• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

CO2 low profile... pro kit

Tegnap egész nap világos zöld volt az indikátor 4Khg-s vizben. Most már kék tehát alacsony a CO2 szint. Hány bubi/másodperc kellene egy 220L-es akváriumba. Most kb 1 bubi /2-3 s-on megy.
 
Ne haragudj de nem lenne jó ha kitapasztalnád?
Mondjuk kezd 5bubival aztán otthon vagy, szombat van, ránézel és elveszel belőle vagy feljebb tekered. 2 óra kb várj, míg hiteles eredményt kapsz..
Egyébként is függ vízminőségtől, beoldás hatékonyságától.
üdv kac
 
Ne haragudj de nem lenne jó ha kitapasztalnád?
Mondjuk kezd 5bubival aztán otthon vagy, szombat van, ránézel és elveszel belőle vagy feljebb tekered. 2 óra kb várj, míg hiteles eredményt kapsz..
Egyébként is függ vízminőségtől, beoldás hatékonyságától.
üdv kac


Nem haragszom. Csak azt gondoltam, hogy van egyfajta "szabvány". 100 liter ennyi 200 ennyi stb. Megpróbálom köszönöm.
 
Meg mondjuk attól is, hogy hol van a DC. Egy 220 literes akvárium elég nagy, lehet hogy az egyik oldalt már sárga lenne a DC, a másikon meg sötétkék! :)
 
Meg mondjuk attól is, hogy hol van a DC. Egy 220 literes akvárium elég nagy, lehet hogy az egyik oldalt már sárga lenne a DC, a másikon meg sötétkék! :)

Úgy van hogy 110cm hosszú az akvárium. Egyik oldalon megy be a CO2, a másikon van a DC. Pontosan átellenes oldalon. Nem jó helyen volna?
 
El szokták pakolászni, hogy megnézzék mindenhol megfelelő e a co2 szint. Ha mondjuk ott belőtted limezöldre, akkor rakd át egy másik falra, nézd meg ott is ...A nagyok így szokták ;)
 
Érdemes néha átpakolni a DC-t hogy ne érjen kellemetlen meglepetés. Egy ekkora aksinál már tényleg lehetnek lényeges különbségek. Főleg, hogy ha csak egy oldalon kap CO2-t. Egy Nano aksinál ez azért nem szokott gond lenni.
 
Hello
Én azt nem értem mi szükség van az Y elágazásra a B üvegben? Oda elég egy rövid csőcsonk is amiből kicsöpög a citromsav amennyi kell a maradékot meg úgyis visszanyomja a nyomás az A üvegbe nem? :)
 
Hello
Én azt nem értem mi szükség van az Y elágazásra a B üvegben? Oda elég egy rövid csőcsonk is amiből kicsöpög a citromsav amennyi kell a maradékot meg úgyis visszanyomja a nyomás az A üvegbe nem? :)
Nem. :)
Az a lényege, hogy ne legyen közlekedőedény. ;)
 
Nem. :)
Az a lényege, hogy ne legyen közlekedőedény. ;)

De a rövid csonk nem ér bele a B-s üveg szódabikarbónás oldatába, csak a tetejéről lecsöpög amennyi épp kell aztán a nyomás kiegyenlítődik a co2 képződéstől és ezzel vissza is nyomja a gázzal együtt a maradék citromsavat a "rendszerből" az A-ba. :)


Egy nagyontávolkeleti shop-ban lehet kapni egy ilyen egybeépített dolgot amibe be kell tekerni a két üveget és van rajta nyomásmérő, tűszelep és egy plusz szelep amivel le lehet engedni a nyomást a rendszerből ha kell. És ennek van egy videója ahol látszik is, hogy szépen csöpög át az A-ból a B-be a cucc :)
Nem linkelem mert webshop :)
 
Én hét közepén pakolásztam össze, féltem hogy ereszteni fog, szutyok lesz, stbstb..és természetesen azért én ezt is bőven low techbe sorolnám, viszont egész szépen műkődik, fixen kicsivel 2 bar alatt van a nyomás. Úgyhogy meg vagyok vele elégedve. Azt vettem észre viszont, hogy a citromsav szintje nekem szerintem gyorsan csökken...lehet nagy az a 112 liter, vagy magas a bubiszám 0,75/sec (???? szerintem nem az),esetleg mégis ereszt valahol, szóval kiváncsi vagyok meddig tart, de más szempontból jobb mint az élesztős.
 
De a rövid csonk nem ér bele a B-s üveg szódabikarbónás oldatába, csak a tetejéről lecsöpög amennyi épp kell aztán a nyomás kiegyenlítődik a co2 képződéstől és ezzel vissza is nyomja a gázzal együtt a maradék citromsavat a "rendszerből" az A-ba. :)


Egy nagyontávolkeleti shop-ban lehet kapni egy ilyen egybeépített dolgot amibe be kell tekerni a két üveget és van rajta nyomásmérő, tűszelep és egy plusz szelep amivel le lehet engedni a nyomást a rendszerből ha kell. És ennek van egy videója ahol látszik is, hogy szépen csöpög át az A-ból a B-be a cucc :)
Nem linkelem mert webshop :)
Pont az a lényege, hogy ne legyen folyamatos az összeköttetés a két folyadék között. Ha eléri a kívánt nyomást, akkor nem szív át több citromsavat, hanem a felesleget visszaengedi az a palackba. Azért kell az elágazó, hogy ott levegősödjön a rendszer. :) Kicsit nehéz megérteni, én is átolvastam a működési elvét párszor, mire megértettem. :D
 
