• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Converse Hills - BlackFire Iwagumi

Dukenukem

Mágus
Hali!

Végre megvalósult egy álmom: YellowFire garnélákhoz jutottam. :)
Igenám! de már van egy-egy vegyes állományom a 112esben, a 12 és 9 literes nanojaimban is, a két 8as kockába meg már szelektált, RC neon, és FullBlueRili van... hova tegyem őket? :nailbiting:

Az áldozat a 12 literes Nano lett. :)

Adatok:
-35x16x21-es 12literes aki, normál 4-es üvegből
-20W kompakt asztali lámpával
-Talaj: Tropica táp, Amazónia
-Dekor: andezit
-Növények:
- Fissidens fontanus
- Micranthemum sp. Montecarlo
-Jószágok: YellowFire garnélák

Kb 5 perc alatt megvolt a berendezés, nem tököltem a legózással. 1 óra ültetés azért járt hozzá ajándékba.
A Fissi-t ragasztottam, háááááááát az ujjamhoz inkább ragadt a moha mint a kőhöz:banghead:... de csak sikerült miután megfenyegettem. ;)

Eredmény:
15172749568_21a2baa71b_c.jpg

Converse Hills - YellowFire Iwagumi by andras.czesznak, on Flickr


Kezdetek:
Boccs a gány képért ez az egy maradt róla:(
15359017452_73bd26462b_n.jpg

Converse Hills - YellowFire Iwagumi by andras.czesznak, on Flickr
15172631640_bc278c1559_n.jpg

Converse Hills - YellowFire Iwagumi by andras.czesznak, on Flickr
Letisztulva bekukkantva a völgybe:
15359017272_52bde593e3.jpg

Converse Hills - YellowFire Iwagumi by andras.czesznak, on Flickr

Co2 még indulásnál lesz egy kevés (csak rakjam össze végre...) de utána marad a Carbo...
 
Üdv! 5 perc legózással ez igen böcsületes scapenek mondható (y) azért a (rendezői) bal oldalon a nagy kő sík fala engem zavar, ott árnyalni kéne valahogy a képet. A jobb oldali lejtő bátor vállalkozásnak tűnik, remélem megmarad.
 
Köszi :D
Arra falra még mohát ragasztok majd, csak már tegnap nem volt hozzá kedvem...

A domboldalnak megmaradnia meg megkéne, megtámogattam rendesen :D
 
5 év akvarizálás után elérkezett az idő, hogy tanácsot kérjek fűtőkkel kapcsolatban, ugyanis 19 fokra lement ma reggel a hőmérséklet, szerencsére mindenki jól van, de ez nem állapot, amíg nem kapcsol a távhő, igen hideg van....
2 db 8 literes, egy 9 és egy 12 literes akiba kéne valami fűtés.
Milyen belső fűtőt érdemes beszereznem?
 
5 év akvarizálás után elérkezett az idő, hogy tanácsot kérjek fűtőkkel kapcsolatban, ugyanis 19 fokra lement ma reggel a hőmérséklet, szerencsére mindenki jól van, de ez nem állapot, amíg nem kapcsol a távhő, igen hideg van....
2 db 8 literes, egy 9 és egy 12 literes akiba kéne valami fűtés.
Milyen belső fűtőt érdemes beszereznem?

gondolom a kapható legkissebbet...
 
5 év akvarizálás után elérkezett az idő, hogy tanácsot kérjek fűtőkkel kapcsolatban, ugyanis 19 fokra lement ma reggel a hőmérséklet, szerencsére mindenki jól van, de ez nem állapot, amíg nem kapcsol a távhő, igen hideg van....
2 db 8 literes, egy 9 és egy 12 literes akiba kéne valami fűtés.
Milyen belső fűtőt érdemes beszereznem?

hát ez nem lesz könnyű. a sera és az atman fűtői azok, amiket anno a legkisebbnek találtam. viszont ezek is 50 wattosak, ennél kisebbet én csak fixet láttam, termosztát nélkülit, amit viszont semmi pénzért nem tennék be.
DE. még ezek is 25-30 centi hosszúak. elfér az egyáltalán ilyen kicsi tankba?
 
Nézegettem ezt azt, azért a GAban van némi remény :)
Hydor mini fűtő - 7,5W

hydor-mini-heater-7-5w.jpg


Lapos fűtő kis méretű akváriumokhoz.

Kicsi, biztonságos megoldás 8-20 literes medencék fűtésére. Pl. egy 8 literes medence hőmérsékletét kb. 2,5 Celsius-fokkal emeli, egy 20 literesét kb. 2 fokkal. (Érdemes rendszeresen hőmérővel ellenőrizni a víz hőmérsékletét.)

7,5 Watt teljesítmény, kompakt megjelenés: a fűtőlap 14,5 x 5,8 cm nagyságú, és mindössze 2 mm vastag! A vízbe lógathatjuk, de a talajba is süllyeszthető.

Termosztátom van de csak 1 :( de lehet meggondolom és veszek egyet +ba hozzá, az iker akikat egy is vezérelheti, meg a másik kettőt is, aztán csak egy konnektort kell rákötnöm és műxik :)
 
nem sima laposféreg... leszívtam csővel aztán besóztam, biztos ami biztos alapon kinyírtam az akváriumon kívül :)
 
Nagyon jol nez ki es ahogy latom a talaj is maradt a helyen gond nelkul.
Co2 megy befele ? A garnélák hogy viselik ?
Köszi!
CO2 nem megy egy hete csak bent maradt a szett, egyszer volt egy eldurranása, vízcsere és levegőztetés egyből megoldotta a gondot,. Garninak baja nem esett :) .
 
Fel-le lapozom, nem hiszem el, hogy csak 12 liter. A hegyoldalakba kerültek műanyag tartók, vagy simán megálltak így is? Általában nem szeretem a minimál akváriumokat, de ez most nagyon tetszik. A kevés növényes akváriumok sem a kedvenceim, de ez abban is kivétel. (y)
Fűtő-ügyben mire jutottál?
Mivel szűrsz? Lehet épp a szemem nem szúrja ki, de nem találom... :bookworm:
 
Köszi :D
Tényleg 12 liter :p
Nincs semmi műanyag tartó, csak a völgy legvégén, egy egy kis plexi darab, hogy az MC ne másszon ki a kopár területre. Kövekkel meg van oldva minden, egyébként itt a nagy teszt, hogy meg áll e 45°-ban az Amazonia, mint ahogy az ADA állítja.... MEG! :)
Akasztós szűrő van benne :) SOBO Hanging filter 280 l/h, és Eheim substrate proval van töltve + finom szivacs
 
Üdv.Mennyi vált be a szűrő?Én egy 30 literes aksihoz szeretnék akasztós szűrőt 500l/h teljesítmény körül.Mennyi szűrőanyag van a Tiedben?Milyen időközönként takaritod?
 
Back
Oldal tetejére