• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Crimson valley

Garnéláknak, Oto-knak sóskalevelet adok. Tehetek be bármi mást, bármilyen levelet, ubit, Dennerle vagy JBL tápot, rá se nézek, ha sóskájuk van. Hemzsegnek rajta. Igaz, az Oto-k gyávák, őket nem nagyon lehet látni, de éjszaka rávetik magukat (tegnap éppen lefüleltem őket :) ) A sóskát éppen csak beledobom forró vízbe, és ahogy elkezd barnulni a levél (3-4 sec) azonnal hideg vízzel állítom le a további puhulást. Ha picit tovább hagyom a forróvízben, szétmállik, mielőtt az akvába raknám.
én a tölgyfa levéllel vagyok így. Ott rohad a vízben, hetekig , még meg nem unnom. Viszont a diófa levelet másfél hét alatt elpusztitják.
 
csalán vagy gyermekláncfűt próbáltál ?

Igen, bár nem ez a garnitúra garnéla volt még akkor, az akkoriak zabálták mindkettőt. Az otok is. Tényleg, anno vettem is 1 zacskó bio szárított - ugyan nyulaknak címzett - csalánt.

Gasztronomiai kísérleten fognak átesni a közeljövőben, jó lenne, ha lenne fogukra való.
 
én a tölgyfa levéllel vagyok így. Ott rohad a vízben, hetekig , még meg nem unnom. Viszont a diófa levelet másfél hét alatt elpusztitják.
Ooopsz... akkor én is átállok a diófa levélre. Akkor elég lesz 1,5 hetente kaját adni nekik. :geek:
Jelenleg, egy kb. 10cm x 3cm-es sóskalevelet 1,5 óra alatt pusztítanak el. Ha azt akarom, hogy az Oto-knak is maradjon valami éjszakára, akkor 3-4 levelet kell adnom (meg teszek be gyári garnélakaját, meg algaevő harcsa kaját, biztos, ami biztos. ...de azzal csak játszanak, meg széttúrják)
 
A uborka itt sem volt annyira haszontalan, mint első pillantásra látszott, egy csinos lyukat rágtak a közepébe. Úgy nézem, több mint a felét elfogyasztották.

Az Otok hullása szerencsére megállt, 5-en maradtak. Ha hűvösebb lesz, szerzek még hozzájuk, nagyon csípem őket.
 
Igen, bár nem ez a garnitúra garnéla volt még akkor, az akkoriak zabálták mindkettőt. Az otok is. Tényleg, anno vettem is 1 zacskó bio szárított - ugyan nyulaknak címzett - csalánt.

Gasztronomiai kísérleten fognak átesni a közeljövőben, jó lenne, ha lenne fogukra való.
Majd oszd meg kérlek, hogy miket próbáltál, és miket ettek meg, iszonyú válogatósak a garnéláim. :D
 
A mai menü sóskalevél volt. Egyszerűen imádták! Egy közepes nagy levelet kaptak, 1,5 óra alatt betermelték. Mindenki rárepült, cherryk, otok, amanok. A leszakadó kis cafrangokat még a halak is csipegették. @elektrorudi köszönöm az ötletet, sóska ezennel felkerült az étlapra!

17.JPG Úgy ültek a Redek, mint lovak a boxban.



18.JPG Amano és a zsákmány - egész szép drabot csípett le.
 
A mai menü sóskalevél volt. Egyszerűen imádták! Egy közepes nagy levelet kaptak, 1,5 óra alatt betermelték. Mindenki rárepült, cherryk, otok, amanok. A leszakadó kis cafrangokat még a halak is csipegették. @elektrorudi köszönöm az ötletet, sóska ezennel felkerült az étlapra!

View attachment 39223 Úgy ültek a Redek, mint lovak a boxban.



View attachment 39224 Amano és a zsákmány - egész szép drabot csípett le.
Örülök, hogy neked is bejött. Pár hete csináltam egy tesztet. Egymás mellé raktam az innen-onnan olvasott kajákat: pitypanglevél, zöldborsólevél, répa, uborka, tök, két féle gyári száraz kaja, és persze a sóska. Svédasztalos vacsora volt az akváriumban. :)
Az eredmény: a garnélák kb. 90%-ban a sóskára szavaztak, és 10%-ot tett ki összes többi kaja. Az oto-k 100%-ban sóskáztak (igaz, itt kicsi volt a tesztalanyok száma, mert ők csak négyen vannak). Igazából nem tudom mi tetszik annyira nekik benne, de... (y)
Gondolva a nyár elmúltára, két cserépbe is ültettem sóskát téli takarmányozás céljából. Egyelőre csak 1-2 cm-es levélkék vannak, de nem baj, ráérünk, mert még 1-2 hónapig biztosan lesz a kertben is.
 
Pár hete csináltam egy tesztet. Egymás mellé raktam az innen-onnan olvasott kajákat: pitypanglevél, zöldborsólevél, répa, uborka, tök, két féle gyári száraz kaja, és persze a sóska.

Lehet, hogy csinálok majd én is egy ilyen tesztet, de egyenlőre még egyesével próbálom ki a zöldségeket, hogy mire mennyire mozdulnak rá.

Ma spenótot keptak, 2 szép húsos levéllel. Erre is rámozdultak, főleg Amanoék lógnak fürtökben. A Cherrik is járják, Otot is láttam rajta. Kb. fél órája tettem be nekik, elég szépen kilyuggatták már. Lehet, hogy kicsit tovább kellett volna főznöm, hogy puhuljon még, de így is kelendő.
 
Lehet, hogy csinálok majd én is egy ilyen tesztet, de egyenlőre még egyesével próbálom ki a zöldségeket, hogy mire mennyire mozdulnak rá.

