• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

CO2 nélkül

Ez egy Aqua Journal cikk fordítása.

Azt az állapotot, amikor a víz túlzottan feldúsul tápanyagokban...

Ez a dolog ami számodra nem világos. A "túlzottan" az EI elmélet szerint jóval magasabban van, mint azt régebben hitték. Az igazi bűnös pedig az ammónia és a fény, ami beindítja az algásodást. Ilyenkor valóban a - szintén nitrát és foszfát fogyasztó- algák beindulnak. Viszont ha nincs nitrát és foszfát a vízben, akkor a növények is hiányt szenvednek. Javaslom figyelmedbe a liebig minimum törvényének leguglizását. Az is egy hasznos olvasmány lesz ;)
 
Senki nem mondta,hogy nem kell tápanyag a vízbe,de azt,hogy low-és high tech ugyan annyi táppal üzemeljen azt az ablakon kidobott tápanyagos fecskendőnek hívják.......Low tech-nél nem kell félni,hogy kimarad egy buborék és elönt az alga és ha egy hétig nem tápozok akkor sem történik semmi. Ugyan úgy nyírni kell a növényeket.
 
Igazad van. Ezért javasoltam én is amit Atti76. Állítsa be a tápozást az aki saját szintjére. Csak ne lentről kezdje, hanem fentről. Ez nem "ablakon kidobott tápanyag fecskendő", hanem ésszerűen beállított tápozás.
 
Sziasztok!!!
Felvázolnám a terveim, kíváncsi lennék, szerintetek mi lesz belőle!:

Adott egy 160 literes akvárium tetőbe épített 18 w-os világítással, sima kavics aljzattal, nagyobb kövekkel szőllőtőkével...
Szeretnék bele valami igéntelenebb mohát és valami pravula félét, sok red cherry-t meg sok neonhalat, adott még egy 2213-as classik külső eheim, +tervbe van egy kisebb belső szűrő segítségnek, viszont semmi co2. Vajon életképes ötlet vagy felejtsem el???
Előre is köszi!!!:
Attila
 
attila1209 said:
Sziasztok!!!
Felvázolnám a terveim, kíváncsi lennék, szerintetek mi lesz belőle!:

Adott egy 160 literes akvárium tetőbe épített 18 w-os világítással, sima kavics aljzattal, nagyobb kövekkel szőllőtőkével...
Szeretnék bele valami igéntelenebb mohát és valami pravula félét, sok red cherry-t meg sok neonhalat, adott még egy 2213-as classik külső eheim, +tervbe van egy kisebb belső szűrő segítségnek, viszont semmi co2. Vajon életképes ötlet vagy felejtsem el???
Előre is köszi!!!:
Attila
Nem nagyon értem a 160 litert, tudni kellene a méreteket, mert ha 40 cm-nél magasabb az akid akkor felejtős a 18W, mert a talajra nem fog jutni a fényből semmi. Ha 100 cm hosszú az akid, oda meg a 60cm-es fénycső megint nem jó.
 
100*40*40-es az akvárium.
Vajon lehet valahonnan venni a tetőbe egy hosszabb armatúrát?
Ha ezt kiküszöbölöm van remény???
Az eddig olvasottak alapján úgy gondolom hogy mivel nincs co2 se nagy fény, az "egyensúly" érdekében a tápozás is felejtős, vagy csak nagyon minimális???
 
attila1209 said:
100*40*40-es az akvárium.
Vajon lehet valahonnan venni a tetőbe egy hosszabb armatúrát?
Ha ezt kiküszöbölöm van remény???
Az eddig olvasottak alapján úgy gondolom hogy mivel nincs co2 se nagy fény, az "egyensúly" érdekében a tápozás is felejtős, vagy csak nagyon minimális???
Ha bátornak érzed magad akkor csinálhatsz is, de ha nem akkor egy villamossághoz értő szaki majd csinál neked világítást.
Ami neked pont jó lenne az 2*39W T5-ös fénycső a tetőbe, 2*39W-os elektromos előtéttel. ;)
A szűrésed sem igazán jó 440 liter/óra 160 literre :? , de egy halas low-tech aki talán elfut vele (de javasolnám a cseréjét egy 2071 vagy 2073-asra). ;)
Sajnos növény választásilag nagyon fogva leszel, rengeteg növényről le kell majd mondanod a CO2 és a gyenge szűrés miatt.
Itt egy kis lista ami nem igényes növény a Green Aqua webáruházból:
http://www.greenaqua.hu/noveny.html?dem ... and=34&p=1
ezek a növények éppen hogy csak elvannak co2 nélkül.
Remélem tudtam segíteni. ;)
 
Köszönöm a segítséget!!!
Egyenlőre marad a 2213-as + rakok mellé egy szivacsos belső szűrőt segítségként, ha elkészült minden, teszek fel képet, biztos kapok még jó ötleteket...
Szerinted ha növelem a világítás erejét mehet bele jávai moha meg Eleocharis acicularis ??? :?:
 
Sziasztok!

