• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Coast Storm

lakly

Főkertész
Sziasztok!

Elindítom az új akváriumomat, egy korábbi 27 literest vált.

Paraméterek: 60x30x37 (66 l) sima üveg.
Táptalaj: Dennerle DeponitMix Professional 9in1
Általános talaj: Dennerle Scaper's Soil általános növénytalaj - 4l
Előtérben: ADA Colorado Sand és La plata keveréke.

Dekor: lávakő, red moor fa.

Szűrés: Atman 3336 üveg ki és befolyóval

Világítás: GLO lámpa 2*24W 6500K


Növények:
- Cryptocoryne Flamingo
- Ammania 'spec' Bonsai
- Eleocharis parvula 'mini'
- Eleocharis acicularis
- Tropica Proserpinaca palustris ''Cuba''
- Micranthemum 'Monte Carlo'
- Flame moss
- Christmas moss
- Cladophora Aegagropila

Indítás időpontja: 2016.11.25.

30765354123_14fa1c5f59_k.jpg

30765366383_866325d199_k.jpg

31428489822_65c1f95168_k.jpg

31428498802_9856280633_k.jpg
https://flic.kr/p/PTee5b[/url
 
Szuper! Ez most low-tech? Ha Jól látom, nincs co2? Amúgy sose tudtam megbarátkozni ezekkel a batár kifolyókkal kis akváriumokban, nem akartad szűkíteni?
 
Bocsi lemaradt a leírásból, és mire észrevettem már nem tudtam hozzáírni.
Hiánypótlás:
Nagynyomású CO2 rendszer üzemel Sodastream palackkal, ez maradt a 27-esből, majd kiderül, hogy meddig bírja ebben. A beoldás diffúzorral történik.

Szuper! Ez most low-tech? Ha Jól látom, nincs co2? Amúgy sose tudtam megbarátkozni ezekkel a batár kifolyókkal kis akváriumokban, nem akartad szűkíteni?

Ez egy 13 mm-es poppy. A valóságban nem hat ilyen nagynak, csak a kép csalóka. :)
 
Most szembesülök azzal, hogy milyen sok információt kihagytam, sajnos rohanás közben született a napló gyerkőc, betegség, kórház, stb.

Ez a napló főként azért készült, mert egy kedves fórumtársam eMZé évekkel ezelőtt látta a 27 l-emet és ő unszolt. hogy mért nem teszem fel ide, de akkor is sok minden közbeszólt, de ha egyszer megígértem :D.

Az indítás óta teljes gőzzel világítok, ez annyit tesz, hogy a világítás 12:00-20:00-ig 2x24w t5 6400 k
A világítás felkapcsolása előtt 1 órával indul a CO2 beoldás diffúzorral. (ezt lehet korábbra kell állítanom)
Az akvárium feltöltése RO vizzel történik visszasózva http://www.greenaqua.hu/hu/dennerle-osmose-remineral-osszkemenyseg-gh-novelo-250-g.html TDS 120-ra.
Ezután tápozás kezdetek óta teljes adag 0,9 ml/nap Dennerle micro, macro, 1 ml/nap carbo.

A növénylistáról lemaradt:
- Dennerle Bucephalandra spec. 'Wavy Leaf' ő egy régi szerzemény a másik akváriumból került át.
- Dennerle Bucephalandra spec. 'Mini Needle Leaf' ő is egy régi szerzemény belőle csak egy nagyon kevéske maradt meg, azt tettem át hátha itt magára talál.

Az akvárium 1 hetes: 2016.12.03.
Tapasztalatok:
Az Atman szűrővel már beüzemeléskor éreztem, hogy gond lesz tömítések cseréje után, csapcsere és ennek ellenére is engedte valahol a vizet, valamint már 1 hét alatt is jelentős visszaesést tapasztaltam, hiába kiszolgálta magát 8 éve hibátlanul és zökkenőmentesen üzemelt nagyon szerettem egy hihetetlen halk szűrő.
A nagy kedvezmények napján ezért lecsaptam egy OASE Biomaster Thermo 250-re, ez került a helyére (már korábban is ilyen terveket fontolgattam psszt.)
A fák 6 hónapos ázást követően is elkezdtek taknyosodni, és penészedni. :(
Tudom korai volt még de a körülmények úgy hozták, hogy bekerült pár élőlény:
- 5 db amano garnéla (itt-ott lehet 1-et látni)
- 5 db Otocinclus Affinis (1 a betelepítés előtt elhalálozott, + 2 az 1 hét leforgása alatt)
- 5 db Corydoras Pygmaeus (hihetetlen kis halak szépen úszkálnak és takarítják a fát)

