• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

CO2 nélkül

Helo Mindenki!
Szeretném megkérdezni egyrészt, hogy a Low-tech akim fölött(112 L) 72 Watt pislákol mennyi lenne a jó világítási idő így Low-techben co2 nélkül. Tápozás: JBL Ferropol napi 2ml valamint HappyLife Carbo napi 2ml. A világításom úgy van beállítva hogy előszór bekapcsol 36 watt majd egy óra múlva még 36 watt lekapcsolás előtt 1 órával megint 36 watt tehát 7 óra 72 wattal és 2 óra 36 wattal.

Szia!
Ekkora világítás már eléggé a határokat feszegeti co2 adagolás nélkül. Szerintem abban az esetben működhet a dolog, ha a szűrésed elég erős, és a világítást 6-6,5 órában maximalizálod (72 w -tal). A növényválasztásra figyelj, hogy ilyen típusú akváriumba való növényeket ültess.

ÜDv:Racoon
 
Szia! Ekkora világítás már eléggé a határokat feszegeti co2 adagolás nélkül. Szerintem abban az esetben működhet a dolog, ha a szűrésed elég erős, és a világítást 6-6,5 órában maximalizálod (72 w -tal). A növényválasztásra figyelj, hogy ilyen típusú akváriumba való növényeket ültess.
Tehát csak hogy tisztázzuk: Akkor elég 6 és fél órát világítanom de így már egyből 72wattal kezdjek vagy ugyanúgy felfutása és lefutása legyen?
 
Tehát csak hogy tisztázzuk: Akkor elég 6 és fél órát világítanom de így már egyből 72wattal kezdjek vagy ugyanúgy felfutása és lefutása legyen?

Kezdhetsz egyből 72w-tal. Felfutás és lefutás nem kell, maximum, ha napfelkelte, vagy napnyugta effektust szeretnél (pl. plusz 5-10 perccel) .
 
értem köszi. Csak nekem az a furcsa, hogy számolással nekem 9 óra jött ki, vagy ez csak Co2-s rendszereknél érvényes
 
értem köszi. Csak nekem az a furcsa, hogy számolással nekem 9 óra jött ki, vagy ez csak Co2-s rendszereknél érvényes

Igen, ez CO2-s rendszereknél érvényes. Egyébként ez a számolás egy jó iránymutatás,de a legoptimálisabb értéket mindenkinek magának kell kitapasztalnia. A 6 órán megpróbálhatsz emelni egy-két hetente fél órát , és ha algásodást látsz, akkor vissza kell venni az előző értékre.
 
Helo Mindenki!
Szeretném megkérdezni egyrészt, hogy a Low-tech akim fölött(112 L) 72 Watt pislákol mennyi lenne a jó világítási idő így Low-techben co2 nélkül. Tápozás: JBL Ferropol napi 2ml valamint HappyLife Carbo napi 2ml. A világításom úgy van beállítva hogy előszór bekapcsol 36 watt majd egy óra múlva még 36 watt lekapcsolás előtt 1 órával megint 36 watt tehát 7 óra 72 wattal és 2 óra 36 wattal.
A Nigro-képlet alapján 9,86 órát mehet. :)
 
Sziasztok!
Most a világítás, 0,5W/l. S rendesen van zöld pont algám, meg mindenféle. Ecset, valami kékes színű is akad a front üvegnél.
Amíg nincs rendes biológiai szűrőanyagom, addig a 0,35W/l napi 7 órában elégséges a növényeknek?
Crypto-k, lindernia rotundifolia, jávai moha, riccia, bacopa, 2 pici stau.
Heti 1x Green Aqua Micro macro 5-5ml.
 
Sziasztok,

Építeni szeretnék egy akváriumot, növényest és halast egyben. Akvárium van 210L, táptalaj, világítás, szűrés meg van. Növények meglesznek. Ám azt mondták a boltban, hogy CO2 nélkül el se kezdjem. CO2 nélkül nem lehet akváriumot építeni? Nekem nincs pénzem a teljes CO2 cuccra. Szóval mi van ha CO2 nélkül indítom be az akváriumot? Értem h a növényeknek kell a CO2 de azt ugye bár a halak kibocsátják (az nem elég vajon?).

