• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos CO2 szettet vettem, hogyan üzemeljem be? [1. hozzászólást olvasd el mielőtt írsz]

Figyeltem, de csak két napig. Teljesen rendszeresen változnak a mérőóra állások: bekapcsolás előtt palack 65, kimenő ág 4, bekapcsolás után palack le 55-60-ra, óra 3,5 bar-ra visszaesik. Ezen pöfög 8 órát, majd lezárás után visszamegy a kimenő ág 4-re, a palacknyomás meg szép lassan felkúszik 65-re.

Meguntam, hogy aggódjak rajta, tegnap kaptam egy difit, még beszerzek egy dc-t, és átállok atomizerről. Addig nem piszkálom.

Azt észrevettem én is, hogy a bubiszám kicsit ingadozik 15-20 között, de nem folyamatosan csökkenő a tendencia, uh egyelőre ezzel sem molyolok tovább. Szép lime színű a folyadék, az Endlerek jól el vannak, akkor meg mire az izgalom. :) csak a mocsok palvura nem akar nőni, de az nem hiszem, hogy összefüggésben állna ezzel.


ezt az elméletet sikerült letesztelni? - én próbáltam figyelni, nálam változatlan a nyomás, mégis csökken a bubiszám napról-napra...most 4-5 nap alatt 70bpm-ről 30-ra például...



akkor első lépésben szerintem váltok ADA csőre (igazából nem sokkal drágább, ha ezt előre tudom, inkább azt veszem alapból, de akkor nem merült fel, hogy ez ne bírná ki)

viszont mi van, ha akkor sem jó? le tudom cserélni az atomizert diffúzorra? mármint ez a nyomás dolog számomra még mindig elég nagy misztikum, hogy melyik óra mit mutat, de mivel a csap nyitásával csökken a mutatott nyomás, alacsonyabb nyomással nő a bubiszám, de az meg megint nemjó, nem? és a diffúzornak meg nagy lesz a 3,5 bar, nem? odáig meg ugyanúgy jut el mint most az atomizerig... :unsure: bocs, ha hatalmas hülyeséget kérdezek, de jó lenne tisztán látni, most inkább rákölteném még azt a párezer forintot minthogy minden nap utánaállítsak a szelepnek, ami annyira érzékeny, hogy egy órán keresztül tekergetem ide-oda, hogy végre az a bubiszám legyen, amit szeretnék mert mindig túlmegy :(
 
Én úgy tudtam a CO2 palackokat 50 bar-ral töltik, ehhez képest érdekesek a 60-65-ös értékek. Spec én a 10kilós messzer palacknál, papilon reduktorral, nem tapasztaltam ilyen értékeket. Szépen állt 50 bar környékén a mutató.
Biztos hülyeség de a múltkor valakinek elszállt a palackja, mert olyan magasra felment benne a nyomás, akkor a hiba oka, hogy víz is került a palackba, ez okozta a galibát.
 
természetesen jelentek majd, amint látszik valami

holnap akkor beszerelem az új csövet, így holnapután már meg tudom majd mondani, hogy tartja-e a bubiszámot
Na, sikerült beüzemelned?
 
most próbálom belőni a bubiszámot valami fixre, és akkor meglátjuk, hogy ahhoz képest csökken-e holnapra
 
egyelőre csak a csövet cseréltem ki, hogy kiderüljön, az-e a hiba. ha ettől nem oldódik meg, akkor holnap beteszem a diffit is, és akkor holnapután látszik, hogy azzal jó-e
 
most beállt 50 bpm-re, nem babrálok vele tovább, most az érték nem is izgat annyira, csak lássuk, hogy tartja-e holnap is
 
most beállt 50 bpm-re, nem babrálok vele tovább, most az érték nem is izgat annyira, csak lássuk, hogy tartja-e holnap is
Mielőtt leállna ma a co2 mindenképpen számolj még rá!
 
most 48, ennyit még csökkenhetett az állítgatás után is, este még mindenképp mérek egyet
 
na rámértem, sokkoló 32 bpm! tehát 15-16-ot esett (ide még 48at írtam, közvetlen lekapcsolás előtt mértem egy 47-et, ezt nem mondanám igazi különbségnek, a ritmusérzék teljes hiánya is bezavarhatott)

úgyhogy nem a cső a hibás...most kicserélem akkor az atomizert a diffúzorra és baromira reménykedem, hogy ez megoldja...
 
na rámértem, sokkoló 32 bpm! tehát 15-16-ot esett (ide még 48at írtam, közvetlen lekapcsolás előtt mértem egy 47-et, ezt nem mondanám igazi különbségnek, a ritmusérzék teljes hiánya is bezavarhatott)

úgyhogy nem a cső a hibás...most kicserélem akkor az atomizert a diffúzorra és baromira reménykedem, hogy ez megoldja...
A cső nekem nem lett volna logikus, mert akkor nem másnapra, hanem még aznap csökkent volna folyamatosan.
Nem akarok vészjósló lenni, de....
Magától az atomizertől miért csökkenne?!
Biztos kell neki idő míg a megfelelő nyomás meglesz, de utána egyenletesen kellene jönnie.
 
Gyere nyugodtan én leszek bent. (y)

na most nem értem mivan. rákötöttem a difit meg a bubiszámlálót. bekapcsolom, nyit a mágnesszelep és nem történik semmi. áll 4 bar-on a mutató, hiába állítok a tűszelepen, nem mozdul a 4 barról és nem kezd el bubizni a számláló sem, nemhogy a diffi

ilyenkor mivan?
 
de az normális, hogy a nyomás nem változik, akárhová tekerem a tűszelepet? így nemtom mennyire nyissam meg ahhoz, hogy felálljon a rendszer
 
Back
Oldal tetejére