• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Continuities

Ha jobban elkezdi megnézni az ember... Durva, hogy milyen mélységérzete van az egésznek, főleg középen... :)
Igen, de ő nem 40 centin dolgozott...nyilván nem is lehetséges akkora mélységet kihozni, de azért a maximumot ki fogom hozni belőle.
Jajj de sok van még addig hátra...az a fránya HM...1 hónapot visszavitt az időben. Ha nem hisztizett volna be, akkor már hátul szépen hozná a kicsit, elöl meg a nagyot.
 
Utoljára módosított:
Na most mar latom az iranyt, hogy hova szeretnel eljutni, most, hogy @Jopet belinkelte Fukada akvajat...szep feladat, legyen benne örömöd!
A dekor és növényesítés terén teljesen más irányt céloztam meg. A közel-távol feelinget azonban jó lenne valami hasonlóra megcsinálni.
 
A dekor és növényesítés terén teljesen más irányt céloztam meg. A közel-távol feelinget azonban jó lenne valami hasonlóra megcsinálni.
A talaj vonalából, kövek elrendezéséből és hm nyírásából számomra egyértelmű, hogy látod az utat. Remélem, ki is taposod, hajrá.
 
Heti helyzet:
Algásodás van, meg nagyfokú növény növekedés.
Beúszott 2 csaj BlackMolly, imádom őket.
A bal oldali fát ki kellett vennem, mert nagyon instabil volt. Kiszedtem, az alját megnyestem, a súlyozókövekből stabilizálóköveket csináltam, majd visszaraktam. Most kicsit látszik elől a fekete bazaltkő, de majd az Anubiasok el fogják takarni.
Amikor kiszedtem, fetéptem a Triprtita bokromat. :( Pedig már olyan szépen belegyökerezett az aljzatba. Sebaj, visszanyomkodtam, amennyire csak tudtam.
Mindeközben folyamatosan keresem a megfelelő redmoor darabokat a boltokban. Van már csomó vékony gyökerem is, párat bedobtam, hadd ázzanak.
WP_20170331_20_23_19_Pro.jpg
 
Haj, fonál és agancsalga gyarapodás van. Érik egy blackout, lehet hogy szerda este letakarom. Fényképét nem rakok fel mert mindannyian láttuk már ezeket a rondaságokat.
Ettől függetlenül a növények fejlődnek szépülnek...
Az egyik Oto azt hitte hogy tud repülni. Nem tud.
 
Mindaz mellett, hogy ez eddig talán a leginkább átgondolt építésed, egy pici észrevételt szabad?
Ugyanaz a dolog birizgálja a retinámat, mint nyáron @Evereka akvájánál: túl szimmetrikusan húz középre a mélységet adó dekor. Nála a fák, nálad a kövek.
Ha a belinkelt Fukada scape-et megnézed, akkor az elég markánsan aszimetrikus, mintha nem szemből néznél be a fasorba, hanem kicsit oldalvást.
Nem tudom, lehetséges-e még mozdítani a köveken pár centiket, hogy ezt a középre húzást kicsit elvidd egyik oldalra. Talán Nálad is balra kívánkozik.
 
Mindaz mellett, hogy ez eddig talán a leginkább átgondolt építésed, egy pici észrevételt szabad?
Ugyanaz a dolog birizgálja a retinámat, mint nyáron @Evereka akvájánál: túl szimmetrikusan húz középre a mélységet adó dekor. Nála a fák, nálad a kövek.
Ha a belinkelt Fukada scape-et megnézed, akkor az elég markánsan aszimetrikus, mintha nem szemből néznél be a fasorba, hanem kicsit oldalvást.
Nem tudom, lehetséges-e még mozdítani a köveken pár centiket, hogy ezt a középre húzást kicsit elvidd egyik oldalra. Talán Nálad is balra kívánkozik.
Jó a gondolat, hasolnóan látom, de ezt a "balra orientálódást" úgy gondoltam, hogy a hátsó kicsit kövek, és a HM elrendezésével fogom megtrükközni, íme a skicc:
Untitled.png
Pirossal jelöltem a még be nem rakott köveket.

