• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Converse Hills - BlackFire Iwagumi

Ez a lámpa még mindig nagyon tetszik, bár kétségtelenül jobban mutatna egy nagyobb akvárium felett.
Másik ami eszembe jutott: többmindenkinél látom, hogy a kis akváriumot úgy helyezik el a nagyobb bútoron, hogy valamelyik sarokba pozicionálva. Azt gondoltam, ennek a szűrőcsövezés az oka. De mivel nálad nem erről van szó, hadd kérdezzem meg az okát.(?) Nekem így olyan furi a tank :)
 
Ez a lámpa még mindig nagyon tetszik, bár kétségtelenül jobban mutatna egy nagyobb akvárium felett.
Másik ami eszembe jutott: többmindenkinél látom, hogy a kis akváriumot úgy helyezik el a nagyobb bútoron, hogy valamelyik sarokba pozicionálva. Azt gondoltam, ennek a szűrőcsövezés az oka. De mivel nálad nem erről van szó, hadd kérdezzem meg az okát.(?) Nekem így olyan furi a tank :)
5000ből kijön a lámpa ;)

elviekben látszik a második képen, miért is van ott az aki: a lámpát tartó polc odáig ér :D
 
5000ből kijön a lámpa
Tudom, figyelemmel kísértem anno a gyártását. 50k-ért nem tetszene :)

a lámpát tartó polc odáig ér
Ez is megfordult a fejemben és azt is látom, hogy szűk a hely a két bútor között. De mivel nem az egész szoba látszik, azt már nem tudtam felmérni, hogy maga a szekrény vagy a polc nem mehetett odébb 10 centivel sem. Valld csak be, hogy "mert neked így tetszik".. :)
 
Tudom, figyelemmel kísértem anno a gyártását. 50k-ért nem tetszene :)


Ez is megfordult a fejemben és azt is látom, hogy szűk a hely a két bútor között. De mivel nem az egész szoba látszik, azt már nem tudtam felmérni, hogy maga a szekrény vagy a polc nem mehetett odébb 10 centivel sem. Valld csak be, hogy "mert neked így tetszik".. :)
sajnos mivel ez egy iroda, a Miskolci Egyetemen, nem lehet csak úgy furkálni a falat, hogy "jajj egy polcrendszert 30centivel odébb kéne tenni, hogy a diák akváriuma középen lehessen a bútoron". :D
 
Szia!

Messziről mutatod, mint Baross téri pénzváltó az euro-t. :D
Ahogy elnézem, érdemes lenne egy közeli pillantást is vetni rá...
 
Hali! Olvasom, hogy ez a lámpa saját építés és h írtál is róla leírást. Linket tudsz adni hozzá, mert még új vagyok és nem tudom hol keressem! Előre is köszi!
 
Ez a setup is befejezte pályafutását. Mával szétszedtem.
Kétféle elrendezésben gondolkodom, egyik egy köves riccardiás, versenyrevaló scape, a másik meg egy minimál garnélás Limariopsis lineataval ,Bolbitissel, Bucekkal, néhány kő és homok társaságában.
Szerintetek?
 
Utoljára módosított:
Ez a setup is befejezte pályafutását. Mával szétszedtem.
Kétféle elrendezésben gondolkodom, egyik egy köves riccardiás, versenyrevaló scape, a másik meg egy minimál garnélás Limariopsis lineataval ,Bolbitissel, Bucekkal, néhány kő és homok társaságában.
Szerintetek?
Szerintem nem tudom, hogy menniyre fenntartható ekkora méretben egy verseny akvárium, de lehet, hogy okosabb a kreativitást egy irányba összpontosítani, ezt a picit meg hagyni kis nyugodt garnéláriumnk. :)
 
Na @Molroth nem kellett sokat győzködni :)
Már meg is született fejben a garnélás, a nagy akváriumból átpakolok ezt azt aztán egy hétig járatom s jöhetnek a garnélák.
 
Sziasztok elkészültem az új berendezéssel. Új naplót nem nyitnék neki, folytatom itt, max átnevezem.

Infók:
Akva: 35x16x21 cm ~12 liter.
Pilács: DIY led.
Hűtés: 80mm pc venti
Talaj: ISTA- Amazónia keverék (1szerhasznált), Amazonia powder (új).
Szűrés: Boyu -ef 05, szivacs, öreg aktívszén, siporax, BioRio, perlon.
Tápozás: 1ml Tropica, 1ml Carbo automatával.
Dekor: Andezit, JBL River, birs ágacskák.
Növények: Montecarlo, parvula, Anubias nana petite, bonsai, Crypto Hobbyt, riccardia, fissidens, Buce needleleaf.
Lakók: CRS garnélák

Kép telós, boccs a minőségért.
13817022_1150586908297133_871251256_n.jpg
28330978792_3906de39a8_z.jpg
New 12 l nano to shrimps by András Czesznak, on Flickr
 
Utoljára módosított:
Szűrés: Boyu -ef 05, szivacs, öreg aktívszén, siporax, BioRio, perlon.

Bocs az off-ért, de meg kell kérdeznem. Nálad mióta működik az a szűrő? Teljesen jó a tömítés vagy valamit csináltál vele? Csak azért kérdezem mert nekem is van egy, de kissé ereszt a vödör és a tető szigetelésénél... Nem merek nagyon nekiállni valahogy összerakni a tömítést mert aztán eláztatom a szobát :)
 
Bocs az off-ért, de meg kell kérdeznem. Nálad mióta működik az a szűrő? Teljesen jó a tömítés vagy valamit csináltál vele? Csak azért kérdezem mert nekem is van egy, de kissé ereszt a vödör és a tető szigetelésénél... Nem merek nagyon nekiállni valahogy összerakni a tömítést mert aztán eláztatom a szobát :)

Nekem 1 éve van meg, azóta hibátlanul folyamatosan megy, csak takarításkor lett szétszedve. A tömítést a legelején megkentem vazelinnel. Teljesen tökéletesen zár.
 
köszi az infot :)
Lehet megpróbálom majd beüzemelni.

Sok sikert a CRS-ekhez! Nekem ilyen kicsiben nem igazán sikertörténet a bee garnélázás. Néhány CBS megvan, tavaly volt szaporulat de nem nagyon nőttek fel. Majd figyelem nálad hogy alakul :)
 
Kíváncsian várom én is. A vizet 1 hete járatom, a berendezés ma volt, növények előkészítve várták sorsukat.
A TDS-t beállítottam 150-re, mint ahonnan jönnek, már csak a pH-nak kell beállnia, meg a baciknak felszaporodni a talajban. Heti 2x10% vízcserét tervezek. GH+al visszasózva.
Kajába megkapnak minden földi jót, vedléshez valódi szépiát.
 
Back
Oldal tetejére