• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Codename: Taiwan

Ifi Norbert

Kertész szaki
Sziasztok!

Ezennel útjára indítom a Taiwanos akváriumomat is.

Technikai és egyéb adatok:
Akvárium: 30x30x30, sima GA-s üveg 27 liter
Szűrés: Tetra APS 300 légpupma és Tera Brillant Filter
Világítás: Quad T5 2x24W
Aljzat: Environment Aquarium Soil aljzat - 4L
Dekoráció: Red Moor dekorációs fa
Víz: RO víz + SaltyShrimp Mineral GH+
Fauna: Taiwan Mix
Flora: Anubias barteri v. nana Petite, Limnobium laevigatum, Cryptocoryne parva, Cladophora aegagrophila, Hydrocotyle Tripartita Japan, Riccardia chamedryfolia

IMG_9175.jpg
 
Az előbb láttam egy fonálférget tekeregni ez gyorsan ment :(

Lenne egy kérdésem. A Taiwanok mellé milyen csigát kell tenni?
 
Ma csináltam egy feles vízcserét. Alga nincs még :D A fonálférget kikaptam tegnap, azóta nem láttam másikat.
PH: 6 (Neptun csepegtetős)
TDS: 121 ppm
GH: 5
KH: 1
T: 23,8 °C
 
Tegnap észrevettem, hogy a Red Moor fán megjelent a szokásos trutyi. Még a héten növesztem kicsit utána gondoltam szerzek 2 amanót bele takarítani. Előbb nem merem nehogy kikapálják a növényeket.

A növények eddig jól érzik magukat. A Hydrocotyle Tripartita Japan fejlődik a leggyorsabban, még biztos tart neki a tápanyaga, szépen hozza az új levelket. Az Anubias is szépen alakulgat és a Riccardia is talán magához tér. A HT Japan között volt pár moha szál ezeket meghagytam meglátom mi lesz belőle. A Cryptocoryne Parva nem mutat változást, de legalább nem sárgul. :whistle:

A szivacsszűrőnek itt semmi baja még, mondjuk ez az akvárium fiatalabb majd egy héttel mint a Danau Matano.
A TDS most 145 talán kicsit magas is. A GH+-szal sokkal könnyebb beállítanom, mint a Sulawesi Mineral 8,5-tel. (n)
 
Az akvárium 9 napos lett. Volt ma egy 25%-os vízcsere és kivettem a Red Moor-t lesúlyozó követ is. Kicsit még mozog a fa, de már nem jön fel magától. A Red Moor kezd szépen bedurranni, már nem csak szürkés penész van rajta, hanem barna is. A héten szerzek be Amano garnélákat had falatozzanak.

Annak viszont nem örülök, hogy láttam a fán egy pici Törpe tányércsigát falatozni o_O. Kétszer megpróbáltam kivenni csipesszel, de nem sikerült. Most várom, hogy megint előmásszon, de most kézzel fogom megpróbálni kivenni.
IMG_9217.jpg


Ezen kívül szerintem rendben van az akvárium. A növények szépen nőnek főleg a HT Japan. Ő már kb. 4-5 cm-t nőtt.

A TDS: 140 ppm.

És akkor pár kép:
IMG_9224.jpg


A Riccardia is megindult.
IMG_9222.jpg


Ez a trutyi van a fámon:
IMG_9221.jpg

IMG_9220.jpg


Ennyit nőtt a HT Japan.
IMG_9219.jpg
 
Megjelentek az algák az akváriumban. Jelenleg van az üvegen fonál, a fámon pedig penész, barna és haj alga. A HT Japan idősebb levelein pedig szintén barna alga van. Minden növény szép ütemben fejlődik és ma megjött a Lomariopsis lineata is @szentgyo jóvoltából. Neptun tesztel mére a PH olyan 4,5 körüli :banghead: legalább nem magas. Ha ez tartósan marad, akkor emelni kell a PH-t valamivel.
 
Direkt nem a 6.0-7.6-os tesztet nézted? Vagy fontos a 6,0 alatti tartomány is?
 
Direkt nem a 6.0-7.6-os tesztet nézted? Vagy fontos a 6,0 alatti tartomány is?
Igen, a 7,6 feletti rész is érdekes, mert van Sulawesi akváriumom is. De, ha azt mondjátok, hogy elég ez a spektrum is a biztonságos üzemeltetéshez, akkor lehet ilyen is. Ami nekem elviekben kellene az a 5,5 és 8,5 tartomány.
 
Back
Oldal tetejére