Már jó ideje figyelem az oldalt, és nagyon sok respekt érte. Talán eddig egyszer írtam is. Az elmúlt félévben egy paludáriumot építettem, aminek alul kb 25 liter (50X25X25) nettó űrtartalma van. GA tápozással szórom, naponta egy nyomással az első naptól, meg CARBO-val, reggelente. Ja, Egeria, valisneria, limnophilia, taxiphyllum barbieri, riccia, meg a régi akiból is egy két igénytelen darab . Fényem nagyon kevés van, igaz 25 watt összesen, de harminc centi magasból, ráadásul az alul mindig párás, felül mindig poros akváriumtetőn keresztül (másképp nem lehetett megoldani). . Egy 1000l/órás külső szűrő forgatja a vizet, amibe egyébként a biológiai szűrő mellett aktív szén is van, amit előbb utóbb kiszedek majd, mert arra gondoltam, az elején még lehetnek veszélyes bomlások, a hátterezés miatt is(HM). mindenesetre arra figyeltem, hogy a szűrőtöltetben mi a sorrend.Nagyon sokat szívtam egyébként, mert a megrendelt GA növények szerintem szállításom közben megfáztak, és gyakorlatilag az összes levelüket elhullatták az első két hétben az akiban, emiatt naponta cseréltem a vizet (lágyítással, mindennel, úgyhogy kidolgoztam magam). Szóval minden lehullatta a levelét, de a taxiphyllumon kívül minden főleg a limnophilia beindult. CO2 persze nincs. A múlt héten vettem észre, hogy az amúgy is senyvedő taxiphyllium barbieriben fehér színű penészre emlékeztető valami van, gondolom fonalalga. Tudom, hogy egyelőre csak egy hónap telt el a beindítástól, és hogy ez még itt természetes, de fosok eléggé, mert időközben kis csomókban máshol is feltűnt. Ja, elég közel vagyok a balkonajtóhoz, és megnőtt a fény. A kérdésem: Bár képet egyenlőre nem tudok róla küldeni, de ez a fehér színű penészre emlékeztető csomó fonalalga lehet? Illetve, hogy ezek mellett körülmények mellett van-e bármi esélye a taxiphylliumnak? Vagy szedjem ki? Tavaszi napsütést hagyjam kint, mert zöldalga, pontalga meg nincs. (Ja a szép tavaszi napsütésre a limnophylia elkezdett nőni, mint állat, de ez a mocsokmoha ahelyett, hogy kizöldült volna, be"penészedett". A többi növény jól van köszi, még a "lassúak" is új hajtásokat, gyönyörű harsányzöld hajtásokat hoznak. Ottót bele oszt kész? Csak már így is sok a hal (két fekete neon, két vörös, meg egy maradék üveglazac, valamint két házmester. szerintem ennél többet nem bír el a 25 liter egyenlőre,amíg a növények nem durrannak be.
Kösz, előre is. Majd megpróbálok képet gyártani.
 
Nyugodtan indíts naplót a projektnek (attól függetlenül, hogy nincs co2), hogy Te is tudjad követni a változtatásokat, fejlődést stb. ;)
 
Szia hangya1!


Egy képet tényleg mutathatnál arról a" penészről"!
Meg az egészről is!
Legjobb tényleg egy napló keretein belül lenne!

A.ttila
 
Sziasztok!
Írnék először arról, hogy mi van jelenleg, aztán arról, hogy mit szeretnék, majd legvégül a kérdéseimet tenném fel.
Adott egy 65 l-es (2012. 12. 31-én növényesnek indult) akvárium, amit egy Eheim Classic 2215-ös szűr. A világításom egy AQUAJAPAN 55 W-os lámpa 10000 K-es compact izzóval (napi 10-12 óra világítás). Az aljzat JBL Florapol táptalaj + JBL Manado. Jelenleg a növényeim: Cryptocoryn Wendtii Brown, Indiai vizicsillag, Anubias barteri, Bacopa Australis, Weeping és Jávai moha valamint Marsilea hirsuta (most ültettem). Kis méretű nano halak vannak az aksiban. Tápozás: EasyLife Carbo + JBL Ferropol 24. Eddig az aksiban ketyegett egy Prodac CO2 szett, de 4 nappal ezelőtt kiürült az 500 gr-os palack és nem tudom megoldani a töltését vagy egyébként sem lehet, ill. a beszerzése is kétes. Azt meg nem tudom, hogy a szettben kapott reduktorra tudok-e tenni más fajta palackot?! Csak azért, hogy bonyolultabb legyen a dolog, a palack kiürülését követően beállítottam egy élesztős rendszert, most az működik, bár félek az algásodástól az egyenetlen beoldás miatt, ill. ahogy nézem, nem nagy intenzitással eregeti a bubikat a kerámia diffi.
Amit szeretnék: Egy Low-tech alksi, amiben nincs CO2, csak a felsorolt dolgok működnének.
Kérdések:
- ha teljesen megszüntetem a CO2 adagolást, az nem jelent-e gondot a növényeknek? (eddig kaptak a CO2-ből)
- ezzel a felszereléssel lehet-e egy szép low-tech akváriumot csinálni, ill. kell-e valamin változtatnom? (világítás, tápozás, stb.)
- a fent felsorolt növények tarthatóak-e sikeresen low-tech aksiban?
Röviden:D ennyi.
Várom válaszotokat.
 