Vízparaméterek Tetra 6 in 1 teszttel:
NO3:0
NO2:0
GH: 4 (ezt a talaj csinálja)
KH: 6
pH: 6,8

A növények nagyon szépen megindultak a Cryptocoryne Flamingo azt hitem elolvasztja az összes levelét mint ahogy minden crypto ezt tette nálam, ő most úgy döntött, hogy megtartja.
Eleocharis acicularis már hozza az új szálakat, de a régieket elkezdte elsárgítani, ezért megnyírtam.

És a képek:

31204697900_da25e86f41_b.jpg

[url=https://flic.kr/p/Q3Zb1h]31538912896_6a1278f436_b.jpg

31538932486_8739fc2b96_b.jpg[/url]
 
Nahát, eléggé hasonlót raktam össze én is! A napokban fogom feltölteni.
Szép ez a Proserpinaca, kíváncsi vagyok milyen lesz nálad, én nem mertem bevállalni 59 literbe.
A pygmy cory a legcukibb hal, amit eddig láttam!
 
Nahát, eléggé hasonlót raktam össze én is! A napokban fogom feltölteni.
Szép ez a Proserpinaca, kíváncsi vagyok milyen lesz nálad, én nem mertem bevállalni 59 literbe.
A pygmy cory a legcukibb hal, amit eddig láttam!

Kíváncsian várom, neked mit sikerült összehozni. ;)
 
2 hetes 2016.12.10.

A kezdeti barna algát szerencsésen én is megkaptam. Ez nem bosszant hiszen a szűrő beállásával ez elfog tűnni, és a takarítóbrigádnak is van mit enni. :LOL:
A növények korábbi növekedése megtorpant, annyira, hogy a bonsai és a palustris elkezdett olvadni, a Monte Carlo szintén, az okát nem tudom, nem tudom mihez kötni teljesen mindegy, hogy az akvárium melyik pontján vannak. :mad:
A növények zselések voltak, mindent alaposan lemostam róluk.Ha valakinek van valami ötlete szívesen veszem.

Mértem foszfátot mint minden agyagos talajnál a kezdeti pufferelés itt is látszik 0 a mérhető mennyiség, ezért elkezdtem a külön adagolást.

Jöhetnek a vélemények is mit kéne másként, hiszen abból tanulunk, és akkor fejlődik minden.

30735650994_b0359e02bf_b.jpg

30735647924_62c3088582_b.jpg

(Azért van jó hír is szépen virágzik a Bucephalandra spec. 'Wavy Leaf'.)
31577233195_2f854938ca_b.jpg

Jól áll neki a távolság. :(
31430482942_47eaca7a75_b.jpg
 
Nahát, követni fogom ezt a naplót, kiváncsi vagyok, hogy a Dennerle DeponitMix Professional 9in1 tudja-e azt amit a jó öreg föld a kertből.

Azt azért illene neki, mert ha nem akkor mindenki kerti földet használna az akváriumban. ;)
 
Törlöm a bejegyzést, mert később írtad, hogy CO2-t adagolsz, és így nincs értelme annak amit írtam.

Dennerle DeponitMix Professional 9in1-ben leírása alapján van szerves anyag, ami low technél számíthat. Kiváncsi lettem volna, mit tud ez a talaj Low Tech körülmények között.
 
Érdemes lenne picit feljebb pöckölni a CO2-t. Az olvadás emiatt is lehet. Pláne az ellentétes oldalon a dekorok mögött.
Lehet megfontolnám, hogy a beömlővel szembe tegyem be a porlasztót, vagy emelni kellene a beoldáson.
 
Érdemes lenne picit feljebb pöckölni a CO2-t. Az olvadás emiatt is lehet. Pláne az ellentétes oldalon a dekorok mögött.
Lehet megfontolnám, hogy a beömlővel szembe tegyem be a porlasztót, vagy emelni kellene a beoldáson.

