• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

COB led lámpa vezérlővel

Végül is az anro-n elég jól leírják. Kínából pedig csak 30 dodó. Szerintem ugyanaz. És több csatornán tudod időzíteni, dimmelni a világítást. Ezért frankó megoldás lehet az alkonyatszabályzásra és párhuzamosan a daylight aktiválásra. Vannak róla videók is.
 
Szuper, igényes kivitelezésű lámpa.

Köszi :)


A vezérlő úgy látom, sok mindenkit érdekelne, csak sajnos nem kapunk választ. Gyerekek, ez nem ezt tudja? TC420

A vezérlő kifejezetten ehhez a COB led típushoz lett kifejlesztve, a ledeket kapcsoló üzemű áramgenerátor működteti, és 48V a kimeneti feszültség. A TC420 hasonló elven PWM szabályozással működik, de inkább ledszalagokhoz használható, amik max. 24V feszültségről üzemelnek.
 
Hnorbi, ha már itt vagy és reagáltál, hadd bombázzalak néhány kérdéssel :) A priváthoz még nem vagyok elég felnőtt, ezért sorry, ha off. :)
Tudom, nem vagy elektronikai szaki ;), de azért a lámpád láttán hidd el, sokunkon lett úrrá a 4. főbűn.
Kár, hogy én még kevesebbet konyítok hozzá, de ha jól sejtem, a sorba kötött ledek nyitófeszültsége összeadódik, ezért a 3x3-as csoportosítás...
Én pontosan fele ekkora akvárium fölé szeretném elkészít(t)e(t)ni a lámpát, 12 db hasonló led világítana csupán. Így működhet a dolog a TC420-szal, vagy rosszul gondolom? Ezt meg fogom kérdezni a "megfelelőbb" helyen a hozzáértőktől is.
Tőled inkább abban várnék segítséget, hogy hol sikerült "ilyen olcsón" legyártatnod az alu-paneleket? (Vagy ez általános ár így 1-1 db esetén?) A szinterezést is helyben csinálták?
(Nem-) Mellesleg a megvilágított akváriumod is borzasztóan bejövős...
 
Hnorbi, ha már itt vagy és reagáltál, hadd bombázzalak néhány kérdéssel :) A priváthoz még nem vagyok elég felnőtt, ezért sorry, ha off. :)
Tudom, nem vagy elektronikai szaki ;), de azért a lámpád láttán hidd el, sokunkon lett úrrá a 4. főbűn.
Kár, hogy én még kevesebbet konyítok hozzá, de ha jól sejtem, a sorba kötött ledek nyitófeszültsége összeadódik, ezért a 3x3-as csoportosítás...
Én pontosan fele ekkora akvárium fölé szeretném elkészít(t)e(t)ni a lámpát, 12 db hasonló led világítana csupán. Így működhet a dolog a TC420-szal, vagy rosszul gondolom? Ezt meg fogom kérdezni a "megfelelőbb" helyen a hozzáértőktől is.
Tőled inkább abban várnék segítséget, hogy hol sikerült "ilyen olcsón" legyártatnod az alu-paneleket? (Vagy ez általános ár így 1-1 db esetén?) A szinterezést is helyben csinálták?

Ezeknek a fajta ledeknek a működtetése nem egyszerű történet. Először is, szükséges egy áramgenerátor, aminek az össz. kimeneti feszültsége annyi, amennyi ledet meglehet hajtani vele. Azaz jelen esetben a ledek nyitó feszültsége 15-17V, ezért ha 3db ledet akarsz működtetni, akkor ahhoz egy 48V-os generátor fog kelleni. Ezt a generátort pedig egy 48V táppal lehet meghajtani. Ha dimmelni, azaz vezérelni is akarod, ahhoz kapcsolóüzemű áramgenerátorra lesz szükség. Nálam összesen 27db led működik, azért ennyi, mert így jött ki a 3x3x3, azaz 3 sorban kilenc darab led. Hármasával vannak sorbakötve, és a hármas sorok pedig párhuzamosan. Ahogy írtad is, a ledek nyitófeszültsége összeadódik, ezért kell a 48V-os táp.

Ahogy írtam is, a TC420-szal nem fog menni ezeknek a ledeknek a működtetése, mivel az ledszalagokhoz van kitalálva. Ezt a hozzáértők is igazolni fogják.

