• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos CO2 szettet vettem, hogyan üzemeljem be? [1. hozzászólást olvasd el mielőtt írsz]

Sziasztok!

Help me pls!

Van egy reduktorom, és szeretnék venni egy mágnesszelepet. Két kérdésem van:

1. Ajánljátok-e ezt a mágnesszelepet? Akik használják szeretik-e, jó-e, stb.(-e)? :D

2. Vajon össze tudom-e kötni ezt a kettőt ezzel? Tehát a menet szabvány-e a cuccokon vajon? A reduktorból kiszereltem az Y elosztót, és most egy 4/6-os sárgaréz csőcsatlakozó van ott, tehát azt ki lehet tekerni onnét, ahogy látom - vagyis a kép alapján azt gondolom -, a mágnesszelepből is ki lehet tekerni a csőcsatlakozót.

(Ha nem, akkor esztergáltatok egy sárgaréz összekötőt, szóval nem dől össze a világ :) )

Köszi!

UP

Rendelni szeretnék a hétvégén, ezért türelmetlenkedem, köszi! :)
 
UP

Rendelni szeretnék a hétvégén, ezért türelmetlenkedem, köszi! :)

Ha elolvastad a 23 véleményt akkor szerintem minden világos lesz. Nem nagyon hallottam még hibás darabról, 1-2 van, de nincs 1% szerintem az összes eladottból.

A másik meg a reduktorodtól függ, hogy össze lehet-e.
 
Ha elolvastad a 23 véleményt akkor szerintem minden világos lesz. Nem nagyon hallottam még hibás darabról, 1-2 van, de nincs 1% szerintem az összes eladottból.

A másik meg a reduktorodtól függ, hogy össze lehet-e.

Ok, jobban érdekel, hogy a mágnesszelephez illik-e az összekötő idom? Ebben tudsz segíteni? A véleményeket elolvastam, de oda ritkán írnak negatív kritikát a vásárlók :D Nah most lehet, hogy azért mert nincs negatív tapasztalat... ;)
 
Ok, jobban érdekel, hogy a mágnesszelephez illik-e az összekötő idom? Ebben tudsz segíteni? A véleményeket elolvastam, de oda ritkán írnak negatív kritikát a vásárlók :D Nah most lehet, hogy azért mert nincs negatív tapasztalat... ;)

Mágnesszelep és az összekötőidom egymással működik. Nálam is így van. A reduktorodnál is van rá esély, mert azért illik szabvány menetet gyártani.
15062705_5965ee9af68d165368afdc0c409e780f_l.jpg
 
Kinéztem egy ilyet up-aqua-aluminium-co2-palack-1-liter. Ehhez még miket és milyen méreteben kellene vennem.
A CO2 és a Carbo (folyadék) "ötvözhető"?
 
Kinéztem egy ilyet up-aqua-aluminium-co2-palack-1-liter. Ehhez még miket és milyen méreteben kellene vennem.
A CO2 és a Carbo (folyadék) "ötvözhető"?
Ehhez szükség van még egy reduktorra, mágnesszelepre (van olyan reduktor, amiben van beépített mágnesszelep), co2 csőre, visszafolyásgátlóra, buborékszámlálóra és diffúzorra. CO2 mellet a carbo továbbra is adagolható.
 
Kérnék egy kis segítséget :)
Most fogok venni egy co2 rendszert, palackkal, AM mágnesszeleppel, papillon reduktorral. A rendszer már össze van állítva, úgy hozom el-
Milyen sorrendben kell megnyitni ? Gondolom a tűszelep legyen elzárva, a reduktor is, és először a palackon lévő főelzáró csapot kell teljesen megnyitni. Aztán a reduktort?
Nem szeretnék se robbanást, se azt, hogy valami tönkremenjen a bénázásom miatt. A reduktoron a kimenő nyomást nekem kell beállítanom a csavarással? És ha már olyan 2 bar körül van, akkor lehet a tűszeleppel finoman hangolni?
A mágnesszelepet mikor kell bedugni a konnektorba? Amikor már a diffúzor is a helyére van rögzítve az akváriumba?
 
