• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Continuities

Szerintem meg ne engedd el a HM-et
Megelőztél Viktor;)
@ideoda ha gondolod, adok én is ajándékba mindenféle viszontagságok közepette is szépen fejlődő HM-et (ráadásul éppen nyírnom kellene;)), amit eredetileg a növényezésem hajnalán még @Luigi13 -éktól kaptam és az ő növény-vellnessükből az én finoman szólva is gyengébb és változatos akváriumjaimban is mindenhol szépen hozta a formáját legyen az high, vagy low tech, RO, vagy csapvíz, normális tápozás, vagy elhanyagolt.
Ha teszel vele még egy próbát, jövő vasárnap úgyis el szeretnék ugrani a TerraPlázára, utána kimegyünk a szüleimhez Pécelre, az már nem fényév távolság Tőled. Viszek szívesen egy jó nagy adagot sporttársi alapon:)
 
Hát ezaz. Nem kellene elengedni, mert úgy látom, hogy megjelenésében semmi más hasonlít rá. Kösz a bíztatást.
De akkor azt kellene kitalálni, hogy miért mállottak le az előző ültetések. Mindegyik a száránál, közvetlenül a talaj fölött...
Rosszul ültettem volna? Nem hiszem, mert évek óta így ültettem. A 3-4 cm-es, vágott hajtásvégeketet egyszerűen egy csipesszel finoman megfogva lenyomtam úgy 1-2 centit a talajba. Ennyi.
Most úgy is ültettem, hogy hosszabb, 8-10 cm-es, vágott, illetve gyökeres szálakat is lenyomkodtam, van amelyiket 4-5 centi mélyre, van amelyiket 1-2 centi mélyre.
A szálakat egyesével, valamint 3asával is ültettem.
 
Rosszul ültettem volna?
Én mondjuk 3-5 szálával szoktam, lenyomom amennyire csak lehet és a szálak hosszát úgy igyekszem beállítani, hogy ültetés után kb újjnyi látsszon ki a talajból.
Legalább a 4-5 cm mélyre lenyomottnak azért illett volna megmaradnia...
Ha kéred a szállítmányt, majd jelezz jövő héten;)
 
Amúgy a pHm már 6.5 körül alakul. Most már több csapvizet keverek a cserevizbe.
Ha már Ro-zol,akkor mi a fenének kevered csapvizzek?Pont az a lényeg,hogy csak Ro viz kerüljön az akváriumba,visszasózva.
 
Utoljára módosított:
Dobj bele 3 szalat egy csomoba, ra akasztva egy red moorra. Ha vized nem stimmel megdoglik. Es megvan a problema. Ha nem doglik meg a vized jo. 9 szallbol lett 5-6 het alatt 12 nyirassal 10 cm gyep. Szaporitasnal ultettem 5-4-3-2 cm melyen egymagaban szalankent, kettesevel otosevel. Mindegy hanyasaval es milyen mellyen ulteted. Nyirasnal ami bele akadt egy masik noveny levelebe ott is ugyan ugy hajtott tovabb. Biztosan nem ultetesi problema van. El kellene kuloniteni, hogy a talajban vagy a vizben van e ami nem tetszik neki.
 
Dobj bele 3 szalat egy csomoba, ra akasztva egy red moorra. Ha vized nem stimmel megdoglik. Es megvan a problema. Ha nem doglik meg a vized jo. 9 szallbol lett 5-6 het alatt 12 nyirassal 10 cm gyep. Szaporitasnal ultettem 5-4-3-2 cm melyen egymagaban szalankent, kettesevel otosevel. Mindegy hanyasaval es milyen mellyen ulteted. Nyirasnal ami bele akadt egy masik noveny levelebe ott is ugyan ugy hajtott tovabb. Biztosan nem ultetesi problema van. El kellene kuloniteni, hogy a talajban vagy a vizben van e ami nem tetszik neki.
Ha nem stimmelne a vizem akkor minden megdöglene. De itt minden makk egészséges a HMet kivéve.
 
A csapvízzel igazán soha nem tudod, mit öntesz az akváriumba. MOndom ezt úgy hogy másfél évig csapvizeztem. ;)
Még esetleg áramlás gond lehet. Én azt tapasztaltam, hogy a növények nem szeretik a talajon visszaforduló vizet.
Lehet kimossa a gyökereik alól a tápot, de tény, hogy a jelenlegi akvámban is jól látható volt a pusztulat telepítés után.
HM meg mint mondtam van még ingyen... :)
 
Itt a nagy HM-es bánkódásba elmentem és vettem még Ludwigia Glandulosa-t. Szerelmes vagyok ebbe a növénybe. A következő scape-emben ez lesz a fő növény. Imádom a zöld-vörös átmeneteket, ahogy a száron végigfutó zöld szín a levelek tövében vörösbe úszik, majd vissza zöldbe. Az is nagyon szép, hogy a levelek fonákja vörös, a teteje meg zöld. Isteni színjáték ez.