Az alu házat először nem ilyenre terveztem, de Pesten sehol nem akartak egy darabbal foglalkozni, vagy irreális áron akarták a vágást és hajlítást megcsinálni. Végül találtam egy szegedi(!) céget, akiknek volt jó árban alu táblájuk, és a hajlítást is be tudták vállalni. Igaz, csak két hajlítást tudtak csinálni az ő gépükkel egy elemen, de a célnak így is megfelelt. A szinterezést pedig a XIV. kerületben csináltattam. Ha megadod az e-mail címed, szívesen elküldöm az elérhetőségeket, mi hol készült.

(Nem-) Mellesleg a megvilágított akváriumod is borzasztóan bejövős...

Most ez az akvárium működik alatta :):

15148666523_df9d30d71e_o.jpg
 
Utoljára módosított:
Tényleg nem akarom offolni a témádat, de tudod, nem tudok privátot nyitni :) - mivel te sem tetted talán nem nem is tartod annak, vagy csak segítesz "hozzászólást gyűjteni" :).
Köszönöm a kimerítő választ.
Előtte(d és menet közben is) nézelődtem a hálón, találtam én is cégeket, akik megcsinálnák a vágást, hajlítást, de a porfestést nem (most csak azokra gondolok, akik nem "hozott anyagból" dolgoznak ill. nem beszállítójuk van, hanem forgalmaznak is). Pesti színterezésre van kapcsolatom, néha munkámból kifolyólag dolgoztatok velük. Persze találtam céget, aki megcsinálja mindkettőt, de a weben nincsenek kint az áraik. Bíztam benne, hogy találtál (vagy volt korábbról) a "kérj árajánlatot" féle hirdetőkből olyat, aki ennyiért megcsinálta, vagy csak egyszerűen "jobb gúglis" vagy nálam.. ;) Hortobágyi úr cégét én is megtaláltam (ha őrájuk gondoltál).
Én csak egyszerűen nem akarom a szaladgálást vagy szállítási díjakat :)
Arra is rájöttem, hogy elektronikai tudásom és rászánt pénzem szűkében nem mélyedek bele inkább a te megoldásodba. Azt hiszem, maradok inkább a LED-szalgos megoldásnál. Ezt eddig azért vetettem el, mert nagy úr a dizájn és nem akarom fényezni a munkádat, de... szalagos megoldásoknál nem találtam számomra tetszetőset, amit nem túl macerás és drága kivitelezni. Aztán tovább böngésztem és hála nektek (posztolós DIY-sok) találtam olyan megoldást, ami beindította a fantáziámat és úgy néz ki, elegendő és megoldható lesz az említett vezérlővel.
Mindettől függetlenül ha a szegediek nem azok a szegediek :), akkor megköszönném a tippet és privátban szívesen megadom a címemet..
 
Azt szeretném még kérdezni - a képekről nem jön át - a lámpa ház oldalait hogy zártad le? L-profilt csavaroztál a hosszanti oldalain hajtott lemezhez? Avagy?
 
Azt szeretném még kérdezni - a képekről nem jön át - a lámpa ház oldalait hogy zártad le? L-profilt csavaroztál a hosszanti oldalain hajtott lemezhez? Avagy?

Igen, pontosan úgy. Két-két L-profil van csavarozva a házhoz, és ahhoz van csavarozva a két záró elem.
 
nagyon szep munka, en is ledes megoldasban gondolkoztam eloszor gyongyled majd a szalagos de vegul elvetettem mindkettot. a tied lattan szep s minden, de az a 60e forintbol, eleg komoly csoves armaturat lehet venni, es az meg mindig bevaltabb a szakik szerint. nem?
 
Ezeknek a fajta ledeknek a működtetése nem egyszerű történet. Először is, szükséges egy áramgenerátor, aminek az össz. kimeneti feszültsége annyi, amennyi ledet meglehet hajtani vele. Azaz jelen esetben a ledek nyitó feszültsége 15-17V, ezért ha 3db ledet akarsz működtetni, akkor ahhoz egy 48V-os generátor fog kelleni. Ezt a generátort pedig egy 48V táppal lehet meghajtani. Ha dimmelni, azaz vezérelni is akarod, ahhoz kapcsolóüzemű áramgenerátorra lesz szükség. Nálam összesen 27db led működik, azért ennyi, mert így jött ki a 3x3x3, azaz 3 sorban kilenc darab led. Hármasával vannak sorbakötve, és a hármas sorok pedig párhuzamosan. Ahogy írtad is, a ledek nyitófeszültsége összeadódik, ezért kell a 48V-os táp.

