• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos CO2 szettet vettem, hogyan üzemeljem be? [1. hozzászólást olvasd el mielőtt írsz]

Sziasztok!

Kaptam egy Sera CO2 rendszert, amihez van egy PH kontroller is. A kérdésem az lenne, hogy amennyiben a kontrollerrel szabályozom a rendszert, úgy kell vegyek buborékszámlálót vagy ez teljesen felesleges (csak beállítom a reduktort), mivel a kontroller a PH alapján úgyis szabályozza majd a CO2 adagolást?
 
Sziasztok!

Kaptam egy Sera CO2 rendszert, amihez van egy PH kontroller is. A kérdésem az lenne, hogy amennyiben a kontrollerrel szabályozom a rendszert, úgy kell vegyek buborékszámlálót vagy ez teljesen felesleges (csak beállítom a reduktort), mivel a kontroller a PH alapján úgyis szabályozza majd a CO2 adagolást?
A tűszelep beállítása miatt nem lenne baj, ha lenne számláló is, de nem létszükséglet.
Ha túlságosan sok CO2 gáz áramlik a mágnesszelep nyitott állapotában, akkor nagyon szakaszos lesz az adagolás és emiatt ingadozni fog a CO2 szint. Ez ugye több szempontból sem ideális.
A tűszelep beállításában segítene rajtad, de aztán nem lesz rá szükség.
 
Elolvastam az első hsz-t, csak egy dolog nem tiszta. Olyan reduktorom van, amibe be van építve a mágnesszelep. Az lenne a kérdésem, hogy milyen messze kell a visszafolyásgátlót tennem? 5cm, 10cm, vagy mindegy? Egy ADA visszafolyásgátló lesz, és van még kettő no name. Nyilván az ADA-t teszem a mágnesszelephez, egy majd megy a bubiszámlálóhoz.
 
Elolvastam az első hsz-t, csak egy dolog nem tiszta. Olyan reduktorom van, amibe be van építve a mágnesszelep. Az lenne a kérdésem, hogy milyen messze kell a visszafolyásgátlót tennem? 5cm, 10cm, vagy mindegy? Egy ADA visszafolyásgátló lesz, és van még kettő no name. Nyilván az ADA-t teszem a mágnesszelephez, egy majd megy a bubiszámlálóhoz.

Tulajdonképpen mindegy, de szerintem jobb ha egy kicsit távolabb teszed a mágnesszeleptől a visszafolyásgátlót, hogyha esetleg tönkremenne, akkor ne jusson azonnal el a víz a mágnesszelephez.
 
Amennyiben üveg bubiszámlálód van, akkor az ADA-t közvetlenül alá szokták tenni,(reduktor, bubiszámláló közé) mert ez tarja meg a folyadékot benne, noname-kel valószínűleg nem sokra mész, ezek általában nem tartják meg a folyadékot. De ha szeretnéd használni, akkor a másik oldalra, vagyis a buborékszámláló, és a reaktorod, atomízered stb közé tedd be. Víz úgyis onnan jönne :)
 
Amennyiben üveg bubiszámlálód van, akkor az ADA-t közvetlenül alá szokták tenni,(reduktor, bubiszámláló közé) mert ez tarja meg a folyadékot benne, noname-kel valószínűleg nem sokra mész, ezek általában nem tartják meg a folyadékot. De ha szeretnéd használni, akkor a másik oldalra, vagyis a buborékszámláló, és a reaktorod, atomízered stb közé tedd be. Víz úgyis onnan jönne :)
Köszönöm, akkor így csinálom!:)
 
Sziasztok!

Sikerült beszereznem egy nagynyomású rendszert. 5 kg-os palack, Aquamedic mágnesszelep, tűszelep, akril bubiszámláló, Üveg difi.
Szűrés: Tetra 1200 és egy Tetra 700 Siporaxal és Eheim Substrattal töltve.
A hétvégén tervezem az üzembehelyezést. Az aki egy 135 literes 100*30*45, kb. 8000 lumen ledvilágítás 15-22h-ig megy, jelenleg élesztős CO2-vel.

