• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

CO2 palack vásárlás - Kinzo szaküzlet ex. Vajda Péter utcai

Re: Kinzo szaküzlet ex. Vajda Péter utcai

Ma mentem a Vajda Péter utcai boltban, vagyis csak mentem volna mert elköltöztek.
Új címük: X. kerület Vaspálya utca 54.
2kg-os palack: 12000.-
5kg-os palack: 15000.-
24V-os mágnesszelep: kb. 3500.-
A 2 kilósat, nem cserélik azonnal, csak 2-3 nap múlva. de az 5 kilósat igen, és 2 kilós nem mindig van.
VP még lehet a rövidítés mert ha nem is a Vajda Péter utcában van, de akkor is VasPálya :lol: :lol: :lol:

Szerk: A palackra rámegy a Papillon reduktor, és Aqua-Medic palackot is töltenek ;)
 
Potya kitérő megvolt, ugyanis GoogleMaps barátunk nem tudta hol is van az 54-es szám, ezért rámutatott, hogy ez a Vaspálya utca. Namármost ahol én kerestem az Kőbánya központja, a vasútállomás mellett. Ahol viszont van a bolt az Kőbánya-Kispest vasútállomás mellett közvetlenül.
Mit mondhatnék, gyalog nem egy leányálom a távolság :)
Viszont megvan, amiért mentem :D
 
huh ma el akartam menni, de nem találtam a boltot. hol van ez pontosan? Az utcát 2 * végigautóztam. Megnéztem a híd lábánál is... aki volt már segítsen :D
 
Köszi Dani, :D
A Gyömrőin pedig ott kavarogtam, 1 sarokra fordultam vissza a helytől.... ez a formám.
Viszont ha még nem döntöttél mi leszel, érdemes lenne az amerikai légierőt megpróbálni. bombázási célmegjelölőnek a fenti bejegyzés alapján alkalmas lennél :lol:

köszi D
 
Kiegészíteném egy kis infóval VP lehetőséget.
Először is, nagyon szép helyre költöztek! :D
Kapcsolattartó: Krajla Attila
Telefonszám: 20/3883837
Mail: hegesztogep@gmail.com

Nyitva tartással nem találkoztam!
 
Levinen said:
Kiegészíteném egy kis infóval VP lehetőséget.
Először is, nagyon szép helyre költöztek! :D
Kapcsolattartó: Krajla Attila
Telefonszám: 20/3883837
Mail: hegesztogep@gmail.com

Nyitva tartással nem találkoztam!

Nyitvatartás H-P: 9-16h-ig

Szép új tágas bolt,főleg a hegesztő szakiknak.Palack cserénél ajánlott kérni a mérlegelést,sok palackból hiányzik több,kevesebb gáz!
Megközelítés Kőbánya városközpont felől: Vaspálya utca (mely természetesen eltűnik a Kőér utcai vasúti átjárónál)tovább a Gyömrői úton (jobbról elhagyjuk a Richter Gedeon gyógyszergyár komplexumot,később egy benzinkutat a Noszlopy u. sarkánál) majd a Vasgyár utcánál jobbos.Vigyázat,csatornáznak,az út darabokban!Koppanásig ki a végére,majd balra.Jé,megint Vaspálya utca! ;)
150 méter és látjuk a Hegesztéstechnikai bolt tábláját.Kocsit jól bezárni! ;)
 
CO2 palack vásárlás - Messer

Sziasztok!

Közel van hozzám a Messer központja. Mivel a honlapjukon nem igazán van tájékoztatás CO2 palack beszerzés és töltéssel kapcsolatban, ezért hozzátok fordulok kérdésemmel.

Tudja valaki, hogy Újpesten (1044 Váci út 117-ben) a Messernél lehet vásárolni CO2 palackot? Ha igen, akkor milyet? Illetve mit tudnak tölteni?

Milyen méretű pl. egy 2kg-os palack? Nano-hoz a bútor is majdnem nano. Az Eheim külső szűrő mellett még van szélességben 104mm helyem (ez is szűkon). Mélységben 220mm. Magasságban akár 410mm, de mivel az ajtó sarka felett kellene becsúsztatni, így kb 320mm magas palack+nyomáscsökkentő szerelvényt tudok betuszkolni. Elvileg másik oldalra lehetne tenni a szűrőt, de az nem annyira jó, mert épp így jártam meg, hogy a kivezető cső meghajlott (megtört), elfolytva az áramlatot.

Attól tartok, hogy a 2kg-os palack nekem nem igazán fér bele, valahogy ezt szeretném előre megtudni.

Éppen ezért számításba veszem a 0.5kg palackokat. Ezek mérete is érdekelne, illetve ezeket is lehet töltetni például Messer-nél? No meg egy 35l-es nanoban kb milyen gyakran kell újratölteni egy 0.5kg-os palackot?
 
Re: CO2 palack vásárlás - Messer

Gilgames said:
Milyen méretű pl. egy 2kg-os palack?

Szia!

Linde palackom volt (2 db), ebből a kisebbik 58 cm magas, 11 cm átmérővel, a másik az kb. 63 cm magas, azonos átmérővel.

A teljes magassághoz még a reduktor/mágnesszelep járulékos magasságát is kalkuláld bele. (Ez nálam kb. 3 cm plusszban.)

Sajnos elég pici a rendelkezésre álló helyed.

Üdv
 
Re: CO2 palack vásárlás - Messer

Gilgames said:
Sziasztok!

