1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata Learn More.
  2. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

Low-tech Crimson valley

Kategória: 'Naplók', témanyitó: evavigh, téma nyitása: Júli 11, 2017.

Címkék:
  1. evavigh
    Épp nem fórumozik ...

evavigh Kertész segéd

Tag:
    Júli 8, 2017
    Kedvelik:
    55
    Hely:
    Budapest XVII. ker.
    Sziasztok!

Mint a bemutatkozóban írtam, az akváriumom 125 l (50x50x50) + 25 l szűrőrekesszel.
    Szűrőanyagok: előszűrőként 30-as szűrőszivacs, majd 5 l lávakő, 10 l substrat (occo Matrix ;)), 50-es szűrőszivacs. Egy Hydor pico evolution 1150-es pumpa forgatja esőztetővel.
    Világítás: DIY LED, plexi lapra szerelt 5x7W (550 Lm) GU 10-es COB LED, bevilágítási szög 38 fok, 6400K. Természetesen dimmelhető. Jelenleg kb. 50%-on megy.
    Fűtés 300 W belső - na, nem mintha most fűtésre szorulna az aki.

Áprilisban indítottam, sajnos az eddig történteket (építés, növényesítés, algabumm :confused:) nem örökítettem meg, mostantól majd készülnek fotók.

Tereptárgyak: Dragon stone (15 kg, ha jól emlékszem), Red moor fák.
    Talaj: Dennerle DeponitMix Professional 9in1 növény táptalaj, Dennerle Scaper's Soil, Tropica Aquarium Soil Powder

Növényzet: Anubiasok, Microsoriumok (Narrow, Windelov, Trident), Bucephalandra Wavy Green, - spec. 'Wavy Leaf', -Brownie, mohák: Fissidens fontanus, Flame, Christmas, Riccardia. Marsilea hirsuta, Hydrocotyle Tripartita, Eleocharis acicularis, Rotala indica, Ludwigia repens 'Rubin', Alternanthera reineckii 'Mini', Alternanthera reineckii, Hygrofilia polysperma.

Lények: garnélák - RC/Shakura, újonnan belerült + 10 Amano.
    Halak: kb. 10 Otocinclus, 2 Boszorkányharcsa, kb. 15 gyöngy dánió, 10 Boraras uropthalmoides, 10 Microdevario Kubotai.

A vizük: kevertágyas gyantával lágyított víz csapvízzel keverve. Paraméterek: GH: 7, KH: 3, PH: 7,2.
    Vízcsere: kb. hetente 20l.
    Tápozás: naponta, Micro-Macro 3-3 ml, Excel 3,5 ml.

Képek reményeim szerint hamarosan!

Köszönöm a figyelmet: Éva

vlaci, Meskó, Mr. Kapa és 2 mások kedvelik ezt.
  2. evavigh
    Épp nem fórumozik ...

evavigh Kertész segéd

Tag:
    Júli 8, 2017
    Kedvelik:
    55
    Hely:
    Budapest XVII. ker.
    Utoljára módosított: Júli 12, 2017
    vlaci, Szépe Kálmán, Meskó és 4 mások kedvelik ezt.
  3. elektrorudi
    Épp nem fórumozik ...

elektrorudi Kertész szaki

Tag:
    Ápr 1, 2017
    Kedvelik:
    159
    Hely:
    Budapest XVII.
    Nem baj, ha a kép nem tökéletes. Itt az akva a lényeg. Az pedig nagyon tetszik.
    Több hozzászólás kell ahhoz, hogy képet tehess be. Olvasd el az új belépőknek szóló topic-ot.

4. evavigh
    Épp nem fórumozik ...

evavigh Kertész segéd

Tag:
    Júli 8, 2017
    Kedvelik:
    55
    Hely:
    Budapest XVII. ker.
    Köszönöm :)
    Azt a topicot elolvastam már, csak azt hittem, hogy a külső tárhelyről azt az URL-t bemásolva műxik, de végül is megoldottam valahogy.
    A hátsó dombság nem látszik a képen, feljebbről is lövök róla képet valamikor.

