1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata Learn More.
  2. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

CO2 mennyiség + halak +O2

Kategória: 'Szén-Dioxid (CO2)', témanyitó: Csaba, téma nyitása: Aug 22, 2013.

1. Csaba
    Épp nem fórumozik ...

Csaba Kertész tanonc

Tag:
    Jan 21, 2013
    Kedvelik:
    2
    Hely:
    Debreczen, Debrecen, Hungary
    Sziasztok,

Elkészítettem az akváriumom CO2 is van benne bár még problémás:
    CO2 low profile... pro kit | Magyar Akvakertész Fórum

Valami nem adja, nem működik megfelelően de rem segítetek másik fórumban.

Másik gondom, hogy szerintem túl sok CO2 van most a vízben (indikátor besárgult) mert a halak felúsztak a felszinre levegőért, az összes, kivettem őket egy másik kis aksiba amibe porlasztó kővel O2-őt nyomtam nekik egyből minden ok lett.

Kérdésem, 220L esetén hány bubi/s kell CO2 ből illetve, co2 mellett kell O2 befecskendezés is a halak miatt vagy hogy is van-ez hogy az egyensúly jó legyen növényeknek és halaknak egyaránt.

2. cheetah
    Épp nem fórumozik ...

cheetah VIP kertész

Tag:
    Nov 30, 2011
    Kedvelik:
    1,267
    Hely:
    Nagytarcsa, Budapest XIII. ker.
    A CO2-t kezd egy bubi/sec-el
    és folyamatosan naponta növelt, amíg a DC nem jelez megfelelő színt.

A sok CO2 szerintem csak a halaknak káros. A növények annyit vesznek fel, amennyit tudnak. (SZERINTEM)

3. Csaba
    Épp nem fórumozik ...

Csaba Kertész tanonc

Tag:
    Jan 21, 2013
    Kedvelik:
    2
    Hely:
    De most alapvetően is túl sok van mert sárga az indikátor. Gondolom most nem kéne CO2-t nyomni bele hisz sok van. Ezt lehet valamivel ellensúlyozni, hogy az indikátor szép zöld legyen végre?

4. pstefan
    Épp nem fórumozik ...

pstefan Főkertész

Tag:
    Júni 7, 2012
    Kedvelik:
    391
    Hely:
    Piliscsaba
    Rakj be egy porlasztókövet, az kihajtja! Segít az is, ha a szűrő visszafolyó ágát úgy helyezed el, hogy csobogjon rendesen. (Jah és kapcsold ki a Co2-öt.)

Szerintem most hajtsd ki a Co2-öt, hagyd pihenni az akváriumot, és addig olvass sokat ezen a fórumon...

5. Csaba
    Épp nem fórumozik ...

Csaba Kertész tanonc

Tag:
    Jan 21, 2013
    Kedvelik:
    2
    Hely:
    Egy kémcsőbe csepegtettem indikátorból és az asztalon hagytam de ott is hót sárga, akkor most nem jó az indikátor?.. Vagy miért van ez?

6. Csaba
    Épp nem fórumozik ...

Csaba Kertész tanonc

Tag:
    Jan 21, 2013
    Kedvelik:
    2
    Hely:
    De most akkor szükséges menni a CO2-nek is illetve a halak miatt a porlasztókő+szivattyúnak is? Vagy elég majd később a CO2 meg a szűrő? Fontos lenne tudnom, hisz egyik halaknak ad oxigént a másik a növényeknek CO2-őt, ha mind a kettő megy az úgy jó vagy nem? Please valaki informáljon, köszönöm.

Indikátort most néztem meg az akváriumban narancssárga az asztalon a kémcsőben sárga.. szóval nem vagyok előrébb, mintha nem is működne... ötlet?

7. pstefan
    Épp nem fórumozik ...

pstefan Főkertész

Tag:
    Júni 7, 2012
    Kedvelik:
    391
    Hely:
    Piliscsaba
    Szerintem a Co2-öt tedd félre napokra, rengeteg akvárium működik anélkül! Ezt az értékes időt fordítsd arra, hogy a fórumon a kapcsolódó témákat végig olvasod, mert alapvető hiányosságaid vannak, ami nagyon komoly problémákhoz vezethet.

Egyébként nap közben (világítási időben, és előtte egy kicsivel) meg a Co2, este meg nem árt kiszellőztetni az akváriumot (porlasztókő). Egyszerre a kettő ne menjen, mert kihajtod a Co2-öt a vízből. Nap közben egy Oxydator tud segíteni, mert oxigént termel, de nem hajtja ki a Co2-öt. A szűrő visszafolyó ágát meg nap közben úgy helyezd el, hogy ne fodrozzon túl sokat, különben szintén kihajtod a Co2-öt. (Este feljebb húzhatod, hogy kihajtsd a Co2-öt.)