Köszönöm. Pár napja áthelyeztem a beömlővel szembe, remélem így már nem lesz gond.
Attól tartottam hogy így meg a "tömény" CO2 miatt lesz gondja a növényeknek, meglátjuk, hogy így mi lesz.
Ez lehetett CO2 hiány miatt?
 
Ez a napló főként azért készült, mert egy kedves fórumtársam eMZé évekkel ezelőtt látta a 27 l-emet és ő unszolt. hogy mért nem teszem fel ide, de akkor is sok minden közbeszólt, de ha egyszer megígértem
Na végre. Igaz kicsit sokat kellett várni, de ahogy a mondás is szól: jobb későn, mint soha.

Az akvárium egész pofás, már nézegettem is, hogy mivel lehetne kicsit tuningolni:D
Egy kevéske mohát itt-ott elbírnának a kövek, mert így nem annyira természetes. Tudom, én is így csináltam, aztán utólag moháztam.
És/vagy még pár apró, nagyon vékony ágat (pont ilyeneket túrtam múltkor a GA-ban a láda legaljából) is el bírnék képzelni fölöttük úgy, hogy a dzsungelből induljanak és a homokban érjenek véget.
Persze nem erőszak.
Minden esetre örülök, hogy végre megmutattad.
 
Na végre. Igaz kicsit sokat kellett várni, de ahogy a mondás is szól: jobb későn, mint soha.

Az akvárium egész pofás, már nézegettem is, hogy mivel lehetne kicsit tuningolni:D
Egy kevéske mohát itt-ott elbírnának a kövek, mert így nem annyira természetes. Tudom, én is így csináltam, aztán utólag moháztam.
És/vagy még pár apró, nagyon vékony ágat (pont ilyeneket túrtam múltkor a GA-ban a láda legaljából) is el bírnék képzelni fölöttük úgy, hogy a dzsungelből induljanak és a homokban érjenek véget.
Persze nem erőszak.
Minden esetre örülök, hogy végre megmutattad.

A fejembe látsz ilyen elképzeléseim vannak nekem is, de egyenlőre az ágakat még nem akartam betenni, a mohásítás folyamatban, de nem akarom elsokallni. (y)
A terveimben még az szerepelt, hogy az mc látványosan omlik le a sziklákról, de egyenlőre folyóban van. :(
Jöhetnek még ilyen észrevételek amit tudok, és sikerül azt megvalósítom.
 
A terveimben még az szerepelt, hogy az mc látványosan omlik le a sziklákról
Na az is nagyon jól mutatna és még természetes is.
Az én akváriumaim mindig akkor lesznek a legjobbak, mikor eleresztem őket és utat tör a természet. Egy idő után megszűnik az érzés,hogy ezt esetleg ember alkotta.
 
Na az is nagyon jól mutatna és még természetes is.
Az én akváriumaim mindig akkor lesznek a legjobbak, mikor eleresztem őket és utat tör a természet. Egy idő után megszűnik az érzés,hogy ezt esetleg ember alkotta.

Ez így van én is szeretem ha egy kicsit elvadult (nem is olyan kicsit).
A feleségem mindig arra van kiakadva, hogy már megint "dzsungel" van, de ha egyszer az a természetes.
 
Szia!
Szépen alakul az akváriumod. (y)
Majd ha eltelik egy kis idő és van tapasztalatod az OASE szűrőről, kiváncsi lennék a véleményedre, mert én is nagyon kacsingatok felé.
Az üveg skimmerrel mik a tapasztalataid?
 
Szia!
Szépen alakul az akváriumod. (y)
Majd ha eltelik egy kis idő és van tapasztalatod az OASE szűrőről, kiváncsi lennék a véleményedre, mert én is nagyon kacsingatok felé.
Az üveg skimmerrel mik a tapasztalataid?

Szia!

Jelenlegi tapasztalatom, hogy nagyon jó halk a zárók kezelése furmányos az előszűrő zárja rögzíti valamennyire a szívó-nyomó ágak zárját, és a nyitás zárás sorrendje sem mindegy.
A másik a légtelenítés 1 nyomás hatására megindult a szűrőfeltöltés, ez az EHEIM-nél nálam masszív 5 perces pumpálást jelent.
Ami még feltűnt 1 héttel a beüzemelés után látványosan csökkenésnek indult a barna alga, ezek szerint akkor már megindult valami a szűrőben. :)
 
Back
Oldal tetejére