• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos CO2 Mágnesszelep

Lehet tekercset cserélnek és megoldódik. A legtöbb reduktor javítható, bár néha kifejezetten tesznek ellene a gyártók, hogy ne tudd. Pl beragasztják az órákat stb.

6800 pénzért (plusz posta) találtam Hong Kong-ból eredeti UP Aqua (Jin Ben Sun Co. Ltd) csere mágnesszelepet. Ha megadja végleg magát, akkor megrendelem. A paraméterek 100%-ban ugyanazok, mint ami a reduktoromon levő mágnesszelepen vannak.

Arra gondoltam inkább, hogy esetleg ha szétszedem, akkor én házilag tudok-e valamit kezdeni vele. Van-e valami praktika. Mondjuk nem fűzök hozzá túl sok reményt :)
 
Utoljára módosított:
6800 pénzért (plusz posta) találtam Hong Kong-ból eredeti UP Aqua (Jin Ben Sun Co. Ltd) csere mágnesszelepet. Ha megadja végleg magát, akkor megrendelem. A paraméterek 100%-ban ugyanazok, mint ami a reduktoromon levő mágnesszelepen vannak.

Arra gondoltam inkább, hogy esetleg ha szétszedem, akkor én házilag tudok-e valamit kezdeni vele. Van-e valami praktika. Mondjuk nem fűzök hozzá túl sok reményt :)

Mivel a mágnesszelepek többségét innen európából viszik és magyarországon is van ilyen gyár, érdemes esetleg kicsit utána járni. Ezt a csere alkatrészt lehet itt is tudod cserélni általában szabvány dolgokról van szó. Mi szervízbe küldjük mert nincs idő és energia foglalkozni vele, de ez otthon is cserélhető.
 
Mitől cimborog egy mágnesszelep!Ciripel,zúg.Hol jobban,hol kevésbé.
Ez egy használt mágnesszelep,olyan értelemben,hogy egyszer már félre raktam,mert
beszereztem egy másikat,kisebbek a csőcsatlakozói.Előtte nem zúgott,teljesen hibátlanul lett félrerakva.
Erre sikerült megoldást találni? Kaptam tegnap kölcsön/tesztelésre egy Bioplast márkájú szelepet, ami zúgott először, meghúztam a tetején a csavart, akkor csendes lett, de ma reggel megint zúg, és mintha nem zárt volna el éjszaka teljesen, mert a bubiszámlálóból nem folyt vissza a víz a gátlóig, pedig eddig megtette, bubi 1 perc alatt nem jött, tovább nem figyeltem :). Lehet, hogy nem tud rendesen mozogni a szelep? WD 40el ha megtakarítom, okozhat gondot?
 
Igazából nem.Egyszerűen megszoktam,vagy talán el is hallgatott.
Hogy megtisztíthatod-e,ezt nem tudom.
 
Mivel a mágnesszelepek többségét innen európából viszik és magyarországon is van ilyen gyár, érdemes esetleg kicsit utána járni.

Utánanézek!

Ezt a csere alkatrészt lehet itt is tudod cserélni általában szabvány dolgokról van szó. Mi szervízbe küldjük mert nincs idő és energia foglalkozni vele, de ez otthon is cserélhető.

A kicserélése nem hiszem, hogy problémát okozna. Ha van alkatrész, azt én megoldom. :)
 
A kölcsönkapott szelep sajnos engedi át a gázt, igen lassan, de jön. Amatőr hobbi műszerészként otthon neki merjek állni a szétszedésének és a tömítések tisztításának, ellenőrzésének? :)
 
Az mennyire normális hogy az Aqua medic mágnesszelepem néha - nem mindig, random a dolog - nem zár teljesen tökéletesen, és mondjuk 1 perc/bubit átenged? Máskor meg passzentos, semmi gázmozgás...
 
Nekem is volt ilyen, valami kis apró piszok alászorulhat a szelepnek, én azt csináltam, hogy tűszelep nélkül kinyitottam, csak úgy süvített ki a gáz, de utána zárt rendesen. Az sem mindegy, hogy mennyi cső van előtte. De lehet az is, hogy a tömítése öregedik.
 
0km-es, tavaly vásárolta az előző tulaj, akitől vettem, elöregedést, elhasználódást kizárnám... Előtte nincs cső, papillon fém idommal van összekötve a reduktorral.

Lehet lekapom a tűszelepet és kifújatom, hátha tényleg valami kis piszok kerülhetett bele.
 
Kifújattam tegnap, sajna ma este is láttam, hogy néha átenged egy-egy bubit zárt állapotban is.

Tudtok segíteni esetleg, hova lehetne vinni megnézetni? Mert bevallom zavar a dolog. Köszi!
 
Kifújattam tegnap, sajna ma este is láttam, hogy néha átenged egy-egy bubit zárt állapotban is.

Tudtok segíteni esetleg, hova lehetne vinni megnézetni? Mert bevallom zavar a dolog. Köszi!
Én a kisnyomású tér óránál addig tekertem le a nyomást amíg nem engedte át. Így már jó és végre nem engedi át ki kapcsolás után sem.
 
Kifújattam tegnap, sajna ma este is láttam, hogy néha átenged egy-egy bubit zárt állapotban is.

Tudtok segíteni esetleg, hova lehetne vinni megnézetni? Mert bevallom zavar a dolog. Köszi!
Mekkora a kimenő nyomásod?
 
Back
Oldal tetejére