Sziasztok!
Írnék először arról, hogy mi van jelenleg, aztán arról, hogy mit szeretnék, majd legvégül a kérdéseimet tenném fel.
Adott egy 65 l-es (2012. 12. 31-én növényesnek indult) akvárium, amit egy Eheim Classic 2215-ös szűr. A világításom egy AQUAJAPAN 55 W-os lámpa 10000 K-es compact izzóval (napi 10-12 óra világítás). Az aljzat JBL Florapol táptalaj + JBL Manado. Jelenleg a növényeim: Cryptocoryn Wendtii Brown, Indiai vizicsillag, Anubias barteri, Bacopa Australis, Weeping és Jávai moha valamint Marsilea hirsuta (most ültettem). Kis méretű nano halak vannak az aksiban. Tápozás: EasyLife Carbo + JBL Ferropol 24. Eddig az aksiban ketyegett egy Prodac CO2 szett, de 4 nappal ezelőtt kiürült az 500 gr-os palack és nem tudom megoldani a töltését vagy egyébként sem lehet, ill. a beszerzése is kétes. Azt meg nem tudom, hogy a szettben kapott reduktorra tudok-e tenni más fajta palackot?! Csak azért, hogy bonyolultabb legyen a dolog, a palack kiürülését követően beállítottam egy élesztős rendszert, most az működik, bár félek az algásodástól az egyenetlen beoldás miatt, ill. ahogy nézem, nem nagy intenzitással eregeti a bubikat a kerámia diffi.
Amit szeretnék: Egy Low-tech alksi, amiben nincs CO2, csak a felsorolt dolgok működnének.
Kérdések:
- ha teljesen megszüntetem a CO2 adagolást, az nem jelent-e gondot a növényeknek? (eddig kaptak a CO2-ből)
- ezzel a felszereléssel lehet-e egy szép low-tech akváriumot csinálni, ill. kell-e valamin változtatnom? (világítás, tápozás, stb.)
- a fent felsorolt növények tarthatóak-e sikeresen low-tech aksiban?
Röviden:D ennyi.
Várom válaszotokat.

Szia!
Ezek a növények nem igényes fajták, CO2 nélkül is elvannak. A világítás viszont úgy lehet, hogy sok lesz, 0.5 W/l környékére kéne belőni, 6500 K körüli fényforrással.
 
Szia Béla!

Amit szeretnék: Egy Low-tech alksi, amiben nincs CO2, csak a felsorolt dolgok működnének.

Az előttem szólókkal egyet értek!
A világítási idő szerintem még CO2-al is sok volt, főleg friss indításnál (max. 5-6 óra)!
Nyiss naplót, úgy jobban látható fejlődés és koncentráltabb a segítségnyújtás!!
Lehet szép akváriumot csinálni CO2 nélkül is!

Low-tech japó stílusban II. | Magyar Akvakertész Fórum
Hegyi sétány | Magyar Akvakertész Fórum
Hónap akváriuma - Low-tech japó stílusban | Magyar Akvakertész Fórum
ADA-inspired low-tech iwagumi | Magyar Akvakertész Fórum
Garnilak | Magyar Akvakertész Fórum
160 literes low tech | Magyar Akvakertész Fórum

A.ttila
 
Szia Béla!



Az előttem szólókkal egyet értek!
A világítási idő szerintem még CO2-al is sok volt, főleg friss indításnál (max. 5-6 óra)!
Nyiss naplót, úgy jobban látható fejlődés és koncentráltabb a segítségnyújtás!!
Lehet szép akváriumot csinálni CO2 nélkül is!

Low-tech japó stílusban II. | Magyar Akvakertész Fórum
Hegyi sétány | Magyar Akvakertész Fórum
Hónap akváriuma - Low-tech japó stílusban | Magyar Akvakertész Fórum
ADA-inspired low-tech iwagumi | Magyar Akvakertész Fórum
Garnilak | Magyar Akvakertész Fórum
160 literes low tech | Magyar Akvakertész Fórum

A.ttila
Köszönöm a segítséget mindenkinek, megfogadom a tanácsokat, távolabb teszem a lámpát az aksitól és kevesebbet világítok.
Még annyit kérdeznék, hogy érdemes lenne-e váltani a tápozásban, ugyanis kinéztem a GA Wellness csomagot, amiben mikro-makro táp és Carbo is van.
 
Helo Mindenki!
Szeretném megkérdezni egyrészt, hogy a Low-tech akim fölött(112 L) 72 Watt pislákol mennyi lenne a jó világítási idő így Low-techben co2 nélkül. Tápozás: JBL Ferropol napi 2ml valamint HappyLife Carbo napi 2ml. A világításom úgy van beállítva hogy előszór bekapcsol 36 watt majd egy óra múlva még 36 watt lekapcsolás előtt 1 órával megint 36 watt tehát 7 óra 72 wattal és 2 óra 36 wattal.
 
Back
Oldal tetejére