• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Continuities

Vagy csinálj egy hosszú - akril - esőztetőt, amit felraksz a hátfalra. Itt még a lyukak méretével is játszhatnál, hogy egyenletesen végigmenjen a hosszú csövön a víz. Csak beszálltam az ötletelésbe, nincs ilyesmivel saját tapasztalatom..
Esőztető hmmm. Az is jó ötlet. A hátfalon nagyon rondán mutatna. Eseleg kétoldalt 2 esőztető, és 2 oldali beszívó?
Lerajzoltam a te és az én ötletemet is.
Elvileg ha a scape kvázi szimmetrikus, akkor a kifolyó-befolyónak is olyasminek kellene lennie nem?
1.png
 
Azért javasoltam csak a hosszú esőztetőt, mert én semmiképp nem osztanám ketté a csövezést. Egyébként az összes eddigi akváriumomnál fojtva voltak/vannak a szűrők, szerintem azzal sincs semmi gond. Max akkor nyitom ki teljesen a csapokat, mikor már nagyon érik a takarítás és kicsi már a flow.

kifolyó-befolyónak
Be-! :) ;)
 
Csináltam mégegy skiccet, a kettéosztott, dupla lilly-dupla kifolyós verzióra is. A háromszögek a lilly-k, a körök a kifolyók. Persze a lillyket nem pont így állítanám be, hanem kitapasztalnám, hogy hogyan a legjobb.
2.png
Ebben a felállásban már nem lenne zavaró, hogy a jobb oldalt is van csövezés a szekrény oldalán.
 
Miért nem?
Úgy igazán nincs oka, de fogjuk rá, hogy praktikusságból. 1. Több hibalehetőség. 2. Ha később változtatni szeretnék a ki/befolyók helyzetén, már nem valószínű, hogy jó lesz a csövek méretezése. 3. Miért legyen több tisztítandó/látványromboló eszköz az akváriumban? 4. miért bonyolítsam, ha működik egyszerűbben is? :)

Az újabb rajzodra is van teóriám :) Nálam a nagy akiban 2 szűrő megy, ergo 2-2 ki/befolyó is van. Logikáztam is elméleti szinten, meg próbálgattam is anno a kifolyók elrendezését többféleképpen. Én azt gondolom, hogy azok a jó megoldások, mikor a két kifolyó egyazon áramlási irányt diktál, vagyis egymást támogatják (kifolyók az átlós sarkokban). Tudom, sokan használják úgy, hogy szembe vannak irányítva egymással, én is próbáltam hasonlóképpen, de úgy vettem észre, hogy ez nem igazán jó. Ugyan az összecsapó áramlat által is mozog mindenhol a víz, viszont a halakat zavarja az egyenletes úszásban. Én is utálom, mikor össze-vissza fúj a szél és nem hagy egyenesen menni :)
 
Utoljára módosított:
A szűrőt fojtani nem akarom. A flow-ot akarom jobban elosztani. Most túl koncentrált. Csak az lesz a vége, hogy 2 befolyóm és 2 kifolyóm lesz.
Ha lillyt szeretnél vannak belőle nagyok amik alapból sokat csökkentenek a nyomáson. Ha esőztetőt, azt meg túl lehet lyukazni akár a lyukak méretét nagyobbítani ha fojtani nem akarsz. Egymással szemben flowolni ilyen rövid akváriumban egyáltalán nem célszerű. Legfőképpen azért sem mert a flow irány nem véletlenül van kitalálva, hogy a szívó felé tereljen. A víz keresztbe áramoltatása össze-vissza áramlatot vagy inkább kavarodást fog eredményezni amitől a szívó csak olyan vizet fog szívni ami éppen arra jár. Sanszos, hogy alig alig fog a szívó felé terelni bármit aminek alapból a szűrőben lenne a helye. De ha van esetleg skimmered már le is tudod vele tesztelni mit fog művelni egy ellen áramoltatás.
 
