• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

CO2 low profile... pro kit

Üdv
Ilyen szódás ballon/szifon jó lenne ilyen rendszerhez?Bár nem tudom a menetre rámegy-e a rendes üdítős flakon kupakja, 1,7 literes és van belőle több darab is...

19999059_c2999fe0491babcd42642af284283058_m.jpg
 
Üdv
Ilyen szódás ballon/szifon jó lenne ilyen rendszerhez?Bár nem tudom a menetre rámegy-e a rendes üdítős flakon kupakja, 1,7 literes és van belőle több darab is...

19999059_c2999fe0491babcd42642af284283058_m.jpg
Próbáld meg, végülis nem veszitesz vele semmit.;)
 
ha rá tudsz rakni kupakot rendesen akkor teljesen jó lesz
nálam másfél literes ásványvizes palackban van

viszont valamiért 2-3 hetente megőrül a rendszer nálam :)
egyszer csak valamiért lassabban kezdi termelni a gázt miután átszívja a citromsavat és ezért többet szív át mint amennyi kellene aztán amikor kiegyenlítődik akkor emiatt a többlet citromsavtól elkezd ugye utána több és több gázt termelni és így szépen kúszik fel a nyomás a rendszerben
ereszteni nem ereszt mert akkor a nyomás sem nőhetne hiszen eleresztené egyszerűen többet termel mint amennyi fogy

én arra gyanakszom, hogy ha túl sok víz megy már át a citromsavas palackból akkor elkezd belassulni a reakció és ezt úgy próbálja ellensúlyozni, hogy többet szív át ami ha beindul akkor meg ugye túl sok :)
most legutóbb amikor ezt tapasztaltam akkor szétszedtem, leöntöttem a vizet a szódabikarbónáról és feltöltöttem újra tiszta vízzel aztán összeraktam és most megint stabilan tartja magát ahova beállítottam és nincs vele egy szál gond se :)
 
Megpróbáltam a kupakot.Coca-Cola volt itthon az a kupak jó rá, ráhúztam de alig birtam levenni róla pedig nem nagyon húztam meg.Ha lesz időm próba lesz...
 
Ez a rendszer elég egy üveg kerámia diffúzor működtetéséhez? Írták, hogy állítólag 3,5 bar nyomás kell neki, de ahogy látom ezzel a rendszerrel a legtöbben kerámia diffúzort alkalmaznak, nem porlasztókövet. Mert az élesztős/zselés nagyon kevés hozzá.
 
ha rá tudsz rakni kupakot rendesen akkor teljesen jó lesz
nálam másfél literes ásványvizes palackban van

viszont valamiért 2-3 hetente megőrül a rendszer nálam :)
egyszer csak valamiért lassabban kezdi termelni a gázt miután átszívja a citromsavat és ezért többet szív át mint amennyi kellene aztán amikor kiegyenlítődik akkor emiatt a többlet citromsavtól elkezd ugye utána több és több gázt termelni és így szépen kúszik fel a nyomás a rendszerben
ereszteni nem ereszt mert akkor a nyomás sem nőhetne hiszen eleresztené egyszerűen többet termel mint amennyi fogy

én arra gyanakszom, hogy ha túl sok víz megy már át a citromsavas palackból akkor elkezd belassulni a reakció és ezt úgy próbálja ellensúlyozni, hogy többet szív át ami ha beindul akkor meg ugye túl sok :)
most legutóbb amikor ezt tapasztaltam akkor szétszedtem, leöntöttem a vizet a szódabikarbónáról és feltöltöttem újra tiszta vízzel aztán összeraktam és most megint stabilan tartja magát ahova beállítottam és nincs vele egy szál gond se :)

Kár, hogy a topic indítója nem osztja meg itt is értékes tapasztalatait, észrevételeit a témában,de a megoldás az általad említett problémára: Itt található
 
Kár, hogy a topic indítója nem osztja meg itt is értékes tapasztalatait, észrevételeit a témában,de a megoldás az általad említett problémára: Itt található

Akkor nem képzelődtem és szellemek sem jártak akik felrázták direkt a palackomat kétszer is már :D
Én csak attól tartok, hogy ha direktben kapja a citromsavat a szódabikarbóna mondjuk az alján akkor ott elég hevesen fog reagálni és fel fogja keverni a cuccot a hirtelen feltörő széndioxid buborékok, ergo mintha én ráznám fel.
Ekkor meg ugye mindig kicsit többet fog termelni, így is állítjuk be az elején a kívánt nyomást.
 
