• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Continuities

Szerdán letakartam az akit, mert meguntam a fonál elleni harcot. Szombat estig BO.
WP_20170425_21_49_30_Pro.jpg
Vasárnap vízcsere, és extra csövezés bevezetése az akváriumba. Pár hete a kifolyó-befolyó csövezést tárgyaltuk, a következő mellett döntöttem:
2-png.28587.png
Lehet, hogy belepakolok még vagy 10-20 Amanot is.
 
Besózás után elég lidércesen szokott mutatni az aki:
WP_20170424_13_06_44_Pro.jpg

Mondjuk ez a köd egy óra alatt elmúlik, de utána 2 napig meg minden csupa fehér pötty.
 
Majd próbáld ki a GA porát, hamar feloldódik.
Igazából KH-t kellene emelnem, mert ha nem rakok bele semmit, akkor nulla. Ajánlották a szódabikarbónát is KH emelésre, most annak akarok kicsit utána nézni, hogy jó-e, nem jó-e. Ez a visszasózás nem tetszik, sokat kell beleraknom. Beleöntök a vízbe 30-40 grammot, úgy néz ki, mintha egy sóbányát csináltam volna az akiból, aztán a vízteszt meg alig mutat emelkedést.
 
Utoljára módosított:
Igazából KH-t kellene emelnem, mert ha nem rakok bele semmit, akkor nulla. Ajánlották a szódabikarbónát is KH emelésre, most annak akarok kicsit utána nézni, hogy jó-e, nem jó-e. Ez a visszasózás nem tetszik, sokat kell beleraknom. Beleöntök a vízbe 30-40 grammot, úgy néz ki, mintha egy sóbányát csináltam volna az akiból, aztán a vízteszt meg alig mutat emelkedést.
Sztem teljesen felesleges foglalkoznod a Kh-val, nekem evek ota 0 es senkinek semmi baja. A Gh legyen ok meg a shrimpeknek eleg mineral a vizben.
 
Igazából KH-t kellene emelnem, mert ha nem rakok bele semmit, akkor nulla. Ajánlották a szódabikarbónát is KH emelésre, most annak akarok kicsit utána nézni, hogy jó-e, nem jó-e. Ez a visszasózás nem tetszik, sokat kell beleraknom. Beleöntök a vízbe 30-40 grammot, úgy néz ki, mintha egy sóbányát csináltam volna az akiból, aztán a vízteszt meg alig mutat emelkedést.
Tegyél bele egy kis mészkövet, az automata visszasózóval rendelkezik;)
 
SaltyShrimp KH+ -ból 3,3g kell 100l-hez 1 KH emeléshez!
A szódabikarbonával az lehet a baj hogy emeli a PH-t, és az Na sem nagyon kell a növényeknek.

A felfoldást én úgy csinálom hogy kis üvegben feloldom (van lehetőség rázogatni, várni), és azt öntöm bele a vizbe.
 
Blackout:
Nem bírtam ki, pontosan 100 óra BO után leszedtem a takarást.
Az algák jelentős része eltűnt, illetve a kifolyó rácsán, illetve a skimmerben gyűlt össze. Könnyedén kiszedtem. A fonál néhol megmaradt, de nem egészséges...elég gyengének néz ki. Most még kellene rajta rúgni valahogy, de nem tudom hogy. Ötletet szívesen fogadok.
A stemek nem igazán nyúltak meg felfelé, teljesen jól bírták. A Glosso viszont döbbenetesen, 7-10 centire nyúlik felfelé. Pár nap múlva fűnyírás...egy kis része el is kezdett sárgulni. A Glosso-nak itt a tűréshatára...A Stau, HM nem mállott szét, de holnap fényben is megnézem.
A halak boldogok voltak, hogy újra látnak. Lakomát kaptak a 4 nap éhezés után. Úgy tűnik hogy mindenki megvan. Holnap létszám ellenőrzés.

Technikai változtatás:
Megcsináltam a csövezést is, a fenti ábra alapján. Jól működik. A feltöltés, légtelenítés bonyolultabb lett, de megoldható.
A kettéosztás miatti kisebb áramlás jót tett a reaktorommal is, mert mostmár nem löki ki a kimenetén a bubikat, hanem bentmaranak, és 100%-ig beoldódnak.
Az áramlás teljesen megváltozott, ez a halak úszásirányán is látszik.