Mikorra lenne célszerű állítanom az időkapcsolót, hogy a mágneszelep kinyisson és mikor kapcsoljon le? Ahogy olvastam sokan kb. 1 órával a világítás kapcsolás előtt indítanak és 1 órával a leállás előtt állítják le.
Valamint mekkora bubiszámmal indítsak? Ahogy Viktorlantos írta 1 bps és majd ha látom a DC-n az eredményt akkor emeljek rajta?

Köszi a válaszokat előre is!
Üdv!
Krisz
 
Sziasztok!

Sikerült beszereznem egy nagynyomású rendszert. 5 kg-os palack, Aquamedic mágnesszelep, tűszelep, akril bubiszámláló, Üveg difi.
Szűrés: Tetra 1200 és egy Tetra 700 Siporaxal és Eheim Substrattal töltve.
A hétvégén tervezem az üzembehelyezést. Az aki egy 135 literes 100*30*45, kb. 8000 lumen ledvilágítás 15-22h-ig megy, jelenleg élesztős CO2-vel.

Mikorra lenne célszerű állítanom az időkapcsolót, hogy a mágneszelep kinyisson és mikor kapcsoljon le? Ahogy olvastam sokan kb. 1 órával a világítás kapcsolás előtt indítanak és 1 órával a leállás előtt állítják le.
Valamint mekkora bubiszámmal indítsak? Ahogy Viktorlantos írta 1 bps és majd ha látom a DC-n az eredményt akkor emeljek rajta?

Köszi a válaszokat előre is!
Üdv!
Krisz
Te mindent megválaszoltál magadnak. :) Szerintem indítsd nyugodtan 2-3 bubival, mert elég nagy az akvád, és nem most kezded a co2-t adagolni.
 
Te mindent megválaszoltál magadnak. :) Szerintem indítsd nyugodtan 2-3 bubival, mert elég nagy az akvád, és nem most kezded a co2-t adagolni.
Ja, és a hét végén ne kezdj automatikusan keverni újabb adag élesztőt, mint én anno :D
 
Ja, és a hét végén ne kezdj automatikusan keverni újabb adag élesztőt, mint én anno :D

Köszönöm az infót akkor így indítok...:)
Ne is mond..már hétvégi kötelező program a keverés...:ROFLMAO:
El kell tennem a palackokat nehogy az egyik óvatlan pillanatban pánikova kapjak a palackért és álljak neki mixelni..:)
 
Sziasztok, egy kérdés. Matyi kollégától vettem egy tűzoltó palackot. Tettem rá egy zr 184 co2 - midi reduktort (vaspálya utca).

Összeszereltem, megnyitottam, a jobb oldali óra egyből felment 60-ra. 60 bar nyomás lenne benne?

A másik fontosabb kérdés. A bal oldali órán a skálákat nem értem.

A piros számok 0-5-10-15-20 ra vannak skálázva, a fekete, 10-20-30-40. + feketével van írva, hogy 0-10 bar.

15242754936_423955d1c4_c.jpg


Ez lenne gondolom a kimeneti nyomás. De ez mennyi? Félig van csak nyitva a reduktoron a csap. A piros 6-on, a fekete 14-en áll. Nem merem tovább nyitni, mert még feljebb megy.
Difi-vel oldom be a co2-t, annak elég 1-2 bar gondolom.

A dc-m még sötétebb zöld, reggel óta, a beoldás így megy:


Ez elég így, vagy tekerjem feljebb.

Köszi, Zoli
 
Ez kb 2 bubi/sec... mekkora az akvárium?
Amúgy nekem is ilyen tűzoltó palackom van (5kg), és nekem több mint 60 bár volt mikor megnyitottam. Aztán lassan beállt 55 bár környékére (napokkal később).
 