Azt megtudnátok mondani, hogy 1 literes palackkal működne-e? Illetve tudnátok megosztani egy olyan videót, ahol látszódik, hogy ilyen rendszerrel működik egy kerámia diffúzor? Köszönöm.
 
Én videót nem tudok mutatni, de meg tudlak nyugtatni, mert nekem simán működik még 1-1,5 baros nyomásnál is.
 
Köszönöm. Már csak annyi a kérdésem, hogy kisebb palackban működik-e? Mert a 1,5-2 literes nem fér el a szekrényben.
 
Szerintem simán, csak az arányokat is felezd...baj nem lehet belőle. Én pont ellentéte vagyok, nagy az üveg másfeles kétszeres adagokat csinálok azzal sinsc semmi baj. Csak rajta.
 
Üdv
Lassan körvonalazódik az új akva.Co2(citromsavas) megoldáson gondolkodom.Mágnesszelep lesz de azon gondolkodom miként tudnám megoldani azt hogy este ne menjen a CO2.
Na most az elképzelésem a következő:

CO2 palack és a diffúzor közé beiktatnék egy mágnesszelepet amit egy időkapcsolóval vezérelnék.Na most ha a mágnesszelep bezárt(elzárva a CO2 útját) akkor ugye -elvileg-megnő a nyomás a rendszerben.Arra gondoltam hogy ide ha bekötnék egy biztonsági szelepet ami 2,5 bar nyomáson kinyit -és így elengedné a nyomást- akkor nem kellene mindig azzal bajlódnom hogy ki-be "kapcsoljam" a CO2-t...

Egy kép hogy jobban szemléltessem:
20140603_0e22a7dd5a40da5ef260e640d4288079_l.jpg
 
És mihelyt kinyit a biztonsági szelep és lecsökken a nyomás, már folytatódik is a reakció, amitől megint megnő a nyomás, és megint kinyit a szelep míg el nem fogy a citromsav. :banghead:
Hagyd ki a szelepet, vagy ha mindenáron használni akarsz, akkor legalább a mérőóra elé tedd. (y)
 
Miértnem a sav csövét zárjátok el, hogy ne is termelődjön co2? :D
 
Ha azt zárom el akkor működhet a dolog?Újra indul az áramlás ha kinyit a szelep(szerintem nem)?Így belegondolva lehet hogy veszett ügy.Akkor marad a nap 24 óra üzem...Max. este levegőztető bekapcsol hogy kicsit CO2 mentesítse a vizet...
 
Ha az óránál raksz be biztonsági szelepet akkor ott működni fog.
Manuálisan is úgy lehet kiengedni a gázt, hogy a savas palackról tekered le a kupakot és akkor csak kiegyenlítődik a nyomás mert visszajön a co2 a szódás palackból és más nem történik csak beáll 2.5 bar-ra ha olyan a szeleped.
 
Üdv
Lassan körvonalazódik az új akva.Co2(citromsavas) megoldáson gondolkodom.Mágnesszelep lesz de azon gondolkodom miként tudnám megoldani azt hogy este ne menjen a CO2.
Na most az elképzelésem a következő:

CO2 palack és a diffúzor közé beiktatnék egy mágnesszelepet amit egy időkapcsolóval vezérelnék.Na most ha a mágnesszelep bezárt(elzárva a CO2 útját) akkor ugye -elvileg-megnő a nyomás a rendszerben.Arra gondoltam hogy ide ha bekötnék egy biztonsági szelepet ami 2,5 bar nyomáson kinyit -és így elengedné a nyomást- akkor nem kellene mindig azzal bajlódnom hogy ki-be "kapcsoljam" a CO2-t...

Egy kép hogy jobban szemléltessem:
20140603_0e22a7dd5a40da5ef260e640d4288079_l.jpg
Szia!
Biztosan működni fog. Nekem ugyan ez a tervem. Jelenleg is elzárom a CO2-őt de nem mágnesszeleppel, hanem sima pneumatikai elzárócsappal manuálisan, így éjszaka nem megy. A nyomás (ha minden más okés) nem fog nőni. Csak akkor megy a citromsavból a szódabikarbónába, ha csökken a nyomás, tehát engeded a CO2-őt. Szerintem a biztonsági szelep sem kell. Nálam sincs és bő 1 hónapja használom így. Soha nem volt gond.
 
Back
Oldal tetejére