Ahogy írtam is, a TC420-szal nem fog menni ezeknek a ledeknek a működtetése, mivel az ledszalagokhoz van kitalálva. Ezt a hozzáértők is igazolni fogják.

Az alu házat először nem ilyenre terveztem, de Pesten sehol nem akartak egy darabbal foglalkozni, vagy irreális áron akarták a vágást és hajlítást megcsinálni. Végül találtam egy szegedi(!) céget, akiknek volt jó árban alu táblájuk, és a hajlítást is be tudták vállalni. Igaz, csak két hajlítást tudtak csinálni az ő gépükkel egy elemen, de a célnak így is megfelelt. A szinterezést pedig a XIV. kerületben csináltattam. Ha megadod az e-mail címed, szívesen elküldöm az elérhetőségeket, mi hol készült.



Most ez az akvárium működik alatta :):

15148666523_df9d30d71e_o.jpg

Szia!

Esetleg el tudnád küldeni nekem is a szegedi cég elérhetőségét? Én ott lakom, de mégsem találtam normális céget sajnos...
 
Ezeknek a fajta ledeknek a működtetése nem egyszerű történet. Először is, szükséges egy áramgenerátor, aminek az össz. kimeneti feszültsége annyi, amennyi ledet meglehet hajtani vele. Azaz jelen esetben a ledek nyitó feszültsége 15-17V, ezért ha 3db ledet akarsz működtetni, akkor ahhoz egy 48V-os generátor fog kelleni. Ezt a generátort pedig egy 48V táppal lehet meghajtani. Ha dimmelni, azaz vezérelni is akarod, ahhoz kapcsolóüzemű áramgenerátorra lesz szükség. Nálam összesen 27db led működik, azért ennyi, mert így jött ki a 3x3x3, azaz 3 sorban kilenc darab led. Hármasával vannak sorbakötve, és a hármas sorok pedig párhuzamosan. Ahogy írtad is, a ledek nyitófeszültsége összeadódik, ezért kell a 48V-os táp.

Ahogy írtam is, a TC420-szal nem fog menni ezeknek a ledeknek a működtetése, mivel az ledszalagokhoz van kitalálva. Ezt a hozzáértők is igazolni fogják.

Az alu házat először nem ilyenre terveztem, de Pesten sehol nem akartak egy darabbal foglalkozni, vagy irreális áron akarták a vágást és hajlítást megcsinálni. Végül találtam egy szegedi(!) céget, akiknek volt jó árban alu táblájuk, és a hajlítást is be tudták vállalni. Igaz, csak két hajlítást tudtak csinálni az ő gépükkel egy elemen, de a célnak így is megfelelt. A szinterezést pedig a XIV. kerületben csináltattam. Ha megadod az e-mail címed, szívesen elküldöm az elérhetőségeket, mi hol készült.



Most ez az akvárium működik alatta :):

15148666523_df9d30d71e_o.jpg
Wow! Ettől Amano is berosálna! :D
 
Igen, pontosan úgy. Két-két L-profil van csavarozva a házhoz, és ahhoz van csavarozva a két záró elem.

Gratula, nagyon pöpec lámpa lett!
Arról esetleg van infód vagy tipped, hogy kb mik lehetnek a LED-ek élettartamai ilyen igénybevételnél?

Üdv,
Józsi
 
Gratula, nagyon pöpec lámpa lett!
Arról esetleg van infód vagy tipped, hogy kb mik lehetnek a LED-ek élettartamai ilyen igénybevételnél?

Üdv,
Józsi

Köszi! :) Pontos infom nincsen, a gyári adat (sokszor ezer óra) általában marketing, ezt nem is érdemes figyelembe venni. Eszerint a leírás szerint: Mit vegyünk figyelembe a LED-ek élettartamával kapcsolatban? akkor éri el a led az élettartamának végét, amikora fényereje 70% alá csökken. Most 80%-on mennek a ledek, nap 9 órában, fényerő csökkenést még nem tapasztaltam. Általában pozítívak a visszajelzések ezekkel a cob led modulokkal kapcsolatban, ahogy a neten olvastam, remélem, nálam is elketyegnek majd egy pár évig.
 
