• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

CO2 low profile... pro kit

Igen. Valójában praktikusabb ha a tűszelep után van, de leginkább, mert akkor nem kell álló helyzetben is 2 bar nyomást elviseljen.
Igazából jelentősége akkor van mikor eltűnik a nyomás a rendszerből. Nem engedi a vizet visszafolyni a technikába.
Illetve még buborékszámláló vízzel töltésekor nagyon praktikus. Megáll a víz benne, nem folyik keresztül.
 
Jelenleg amit problémásabb megcsinálni azt tartok hozzá.
Úgy mint dupla csöves epoxi öntött kupak és direkt ehhez "Y" elem üvegből.
Előállítási költség + posta és úgy hiszem ez nem számít kereskedelmi felhívásnak.
Sporttársi segítség.
 
Egy bizonyos másik oldalon mintha előrébb járná l;) Szerintem érdemes lenne bemutatni itt is az 54l-es akvát, amit ezzel a fajta CO2-vel "táplálsz", esetleg naplót is nyithatnál neki, talán akkor többekhez is eljut vagy felfigyel erre a módszerre :)
 
Nem kívánom mind3 oldalon ezt teljes mélységében kifilézni.
Amit én akvakertészkedek evvel a CO2 rendszerrel az nem mérvadó,
mert elbaltázom nagynyomásúval is, mint ahogy már azt tettem 2x is.
A harmadik nekifutás evvel a CO2 rendszerrel valahogy így áll.
36x36x41cm; Eheim 2213; gömb lilly pipe; 2x20W Osram dulux pro 6500k / 10óra; red moor és bazalt; co2 24
bubi / perc / 24h; heti 50% vízcsere; macro és micro napi lebontásban; Ista plants soleil 8L; Tropica substrate;
Kb. 4 hétnél tartok a szódabikarbónás rendszerrel.

Koncepció 50 literen.
IMG_20130617_124655.jpg


INDÍTÁS és JELENLEGI HELYZET.
A már döglődőben lévő elatine kezd helyrejönni. Az elatine egy korábbi aksiban került ilyen állapotba, míg árvízen voltam 10 napig.
4week03.jpg


4week02.jpg


4week01.jpg
 
Sziasztok,

Én is megcsináltam ezt a technikát. A hozzá szükséges dolgokat webshop link moderálva-ről rendeltem meg. Első összerakáskor az volt a gond, hogy a B palack tömítése nem volt a legjobb..hála a kis kínaiaknak de azt megoldottam vagyis remélem.

Most az a baj, hogy a citromsav totál átmászott a szódabikarbónába. A nyomás olyan 3,5 bár már. De nem ereszt sehol beleállítottam egy hordó vízbe sehol nincs buborék, hogy B eresztene. Mi lehet a gond? Segítsen please valaki gyorsba.

Másik gond, hogy a Szódabikarbónás oldatban 150g 600ml víz forró vízben oldottam fel (nem étkezési bikarbóna) és az üveg alján ott maradt a szódabikarbóna kicsapódott fehér rétegben. Ez azért van mert túltelített az oldat vagy mert valami nem ok? Mert amikor a citromsav visszafolyik csak kicsit pezseg de ha megmozgatom a bikarbónás üveget egyből felugrik a nyomás 3 bárra stabilan.

Utolsó kérdés. 220l-es aksiban hány bubi/másodperc CO kellene az elején. Mert a CO2 indikátor pár óra után is csak sárga még.

Köszönöm.
 
Sziasztok,

Én is megcsináltam ezt a technikát. A hozzá szükséges dolgokat webshop link moderálva-ről rendeltem meg. Első összerakáskor az volt a gond, hogy a B palack tömítése nem volt a legjobb..hála a kis kínaiaknak de azt megoldottam vagyis remélem.

Most az a baj, hogy a citromsav totál átmászott a szódabikarbónába. A nyomás olyan 3,5 bár már. De nem ereszt sehol beleállítottam egy hordó vízbe sehol nincs buborék, hogy B eresztene. Mi lehet a gond? Segítsen please valaki gyorsba.