A palackban cseppfolyós állapotban van a CO2, ami ezen az 50-60 Bar-on cseppfolyósodik, tehát majdnem a palack kifolyásáig ennyit fog mutatni. Kimenő nyomást általában 2 bar környékére szoktuk állítani, atomizernél szükség lehet ennél többre.
Bal oldali nyomásmérőt én sem értem. Jobb oldalin PSI skála is van, de a bal oldali valami másban lehet, mert a PSI-Bar konvertálókban teljesen más eredmények jönnek ki (pl:2,1 bar = 30psi)
Azt sem értem, hogy ha ráírják, hogy 0-10 bar, akkor hol van a 10-es a skáláról?
Közben találtam képet amin valamennyire látszik a skála. jól láttam, hogy a külső piros skálán l/min van?
mert akkor ezzel nem kell foglalkozni, mivel hegesztéstechnikai akkor a kifolyó gáz mennyiségét mutatja.
Nyomást meg meg szerintem akkor a belső, fekete skálán 20-ra kell feltekerni.
. Nem merem tovább nyitni, mert még feljebb megy.
Amit tekergettél az nem elzáró csap, azzal tudod beállítani a kimenő nyomást, ezért volt az, hogy ahogy ON irányba tekerted ment felfelé a kimenő nyomás, Elzárásra ott a palack csapja ;)
 
Utoljára módosított:
Annak egyébként van jelentősége hosszabb távon ha egy reduktor folyamatos 3,5 bar kimenő nyomást tud és nem lehet állítani ?
Difi beoldással használva.
 
A palackban cseppfolyós állapotban van a CO2, ami ezen az 50-60 Bar-on cseppfolyósodik, tehát majdnem a palack kifolyásáig ennyit fog mutatni. Kimenő nyomást általában 2 bar környékére szoktuk állítani, atomizernél szükség lehet ennél többre.
Bal oldali nyomásmérőt én sem értem. Jobb oldalin PSI skála is van, de a bal oldali valami másban lehet, mert a PSI-Bar konvertálókban teljesen más eredmények jönnek ki (pl:2,1 bar = 30psi)
Azt sem értem, hogy ha ráírják, hogy 0-10 bar, akkor hol van a 10-es a skáláról?
Közben találtam képet amin valamennyire látszik a skála. jól láttam, hogy a külső piros skálán l/min van?
mert akkor ezzel nem kell foglalkozni, mivel hegesztéstechnikai akkor a kifolyó gáz mennyiségét mutatja.
Nyomást meg meg szerintem akkor a belső, fekete skálán 20-ra kell feltekerni.

Amit tekergettél az nem elzáró csap, azzal tudod beállítani a kimenő nyomást, ezért volt az, hogy ahogy ON irányba tekerted ment felfelé a kimenő nyomás, Elzárásra ott a palack csapja ;)

igen, l/min a piros és feketével van alul hogy 0-10 bar, de csak 40-ig van szám, mondjuk a "csík" még megy feljebb.
akkor valószínű, hogy a 20 jelzi a 2 bárt?
feltekerem addig aztán meglátjuk

köszönöm szépen
 
Ez kb 2 bubi/sec... mekkora az akvárium?
Amúgy nekem is ilyen tűzoltó palackom van (5kg), és nekem több mint 60 bár volt mikor megnyitottam. Aztán lassan beállt 55 bár környékére (napokkal később).

64 literes az akvárium

beállítás elött mértem kh10 ph 8.5, ami bőven a kék mező a táblázatban
mondjuk nem nagyon értem a táblázat számait sem, hogy ha kijön egy érték, akkor mennyi co2 kell a helyes értékhez
 
Szódagépes reduktor?
Gyakorlati hátrányát nem látom, átfolyást úgyis a buborékszámláló fogja korlátozni, lehet, hogy a mágnesszelep elzárása után valamivel tovább megy még a rendszer mint alacsonyabb nyomáson, de ez függ a mágnesszelep és a tűszelep közti cső hosszától. De ha felcseréled ezt a kettőt, akkor a mágnesszelep nyitásakor jó nagyot fog köpni a rendszer
Nem,ez akvarisztikai csak a leírásából nem derült ki hogy állítható e vagy nem de szerintem állandó 3,5 bar a kimenő.:)
 
Oda 2-3 bubi szokott kelleni / mp. Inkább hagyatkozz a dropcheckerre, a PH/KH táblázat alapján lődd be.
 
Back
Oldal tetejére