Szabó Henrik kedveli.
  5. evavigh
    Épp nem fórumozik ...

evavigh Kertész segéd

Tag:
    Júli 8, 2017
    Kedvelik:
    55
    Hely:
    Budapest XVII. ker.
    Nézegettem ma a garnikat, ahogy kapirgálak a fissiben, az egyik moha hátsó részén feltűnt egy nagy kupac staghorn, ott vigyorgott rám, pedig már azt hittem sikerült kiirtanom, likvidáltam nagyon gyorsan. Úgy érzem, ideje lesz az exceles beöntésnek.
    Az amanok jól érzik magukat, némelyik fán elég látványos a legelésük, Isten tarsa jó szokásukat :D

6. evavigh
    Épp nem fórumozik ...

evavigh Kertész segéd

Tag:
    Júli 8, 2017
    Kedvelik:
    55
    Hely:
    Budapest XVII. ker.
    Ma megvolt az első Excel fürdő, @Etele köszönöm a hígítási arány leírását! Nálam picit hígabb lett, 3,5 ml+25 ml víz, ekkora mennyiség a bal oldali mohákra, kövekre, valamint az előtérben a Reineckii minikre volt elég, de sebaj, majd vetésforgó lesz, gondolom a moha nem szeretné, ha mindennap kapná az ívet. Aztán kíváncsian várom a hatást.

Szépe Kálmán kedveli.
  7. evavigh
    Épp nem fórumozik ...

evavigh Kertész segéd

Tag:
    Júli 8, 2017
    Kedvelik:
    55
    Hely:
    Budapest XVII. ker.
    Meskó, Szella és Szépe Kálmán kedvelik.
  8. evavigh
    Épp nem fórumozik ...

evavigh Kertész segéd

Tag:
    Júli 8, 2017
    Kedvelik:
    55
    Hely:
    Budapest XVII. ker.
    Ma végre hozzájutottam, hogy vizet cseréljek, majd 1 hetet csúsztam vele. Az előteret megnyírtam, főleg a Reineckii miniket, a levágott hajtásokkal sűrítettem az ültetést. A Crypok nagyobb leveleit is levágtam. Bal hátul majdnem az összes beültetett Alternanthera a garnélák gyomrában végezte, helyére bal előlrő visszavágott Ludwigia hajtásokat ültettem be. Bal középről pedig kikerült a Riccia lomb.
    http://www.kepmegoszto.com/201707212056/59724e4c62b0f-023.html
    http://www.kepmegoszto.com/201707212056/59724e4ca8cf0-011.html
    http://www.kepmegoszto.com/201707212056/59724e4ce2996-002.html
    http://www.kepmegoszto.com/201707212056/59724e4d22651-004.html - és az amano tényleg a hóna alá csapja a kaját és viszi a susnyásba azonnal
    http://www.kepmegoszto.com/201707212056/59724e4d5750a-017.html - sikerült lekapnom az egyik boszorkát is

Szella és csolrob kedvelik.
  9. evavigh
    Épp nem fórumozik ...

evavigh Kertész segéd

Tag:
    Júli 8, 2017
    Kedvelik:
    55
    Hely:
    Budapest XVII. ker.
  10. evavigh
    Épp nem fórumozik ...

evavigh Kertész segéd

Tag:
    Júli 8, 2017
    Kedvelik:
    55
    Hely:
    Budapest XVII. ker.
    Az exceles algairtásban tarok egy kis szünetet, az ecset algákon nem látom, hogy bármi bajuk lett volna tőle, de fonal és a staghorn a moha közül eltűnni látszik. Lehet, az ecsetnek töményebb kell? A mohák elég jól bírták a kiképzést. A fénnyel óvatosan megpróbálok feljebb menni, remélem így nem az algákat erősítem. A tápozással utána kell mjad mennem a fénynek, jól gondolom?
    Egyébként minden szépen növöget, rengeteg növendék RC van mindenütt. A frissen bujtott Reineckii minikkel küzdök, a boszorkányharcsák bizonyos helyekről kiszedik, ahogy furakszanak a növények között, úgyhogy minden nap vissza kell ültetnem valamit.

Aktuális oldal megosztása