Átgondoltam a mai kifolyó-befolyós dolgot. A helyzet még annyival bonyolultabb, hogy van egy 16/22 aquamedic reaktorom is, meg egy 12/16 külső fűtőm. Ha ezeket is be akarnám kötni, akkor már túl bonyolult lenne a rendszer itt egy skicc:
Névtelen.png

Ez annyiban lenne jó, hogy mindkét befolyónál jönne a co2 és a melegített víz is. Hátránya, hogy túl sok benne a csatlakozás, ezért sok helyen erszthet, és rémálom a csőtakarítás.
Mivel az egyik cső sokkal hosszabb, mint a másik, nyilván azon kevesebb víz fog beömleni.
 
A másik tervnél nincs közösítés, így kevesebb alkatrészből megoldható, de csak az egyik irányból jön a co2.
Névtelen.png
A hosszabb részt 16/22-es csövezéssel, a rövidet meg 12/16 csövezéssel oldanám meg. Szerintem így a két oldal vízhozama közti különbség is csökkenne, mivel a hosszabb cső vastagabb is.
 
Utoljára módosított:
Te szerintem inkabb ezt a tervezgezest, vesezgetest imadod jol erzem?[emoji3]
Csináltam egy vidit. Talán látszik rajta a flow. Nem vagyok nagy cameraman, tudom.

Most nem veri annyira a túlsarkokat a flow, de már is csöveket kellene takarítani. Tiszta csövekkel sokkal brutálisabb. A HM-en látszik, hogy sok. Vagy legalábbis a HM-nek sok. Ezért oldalra nő, elfekszik. A túloldalt a Rotala is kicsit dől, de ő már sokkal jobban áll.
Jónak tűnik így nektek a flow? Ti így hagynátok, vagy gondolkoznátok a fejlesztésen?
 
Utoljára módosított:
A másik tervnél nincs közösítés, így kevesebb alkatrészből megoldható, de csak az egyik irányból jön a co2.....

És az miért baj? Nekem is a két Tetra1200-ból a jobboldalira van kötve a reaktor, gyönyörűen teríti az akvát a CO2, mindenhol lime a DC.
 
Esőztető hmmm. Az is jó ötlet. A hátfalon nagyon rondán mutatna. Eseleg kétoldalt 2 esőztető, és 2 oldali beszívó?
Lerajzoltam a te és az én ötletemet is.
Elvileg ha a scape kvázi szimmetrikus, akkor a kifolyó-befolyónak is olyasminek kellene lennie nem?
View attachment 28586
Nekem a 130 hosszu akvaban a jobb oldali verzio müködik. Egymassal szemben a rövid oldalon az esöztetök, a ket hatso sarokban pedig az elszivok, nekem igy eleg jol müködik. A te akvad rövidebb igy ez esetben en a hatfali esöztetöt probalnam meg.
Vagy, azt hiszem @letsgodisco kolleganal (talan?) lattam olyat, hogy a ket hatso sarokban voltak a beszivok, fölöl pedig a ket sarokban a ket lily...neki eleg jol müködött az aramlas igy, elöre nyomva az aramlatot, ami talalkozott a frontüvegnel.
 
Nekem a 130 hosszu akvaban a jobb oldali verzio müködik. Egymassal szemben a rövid oldalon az esöztetök, a ket hatso sarokban pedig az elszivok, nekem igy eleg jol müködik. A te akvad rövidebb igy ez esetben en a hatfali esöztetöt probalnam meg.
Vagy, azt hiszem @letsgodisco kolleganal (talan?) lattam olyat, hogy a ket hatso sarokban voltak a beszivok, fölöl pedig a ket sarokban a ket lily...neki eleg jol müködött az aramlas igy, elöre nyomva az aramlatot, ami talalkozott a frontüvegnel.
de nem így van, hanem a bal oldali jobbra küldi, a jobb oldali meg előre, sőt a bal oldali mellett még egy skimmer is nyomja, szóval minden egy irányba mutat.
 
de nem így van, hanem a bal oldali jobbra küldi, a jobb oldali meg előre, sőt a bal oldali mellett még egy skimmer is nyomja, szóval minden egy irányba mutat.
Akkor lehet, hogy nem nalad lattam. Azt hittem te irtad, hogy a ket hatso sarokbol elöre nyomja a pumpa lilyn at a vizet, valaki pont ezt kerdezte...akkor tevedtem, ezert is ideztelek, hogy javits ki, ha nem nalad volt igy.
 
Back
Oldal tetejére