• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

CO2 nélkül

Igen, van köztük szép.

lchnorbert83 said:
Nem az első akik amiben blyxa japonica-t látok Low Tech aksiban érdekes...
Ami egyikünknél működik, az a másiknál nem...valóban érdekes.

Krisztián
 
Nem tudom, hogy jó topic-ba írok-e, ha nem az adminok akkor kérem tegyék a megfelelő helyre. (Azért vagyok dilemmában, mert inkább low tech, vagyis co2 nélküli, de inkább tápozáshoz kapcsolódik a kérdés.)
A segítségeteket szeretném kérni a növénytápozás/adagolás terén. A helyzet a következő: van egy bruttó 140 literes aksim (80x35x50magas), ehhez relatíve sok a világítás 110W, ha mindkét cső megy, az 0,78 W/l, illetve 55W, ha csak az egyik, ami 0,39 W/l. A vízfelszínhez elég közel van kb. 3-5 cm-re, ez probléma? vagy maradhat?
Amit néztem, azok természetesen a GA tápok, Micro + Macro + Easy Carbo triumvirátusa. Heti 1x 50% vízcsere esetén mennyit kéne tápoznom, és mennyit kéne világítanom hozzá (óra+erősség), hogy ne algabumm legyen a vége.
A növényválasztás még nem fix (microsorium, mohák, anubias stb.) , természetesen figyelni fogok majd a körülményekre.

A segítséget előre is köszönöm.
 
Nehéz így jó tanácsot adni. Még akár működhet is a 110 Wattal. Inkább az ehhez megfelelő hatékony szűrés a kérdés. A tápozás mehet sztem normál mennyiségben. Az 50% heti vízcserével persze ;)
 
Nigro said:
Nehéz így jó tanácsot adni. Még akár működhet is a 110 Wattal. Inkább az ehhez megfelelő hatékony szűrés a kérdés. A tápozás mehet sztem normál mennyiségben. Az 50% heti vízcserével persze ;)
Uh, tényleg igazad van, azt kifelejtettem. Tetratec EX1200 végzi a dolgát. A szűrőanyagok hamarosan cserélve lesznek.
Akkor lehetséges, hogy 7-7 ml micro+macro és 6-7 ml easy carbo?
 
2.5ml micro macro 4ml EC semmilyen növényed nemfog hiányt szenvedni.. tartsál HM-et,ilyen fénynél gyönyörű lesz.Nekem bubizik rendesen, pedig ugye palackos co nélkül ez nem lehetséges... Ha kell HM priviben megtárgyaljuk..
 
lchnorbert83 said:
2.5ml micro macro 4ml EC semmilyen növényed nemfog hiányt szenvedni.. tartsál HM-et,ilyen fénynél gyönyörű lesz.Nekem bubizik rendesen, pedig ugye palackos co nélkül ez nem lehetséges... Ha kell HM priviben megtárgyaljuk..
Köszi a tanácsot, ezt mi alapján számoltad ki? Ugye 110W fény mellett? Amúgy nagyon tetszik a setup-od, úgyhogy a HM-Moha páros valószínű, hogy befutó lesz nálam (is), egy kis anubias-al karöltve.

Nigro said:
Nehéz így jó tanácsot adni. Még akár működhet is a 110 Wattal. Inkább az ehhez megfelelő hatékony szűrés a kérdés. A tápozás mehet sztem normál mennyiségben. Az 50% heti vízcserével persze ;)
Köszi! Akkor, szerinted meg előírás szerint kéne tápoznom (7-7 ml micro+macro és 6 ml easy carbo).
Saját tapasztalataim alapján dönteni nem tudok egyik, vagy másik mellett, így dilemmázok egy sort még, de előbb, vagy utóbb, ki kell, hogy próbáljam... :p
 
stevo said:
Saját tapasztalataim alapján dönteni nem tudok egyik, vagy másik mellett, így dilemmázok egy sort még, de előbb, vagy utóbb, ki kell, hogy próbáljam... :p

Elkezded a Nigro szerinti adagolást, aztán folyamatosan (mondjuk két-három hetente) 1-1- ml-rel lejjebb viszed.
Ha látsz változást, visszaemeled az adagolást a még jól működő szintre. ;)
 
atti76 said:
Elkezded a Nigro szerinti adagolást, aztán folyamatosan (mondjuk két-három hetente) 1-1- ml-rel lejjebb viszed.
Ha látsz változást, visszaemeled az adagolást a még jól működő szintre. ;)
Hmm, ez jó ötlet, köszi szépen. Megfogadom! ;)
 
És ha már megette a növényeidet az alga a sok táptól, akkor gondolkodhatsz,hogy mi volt a baj. Kezdj kevéssel és emeld,abból baj nem lehet.
 
Nálunk a galériában habzsi-dőzsi van a tápból az akváriumokban (még a lowtechben is), mégsem eszi meg a növényeket az alga ;)
(Ismét a szűrés fontosságát hangsúlyoznám és az EI elmélet áttekintését. ).
Ha kevéssel kezdesz, akkor a növények tápanyaghiányban fognak szenvedni. Leveleik rohadni kezdenek, jelentős mennyiségű ammónia fog ezáltal keletkezni. Innen egyenes az út az algavirágzáshoz.
Hallgass Atti76-ra. Az ő megoldását támogatom én is. ;)
 
lchnorbert83 said:
Legyen úgy! csak tudnám,hogy nekem miért nem táphiányosak a növények.?.?
Valószínűleg pont jól tápozol, de, hogy a sok tátpól nem lesz algád az biztos. :)
 
nitrogénre és a foszfátra nem csak vízinövényeinknek van nagy szüksége, hanem a növényes akváriumok legfőbb ellenségeinek, az algáknak is. Azt az állapotot, amikor a víz túlzottan feldúsul tápanyagokban eutrofizációnak nevezzük. Amikor a vízben eutrofizálódás lép fel, az algák szinte azonnal elszaporodnak. Ha az olyan akváriumokba - melyekben aljzatként Power Sand-et és Aqua Soil Amazonia-t használtunk fel – halak kerülnek, a nitrát és foszfát értékek túl magasra nőhetnek, és csak lassan kezdenek csökkenni. Főleg az akvárium indításakor fordulhat elő, hogy a víz tápanyagokban gazdaggá válik, ilyenkor fontos gyakori vízcseréket végeznünk, hogy a felgyülemlett tápanyag ne ösztönözze az algák elszaporodását. A nitrogénnel és foszfáttal ellentétben, melyek könnyen felgyülemlenek az akvárium vízében, a kálium és a különböző nyomelemek mennyisége a vízben igen korlátozott. forrás:Green Aqua.hu
 
Back
Oldal tetejére