Terv:
Lehet, hogy beüzemelek még egy szűrőt. Ha így lesz, akkor ezt a kettéoszott csövezést természetesen megszűntetem. Addig viszont így fog menni.
 
@ideoda, Jól értelmezem, tápozás oldalon Estimative Index szerint mész? Mindig naponta 15 ml Macro-t tolsz bele? Vízcsere hetente?
 
@ideoda, Jól értelmezem, tápozás oldalon Estimative Index szerint mész? Mindig naponta 15 ml Macro-t tolsz bele? Vízcsere hetente?
Ahogy mondod. Eddig így ment. Kicsit sokallom a 15ml-t ide, és ez amúgy is a gyári ajánlás fölött van, de a telej, meg a növények nagyon felszívták.
Most viszont annyit változtatok, hogy 15ml helyett most csak 12-vel fogok menni, és esetleg plusz nitrátot,vagy foszfátot fogok adagolni, ha az arányuk nem lesz megfelelő. Pár naponta úgyis tesztelek NO3-at, PO4-et.
 
5 nap telt el a BO vége óta. Sok minden változott azóta.
Először is a növények kaptak egy nagy metszést, a Rotala bokor egy ritkítást, és a bomló levelek el lettek távolítva. Volt mit kiszedni az akiból.
  • A fény csökkentve megy kb. 65%-on (korábban 75-80%-on ment.)
  • A CO2 emelve lett.
  • A táp maradt napi 10ml.
  • Carbo is megy napi 10ml.
A cérna/fonál alga nagy része eltűnt de nem mind.
A befolyó/kifolyó csövek duplázása és áthelyezése miatt sokkal jobb lett az áramlás, és a CO2 elosztása.

A állatállományban is volt változás: 1db sziámi algázó kiugrott, és reggel a múmiáját találtam meg. Leszerződtettem +8 BlackMollyt, így 10-re nőtt a számuk. Az 5 Helena kegyetlenül rendet rakott. Mielőtt beraktam őket, napi 10-20 db hólyagcsigát szedtem ki kézzel, most már ha felmásznak a víz tetejére inkább visszadobom őket, hogy a Helenáknak legyen mire vadászni. A pajzscsigák is megtizedelődtek. Alig látni párat a sarkokban.

WP_20170504_20_07_46_Pro.jpg

Úgy néz ki, hogy a HM végre megkapaszkodik. Szerintem az áramlás megváltoztatása segített neki. Remélem, hogy sikerként könyvelhetem el a 3. betelepítést, 2 kudarc után. Muszáj győzni.

WP_20170504_20_08_11_Pro.jpg

A Stau-k nagy részét Pogostemon-ra cseréltem, talán még ez mutat ott jól.

WP_20170504_20_08_34_Pro.jpg

Az egyetlen Stau bokor, ami nem bomlott le. Egészségesnek tűnik.

WP_20170504_20_08_48_Pro.jpg

A Tripartita-t nem érdekelte sem a BO, sem a megváltozott áramlás. Nő, mint a gomba. Heti metszésre van szükség.

WP_20170504_20_08_42_Pro.jpg

A Ludwigia Glandulosa-kat ki kellett szednem, a BO alatt nagyon megbetegedtek. Bomlottak és eldeformálódtak. Átvette a helyet ez a másik piros növény, amiről nem tudom, hogy pontosan micsoda. A Glandulosaval ellentétben ennek kifejezetten jót tett a BO. Szépen bevörösödött, és hatalmas gyökérzetet növesztett.

WP_20170504_20_08_19_Pro.jpg

Megy a meló: Az alvállalkozók gyönyörűen dolgoznak.

WP_20170504_20_10_09_Pro.jpg
WP_20170504_20_09_41_Pro.jpg
WP_20170504_20_09_33_Pro.jpg

A nappaliból nézve gyönyörűen mutat még így is:

WP_20170504_20_10_48_Pro.jpg
 
A 10 BlackMolly kivégezte a fonál algát. Sehol semmi. Gratula nekik. Hátul a zöld rotalákon van egy kis cérna alga még, de azzal is le fognak számolni.
Az üvegen kezdenek elszaporodni a hidrák.
Visszavettem a carbo-ból, gyanítom, hogy a túladagolás miatt foszlott szét a Crypto levele. 2 napja már csak fele adagot azaz 5ml-t kapott a víz, és azóta nincs további levélvesztés. Talán ez a megoldás.
 
Back
Oldal tetejére