• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos CO2 Mágnesszelep

Ha úgy gondolod, hogy ehhez szét kell barkácsolni a mágnes szelepet, illetve neked megfelel úgy ahogy van, akkor tényleg nem érdemes vele tovább foglalkozni. :panda:

Végülis meg lehetne úgy is oldani, hogy a mágnesszelephez nem nyúlok, csak tényleg a bemeneti feszt manipulálom még a villásdugó előtt. Mindenesetre ennyire pro még nem vagyok, de majd lehet a jövőben egyszer kitalálok vmit :)
 
Sziasztok. Van egy kis gondom a mágnes szelepem át enged ha nincs bekapcsolva és így folyamatosan megy a co2 az gondot okoz az akiban? View attachment 43138Ilyen van most . Gondolom lehet cserélni külön maga a szerkezetet és az elektronikát nem...
 
Sziasztok. Van egy kis gondom a mágnes szelepem át enged ha nincs bekapcsolva és így folyamatosan megy a co2 az gondot okoz az akiban? View attachment 43138Ilyen van most . Gondolom lehet cserélni külön maga a szerkezetet és az elektronikát nem...
Csak a szeleppel van a baj. A magnest aram nelkul elengedi igy zar. De nem teszi, vagy a rugo faradt el vagy belefolyt a viz es korrodalodott amitol nem zar le teljesen.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
víz nem folyt bele. Van elötte visszafolyásgátló, meg nem is látram vizet benne. Szétt még nem szedtem... Rugót lehet cserélni? Kipróbáltam hogy áram nélkül kb 3s ként 1 bubi jön egy pohárba.:(.
Sajnalom. Ezekbol csak megbizhato termeket szabad megvenni mert az egesz elovilagodat tonkreteheti. Nem tudom mennyi idos cucc ez de ahogy a kinezetet nezem nem egy komoly cucc.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Ez a baj ezekkel az olcsó kínai cuccokkal.

(Sajnos nagyobb az esély a selejtre. Ezért is kerül annyiba, amennyibe. Van, aminél érdemes ezt bevállalni, a mágnesszelep pont nem ilyen, szerintem.)
 
Ez a baj ezekkel az olcsó kínai cuccokkal.

(Sajnos nagyobb az esély a selejtre. Ezért is kerül annyiba, amennyibe. Van, aminél érdemes ezt bevállalni, a mágnesszelep pont nem ilyen, szerintem.)
Par ezer egy jo magnesszelep meg csak sporolni sem kell vele.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Sziasztok!
Nekem anno kb. 3 év után kezdett “nem elzárni” a mágnesszelep. Szétszedtem a szelepet, szerencsére csak szorult a rúd, így megolajoztam kicsit. Azóta is rendben üzemel, nincs vele baj. GA-ban vettem, szóval nem bóvli, de a ki-be kapcsolások egy idő után karbantartást igényelnek. Persze ha a rugó ment volna szét az cikisebb lett volna...


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Sziasztok!
Nekem anno kb. 3 év után kezdett “nem elzárni” a mágnesszelep. Szétszedtem a szelepet, szerencsére csak szorult a rúd, így megolajoztam kicsit. Azóta is rendben üzemel, nincs vele baj. GA-ban vettem, szóval nem bóvli, de a ki-be kapcsolások egy idő után karbantartást igényelnek. Persze ha a rugó ment volna szét az cikisebb lett volna...
Általában ahogy írod is, az elkoszolódás lehet a probléma, mivel alapvetően egyszerű szerkezet. Rugó elfáradását nem tartom valószínűnek, mert az annyira nyenge, hogy tényleg csak a helyén tartja a szeleptányért. De a rászorítást a nyomás végzi, ezért nem mindegy a bekötés iránya. Ebből kifolyólag ha tiszta, de mégis átereszt akkor még lehet próbálni kicsit emelni a nyomáson, vagy cserélni a szeleptányér tömítését.
 
Általában ahogy írod is, az elkoszolódás lehet a probléma, mivel alapvetően egyszerű szerkezet. Rugó elfáradását nem tartom valószínűnek, mert az annyira nyenge, hogy tényleg csak a helyén tartja a szeleptányért. De a rászorítást a nyomás végzi, ezért nem mindegy a bekötés iránya. Ebből kifolyólag ha tiszta, de mégis átereszt akkor még lehet próbálni kicsit emelni a nyomáson, vagy cserélni a szeleptányér tömítését.

Igen, valóban még a tömítés lehet gyenge pont, mert az idők folyamán kiszáradhat/megrepedezhet. Egy kis olaj talán annak sem árt, valamit visszaad a rugalmasságából...


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Aqua Medic mágnesszelepet használok és időnként előfordul, hogy nullázza a digitális időkapcsolót amibe be van dugva. Mit tehetek ellene?
Először azt gondoltam az időkapcsoló rossz, így kicseréltem. Az újjal is ugyanez történik, 1-2 hét után visszaáll minden alapbeállításra és off-ra.
Mellé van dugva ugyanolyan időkapcsolón a lámpám is, azzal semmi gond.
 
Aqua Medic mágnesszelepet használok és időnként előfordul, hogy nullázza a digitális időkapcsolót amibe be van dugva. Mit tehetek ellene?
Először azt gondoltam az időkapcsoló rossz, így kicseréltem. Az újjal is ugyanez történik, 1-2 hét után visszaáll minden alapbeállításra és off-ra.
Mellé van dugva ugyanolyan időkapcsolón a lámpám is, azzal semmi gond.
Kossel ra egy nagyobb kondenzatort. Lehet az idozito memoria eleme merult, vagy amikor behuz a szelep, megrantja az aramot.
 
Aqua Medic mágnesszelepet használok és időnként előfordul, hogy nullázza a digitális időkapcsolót amibe be van dugva. Mit tehetek ellene?
Először azt gondoltam az időkapcsoló rossz, így kicseréltem. Az újjal is ugyanez történik, 1-2 hét után visszaáll minden alapbeállításra és off-ra.
Mellé van dugva ugyanolyan időkapcsolón a lámpám is, azzal semmi gond.
ez a probléma volt nálam is, cseréltem az idö kapcsolót másfajtára, s a probléma megoldódott(y)
 
Leírod neked milyennel működik? Hátha találok itthon olyat és akkor nem kísérletezek :)
persze elöszőr próbáld meg fejjel lefele használni igy ni! egyszer ez lehet a megoldás! de mindjárt csinálok fotót a hátuljáról!
 

Attachments

  • IMG_3817.JPG
    IMG_3817.JPG
    94.6 KB · Megtekintések: 10
Sziasztok!

Első co2 rendszerem, GA -ban vettem és a mágnesszelep nem úgy néz ki, mint Nigro videójában (értsd: nincs rajta a folyás irány jelzése)
Megnéznétek, hogy vajon jó irányba kötöttem e be?
Kipróbáltam amúgy és működik, de jobb a békesség.

A másik, hogy nagyon melegszik (értsd: forró)

nehogy elrontsak már valamit...
Köszönöm!20181119_085122.jpg
 
Back
Oldal tetejére