• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos CO2 Mágnesszelep

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni, hogy a kettő alábbi mágnesszelep közül megéri a 7.000 Ft-os árkülönbözetet a drágább -Aqua Medic - típus?
Mind a kettőről jó véleményeket írnak, anyagminőségben és teljesítményben igen hasonlóak, illetve egyik sem kínai, ha jól tudom.
Bár már Kínában is készülnek igen jó minőségű ipari termékek (hisz náluk a koppintás az eredetivel szemben kimutatott dicséretnek számít :)).

Pro-kontra?

http://www.greenaqua.hu/hu/aqua-medic-magnesszelep.html
http://www.greenaqua.hu/hu/green-aqua-co2-solenoid-valve.html

Előre is köszönöm a tanácsokat!

Üdv,
Verhó
 
Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni, hogy a kettő alábbi mágnesszelep közül megéri a 7.000 Ft-os árkülönbözetet a drágább -Aqua Medic - típus?
Mind a kettőről jó véleményeket írnak, anyagminőségben és teljesítményben igen hasonlóak, illetve egyik sem kínai, ha jól tudom.
Bár már Kínában is készülnek igen jó minőségű ipari termékek (hisz náluk a koppintás az eredetivel szemben kimutatott dicséretnek számít :)).

Pro-kontra?

http://www.greenaqua.hu/hu/aqua-medic-magnesszelep.html
http://www.greenaqua.hu/hu/green-aqua-co2-solenoid-valve.html

Előre is köszönöm a tanácsokat!

Üdv,
Verhó
Ha csak azt veszed figyelembe hogy 27-4 a vélemények aránya, megkapod a választ.
 
Ha csak azt veszed figyelembe hogy 27-4 a vélemények aránya, megkapod a választ.

Az egyiket 8 eve áruljuk a másikat kb. 1. Nehéz megmondani melyik a jobb, az Aquamedicbol rengeteget eladtunk es szerintem 2 romlott el belőle.
A sajatbol kevesebbet es ezzel sem volt meg gond.

A 7 ezer forintot koltsd egy jobb diffuzorra inkabb :)
 
Az egyiket 8 eve áruljuk a másikat kb. 1. Nehéz megmondani melyik a jobb, az Aquamedicbol rengeteget eladtunk es szerintem 2 romlott el belőle.
A sajatbol kevesebbet es ezzel sem volt meg gond.

A 7 forintot koltsd egy jobb diffuzorra inkabb :)
Gondoltam hogy valami ilyesmi választ kapok :)
 
Tanácsot szeretnék kérni, hogy a kettő alábbi mágnesszelep közül megéri a 7.000 Ft-os árkülönbözetet a drágább -Aqua Medic - típus?
Mind a kettőről jó véleményeket írnak, anyagminőségben és teljesítményben igen hasonlóak, illetve egyik sem kínai, ha jól tudom.

Egyik termék sem kínai. Abból most egy időre elég volt :)

Az AM esetén a dobozért és a szelepet tartó L alakú lemez profilért fizeted a felárat.
Nagyon szerettük ezt a szelepet, a kezdetek óta áruljuk, ezért amikor a sajátot csináltuk a cél az volt, hogy minőségben ezt hozza. Nincs kedvünk és időnk sem garanciális nyűgökkel foglalkozni.
Mindkettő termék ugyanazt az alap alkatrészt használja. A szerelvények pedig ipari minőségűek. Fém csatik stb.

A kínai cuccok sajnos elhasalnak idővel. Ezekkel nem nagyon van gond. Ráadásul a szabvány miatt itthon szervizelhető. Semmi spec dolog mint az ázsiai cuccoknál. Semmi beragasztott játék, hogy ne tudd szerelni.
 
Sziasztok!
Okozhat-e gondot olyan mágnesszelep, ami nem tökéletesen zár?
img_20160601_185812-jpg-12162-jpg.18301.jpg
Nekem ilyen van, és kikapcsolt állapotban 1 bubit átenged kb 2-3 mp-enként.
Esetleg lehet az ilyet valahogy javítani, vagy ne foglalkozzak vele?
(magasnyomású CO2 rendszer)
 
Ilyet nekem is csinált az aqua medic, @viktorlantos tanácsára szétszedtem a rendszert, magas CO2 nyomáson kifújattam, azóta ok. Gondolom valami kis szennyeződés kerülhetett bele.
 
Sziasztok! A mágnesszelepem ha bekapcsol elkezd hangosan zúgni. Ha kihúzom és visszadugom akkor kb. ötödikre normál hangtalan. Na erre varrjál gombot:poop:. Nem merem használni kihúztam nehogy valami bajt csináljon. Nem távol-keleti, hanem olasz. 3 hónapig ment
 
Nekem is zúg, megpöcögtetem, hol kicsit halkabban hol hangosabban zúg, majd valamelyik pöccintésre elnémul.
 
Üdv
Adott egy FESTO 2187 mágnesszelep.24V 11W van ráírva de 12V adapter behúzza a szelepet.Működhet igy rendesen vagy kell hozzá a 24V mindenképp?Kb. 30 perce működik ezzel az adapterrel és a melegedés elenyésző, a szelep is és az adapter is éppen hogy csak langyos.

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről
 
Üdv
Adott egy FESTO 2187 mágnesszelep.24V 11W van ráírva de 12V adapter behúzza a szelepet.Működhet igy rendesen vagy kell hozzá a 24V mindenképp?Kb. 30 perce működik ezzel az adapterrel és a melegedés elenyésző, a szelep is és az adapter is éppen hogy csak langyos.

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről
Jól választottál.
 
Üdv
Adott egy FESTO 2187 mágnesszelep.24V 11W van ráírva de 12V adapter behúzza a szelepet.Működhet igy rendesen vagy kell hozzá a 24V mindenképp?Kb. 30 perce működik ezzel az adapterrel és a melegedés elenyésző, a szelep is és az adapter is éppen hogy csak langyos.
Nálam 24V/ 5wattos szelep megy egy 19 voltos notebook tápról. Egy bibi van ha alacsonyabb feszültséggel használod, akkor gyengébb a benne lévő elektromágnes, ami mozgatja a szelepet, ezért előfordulhat, hogy magasabb nyomáson, pl atomízer esetén lehet, hogy nem húz be, mert a gáz nyomása is szorítja a szeleptányért benne.
 
Sziasztok!

Kb. 2 éves mágnesszelepem tegnap óta hangosan zúg működés közben. Lehet, hogy be fogja adni a kulcsot?
 
Olvastam a témában, de nem találtam választ. Nekem citromsavas Co2 van, kb 2,5 bar nyomáson üzemel, úgy tűnik nem ereszt a rendszer. (készen vettem) Kérdésem, hogy a tűszelep után kötöttem a mágnes szelepet, de hirtelen kinyit majd zár, majd megint nyit majd megint zár, ha a tűszelep jobban nyitom annál gyorsabban. Kérdésem, hogyha a tűszelep elé kötném akkor nem csinálná ezt?
 
Back
Oldal tetejére