Másik gond, hogy a Szódabikarbónás oldatban 150g 600ml víz forró vízben oldottam fel (nem étkezési bikarbóna) és az üveg alján ott maradt a szódabikarbóna kicsapódott fehér rétegben. Ez azért van mert túltelített az oldat vagy mert valami nem ok? Mert amikor a citromsav visszafolyik csak kicsit pezseg de ha megmozgatom a bikarbónás üveget egyből felugrik a nyomás 3 bárra stabilan.

Utolsó kérdés. 220l-es aksiban hány bubi/másodperc CO kellene az elején. Mert a CO2 indikátor pár óra után is csak sárga még.

Köszönöm.

Én nem tudom, hogy van ez, de ha nálam sárga a dropchecker, akkor döglik az élővilág!
Ezeknek a barkács CO2 cuccoknak mindig ez a rákfenéje, nem lehet normálisan tömíteni és nem lehet egyenletes beoldást biztosítani. Aztán meg jön az alga dögivel, meg hullanak a halak!:cry:
 
Én nem tudom, hogy van ez, de ha nálam sárga a dropchecker, akkor döglik az élővilág!
Ezeknek a barkács CO2 cuccoknak mindig ez a rákfenéje, nem lehet normálisan tömíteni és nem lehet egyenletes beoldást biztosítani. Aztán meg jön az alga dögivel, meg hullanak a halak!:cry:


Ezt az akksit tegnap délután állítottam vége össze, beültettem a növényeket stb. A CO2-most próbáltam ki mert nemrég érkezett meg. Tehát minden teljesen új még.
 
Ezzel tisztában vagyok. Ez a gond. Hogy hozzam helyre? Most pumpálom bele a normál levegőt az segít? Vagy mi a teendő?
 
Rakj be egy porlasztókövet, az kihajtja! Segít az is, ha a szűrő visszafolyó ágát úgy helyezed el, hogy csobogjon rendesen. (Jah és kapcsold ki a Co2-öt.)
 
CO2 kikapcsolva. Most van egy légbefúvó egy porlasztó kővel belerakva. Megy már vagy 2 órája de még mindig sárga az indikátor. Csobogó szögét emeltem hogy csobogjon rendesen.
 
Ez nem teljesen értem, miért 2 órával korábbi állapotot mutat? Kb 4 órája megy a porlasztó még mindig sárga az indikátor.
 
Vedd ki a vízből a DC-t és nézd meg ott, hogy visszaszíneződik-e
 
Ha nem akkor gyakorlatilag "megromlott" nem jó?
UP-CO2-Indicator-Reagent-Solution-(D-515-A)
Pont ilyenem van, megint csak bocs a linkért admin.

mZQ2Ym-uKI4rNzOgg4aIa_A.jpg
 
Sztem olvasgass utána egy picit.....vagy a flakonon lévő képet értelmezd kicsit ;).
Ez a fajta lötty sárga alapból mert tömény, tehát a használatához kb 2ml 4kh-ra beállított vízbe kell 5 csepp indikátor folyadék és -tadááááám- szép sötét türkiz cucc lesz belőle.
Na ez után a DC-be varázsolva a kapott keveréket az akváriumba helyezés után jön a Dani által említett 2 órás szabály.
 
Sztem olvasgass utána egy picit.....vagy a flakonon lévő képet értelmezd kicsit ;).
Ez a fajta lötty sárga alapból mert tömény, tehát a használatához kb 2ml 4kh-ra beállított vízbe kell 5 csepp indikátor folyadék és -tadááááám- szép sötét türkiz cucc lesz belőle.
Na ez után a DC-be varázsolva a kapott keveréket az akváriumba helyezés után jön a Dani által említett 2 órás szabály.


Igen közben rájöttem, az a poén a flakonon nincs semmi, a dobozában sem volt semmi. Szóval nekem ez újdonság és ezért nem vágtam.
 
Back
Oldal tetejére