Kérnék egy kis segítséget :)
Most fogok venni egy co2 rendszert, palackkal, AM mágnesszeleppel, papillon reduktorral. A rendszer már össze van állítva, úgy hozom el-
Milyen sorrendben kell megnyitni ? Gondolom a tűszelep legyen elzárva, a reduktor is, és először a palackon lévő főelzáró csapot kell teljesen megnyitni. Aztán a reduktort?
Nem szeretnék se robbanást, se azt, hogy valami tönkremenjen a bénázásom miatt. A reduktoron a kimenő nyomást nekem kell beállítanom a csavarással? ÉS ha már olyan 2 bar körül van, akkor lehet a tűszeleppel finoman hangolni?
Ennek a témának a legelső bejegyzése erről szól ;)
Fontos - CO2 szettet vettem, hogyan üzemeljem be? [1. hozzászólást olvasd el mielőtt írsz] | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community
 
Utoljára módosított:
Igen tudom, de volt 1-2 kérdés, amire ott nem találtam választ.
a 12-től 19-es pontig ezeket a kérdéseket válaszolja meg a leírás, de bemásolom neked ide ezt a részt:

12. És akkor el is érkeztünk a rendszer próbaüzeméhez. Nyissuk ki a palackot, lassan kb 3-4 teljes tekeréssel. Ha kevesebbet nyitsz rajta, lehet elfogy a gáz időközben! A fokozatos nyitás segít, hogy a reduktor ne kapjon nagy terhelést egyből.
13. A reduktor órája felugrik a megfelelő nyomásra, jelezve, hogy működik a dolog. Ha ilyenkor valahol szökik a gáz AZONNAL zárjuk vissza a palackot és ellenőrizzük, hogy megfelelően rögzítettük e a csatlakozásokat.
14. 2 órás reduktornál a második óra a leszabályzott nyomás mutatja. Ha állítható reduktorunk van, később ez alapján módosíthatjuk a rendszer nyomást. Ha fix, akkor nincs teendőnk. FONTOS! Az óra eleinte változó értékeket mutathat. Lehet a mágnesszelep zárt állapota miatt is. Később érdemes ránézni majd amikor a diffúzor már elindult és a rendszerünk legalább 1 órája üzemel. Ha nullát mutat lehet el van zárva a szabályzó. Ilyenkor csavarjuk fel legalább 2 bar nyomásra.
15. Ha mágnesszelep van, fontos, hogy áram alatt kell lennie. Ha ki van húzva a szelep zárva van és nem engedi át a nyomást. Dugjuk be vagy kapcsoljuk be az időkapcsolót amiben a mágnesszelep van.
16. A buborékszámláló nem mutat semmit..... a reduktoron a tűszelep el van zárva! Finoman kezd el csavarni amíg a buborékok nem jelennek meg a buborékszámlálóban. Ha most ismerkedsz a rendszerrel ajánlott csak egy nagyon alacsony buborékszámmal kezdeni. Másodpercenként kb 1 buborék. Később majd finomhangolunk.
17. Most hogy a CO2 megy a gáz elkezd halmozódni a CO2 csőben diffúzor és inline diffúzor esetén. A porlasztók addig nem indulnak el, amíg az ő üzemi nyomásukat el nem érjük! Kerámia porlasztóknál ez 2 bar, Atomizereknél, Inline diffúzoroknál ez 2.5 bar
Ha külső reaktorod van, akkor a gáz automatikusan elkezdi megtölteni a reaktor házat és ha működik a szűrő már megy is a beoldás.
18. Ok elindult a rendszer, honnan tudom, hogy működik? Tesztekkel. Ha most ismerkedsz határozottan ajánlott a Drop Checker tartósteszt használata. Tegyél bele tesztfolyadékot és tedd be az akváriumba a diffúzorral ellentétes oldalra. A tesztfolyadék elszíneződésével látod majd, hogy milyen a CO2 szint az akváriumban. Kék - kevés, Zöld - megfelelő, Sárga - túl sok. A teszter 30mg/l CO2 értékre van belőve. Ha ennél lényegesen kevesebb van a vízben, akkor a teszter kék marad! Fontos, hogy miden állítgatás után várjunk 1-2 órát, mert a teszter késve mutatja az eredményt. Új akváriumnál, amíg a CO2 megfelelő szintre kerül eltelhet több nap is a finomhangolás miatt.
19. Üzemeltesd a rendszert 1 napig. Nézd meg a teszter hogyan viselkedett az 1 buborékra másodpercenként. Ha kell, nap elején picit emeld meg a reduktor tűszelepével az adagolást. 20 literes akváriumnál 1, 60 literesnél 2, 150 literesnél 3, 250 literesnél 4 buborék másodpercenként az általános adagolás, ami beoldás függő. Ha reaktorod vagy inline diffúzorod van, kevesebbet is elég adagolni, ha diffúzor van lehet a fenti ajánlás működik majd, vagy picit több is.
 