Ma spenótot keptak, 2 szép húsos levéllel. Erre is rámozdultak, főleg Amanoék lógnak fürtökben. A Cherrik is járják, Otot is láttam rajta. Kb. fél órája tettem be nekik, elég szépen kilyuggatták már. Lehet, hogy kicsit tovább kellett volna főznöm, hogy puhuljon még, de így is kelendő.
Szerintem, ha kilyuggatták, akkor elég puha volt. Amikor nagyon éhesek a rákok, a vízinövények leveleit is megeszik nyersen, főzés nélkül. Köszönöm az info-t. Majd ezt is kipróbálom, gondolom hasonlóan jó eredménnyel. A spenót sajnos ki lett irtva a kertünkből, de cserépbe majd ültetek egy-két tövet.
 
Vízcsere volt ma ismét, nagy szomorúságomra megint találtam egy Otot, ki jobb létre szenderült, pedig reménykedtem, hogy a túléők már megmaradnak. Az előtérben a reineckii miniket és az acicularist megnyírtam.

@Etele nagyon szép a mini fissi, ezúton is köszönöm :). Elkezdtem ragasztgatni az előtérben lévő 2-3 csupasz ágra, meg a szélén a kövekre. Tényleg szép nagy mennyiség!
A víz leengedéséhez a ragasztáshoz nem fűlött a fogam, így kitaláltam, hogy a pici mohákat először ráragasztom egy kis szilikon lapkára (szilikon fülbevaló vég ketté vágva). Az első pár darab után sikerült belőni a regacs mennyiségét, utána már nem volt fehér a moha, ahol ragasztottam. A ragasztóba jól belenyomtam a mohákat. Egész stabilak lettek. Na, ma jött a tereptárgyakra való ragasztás a vízcsere kapcsán. A csipesszel való ragasztás hopeless. A szilikon lapka minduntalan kicsúszott a csipeszből - persze a víz alatt, a preparált moha elúszott, csipesz ragasztós lett.. No, nem csüggedünk, és nehogy már a dolog kifogjon rajtam, felszúrtam a szilikont egy tűre, bergasztóztam, pozicionáltam, óvatosan rányomtam a megfelelő helyre. A megragadt moha aránya jelentősen javult :LOL: igaz némelyik a kezemre ragadt.
Ja, és a mohák töredékét regasztottam még csak fel.. Még szerencse, hogy a tigrisesben kivehető a dekor, oda is szánok majd a fissikéből.

Csinéltam is gyorsan egy képet.

23.JPG


Újabb kajákat is kipróbáltam közben, gyermekláncfű levél - egy éjszaka alatt felették. Ma csalánnal kínáltam őket, kb. tereptárgynak nézi, vagy még annak se egyelőre. Hagyom még bent holnapig hátha rákapnak az ízére.
 
A csalán az nem aznapos kaja. Meg kellett hogy ázzon, vagy nem tudom, de lényeg, hogy elfogyott. Ma cukkinin volt a sor, őrületes elánnal vetette rá magát mindenki. Ennyire eddig csak a sóska ízlett nekik.

IMG_3473.JPG

IMG_3477.JPG

IMG_3485.JPG Megjegyzem, a Boszorkányharcsát még nem láttam friss kajára így rámozdulni.
 
Tegnap gyors vízcsere, jobb hátsó sarok fazonírozástörtént. A hygrophila nő mint a gomba. A felső levelek nagyon szép rózsaszínes árnyalatban pompáztak. A mini fissik növekedésnek indultak, de még sok idő kell, mire eltakarják a ragasztót. Középen a fára futtatott hydrocotyle is alakul. A bal hátsó sarokban is növögetnek szépen a Ludwigiák.
2 hete fél milivel emeltem a tápot, a hygrophila levelei lyukasodtak a nyaralás után. Szépen rendbe jöttek. Ma picit emeltem a fényerőn, a táp megy így tovább.
Ecset és zöld pontalga van, de most nincs erőm nagyobb csatározásokhoz velük.
 
Ma végre ezt az akvát is sikerült "ébren" látnom. Vizet cseréltem, pár mini fissit ragasztottam. Az egyik Boszorkányharcsát pedig beszorulva találtam egy kő alá. Az álat feje és törzse nem látszott, a farka elég szürkés színű volt. Elsirattam szegényt, kiszedtem - iszonyat nhezen bírtam kihúzni - és megmozdult! Az a része, ami bent volt a kő alatt, normális színű volt. Ahogy kint volt a Boszi, a garnélák megrohanták és elkezdték nyalogatni, nonem szeretetből, hanem étkezési célzattal. Gyorsan külön szedtem, ha esetleg regenerálódna még, ne az legyen a gátja, hogy felfalják élve a garnélák. Remélem túléli szegénykém.

Pár kép a jelenlegi helyzetről az akvában: hát igen, az alga kaparás ismét hagyott kívánni valót maga után.. A múltkor telepített mini fissik látványosan nőttek (utsó kép).

35.JPG 36.JPG

37.JPG 38.JPG

39.JPG 40.JPG
 
A Boszorkányharcsám most estére végleg feladta sajnos :cry:. A garnélák tegnap már a halál leheletét érezhették rajta.
 
Tegnap vettem ruccolát, kipróbáltam, hátha a páncélos hadezrednek is ízlik, nemcsak nekem. Sikere volt, az otok, garnélák is csipegették. Reggelre eltakarították az utsó morzsáig.

Az ecsetalga sajnos egyre csak terjed :confused:, nagyon érik az estőztetőn a lyuk-nagyobbítás.
 
Back
Oldal tetejére