A vezérlő


Amint már említettem, én nem vagyok egy elektromos szakember, ezért a vezérlőt készíttettem. Amit tudok róla, hogy PWM vezérlésű, a ledeket kapcsolóüzemű áramgenerátor hajtja, és három 1A-os kimenettel rendelkezik.
Kimenetenként 3x3 db led van rákötve, egy kimenet 48V feszültséget ad le. A vezérlőt egy 150W, 48V, 3A-os tápegység látja el árammal.

A kimenetek külön szabályozhatóak, be lehet állítani ki- és bekapcsolási időt, minimum és maximum fényerőt, és felfutási időt. Ezzel be lehet programozni napfelkelte-naplemente és holdfény világítás effektust is.

Szia!

A készítőnek az elérhetőségét megadod ha publikus én egy tengerihez készítek világítást ahhoz kell a vezérlő.
 
hnorbi-nak köszönhetően ismét fel kell élnem a tartalékaim, mivel eltökélt célom lett, hogy egy ilyen lámpát építsek. Sajnos a neten elég kevés info van a COB ledekről és vezérlésükről, ezért szerintem remek ötlet volt ennek a topicnak a létrehozása.

Én Norbi ötletét alapul véve biztos vagyok benne, hogy egy hasonló házba szeretnék feltenni 24-30 darab COB ledet, ami ennek az 5 W teljesítményű változata lesz.
Ezen az oldalon találtam vezérléseket, de mivel nem értek hozzá, nem tudom eldönteni, hogy jó-e ezekhez a ledekhez, illetve, hogy pontosan mekkora tápegységet kellene venni hozzá. A második fajta vezérlő azért tetszik, mert rá lehet kötni egy hőmérséklet érzékelőt, ami elindítja a ventilátort szükség esetén. Ezt mindenképp ki tudnám használni, ezért jó lenne egy ilyen funkció is.

Itt az anyagköltség elvileg megvan 150$, vagyis kb. 40 000 Ft. Ehhez persze még kell venni hővezető ragasztót és MCu vezetéket, de az már apróság.

A rossz hír, hogy a szállítás további 70 $, ezért ha valaki elszánja magát, akkor ezt a költséget szívesen megosztanám vele :) Illetve közös tervezés/szerelést is lehetne szervezni.
 
hnorbi-nak köszönhetően ismét fel kell élnem a tartalékaim, mivel eltökélt célom lett, hogy egy ilyen lámpát építsek. Sajnos a neten elég kevés info van a COB ledekről és vezérlésükről, ezért szerintem remek ötlet volt ennek a topicnak a létrehozása.

Én Norbi ötletét alapul véve biztos vagyok benne, hogy egy hasonló házba szeretnék feltenni 24-30 darab COB ledet, ami ennek az 5 W teljesítményű változata lesz.
Ezen az oldalon találtam vezérléseket, de mivel nem értek hozzá, nem tudom eldönteni, hogy jó-e ezekhez a ledekhez, illetve, hogy pontosan mekkora tápegységet kellene venni hozzá. A második fajta vezérlő azért tetszik, mert rá lehet kötni egy hőmérséklet érzékelőt, ami elindítja a ventilátort szükség esetén. Ezt mindenképp ki tudnám használni, ezért jó lenne egy ilyen funkció is.

Itt az anyagköltség elvileg megvan 150$, vagyis kb. 40 000 Ft. Ehhez persze még kell venni hővezető ragasztót és MCu vezetéket, de az már apróság.

A rossz hír, hogy a szállítás további 70 $, ezért ha valaki elszánja magát, akkor ezt a költséget szívesen megosztanám vele :) Illetve közös tervezés/szerelést is lehetne szervezni.

Közben láttam a naplódban, hogy mégis a ledszalagos megoldást választottad, hosszú távon szerintem megéri majd inkább cob ledben gondolkodni...
 
Közben láttam a naplódban, hogy mégis a ledszalagos megoldást választottad, hosszú távon szerintem megéri majd inkább cob ledben gondolkodni...
Sokkal jobban szerettem volna COB ledet, mert engem meggyőztek az eredményeit. Viszont jó áron hozzájutottam egy jó alaphoz (alu lámpatest, vezérlő, táp) és anyagi okok miatt inkább erre építettem.

Nem lett volna vészes költség, ha a satisledről rendelem, de a szállítás kb. annyi lett volna, mint a lámpa.... Ráadásul új vezérlést is kellett volna készíttetni, vagy venni.
 
Back
Oldal tetejére