Közel van hozzám a Messer központja. Mivel a honlapjukon nem igazán van tájékoztatás CO2 palack beszerzés és töltéssel kapcsolatban, ezért hozzátok fordulok kérdésemmel.

Tudja valaki, hogy Újpesten (1044 Váci út 117-ben) a Messernél lehet vásárolni CO2 palackot? Ha igen, akkor milyet? Illetve mit tudnak tölteni?

Erre leginkább ők tudnak válaszolni. Biztos kint van egy telszám. Még a tavasszal felhívtam a szolnoki Linde, Messer töltőállomásokat és a következő választ kaptam:
Linde: 5kg-os palack töltése 8500 ft
Messer: 5kg-os palack töltése 6500 ft
5kg alatti palackokat nem töltenek. Ismétlem, ez Szolnokon van. Máshol lehet, hogy rugalmasabbak a töltéssel:)
 
Re: CO2 palack vásárlás - Messer

histi said:
Gilgames said:
Milyen méretű pl. egy 2kg-os palack?

Szia!

Linde palackom volt (2 db), ebből a kisebbik 58 cm magas, 11 cm átmérővel, a másik az kb. 63 cm magas, azonos átmérővel.

A teljes magassághoz még a reduktor/mágnesszelep járulékos magasságát is kalkuláld bele. (Ez nálam kb. 3 cm plusszban.)

Sajnos elég pici a rendelkezésre álló helyed.

Üdv

Mégha kiveszem a felső polcot, a magasság akkor ok, de a szűrő mellett épp nincs 11cm hely. Úgyhogy a bútorba nincs hely 2kg vagy annál nagyobb CO2-nek, legfeljebb 0.5kg-os, ami nekem valamivel több mint egy hónapig tartana egy töltéssel.
Épp néztem, hogy nagy palackot még csak a közelében sem tudom elhelyezni.

Holnap rákérdezek Messernél, hogy töltenek-e Papillon 0.5kg-ost és mennyiért.
Köszi.
 
Gilgames!
Az elég érdekes, hogy a fél kilós palack 1 hónapig bírja a 35 literes medencédben, mert nálam a 65 literes akváriumomhoz 150 grammos patron van, és az viszi legalább 3 hétig( a mostani már 25 napja megy). Nekem napi 8 órában megy, nem tudom neked mennyire van szükséged 1 nap, de kicsit kevésnek tartom az 1 hónapot.
 
Re: CO2 palack vásárlás - Messer

A 11 cm az az üzlet által mért adat (én is helyszűke probléma miatt előre bekértem az adatot).

Most lemértem az enyémet tolómérővel, a legvastagabb pontján az átmérő nem haladja meg a 103 mm-t.

Szóval lutri, de kifoghatsz olyat, ami épp elférhet talná...

(azt is számold bele, hogy a reduktor, stb. tovább növeli az átmérőt, de remélhetőleg azt már a szűrőd felett és nem a szűrőd mellett.)


Gilgames said:
histi said:
Gilgames said:
Milyen méretű pl. egy 2kg-os palack?

Szia!

Linde palackom volt (2 db), ebből a kisebbik 58 cm magas, 11 cm átmérővel, a másik az kb. 63 cm magas, azonos átmérővel.

A teljes magassághoz még a reduktor/mágnesszelep járulékos magasságát is kalkuláld bele. (Ez nálam kb. 3 cm plusszban.)

Sajnos elég pici a rendelkezésre álló helyed.

Üdv

Mégha kiveszem a felső polcot, a magasság akkor ok, de a szűrő mellett épp nincs 11cm hely. Úgyhogy a bútorba nincs hely 2kg vagy annál nagyobb CO2-nek, legfeljebb 0.5kg-os, ami nekem valamivel több mint egy hónapig tartana egy töltéssel.
Épp néztem, hogy nagy palackot még csak a közelében sem tudom elhelyezni.

Holnap rákérdezek Messernél, hogy töltenek-e Papillon 0.5kg-ost és mennyiért.
Köszi.
 
dekalabda00 said:
Gilgames!
Az elég érdekes, hogy a fél kilós palack 1 hónapig bírja a 35 literes medencédben, mert nálam a 65 literes akváriumomhoz 150 grammos patron van, és az viszi legalább 3 hétig( a mostani már 25 napja megy). Nekem napi 8 órában megy, nem tudom neked mennyire van szükséged 1 nap, de kicsit kevésnek tartom az 1 hónapot.
Csak ilyesmiket olvastam. Mivel nekem nem volt palack csak élesztős, ezért csak arra tudtam alapozni amit olvasok innen-onnan. Lehete rosszul emlékeztem az aki méretére (53 literesről írták, hogy 1 hónapig elég a 0.5kg.)

Ha így van akkor jó hírt hoztál, mert egy fél kilós elfér s másképp nem tudom megoldani!
 
Hali!

Nekem az 50 litereshez elég volt az 500 gr-os 5 (öt) hónapig éjjel nappal, sztem. ha lett volna mágnesszelepem még most is menne.

Nézd meg a debreceni állatkereskedéseket is, ott van 1 literes is, sőt nézz körül a C.C.-ben is,ott is van néhány.
Házilag megoldottam az 500 gr-os töltését is, majd felteszem DIY-be is.1 patron 1-2 napig elég.
 
Ne feledjétek, hogy rendes CO2 csővel több méteren keresztül el lehet vinni a CO2-t (meg falat is lehet fúrni, stb.) és másik helyiségben is lehet a palack... Ha megoldható.
 
Back
Oldal tetejére