• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

CO2 palack poroltobol?

baji66

Tapasztalt kertész
Sziasztok!!!Tanacsot szeretnek kerni!!!! egy 5 kilogrammos poroltot atlehet csinalni CO2 palackra?? nagynyomasu rendszert akarok mukodtetni az akihoz es ujan ''nincs kedvem'' :D vasarolni egy palackot.Egy 5 kilogramos poroltot sikerult beszereznem (eleg regi tipus) es szeretnem megkerdezni h ezeket att lehet alakitani?
 
Szia baji66!
Szerintem nem a legjobb ötlet lenne. Két dolog miatt is. A poroltó működési elve ha jól tudom az, hogy egy patron csinál a palackban nyomást és úgy nyomja ki a port amivel tüzet oltasz. A belső szerkezete miatt lehet hogy nem úgy jönne(ha jönne) a co2. A másik fontos dolog viszont a nyomás.A Co2 palackokban ha jól tudom 60-70 bar nyomás is fellép.A poroltóknál ez az érték mindössze 10-20 bar közt alakul.A nagy nyomást nem biztos hogy elviselné.Remélem tudtam segíteni.
Minden jót!
 
Én pont ilyen palackot használok,csak a régi fajta vastag falút.Nem érzem veszélyesnek annál,mint amikor ott lóg a falon Co2 tűzoltókészülékként.
Poroltó palackot viszont nem töltenék meg Co2-vel.
 
Hat igen enis picit keveseltem a falvastagsagot..... Oke akkor az otletet el is vetem :) Koszonom a hasznos infot :) !!!!!
 
Back
Oldal tetejére