Nem néztem, milyen indikátorod van, hogy ez kikevert-e vagy sem, de ha vizet kell adni hozzá, akkor fontos annak a keménysége, ha rossz vizet adsz hozzá, semmit sem ér.
    Egyébként a Co2 szinten alacsonyról kezd majd szép lassan adagolni. A DC csak egy segítség, a növények/élőlények reakciója a fontos! Még ha jó a tesztfolyadékod, akkor is lehet, hogy rossz helyre rakod a DC-t és nem ad valós képet. Sok a változó, ezért érdemes sokat olvasni!

cheetah és viktorlantos kedvelik.
  8. viktorlantos

viktorlantos Alapító Admin

Tag:
    Ápr 15, 2009
    Kedvelik:
    45,903
    Hely:
    Budapest
    nem kell levegő porlasztó és szerezz be egy normális indikátort pl ezt:
    Green Aqua CO2 indikátor oldat (reagens) - 10 ml. most csak 2990 Ft -

9. Csaba
    Épp nem fórumozik ...

Csaba Kertész tanonc

Tag:
    Jan 21, 2013
    Kedvelik:
    2
    Hely:

Köszi a sok segítséget. A hiányosságok tekintetében mire gondolsz? Mire kellene odafigyelnem és mit kellene pótolnom? Mit olvassak? Mely problémákra figyeljek megelőzés tekintetében?

CO2 most ki van kapcsolva, porlasztón megy a levegő, halak ok már szépen élvezik a vizet, indikátor természetesen hibát jelez sárga. Oxydatorra most nem futja :(

Nem tudom kevert vagy sem, azt se írta a manual kell-e hozzá víz.. Persze tudom, hogy segítség de azért jó volna tudni, hogy most mennyi lehet benne CO2-ből.

10. Csaba
    Épp nem fórumozik ...

Csaba Kertész tanonc

Tag:
    Jan 21, 2013
    Kedvelik:
    2
    Hely:
  11. Csaba
    Épp nem fórumozik ...

Csaba Kertész tanonc

Tag:
    Jan 21, 2013
    Kedvelik:
    2
    Hely:
    Víz kellett hozzá most már szint váltott, manual semmit nem ért... most kékes színe van az aksiban.

12. Csaba
    Épp nem fórumozik ...

Csaba Kertész tanonc

Tag:
    Jan 21, 2013
    Kedvelik:
    2
    Hely:
    Tegnap egész nap világos zöld volt az indikátor 4Khg-s vizben. Most már kék tehát alacsony a CO2 szint. Hány bubi/másodperc kellene egy 220L-es akváriumba. Most kb 1 bubi /2-3 s-on megy.

13. Kicsivihar
    Épp nem fórumozik ...

Kicsivihar Főkertész

Tag:
    Okt 19, 2012
    Kedvelik:
    351
    Hely:
    Újpest
    Most megyek fénycsövet venni, és a délutáni világításhoz már be akarom indítani a co2-t is. Igyekszem a lehető legalacsonyabb bubimennyiséggel kezdeni, hogy a halaknak/garniknak ne legyen bajuk.
    De hogy érdemes őket szoktatni? Az első napokban inkább csak pár órát menjen a co2, vagy mehet egyből 6 órán át, amíg a világítás is?

14. Lilla
    Épp nem fórumozik ...

Lilla Főkertész

Tag:
    Okt 1, 2012
    Kedvelik:
    789
    Hely:
    Budapest XIII.
    Szia!
    Szerintem mehet egyből a világításnak megfelelő időn keresztül, de alacsonyabb bubiszámmal, ahogy írtad, később majd emeled a megfelelő szintre. Éjszaka pedig szellőztesd az akváriumot.

15. BenceG
    Épp nem fórumozik ...

BenceG Kertész tanonc

Tag:
    Máj 1, 2015
    Kedvelik:
    9
    Hely:
    Budapest
    Három napja üzemeltem be a nagy nyomású rendszert. 54 literhez 1 buborék/sec. dc zöld ( nem sárgás zöld ). kh kb. 10-13 ph 7 - és 6,8 között lehet ( tesztjeim nem pontosak ).
    ha megy a rendszer a halak elbújnak, "fekszenek", amint lekapcsol hirtelen felélednek. Azt vettem észre,hogy lekapcsolás után most már a harmadik napon egyből mozgolódnak nem úgy mint korábban, első nap még kellet egy óra. Co2 indul világítás előtt 1 órával ph ilyenkor kb. 7 - 7,2 lehet ( halak azonnal elbújnak ), lekapcsol lámpaoltás előtt 1 órával.

16. #Áron
    Épp nem fórumozik ...

#Áron Főkertész

Tag:
    Nov 25, 2016
    Kedvelik:
    315
    Hely:
    Budapest
    Szerintetek a CO2 mikrobuborékok zavarhatják a halakat (légzés, egészség, viselkedés)? Most az áramoltató - a legkisebb fokozaton is - felkapja a CO2 bubikat, és körözteti az aksiban. A növényeknek nagyon jó így, de lassan érkeznek a halak...
    A képet csak linkelni tudom (még): http://indafoto.hu/_Aron/image/24682653-74d65d8b

17. Evereka
    Épp nem fórumozik ...

Evereka Legenda

Tag:
    Jan 24, 2013
    Kedvelik:
    10,338
    Hely:
    Bátaszék
    Semmi bajuk nem lesz tőlük.Nálam még tetszik is nekik:)

18. #Áron
    Épp nem fórumozik ...

#Áron Főkertész

Tag:
    Nov 25, 2016
    Kedvelik:
    315
    Hely:
    Budapest

Aktuális oldal megosztása