Szóval nem vok képben.
Valaki leírná a dolgokat.

Köszönöm.
 
Sokan vannak, akik co2 nélkül építenek akváriumot tudatos növényválasztással: El Natural & Low Tech témák | Magyar Akvakertész Fórum
A halak által kibocsátott co2 elenyésző, ezért használunk többségében nagynyomású rendszereket, ami képes pótolni az igényes növények számára a megfelelő co2 szintet. Ha most nincs co2 rendszerre kereted, akkor olvasgass utána a kevésbé igényes növényeknek, a megfelelő világításnak és úgy rakd össze az akidat. Ne akarj versenyezni majd egy high tech akival, de low-ban is van jó néhány gyöngyszemünk itt a fórumon.
 
Mondjuk a te méretes akidhoz lehet macerás lesz:),és lehet nem is lenne hatékony,de azért olvasgass a témában
 
Sziasztok,

Építeni szeretnék egy akváriumot, növényest és halast egyben. Akvárium van 210L, táptalaj, világítás, szűrés meg van. Növények meglesznek. Ám azt mondták a boltban, hogy CO2 nélkül el se kezdjem. CO2 nélkül nem lehet akváriumot építeni? Nekem nincs pénzem a teljes CO2 cuccra. Szóval mi van ha CO2 nélkül indítom be az akváriumot? Értem h a növényeknek kell a CO2 de azt ugye bár a halak kibocsátják (az nem elég vajon?).

Szóval nem vok képben.
Valaki leírná a dolgokat.

Köszönöm.

Szerintem a legfontosabb, hogy véletlenül se fertőzd meg ecset és agancsalgával az akváriumot, mert ezt a kettőt az életbe ki nem irtod CO2 nélkül. A növényeknél azokról kell lemondanod, amelyek nem 100% valódi vízinövények, hanem csak időszakos vízborításra készítette fel őket a természet. Az akvakertészek között népszerű fajok jó része ilyen, az összes gyepnövényre igaz, viszont amiket már 30 éve is árultak, azok szinte mind rendben vannak.
A CO2-nél jobb elfelejteni a halakat. Az a mennyiség, amit a halak kibocsátanak, abból az oxigénből származik, amit a vízből felvesznek. A probléma ott van, hogy a CO2 jobban, gyorsabban oldódik, mint az O2. Ebből következik, hogy minden CO2 emelkedés, amit a halaknak köszönhetünk, az O2 rovására történik. Viszont ha jól átszellőzteted a vizet, akkor a természetes, levegőben található CO2 teljes mértékben a növények rendelkezésére áll. És ez sem egy felejtős mennyiség, persze jóval elmarad az adagolt értéktől. Szellőztetés mellett ráadásul teljesen stabil a CO2 szint, míg ha korlátozzuk a vízmozgást, akkor napi szinten elég sokat változik, a pH-val együtt.
 
Adott egy 112l-es (80x35x40cm) akvárium, világítás 2x39w T5, szűrés tetratec EX700,
növény terv:
karácsony moha
jávai moha
bolbitis
cryptocoryne
Hydrocotyle sp. japan
Sagittaria subulata
Heteranthera zosterifolia
Nymphoides sp. Taiwan
Rotala rotundifolia
Vallisneria americana
Bacopa monnieri
Hygrophila difformis
Hygrophila polysperma
Ceratophyllum demersum
ezeknél a növényeknél mennyi GA tápot+carbot adagoljak?
mennyit világítsak?
 
Én saját "módszerem" GA tápból amennyit ír egy napra, annyit adagolok egy hétre. Vagyis 1ml/20l/nap, az 1ml/20l/hét, Nálad kb. 5ml-t adnék hetente, heti vagy kétheti 50% vízcsere.
Easy Carbo-ból pedig 2ml/50l/nap, abból 2-2,5ml-t adnék naponta, felkapcsolás után rögtön, vagy előtte, kb. 6 óra alatt lebomlik.
Világítás terén függ, hogy mikor indítottad az akváriumot, vagy tervezed. Célszerű fokozatosan emelni, én hetente 30 perccel szoktam az elején.
 
Back
Oldal tetejére