Pont az a lényege, hogy ne legyen folyamatos az összeköttetés a két folyadék között. Ha eléri a kívánt nyomást, akkor nem szív át több citromsavat, hanem a felesleget visszaengedi az a palackba. Azért kell az elágazó, hogy ott levegősödjön a rendszer. :) Kicsit nehéz megérteni, én is átolvastam a működési elvét párszor, mire megértettem. :D
Én értem a kérdést, bennem is megfogalmazódott :). Az Y elágazásnál az Y-nal együtt ha levesszük a csövet, ami lemegy a B üveg aljára, az miért nem elég? Nem lecsorogna, hanem az Y előtti csőcsonkról lecsöpögne a citromsav, és akkor nem kell Y meg az utána levő szódáig lemenő cső.
 
Az is ugyanazt eredményezi, tehát elhagyható onnantól lefelé. Lehet hogy úgy jobban felkavarja a bikarbónát és instabilabb lesz. Ki kell próbálni. :)
Nekem sajna még nem állt össze a rendszer, szóval passz. Egyelőre most élesztőzök, de valahol az is ereszt... :S
 
Az is ugyanazt eredményezi, tehát elhagyható onnantól lefelé. Lehet hogy úgy jobban felkavarja a bikarbónát és instabilabb lesz. Ki kell próbálni. :)
Nekem sajna még nem állt össze a rendszer, szóval passz. Egyelőre most élesztőzök, de valahol az is ereszt... :S
Én is csak erre tudtam gondolni, hogy így finomabban keveredik a citromsav meg a szóda. Az a baj, hogy a próba kb. egy töltet elpacsálássát jelenti, ha túl hevesen reagál a csepegtetésre :)
 
Hajrá :)
Nekem már mozgásban van a csomagom nem annyira himi-humi alkatrészekkel :)
Csak a kupakokat kell megcsinálnom jól aztán teszt :)
 
Nos mai napon én is összeraktam a saját kis rendszerem.
A rövid tesztidőszak alapján azt mondom, hogy aki élesztőzget az felejtse azt el teljesen, ez nagyságrendekkel megbízhatóbb.

Az egyetlen komolyabb költség egy jó tűszelep bár ez is kiváltható infúziós szerelékkel igaz ahhoz kicsit több türelem kell, mire azzal az elszorítós megoldással sikerül belőni a buborékszámot, viszont egyből kapsz hozzá egy buborékszámlálót is :)
Tűszeleppel persze sokkal kényelmesebb de nem létszükséglet.
Beépítettem még a rendszerbe egy kicsi gardena csapot ezzel akár éjszakára el is lehet zárni tökéletesen, egy tesztet megejtettem vele nekem úgy tűnt utána is visszaállt a bubiszám ugyanolyanra amikor újra kinyitottam de lehet érdemes inkább nem piszkálni ha már egyszer beállt az egész :)

Még a szereléshez egy kis ötlet.
Ha már úgyis elmentek pneumatikával foglalkozó boltba vagy rendeltek órát akkor érdemes csövet is venni onnan. Ezeknek a poliuretán csöveknek rendes kemény oldalfaluk van mert a vákuumot is bírniuk kell, úgyhogy nagyon jól beszorulnak és tömítenek a kisebb furatban.

Tipp még a furathoz: kicsi finom műszerész reszelő, olyan ami szélesedik. Gyönyörűen ki lehet velük "fúrni" kézzel a lyukakat, szinte tükör sima lesz és a sorja amit benyom fúrás közben az is tökéletesen sima inkább olyan mint egy köpeny.
Viszont a legjobb dolog benne, hogy mivel szélesedik a reszelő a furatunk is kúpos lesz tőle.
Arra kell figyelni, hogy ha már annyira átfúrod, hogy kézzel is át tudod dugni rajta a kemény pu csövet akkor az kuka és újat kell csinálni. Az lesz megfelelő amit fogóval tudsz áthúzni.
Biztonság kedvéért ezeket a merev csöveket akár pillanatragasztóval is vékonyan körbe lehet csepegtetni úgysem fog nagyon mozgolódni.
 
Hát, nekem igazából már csak a tűszelep hiányzik. Remélhetőleg fizukor végre be tudom majd szerezni és addig kitart a mostani élesztős lötty. :p
Nekem ez az injekciós fecskendős dolog vált be sima co2 csővel. Pikk-pakk megvolt. :)
 
Sziasztok!

Én is beüzemeltem egy ilyen rendszert. Hongkongból rendeltem egy komplett szettet 8 ezresért. Vettem 4-4 kg citromsavat és szódabikarbonat. 3. Próbára sikerült normálisan beüzemelnem. Hogy elszineződjön a dropcheckerem kb 100-120 bubi/perccel kell üzemeltetnem, így kb 5 napig ha kitart. 140l-es az akim, így ebbe nem jó, szerintem max 50-60 literben lehet normálisan hosszabb ideig használni. Így belevágok a co palckba:) mert már minden alkatrészt megvettem egy rendszerhez. Már csak palack kell és nyomáscsökkentő, így eladó lessz az én szettem nemsokára. Jól működik, decsak kis méretű akiba használható gazdaságosan.
Persze ez csak az én tapasztalatom. Most percenként 60-70 bubival megy és kb 10-12 napig tart ki, de a drop checker még csak sötétzöld.
 
Back
Oldal tetejére