• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

CO2 megosztás több akváriumra

Tibóka

Kertész szaki
Sziasztok!

Épp most szeretnék két nano akváriumot egymás mellé beállítani. A világitásuk közös és azon gondolkodtam, hogy ha esetleg veszek valami komolyan CO2 rendszert (vagy komolytalant, de nagynyomásút), akkor megtehetem-e, hogy két ugyanakkora térfogatú, kb ugyanannyira növényesített, ugyanazt a világítást kapott akváriumnak 1 CO rendszert hazsnálok, valahogy elágaztatom a bemenő csövet két felé (esetleg rakok rá áganként egy csapot?).

Ez működhet? Akár egy 95g-os palackos rendszerrel, mint a tropica vagy az easy-aqua?
 
Két akira egy 95g-os palack nem sokáig lesz elég. De persze megoldható. Ilyenkor a CO2 útja: Palack-->reduktor-->mágnes szelep-->Y elágazás-->2 db tűszelep-->2db visszafolyás gátló-->2 db bubiszámláló-->2 difi/reaktor/akármi.
 
Köszönöm! Igen tudom, de egyszerűen meg vagyok még zavarodva kezdőként a CO2 rendszerekben és nem akarok hirtelen hülyeséget csinálni (értsd: egy valag pénzt kidobni az ablakon, rájönni, hogy nem is azt kellett volna), mint ahogyan szoktam :) meg aztán jobb is, ha szívok egy csomót, hogy a saját bőrömön tudjam meg, hogy mi micsoda és mi a jó.
 
Köszönöm! Igen tudom, de egyszerűen meg vagyok még zavarodva kezdőként a CO2 rendszerekben és nem akarok hirtelen hülyeséget csinálni (értsd: egy valag pénzt kidobni az ablakon, rájönni, hogy nem is azt kellett volna), mint ahogyan szoktam :) meg aztán jobb is, ha szívok egy csomót, hogy a saját bőrömön tudjam meg, hogy mi micsoda és mi a jó.
Üdv!

Sikerült neked ez ügyben valami tapasztalatot szerezni? Nekem ugyanez a problémám, két nano, egy szett, de ne legyen a végén drágább, mintha kettőt vettem volna...
 
Hogy teljesen őszinte legyek, egyik nanoban sem használok Easy Carbon kívül mást. Sajnos rá kellett jönnöm: vagy "normális" CO2 vagy low tech. A nanoknál az utóbbi mellett döntöttem.
 
Back
Oldal tetejére