A nagy köveket elmozdítani szerintem komoly negatív következményekkel járna. Azok tartják a talajt. Persze a kövek alá/elé plexidarabok vannak függőlegesen beszúrkálva a talajba, de úgy érzem, hogy jobb nem piszkálni.
 
ezt a "balra orientálódást" úgy gondoltam, hogy a hátsó kicsit kövek, és a HM elrendezésével fogom megtrükközni, íme a skicc:
Jónak tűnik! Valami ilyen látványra céloztam.
Általában kis beavatkozással össze lehet hozni látványos változásokat.
 
Problémák vannak megint.

A jobb oldali HM bokor megint eldobta magát. Lemállott az összes. Ki is szedtem, és amit Trappistától hoztam egészséges HM-et, azt a helyére benyomkodtam. A bal oldali HM bokor szépen megerősödött.
Ez volt az utolsó HM ültetésem ebben a setupban. Ha megint lemállik, akkor valami mást fogok a helyére tenni. Mellette a Brevipes alsó levelei is lemállottak, de a szár szép erős és a növény fejlődik, szerintem a kettőnek nincs köze egymáshoz.

Jön a fonál alga, meg a szakáll alga. A Glosso-t ellepte. Arra gondolok, hogy a túl alacsony ~6pH miatt van ez. Vagy az Amazoniából kioldódó anyagok miatt. A pH-m nagyon lemegy az alacsony kh miatt.
Tegnap este mért paraméterek, a CO2 kikapcsolása után 2 órával
kh 1,5
gh 4
ph 6.5
co2 direct 10ppm
Talán sóznom kéne a vizet?
Jójó, tudom, még csak 6 hetes az aki, sok minden miatt lehet algásodás. Az Amazonia is izzadhat magából sokféle anyagot, talán nincs még balansz, talán nem ideális a flow, talán túl alacsony a pH napközben. Kezdődik a karate. Először a KH-t emelem meg 4 köré, hogy ne menjen le annyira a pH. A CO2-t és a fényt is visszavettem egy kicsit. A tápozás maradt GA micmac napi 10ml. No3 10ppm körül, PO4 1 körül.
 
Update

Fullos cső, reaktor és szűrőtakarítás volt. Feltettem egy lilly-t, hogy kevésbé fodrozódjon a vízfelszín, és lejjebb menjen a flow.
Cérnaalga van, és egyre több. Felvettem a kesztyűt: extra mennyiségű tápozás, dupla carbo és algin regular kúra jön. Ha az elkövetkezendő 3 hétben nem javul a helyzet, akkor blacout jön.
A jobboldali elátkozott helyen a HM egyenlőre él, és fejlődik. Nem volt lemállás (még), kicsit meg is metszettem.
Egy-két kisebb redmoor ágat beraktam előre, nem bizots, hogy ez marad a végleges helyük. Kint voltam a fa lelőhelyemen és gyönyörű hullámos kiszáradt fűzfa ágakat szedtem. Talán berakosgatom majd a Glosso-s részre majd.

WP_20170409_18_52_57_Pro.jpg
 
A héten két BlackMolly-ból az egyik nyomtalanul eltűnt. Fogalmam sincs hogy hova. A szekrény mögé bevilágítottam, de ott csak egy Oto hulla van már rég óta. Nem értem. Lehet, hogy teleportált valahova. Vagy az időutazott.

Egy Oto-val megint kevesebb. Szegényke a frontüveg alján a Glosso-ra esve szenvedett. Pirosas volt a hasa. Könnyítettem a sorsán. :(
 
Utoljára módosított:
A HM megint eldobta magát. Az is, amit Trappistától frissen, gyökeresen hoztam. Elmállottak a szárak. Biztosra veszem, hogy a mállás közben keletkező bomlástermékek okozták a Glosso gyep algsodását. Ma egy jéghideg sör után kiszedtem a HM-eket, és annyi algát, amennyit kézzel ki tudtam szedni. De miért mállott szét a HM sokadszorra is?
Tudom, hogy van olyan, hogy bizonyos növények nem férnek meg egymás mellett, allelopátia és egyéb dolgok miatt, de ezeket a növényeket már sikeresen tartottam együtt korábban.

