• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

CO2 tűzoltópalack

Miért ne? Nekem anno volt egy hibás 5 perc alatt 20 barral nyomta fel a nyomást, a palack nyaka is meleg volt....
 
Miért ne? Nekem anno volt egy hibás 5 perc alatt 20 barral nyomta fel a nyomást, a palack nyaka is meleg volt....
Itt nem az elmenő ágban van magas nyomás, hanem a bejövő ágban. Azt a reduktor szabályozza. Tehát a hiba vagy a reduktorban lesz, vagy a palack lett kissé túltöltve. Utóbbira gyanakszom.
 
A nem látom a logikáját annak, hogy hogyan lehet túltölteni egy CO2 palackot. A CO2 jellemzője, hogy 60-70 Bar felett cseppfolyós, alatta pedig folyékony halmazállapotú, ezért van az, hogy a palack nyomásmérője mindig állandó nyomást mutat egész addig, míg van folyékony gáz a palackban. Én arra gyanakszom, hogy töltéskor víz kerülhetett a palackba, az produkálhat ilyen tüneteket mint arról már korábban is írtak
Hibás Szén-dioxid palack | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community
A probléma oka pedig ez volt :
Hibás Szén-dioxid palack | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community
Ahol én töltettem, ott egy fejre állított nagy palackból, egy kompresszorral fejtették át a gázt az enyémbe, így ha az előzőleg valami szódás cégnél volt, akkor kerülhetett bele víz, ami aztán a gáz mellett átkerült a tiedbe.
 
A nem látom a logikáját annak, hogy hogyan lehet túltölteni egy CO2 palackot. A CO2 jellemzője, hogy 60-70 Bar felett cseppfolyós, alatta pedig folyékony halmazállapotú, ezért van az, hogy a palack nyomásmérője mindig állandó nyomást mutat egész addig, míg van folyékony gáz a palackban. Én arra gyanakszom, hogy töltéskor víz kerülhetett a palackba, az produkálhat ilyen tüneteket mint arról már korábban is írtak
Hibás Szén-dioxid palack | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community
A probléma oka pedig ez volt :
Hibás Szén-dioxid palack | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community
Ahol én töltettem, ott egy fejre állított nagy palackból, egy kompresszorral fejtették át a gázt az enyémbe, így ha az előzőleg valami szódás cégnél volt, akkor kerülhetett bele víz, ami aztán a gáz mellett átkerült a tiedbe.
Most le van zárva a palack, mert nem vagyok otthon. ha hazaérek majd újrakinyitom, megnézem hogy mennyi a nyomás rajta. Ha 110nél nem megy feljebb, akkor gondolom lassan le fog esni a nyomás ahogy fogy a palackból a co2.
Ha még feljebb kúszik, akkor lezárom és visszaküldöm a cseretelepre, mert én be nem rakom a kocsimba :)
 
Most le van zárva a palack, mert nem vagyok otthon. ha hazaérek majd újrakinyitom, megnézem hogy mennyi a nyomás rajta. Ha 110nél nem megy feljebb, akkor gondolom lassan le fog esni a nyomás ahogy fogy a palackból a co2.
Ha még feljebb kúszik, akkor lezárom és visszaküldöm a cseretelepre, mert én be nem rakom a kocsimba :)

Komoly veszély nincs, az újabb nyitás után 110 bárról egy nap alatt leesett 80 bárra a palacknyomás. Egyelőre használom így, remélem hamarosan leesik egészen 50 körülire.
 
Nagyon nagy baj,ha a Co2 palack 60 fokos szögben meg van döntve?
Csak így fér be a szekrénybe.
 
Írjatok nekem valami bíztatót, hogy miért ne féljek attól, hogy egy nagynyomású palack van a nappalimban, és ha baj lesz vele, az közvetlen veszélyt jelent az egész családomra. Valaki tapasztalt írjon valami bíztatót. :)
 
Írjatok nekem valami bíztatót, hogy miért ne féljek attól, hogy egy nagynyomású palack van a nappalimban, és ha baj lesz vele, az közvetlen veszélyt jelent az egész családomra. Valaki tapasztalt írjon valami bíztatót. :)
Miért kéne megnyugtatni? Ne gyulladj be, teljesen alaptalan az aggodalmad. A palackok nyomáspróbája egy igen magas érték. A valós robbanási nyomás ennek is a több tízszeres értéke, amit akkor sem tudsz elérni, ha túltöltik neked. Abban az esetben sem robban, ha kigyullad a ház, mert nem éghető, a kilágyult szerkezet, simán megreped. BP palackoknál sem a palack hasadása a gond tűz esetén, hanem az éghető gáz begyulladása/berobbanása.
Amennyiben van villanybojlered, hasonló kockázattal bír, mert hibás nyomáscsökkentő esetén ott is elszabadulhatnak az indulatok, mégsem hallani ilyen esetet, mert a tartály sokkal erősebb, s ha reped, akkor sem dől le a ház.

Egyszerűen nem tud vele baj lenni, ha megadod neki a kellő tiszteletet. Ne mosogasd sósavval, hypóval, ne tedd ki sugárzó hőnek, szabványos szerelvényeket használj, szakszerűen szereld a reduktort, de ezek gondolom alap.

20 liter benzin a kocsi tankjában nagyobb kockázattal bír.
 
Írjatok nekem valami bíztatót, hogy miért ne féljek attól, hogy egy nagynyomású palack van a nappalimban, és ha baj lesz vele, az közvetlen veszélyt jelent az egész családomra. Valaki tapasztalt írjon valami bíztatót. :)
Figy, a tűzoltópalack nem véletlenül van vérvörösre festve...
csak szólok...
 
Back
Oldal tetejére