• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

COD

viktorlantos

Alapító
Admin
Egy ideje csatasorba állítottuk az ADA teszteket is, mert gyorsak egyszerű őket használni és teljesen más megvilágításban gyártódtak, mint a hagyományos akvarisztikai tesztek. Növényesekre optimalizálva. ;) Így a magyarázatok sem azt feltételezik, hogy akasztós szűrővel tekernél egy sügeres akit ;)

És hogy miért mondom mindezt? Pl most végeztem az itthoni vízcserével. 70%-os vízcserét kapott az aki eltartott egy ideig, de túlvagyok rajta.
A másik topikban már említettem, hogy algásodásom van kicsit a tavaszi napsütéstől, de gondolom itt már bejátszik más is. Pl a sok moha által összegyűjtött mulm stb.

A csere után ránézek az akira, kristálytiszta a víz. Mivel volt egy pár ADA COD tesztem elfekvőben, gondoltam rámérek.
Az aki vize 8mgO/l COD értéket mutatott, amire a magyarázat azt írja, hogy:

"Nagyon magas szerves szennyeződés van az akváriumban. Valószínűleg tombolnak az algák ;)
Azonnali 50%-os vízcsere indokolt."


Mindezt a 70%-os vízcsere után mértem. Az akvárium lassan 4 hónapos, 2 db 2075-ös prof 3 dolgozik alatta, rendesen megpakolva szűrőanyaggal. A szűrőket kb 1.5 hónapja takarítottam tehát durva szennyeződésről nem beszélhetünk.

Maradt tehát a perlon csere és az alaposabb moha porszívózás. Pedig már majdnem hátradőltem, hogy kristálytiszta a víz és a karbantartás is megfelelő volt, most nincs más dolgom a következő 1 hétben..... Nah ezért kell mérni időnként. :angel:
 
Az ADA ha jól rémlik ezt használja kifejezetten szűrő karbantartás jelzőnek. Időnként tényleg hasznos tud lenni.
 
Szia Viktor!

Azért légyszíves próba képpen mérj rá a csere vízre (tiszta), meg a leengedettre is legközelebb!
Kíváncsi vagyok a három különbségére.

Szerintem így kaphatunk tiszta képet!

Köszönettel!

A.ttila
 
A. Kavicsos said:
Szia Viktor!

Azért légyszíves próba képpen mérj rá a csere vízre (tiszta), meg a leengedettre is legközelebb!
Kíváncsi vagyok a három különbségére.

Szerintem így kaphatunk tiszta képet!

Köszönettel!

A.ttila

Full ro-val cserelek ;)


Mi másról, mint iPhone-ról Tapatalk progival ;)
 
Én is szoktam játszani, multib....

Basszus V. már azt hittem a játékról lesz szó ;) :lol:
Legközelebb mérj egyet vízcsere előtt is, kíváncsi vagyok arra mint ír majd, ha 70%-os után megint vízcserét javasolt.
 
Back
Oldal tetejére