Most egy olyan növényt keresek, ami formára, méretre hasonlít a HM-hez, és hasonló hatást tudok vele elérni. Valakinek van tipp?

Ettől függetlenül a többi növény szépen terjeszkedik, növekszik, és alga a HM helyéhez közeli régióktól eltekintve nincs.
WP_20170412_20_43_44_Pro.jpg
 
Dobd ki a Hm-t, igénytelen gaz, nem való high-tech medencébe. Próbáld ki a Gratiola-t! Megjelenésében hasonlít a Hm-re, csak elegánsabb. Nézd meg a GA akvákat, az egyikben biztosan van dragon kő társaságában, szép. Esetleg vegyíthetnéd valamivel, hogy ne legyen annyira unalmas az ösvény mente.
 
Vitatkozhatnék Rebal kollégával, hogy tapasztalataim szerint a HM pont high tech körülmények között tud igazi tömör gyönyörré válni, de nem teszem. Láthatóan nálad valamiért nem szeret lenni. Talán az iszonyatosan alacsony ph miatt, de nem tudom.
A Gratiola jó ötletnek tűnik, mint alternatíva. Az viszont, hogy megmarad-e majd...
(Mondanám, adok még HM-et, de gondolom most egy darabig nem akarsz vele újra próbálkozni)

Tapatalkkal küldve az én PLK-L01 eszközömről
 
Vitatkozhatnék Rebal kollégával, hogy tapasztalataim szerint a HM pont high tech körülmények között tud igazi tömör gyönyörré válni, de nem teszem. Láthatóan nálad valamiért nem szeret lenni. Talán az iszonyatosan alacsony ph miatt, de nem tudom.
A Gratiola jó ötletnek tűnik, mint alternatíva. Az viszont, hogy megmarad-e majd...
(Mondanám, adok még HM-et, de gondolom most egy darabig nem akarsz vele újra próbálkozni)

Tapatalkkal küldve az én PLK-L01 eszközömről
A fentieket kis iróniával írtam, egyértelmű, hogy jobb körülményeket minden növény jobban szereti, legyen az akár alacsony igényű (egyébként a Hm pont igényes növény). A pH-ra én is gondoltam, de a leírás alapján széles (5-8) pH tartományt elvisel. Rejtély. A lényeg, hogy engedd el, ha nem szeret téged:LOL: A Gratiola egyébként alacsonyabb igényű (elvileg, de fényből a jobbat szereti), mint a Hm, viszont magasabb (6-9) pH tartományt szereti... Próba, aztán meglátod.:)
 
A fentieket kis iróniával írtam, egyértelmű, hogy jobb körülményeket minden növény jobban szereti, legyen az akár alacsony igényű (egyébként a Hm pont igényes növény). A pH-ra én is gondoltam, de a leírás alapján széles (5-8) pH tartományt elvisel. Rejtély. A lényeg, hogy engedd el, ha nem szeret téged:LOL: A Gratiola egyébként alacsonyabb igényű (elvileg, de fényből a jobbat szereti), mint a Hm, viszont magasabb (6-9) pH tartományt szereti... Próba, aztán meglátod.:)
Nagyon szomorú vagyok emiatt, mert HM-et a növényezési lázam hajnala óta sikeresen tartok, és tartottam széles paraméterek között. Egyszerűen nem értem. Azt viszont tudom, hogy az akvarisztikában van olyan, hogy minden stimmel, de mégsem megy. Ezt is ebbe a kategóriába teszem. A bajom az, hogy az összeképet ezzel a növénnyel álmodtam meg, és ez a karakter az, amit oda elterveztem. A Gratiola jó alternatíva lehet, de mégsem lesz ugyanolyan. (De az is lehet, hogy jobb lesz.) Most nagy erőkkel kersek oda növényt, szóba jött a Rotala bonsai, törpe bacopa és hasonlók, de egyik sem fog meg, és nem fogott meg soha. Felteszem a kérdést a növényt keresek topicba, hátha van valakinek belőle eladó.
 
Back
Oldal tetejére