszedtem, fellélegezhetnek az eddig alatta senyvedő microsorumok. Még tavaly a jobb hátsó sarkot megnyírtam. Tudom, a többi részre is ráférne már az olló nagyon, de megvárom az új akva indítását, innen is megy majd bele növény.
A hátsó lámpát 1-el visszadimmeltem, a pár szál fonál algát leltem.
Ma mértem foszfát szintet: 1,2 ppm köröl van. 2 hete már csak 3 ml ment bele. Eljött az idő, hogy tovább csökkentsem.

Ilyenek vagyunk most:

194.JPG
 
Kívül-belül átmeneti növényszállóvá avanzsált az akvárium. A kis növényeket - Bucékat, Anubiast, Riccardiát, meg az algát műanyag rácsra kötve tettem be, hogy később ne kelljen vadászni őket. A zselés gazok az üvegtetőn kaptak helyet, pont befértek a megemelt hátsó lámpa alá.

Tegnap kapott egy gyors vízcserét már full RO-val, természetesen visszasózva.
Az előszűrő szivacsokat lecserélem majd 45-ös sűrűségűre, az, ha jól emlékszem 30-as, ami most van, de elég sok szmötyit átereszt. A Tripartiát ki fogom szedni a Reineckii mini közül, ahol közé nőtt nem úgy nő, mint eddig. Egyébként az új lámpával érzésem szerint szebb színű a Reineckii mini, legalábbis élőben.

195.JPG

195a.JPG 195b.JPG

És a valahogy hozzám került csiguról egy sztárfotó, igen a régi Reineckii levelek nagyon pontalgásak, meg lyukasak is de az újak szépek. Ez a nyavalyás csigg persze a csúnya levelet választotta!

195c.JPG
 
Neked adom, ha kéred ;), bár én élőben inkább barnásnak látom, foltosnak mindenképp foltos. Megnéztem jobban őcsigaságát, az oldala szürkéskékes, kicsit sötétebb foltokkal, a háza háta kicsit barnás. Felfedeztem egy pici tekervényest is az acicularisok tövében.
Ha csak egyedül van, szerintem hagyd meg, nagyon jópofa tud lenni. Bajt nem csinál. :) Ha sokan vannak, akkor már inkább kellemetlen lehet. Az én fehér-piroskámmal sajnos valami történt, nagyon furán viselkedik már néhány napja. :(
 
Back
Oldal tetejére