• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Continuities

A 10 BlackMolly kivégezte a fonál algát. Sehol semmi. Gratula nekik. Hátul a zöld rotalákon van egy kis cérna alga még, de azzal is le fognak számolni.
Az üvegen kezdenek elszaporodni a hidrák.
Visszavettem a carbo-ból, gyanítom, hogy a túladagolás miatt foszlott szét a Crypto levele. 2 napja már csak fele adagot azaz 5ml-t kapott a víz, és azóta nincs további levélvesztés. Talán ez a megoldás.

Nem semmi, sosem gondoltam volna, hogy ennyire hatékonyak.... Vagy inkább carbo tett be nekik?

Csak nehogy a végén BGA kopogjon be, amihez semmi sem nyúl ;)
 
Nem semmi, sosem gondoltam volna, hogy ennyire hatékonyak.... Vagy inkább carbo tett be nekik?

Csak nehogy a végén BGA kopogjon be, amihez semmi sem nyúl ;)
Ugyanmár. A BGA nem ellenfél. Az ellen már megy a karate. A fonál sokkal komolyabb lecke volt nekem.
 
Ha nálam megmaradt, itt kötelező volt neki! :)
A Zöld Rotalád is kezd kikupálódni, de a BO-t nagyon nem szerette. Most ilyen fura alakú a szára, a BO alatt a többi növénnyel ellentétben ez lefelé indult el. A BO után meg megint felfelé. Szóval most van benne egy S kanyar. Mindegyik száron 1-től egyig. Sebaj, a metszésnél/szaporításnál ezt a részt ki fogom dobni, de még nem nyúlok hozzá, hadd növekedjen. Mindenesetre indulgat, és nagyon szép zöld színe van! Egyáltalán nincs benne sárgás árnyalat, izom-zöld :) Talán már rikító zöldes...nagy kedvencem lesz.
 
Szép zöld, ha jól érzi magát. Nálam akkor sárgult, ha nem volt elég neki a makro táp. Mire rendbehozod, gyönyörűen fog mutatni. :)
 
Ma beszereztem egy TDS mérőt. 220-as a vizem TDS-e, úgyhogy be lesz fejezve ez a nagy sózogatás, mert túlsóztam. Érdekes, mert a KH meg a GH alacsony, szinte nulla, aztán a TDS meg mégis magas. Pedig összefüggenek nem?

Valószínűleg a jövő héten megválok az Amanda rajtól, és 4 mollytól, mennek át a 70x70x50-be. Így marad ebbe 2 Amano, 4 sziámi, 6 molly, és 8 Oto.
Egy 30-as nano rajt szeeretnék bele, de valami sokkal rikítóbbat, mint az Amandák. A Neonrazbórák most nagyon tetszenek, de nem tudom, hogy a színük jól mutatna-e ide, majd kimatekolom.

A Pogostemon-okat pedig kiveszem, és helyette megint Stau-t rakok be. Nagyon hiányzik, mert szerintem nagyon illett oda.
 
220-as a vizem TDS-e, úgyhogy be lesz fejezve ez a nagy sózogatás, mert túlsóztam. Érdekes, mert a KH meg a GH alacsony, szinte nulla, aztán a TDS meg mégis magas. Pedig összefüggenek nem?
Ha jól gondolom, a műszer az oldott anyag tartalmat mutatja, amit a víz vezetőképessége által határoz meg. A víz keménysége az oldott kalcium- és magnéziumsók mennyiségével változik, vagyis van összefüggés, a víz keményítésével növekszik a TDS. De lehetnek olyan anyagok is a vízben, ami nem keményítenek, ugyanakkor szintén növelik a TDS-t. Ez csak saját gondolat, ahogy én elképzelem az összefüggést...
 
Ha jól gondolom, a műszer az oldott anyag tartalmat mutatja, amit a víz vezetőképessége által határoz meg. A víz keménysége az oldott kalcium- és magnéziumsók mennyiségével változik, vagyis van összefüggés, a víz keményítésével növekszik a TDS. De lehetnek olyan anyagok is a vízben, ami nem keményítenek, ugyanakkor szintén növelik a TDS-t. Ez csak saját gondolat, ahogy én elképzelem az összefüggést...
Szerintem is így van. Csak fura, hogy a GH KH a vártnál/szokásosnál alacsonyabb, a TDS-em meg magasabb. De lehet, hogy én gondolom rosszul, meg amúgy is TDS mérő nélkül mit sózogatok össze-vissza...Na mindegy, mostmár tudom mérni, úgyhogy szépen beállítom...
 
Neonrazbóra annyira nem színes... sajnos.
Egy zöld neon raj kenterbe veri színeket illetően. Viszont a razbóra különlegesebb, és ha úgy csillan meg rajta a fény, tényleg mint a gyémánt olyan az oldaluk.

Nem mondom hogy bánom a neonrazbóra rajomat, de anyagilag biztos jobban jártam volna egy zöld neon rajjal, akkor már 120 darabot bevágtam volna és azért az SOKKAL látványosabb lenne.
 
Neonrazbóra annyira nem színes... sajnos.
Egy zöld neon raj kenterbe veri színeket illetően. Viszont a razbóra különlegesebb, és ha úgy csillan meg rajta a fény, tényleg mint a gyémánt olyan az oldaluk.

Nem mondom hogy bánom a neonrazbóra rajomat, de anyagilag biztos jobban jártam volna egy zöld neon rajjal, akkor már 120 darabot bevágtam volna és azért az SOKKAL látványosabb lenne.
A zöld neon viszont jóval nagyobb, mint a neonrazbóra nem? Lehet, hogy azok a 180-asomba már nagyok lennének?
 
A Glosso egyre pofátlanabb. Mindenre ránő, mindent ellep. A Crenatat is lenomyta. A heti metszés már nem elég neki.

A Frodo kövekből már nem sok látszik..érdemes volt belefektetni...
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére