• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Crimson valley

Hát, most elbizonytalanítottál, ahogy megnéztem a skálát a cseppteszten, lehet, hogy nem jól olvastam le?
View attachment 43218 a nyíllal jejólt szín volt, de így jobban megnézve, nem vagyok benne biztos, hogy melyik skálát kell néznem
Felso sosviz also edes mint a mez. Gondolom.
40 mg/ litert is sokallom. De ha nincs problema akkor ezekszerint jo. Nekem talan a magas nitrattol garnéla hullas volt.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Felso sosviz also edes mint a mez. Gondolom.
40 mg/ litert is sokallom. De ha nincs problema akkor ezekszerint jo. Nekem talan a magas nitrattol garnéla hullas volt.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről

Igen, így jobban megnézve tényleg, el is választották a felsőt egy vonallal - gyengébbek kedvéért.. most már a felső színes vonalakat is kezdem kapisgálni.. Bár a felső sor eleján a piktogramm nekem inkább sügérre hajaz, mint tengeri halra. Tudod, bagoly vagy denevér, de így szemüveggel megnézve már nem annyira sügérszerű. :ROFLMAO:
Köszi az útba igazítást!
Nem mondom, hogy sosem láttam 1-1 RC-t lefordulva, de tömeges döglést nem tapasztaltam. Ennek ellenére szeretném lejjebb vinni a nitrátot. Már gyártom is a vizet.
 
Vízcsere megvolt, a szokásos mennyiség dupláját cseréltem. Így most a nitrát úgy 30 mg/l körül van, a foszfát 0,2. Csak foszfátot adagoltam 7 ml-t (7 g KH2PO4 / 500 ml), holnap megmérem ismét.

Szert tettem egy fényképező állványra, ki is próbáltam, határozottan tetszik!

90.JPG

A Buce mára kinyílt teljesen 91.JPG


"Lőttem" egy RC-t is, a petéi már szanaszét lógnak a hasán 92.JPG Az alga teljes eltávolítása nem az erősségem :confused:
 
[QUOTE="evavigh, post: 386125, member: 7430" Az alga teljes eltávolítása nem az erősségem :confused:[/QUOTE]
Plasztik kartya.



Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
A szombat reggeli mérés eredménye: foszfát: 0,4 ppm. Emeltem a beadott foszfát mennyiségen 10 ml-re. Macrot egyelőre nem adok, Micro megy 2 ml.
Az ecset alga látványosan szorul vissza, remélem a foszfát szint rendezése a pont algát is eltűnteti.

View attachment 43487

View attachment 43488 View attachment 43489

View attachment 43490 View attachment 43491
Mit tettel az ecset visszaszoritasa erdekeben?

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Nagyobbra fúrtam az esőztetőn a lyukakat, illetve @AmegA-éktól kaptam 3 ezüst fonalalgázót, (akik közül az egyik szerintem az örök algamezőkön legel :cry:, bár tetemet nem láttam, de csak 2 mutatkozik) nagyon serényen és látványosan csipkedik az ecsetet mindenhonnan.
Koszi az infot. Megfejtem a teljes nevet, nekwm is kell ilyen.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Vízcsere előtti mérések: nitrát 30, foszfát 1,2. Elkezdtem a Macrot adni ismét, de csak 2 ml-t, foszfátot visszavettem 4 ml-re.
A burjánzó, immár a fél víztükröt beborító Limnophilát visszavágtam. Az oldalgyökereivel iszonytosan belenőtt a Microsorum telepekbe, de azért sikerült szétoperálnom őket. A Crypto nagy leveleiből is vágtam le. A Buce közben elvirágzott.

100.JPG
 
Szépen alakulnak a víz paraméterek, vízcsere után mértem. TDS: 220 ppm, Nitrát: 20, Foszfát: 0,6, PH: 6,8, GH: 6, KH: 5. Pont alga mintha nem termelődne olyan mértékben, mint a + föszfát előtt. Összességében szépen ketyeg az akva.
Balck Flájdéj alkalmával megleptem az akvát egy skimmerrel, némi hártya van, amit sehogy sem bírok leküzdeni. Az áramlás szétcsapja valamelyest, de szeretném, ha eltűnne..

Így nézünk ki most:

101.JPG
 
Szépen alakulnak a víz paraméterek, vízcsere után mértem. TDS: 220 ppm, Nitrát: 20, Foszfát: 0,6, PH: 6,8, GH: 6, KH: 5. Pont alga mintha nem termelődne olyan mértékben, mint a + föszfát előtt. Összességében szépen ketyeg az akva.
Balck Flájdéj alkalmával megleptem az akvát egy skimmerrel, némi hártya van, amit sehogy sem bírok leküzdeni. Az áramlás szétcsapja valamelyest, de szeretném, ha eltűnne..

Így nézünk ki most:

View attachment 44140
Gyonyoru meg mindig.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Köszönöm! :) A mohákra ráférne már a nyírás, de nincs szívem megtépni őket, most olyan szép pamacsok.
En a microkkal vagyok igy. Kinyomjak az uveget, mar a halak szinte uszni sem tudnak, de nincs szivem belevagni.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Mit tettel az ecset visszaszoritasa erdekeben?

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
Az ecsettel én sem bírok....
A nagybn màr feladtam a küzdelmet....
A kicsit meg a nagyból fertőztem meg, de ott nem vészes...
A nagynál már emiatt a bontáson gondolkodom.
Szűrőt pucoltam, vágom a leveleket, már alig van ép növényem, de csak terjed. Megállt a tudományom.
 
Back
Oldal tetejére