Kérnék egy kis segítséget :)
Most fogok venni egy co2 rendszert, palackkal, AM mágnesszeleppel, papillon reduktorral. A rendszer már össze van állítva, úgy hozom el-
Milyen sorrendben kell megnyitni ? Gondolom a tűszelep legyen elzárva, a reduktor is, és először a palackon lévő főelzáró csapot kell teljesen megnyitni. Aztán a reduktort?
Nem szeretnék se robbanást, se azt, hogy valami tönkremenjen a bénázásom miatt. A reduktoron a kimenő nyomást nekem kell beállítanom a csavarással? És ha már olyan 2 bar körül van, akkor lehet a tűszeleppel finoman hangolni?
A mágnesszelepet mikor kell bedugni a konnektorba? Amikor már a diffúzor is a helyére van rögzítve az akváriumba?
Robbanás biztos nem lesz, mivel a CO2 nem gyúlékony.

Ha már be volt állítva a reduktor az előző tulajnál, akkor elég csak a palackon található csapot nyitni-zárni.
Reduktoron ha kell állíts, hogy 2 bar legyen, tűszelepen meg csak percek múlva, ha már beállt a nyomás (előtte ne is nézz semmit, mert a nyitás után úgy is sok gáz megy). Mágnesszelep kapjon áramot már az elejétől, mert csak így tudod az üzemi körülmények között állítani a nyomást.
 
Robbanás biztos nem lesz, mivel a CO2 nem gyúlékony.

Ha már be volt állítva a reduktor az előző tulajnál, akkor elég csak a palackon található csapot nyitni-zárni.
Reduktoron ha kell állíts, hogy 2 bar legyen, tűszelepen meg csak percek múlva, ha már beállt a nyomás (előtte ne is nézz semmit, mert a nyitás után úgy is sok gáz megy). Mágnesszelep kapjon áramot már az elejétől, mert csak így tudod az üzemi körülmények között állítani a nyomást.
Köszönöm, így már minden világos (y) Azt nem tudtam igazából, hogy a mágnesszelepet már a palack nyitásakor be kell e dugni, vagy csak akkor amikor a tűszeleppel babrálok.
 
Most cseréltem palackot, és gondoltam, egyúttal a buborékszámlálót is rendbe rakom. Ehhez kapcsolódan kérdeznék, hogy a bubiszámláló és a visszafolyásgátló szelep közötti CO2 csőben bubiszámláló folyadék van, az normális? (nem emlékszem, hogy eddig lett volna). A visszafolyásgátló szelepbe is került belőle. Van itthon a bubiszámlálóhoz használt olajos folyadékom, azt tegyem bele, vagy a víz is jó?
 
Back
Oldal tetejére