• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos CO2 Mágnesszelep

Szerintem egy alapos takarítás ráfér, vagyis szét kell szedned és úgy kitakarítani, mert szinte biztos, hogy akad a tányérszelep valamiért.
 
Bocsánat a vélhetően nagyon buta kérdésért :D De mágnesszelepet ugye mindegyik co2 rendszerhez lehet használni? Én egyelőre citromsavas rendszerrel állítok elő co2-t és unom már manuálisan kapcsolgatni :)
 
Az ilyen rendszereknél ha jól tudom ki szokták engedni a nyomást estére, ide szoktak mágnesszelepet tenni.
 
Az ilyen rendszereknél ha jól tudom ki szokták engedni a nyomást estére, ide szoktak mágnesszelepet tenni.
Nem szoktuk kiegedni a nyomást. Miért tennénk? Az élesztőssel szemben a citromsavas verzó egy stabil rendszert alkot, ami csak akkor fejleszt gázt, ha beoldást végzel. Ha elzárod a kimenetet akkor a gázképzés is leáll, mert egyforma lesz a nyomás a két palackban. Egyszóval mehet rá a mágnesszelep egy időzítővel.
 
Most olvasom hogy ennek maximum kézmelegnek szabadott volna lennie. Hát ezen tükörtojást lehetett volna csinálni :)
 
Sziasztok!

View attachment 4703

View attachment 4704

Pukkant egyet, szikrázott egyet és ez történt... Reduktor, mágnesszelep, tűszelep sorrendben voltak, nem ment víz a csövekbe, két visszafolyásgátló is volt a tűszelep előtt.

Találkozott már valaki ilyesmivel?

Ez a sorrend biztos jó? Nekem tűszelep-mágnesszelep a sorrend, bár nem hiszem, hogy emiatt ment volna tönkre a mágnesszeleped, csak kíváncsi vagyok, hogy melyikünk csinálja rosszul :)
 
Normál körülmények között ez nem fordulhat elő.

Mondom ezt úgy, hogy tonnaszám adtunk el ilyen szelepeket az elmúlt években.

Valahogy víz került bele, vagy valami más szitu történt.
 
Back
Oldal tetejére