Beszereztem még Cryptocoryne Parva-t is, pár bokorral és a Glosso teret fogom megtörni velük.

Ha már boltban jártam, nem bírtam ki, és vettem 5 nagyon fiatal, 2cm körüli SziámiOrmányosmárnát, és az egyszem nőstény Molly-nak egy hím lovagot is.

A 4 napos pihiből 2 napot az akival, és a kerttel tölthetek, és ez elég lesz arra, hogy előkészítsem, ízléstelenül telepakoljam az akit a hullámos fűzfaágakkal. :)
 
Rosszat teszek vele? Legálabb nem kell vissza sózni.
Ne maar!Nem tudni mi van a csapvízben,tele van minden fele kémiai és egyebb sza..ral,ami nem való akváriumba!Az Ro víz mentes minden zavaró dologtól.Inkább sózz vissza!Mindannyian ezt tesszük(nem ok nélkül).
 
Ne maar!Nem tudni mi van a csapvízben,tele van minden fele kémiai és egyebb sza..ral,ami nem való akváriumba!Az Ro víz mentes minden zavaró dologtól.Inkább sózz vissza!Mindannyian ezt tesszük(nem ok nélkül).
Megfogadom. Beszerzek a TDS mérőt. Sóm már van.
 
Fonál alga itt is van. Egyre kevesebb... Az elmúlt időszakban végignyálaztam itt a fórumon fellelhető, illetve a külföldi oldalakon meglévő irodalmat. Mindent elolvastam, amibe a fonál, vagy cérna alga kifejezés benne volt. Arra az elhatározásra jutottam, hogy Blackout nélkül fogok kardozni ezzel a fenevaddal. Azért nem nyomok blackoutot, mert nem akarom, hogy a Glosso gyepem elinduljon felfelé, illetve a Ludwigiák megnyúljanak. Szignifikáns változásokat eszközöltem a rendszerben:
  • bekötöttem egy powerhead-et a jobb hátsó sarokba
  • a skimmer áramlását a glossogyep irányába változtattam
  • Algin regular kúrát kezdtem, heti 50 ml
  • beszereztem 5 nagyon fiatal Sziámi algázót (3 kb csak akkora, mint az Amandák)
  • napi 15ml-re emeltem a tápozást, micro és macro-t is
  • napi 10ml carbo, helyi kezeléssel
  • a cserevizemben a csapvíz mellőzve, full ro megy és visszasózás
Ez lenne a hadi stratégiám, és már kb. 10. napja pörög.
Az ostrom 4 hétig tart, és utána a vegyszer kiesik, a többit még eldöntöm.
 
Utoljára módosított:
Megint eltűnt egy Molly. Megint a hím. A holttestét sem találtam meg. Ezek teleportálnak vagy időtugranak?

Elkezdte eldobni a leveleit a Stau. Eddig tök jól fejlődött most meg szenved.

6.8 volt a ph-m a csucsidoszakban. Ez is fura. Kevesebb bubival 1honapja 6.0 körül volt.

Több lett a cernaalga is.

Mindezek után azt gondolom hogy co2 problémám van. De mi lehet a baj vele?
 
Megint eltűnt egy Molly. Megint a hím. A holttestét sem találtam meg. Ezek teleportálnak vagy időtugranak?
Lehet, hogy az alga elleni harcban esett el, és felzabálták az algák. Ez megmagyarázza azt is, hogy miért van egyre több algád:p
Nálam cérna alga a "pangó részeken" alakul ki (A dunsztos üvegben (ez a walstad féle)... ott semmi vízmozgás nincs, cérna alga van), nálad nem tudom, hogy van-e hozzá köze, esetleg nézd meg ezt a lehetőséget is. Ez logikusan összefüggésben is lehet az egyenlőtlen CO2 ellátással...
 
Lőttem pár képet.
Tanulságok:
  • a Tűzlazacok nem félősek
  • a só nehezen oldódik a vízben
  • cérnaalga van volt és lesz
  • van hogy mindent megpróbálunk, de mégsem úgy jön össze
  • soha nem szabad feladni


WP_20170421_20_32_12_Pro.jpg
WP_20170421_20_22_49_Pro.jpg WP_20170421_20_22_41_Pro.jpg WP_20170421_20_30_04_Pro.jpg WP_20170421_20_30_48_Pro.jpg WP_20170421_20_31_01_Pro.jpg WP_20170421_20_31_32_Pro.jpg WP_20170421_20_31_45_Pro.jpg
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére