• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

CO2 hatása a halakra

nato

VIP kertész
Co2 túladagolás

Co2 túladagolással kapcsolatban van egy történetem.
Egy barátom úgyfelejtette a co2-t éjszakára, reggelre a dropchecker besárgult, és a halak fejjel lefelé eszméletlenül hevertek szerte szét. Gyorsan kivette a Razbórákat és a Botia kubotai-t, áthozta hozzám, nálam beraktuk őket az én akváriumomba, plusz elkezdtem o2-vel szellőztetni igen erősen...
Szerencsére pár perc múlva a razbórák már kezdtek magukhoz térni, és végül a Botia is kezdett magához térni. Mivel a Botia alapból az enyém volt, csak kölcsön adtam a barátomnak, mikor a csigák nagyon elszaporodtak nála :) (végtére is csigaevő hal lenne)...most gyakorlatilag visszakerült az eredeti helyére, ahol régen is élt, hozzám. Csakhogy! Mióta nálam van, elég furán viselkedik: a mágneses algakaparó körül föl-le gyors tempóban köröz... mint aki meg van kergülve. Ezt rendszeresen csinálja. Néha nyugodtan elvan az aljnövényzet között, és estefelé jön-megy az akváriumban, de én kissé céltalannak látom az útjait, és ez a körözés az algakaparó belső része körül, ez aggaszt kissé.
Kérdés: Lehetséges, hogy a CO2 túladagolása miatt maradandó agykárosodása lett?
 
A drop checker használata

Nem ;) viszont a kornyezetvaltozasra reagalhatnak igy. A baratodnal leget jobb korulmenyek voltak buvohely zoldek stb. Idovel visszaszokik majd



Mi másról, mint iPhone-ról Tapatalk progival ;)
 
Re: A drop checker használata

Lehet, hogy vonza a mágnes és nem tud elmenni :twisted: De szerintem sem károsodott az agya, itt még a gerincvelő elég nagy szerepet lát el, az agy egy kicsivel kisebbet.
 
Re: A drop checker használata

Talán tényleg a környezet változás lesz az oka. Az biztos, hogy jóval erősebb a fény nálam, mint a régi lakhelyén volt... viszont búvóhelyben nincs hiány, simán talál sötét kis zugokat a dús szőnyegben és az Echinodorus széles levelei alatt, legutóbb 2 napra el is tűnt... ezért nem nagyon értem.
 
Re: A drop checker használata

Szia!

Ez a fajta hal rendkívül társas, nagyon szeret a fajtársaival kergetőzni, ha ilyen nincs keres magának egy havert, akivel szívesen bandázik.
Valószínűleg a barátodnál volt egy ilyen hal, akivel összehaverkodott.
Ha szerzel neki egy társat meglátod, hogy milyen "bohócságokra" képesek.
Nálam ők az igazi mókamesterek.

nato said:
Talán tényleg a környezet változás lesz az oka. Az biztos, hogy jóval erősebb a fény nálam, mint a régi lakhelyén volt... viszont búvóhelyben nincs hiány, simán talál sötét kis zugokat a dús szőnyegben és az Echinodorus széles levelei alatt, legutóbb 2 napra el is tűnt... ezért nem nagyon értem.
 
Re: A drop checker használata

Köszi lakly!

Elnézést az offolásért, ez valóban nem ide való, be is fejeztem.
lakly said:
Szia!

Ez a fajta hal rendkívül társas, nagyon szeret a fajtársaival kergetőzni, ha ilyen nincs keres magának egy havert, akivel szívesen bandázik.
Valószínűleg a barátodnál volt egy ilyen hal, akivel összehaverkodott.
Ha szerzel neki egy társat meglátod, hogy milyen "bohócságokra" képesek.
Nálam ők az igazi mókamesterek.

nato said:
Talán tényleg a környezet változás lesz az oka. Az biztos, hogy jóval erősebb a fény nálam, mint a régi lakhelyén volt... viszont búvóhelyben nincs hiány, simán talál sötét kis zugokat a dús szőnyegben és az Echinodorus széles levelei alatt, legutóbb 2 napra el is tűnt... ezért nem nagyon értem.
 
Nekem a napokban volt egy kicsit ijesztő tapasztalatom. Végre rászántam magam a halvásárlásra, igaz sokat nem vettem most. Rövid szoktatás után beleengedtem őket az akváriumba, viszont a halak pár perc elteltével a vízfelszín közelében pipáltak. Gyors vízcsere, persze slagból , na ekkor meg a kakadu sügérem belekerült a hideg víz áramlatába , hát nem hipotermiát kapott, gyorsan betereltem melegebb víz felé, akkor rendbe jött. De a halak a cirka 50%-os vízcsere ellenére is pipáltak. Már elkönyveltem magamban, hogy ezeknek annyi, de kb 2 óra elteltével kezdtek lejjebb úszni az akváriumban. Mint kiderült itt is a CO volt a fő probléma okozó, mert ugye a boltban nem Co-val dúsított vízben voltak, mint nálam ahol palackos rendszer van. Korábbi halvásárlásaimnál még nem volt ilyen rendszerem, így azoknál elég volt a rövid ideig tartó szoktatás, de úgy látszik most már legalább 2 órás szoktatásra lesz szükség ha új halakat veszek.
 
Ha nap közben viszed haza a halaidat amikor a CO2 topppon van érdemes lekapcsolni az akváriumba a CO2-t. És alaposan átszellőztetni a vizet.
Ha fél napra leáll a CO2 az még nem borítja meg az akit, de a halacsoknak könnyebb a beszokás.
 
Victor said:
Korábbi halvásárlásaimnál még nem volt ilyen rendszerem, így azoknál elég volt a rövid ideig tartó szoktatás, de úgy látszik most már legalább 2 órás szoktatásra lesz szükség ha új halakat veszek.

Ha a co2 toppon van hiába minden szoktatás szét stresszeli őket én ezt tapasztalatam. Ha az új halakat pont ilyenkor akarod betenni akkor 50% vízcsere és a halak 20 perc szoktatás után már mehetnek is persze jobb ha van idő többre is. Kivéve az otok ha náluk hangosan kimondod, h co2 akkor már mindegy :)
 
Sziasztok

Szükségem lenne egy kis segítségre.
A kis akváriumom-ból, át akartam rakni a halakat végre a nagyba, bele is kezdtem, de gyorsan vissza is csináltam, mert amint átraktam őket, par perc elteltével mindegyik össze vissza forgott, felfordultak, fejjel lefelé vagy oldalt feküdtek az aljzaton.
A kis akvárium-ban nincs co2, ott csak folyamatos o2 van bőven.
A nagyban van co2, élesztős, lehet az a baj hogy nem bírták a co2?
a kicsibe vissza téve mindegyik rendben jött.
 
Sziasztok

Szükségem lenne egy kis segítségre.
A kis akváriumom-ból, át akartam rakni a halakat végre a nagyba, bele is kezdtem, de gyorsan vissza is csináltam, mert amint átraktam őket, par perc elteltével mindegyik össze vissza forgott, felfordultak, fejjel lefelé vagy oldalt feküdtek az aljzaton.
A kis akvárium-ban nincs co2, ott csak folyamatos o2 van bőven.
A nagyban van co2, élesztős, lehet az a baj hogy nem bírták a co2?
a kicsibe vissza téve mindegyik rendben jött.
Nem ártana hozzászoktatni őket a megváltozott körülményekhez. Nem vágjuk csak ide-oda az élőlényeket egyik akiból a másikba. Vedd ki őket egy vödörbe némi vízzel. A vizet abból az akiból vedd ki, amelyben voltak, majd egy levegőztető csővel csöpögtesd a vödörbe az új akiból a vizet. A beszoktatás napjára le szoktuk állítani a co2, főleg hogy nincsenek hozzászokva, majd másnap szép fokozatosan elkezdheted az adagolását.
 
Nem ártana hozzászoktatni őket a megváltozott körülményekhez. Nem vágjuk csak ide-oda az élőlényeket egyik akiból a másikba. Vedd ki őket egy vödörbe némi vízzel. A vizet abból az akiból vedd ki, amelyben voltak, majd egy levegőztető csővel csöpögtesd a vödörbe az új akiból a vizet. A beszoktatás napjára le szoktuk állítani a co2, főleg hogy nincsenek hozzászokva, majd másnap szép fokozatosan elkezdheted az adagolását.


Szia

Köszi a választ, hétvégén akkor így teszem majd át őket.
 
Vannak arra vonatkozóan tapasztalatok, hogy a növényes akvarisztikában alkalmazott magas co2 szintek hosszabb távon milyen hatással vannak a halakra? Ugyanolyan a viselkedésük, ugyanúgy szaporodnak, növekednek, ugyanannyi ideig élnek, mint hagyományos akváriumban tartott társaik?
 
Hm, nekem még nincs CO2, igaz nem is tervezem nagyon bővíteni az állományt miután beüzemeltem, még 5 Otot akarok hogy 20 legyen, aztány annyi.

Lehet hogy a saját életemet megkönnyítendő érdemes lenne még CO2 előtt megvenni és beszoktatni őket, mert így is 5 órán keresztül megy a csepegtetés a vödrükbe miután elhozom a halastól, tudom mennyire kényesek ebből a szempontból. Bár... az elején úgyis nagyon alacsony bubiszámmal fog menni a CO2, lehet az nem zavarja majd őket. :)
 
Sziasztok!
Mai nap beüzemeltem egy co2 rendszert és azt vettem észre,hogy a 4 otoból 1 össze vissza cikázott. A rendszer porlasztókővel ment nagyon kis buborékkal kb.3 órát miután jelentkezett a "jelenség". le is állitottam holnapig. A kérdésem....Szoktatni érdemes a halakat,garnikat a gázhoz? A növények nyomják a bubikat magukból(gondolom nekik jót tett).
 
Back
Oldal tetejére