• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos CO2 szettet vettem, hogyan üzemeljem be? [1. hozzászólást olvasd el mielőtt írsz]

Egy idő után minden visszafolyás gátló átereszt egy kicsit. Ezért kellene elvileg évente cserélni.
 
Kinéztem egy ilyet up-aqua-aluminium-co2-palack-1-liter. Ehhez még miket és milyen méreteben kellene vennem.
A CO2 és a Carbo (folyadék) "ötvözhető"?
Kérdésem ezzel a palackkal kapcsolatban, hogy sima hagyományos csatlakozójú reduktor megy rá pl. AquaMedic? Valamint 60 literbe mennyi ideig lehet sacc/kb elég?!
 
Kérdésem ezzel a palackkal kapcsolatban, hogy sima hagyományos csatlakozójú reduktor megy rá pl. AquaMedic? Valamint 60 literbe mennyi ideig lehet sacc/kb elég?!
Igen, szabvány reduktorcsatlakozója van. Nálam 60 literben kb. egy évet megy a 2kg-s palack, tehát kb 5-6 hónapra lesz elég neked a literes.
 
Most rakom össze az első CO2 rendszert. Ránéznétek, hogy jó lesz-e így?
Ahol zölddel jelöltem, oda megy teflonszalag, a kék karika mutat egy jelet a mágnesszelepen (gondolom ez a gáz iránya lesz).
Pirossal pedig jelöltem, hogy mi hova kerül, ahol nem egyértelmű a képen.

CAM01589.jpg


És ilyen összetekerve minden:
CAM01591.jpg


Köszi.
 
Most rakom össze az első CO2 rendszert. Ránéznétek, hogy jó lesz-e így?
Ahol zölddel jelöltem, oda megy teflonszalag, a kék karika mutat egy jelet a mágnesszelepen (gondolom ez a gáz iránya lesz).
Pirossal pedig jelöltem, hogy mi hova kerül, ahol nem egyértelmű a képen.

CAM01589.jpg


És ilyen összetekerve minden:
CAM01591.jpg


Köszi.
Szerintem rendben kell legyen! Szép kis felépítmény :)
 
Papillon.

Igen. Annyi, hogy a gyári műanyag tekerő fémre van cserélve.

Akkor remélem hosszú ideig jól fogja tenni a dolgát.
Üzembe helyezés után az összes illesztésnél ellenőrizd le, hogy nem szivárog-e valahol. Nekem több helyen is szivárgott, és csak akkor jöttem erre rá, mikor túl hamar kiürült a palackom...
 
Üzembe helyezés után az összes illesztésnél ellenőrizd le, hogy nem szivárog-e valahol. Nekem több helyen is szivárgott, és csak akkor jöttem erre rá, mikor túl hamar kiürült a palackom...
Mi erre a legjobb módszer? Borotvahab?
 
Mi erre a legjobb módszer? Borotvahab?
A legjobb a direkt erre a célra gyártott ellenőrző spray. Gázos, szerelvény boltokban lehet kapni, valami ezerötszázért. Gázszivárgásra gyártják, de esetünkben is ugyan úgy működik a dolog. Rögtön buborékozik, ha valahol minimális szivárgás is van.
 
A legjobb a direkt erre a célra gyártott ellenőrző spray. Gázos, szerelvény boltokban lehet kapni, valami ezerötszázért. Gázszivárgásra gyártják, de esetünkben is ugyan úgy működik a dolog. Rögtön buborékozik, ha valahol minimális szivárgás is van.
Ok, ez jó tipp, köszi. Hasznos lesz ez palackcseréknél is, nem csak most az elején.
 
Back
Oldal tetejére