• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Co2 eloszlása az akváriumban

Kezdésnek, ha nincs rá sok pénzed, akkor lehet élesztős co2-vel is próbálkozni, én másfél évig azzal csináltam.

De annak is van hátránya.Ha keret van rá ,és hosszú távon gondolkodik az ember akkor érdemes egy nagynyomású co2-be beinvesztálni.De mondom ez pénztárcafüggő.Élesztős nem elég egyenletes sztem,ráadásul én beleőszültem ,mert mindig elszökött a gáz:mad: .Idegállapotom többet ért ,mint a co2 rendszer ,ugyhogy én beszereztem inkább azt.;)
 
AZ élesztős co2 igenis alternatíva, mondom ezt úgy, hogy nekem is nagynyomásúm van már. Ha normálisan megcsinálod a rendszert, akkor nem ereszti el a gázt, a világon nagyon sokan csinálják így a beoldást. Persze, nehéz szabályozni stb stb, de ha valaki most kezdi, az nyugodtan próbálja ki.
 
Nem lebeszélni akarok ezzel senkit ,én is élesztőssel kezdtem(igaz csak pár hétig ment) .Csak azt akartam ezzel mondani ,hogy nekem nagyon nem vált be.Pluszban még ráadásul hatalmasak voltak a bubik,hamar felszöktek,a porlasztókő nem a legjobb erre szerintem,difit meg nem tudom meg e hajtja az élesztő.
 
Hogyne hajtaná meg a difit! Ha normálisan tömítve van, és nem ereszt sehol, akkor nagyon szépen meghajtja. Én eleve difivel csináltam az élesztős palackot. Ha kicsit kitapasztalja az ember, akkor könnyen lehet csinálni olyan mixet, ami majdnem 1 hétig kitart. A diffúzort valóban nem érdemes kispórolni a rendszerből, de ezen kívül nincs igazán kiadás, kell némi co2 cső, egy kólás palack, egy kis ragasztó, és persze cukor, élesztő.
Én Több mint 1 évig csináltam ezzel a módszerrel a 100 literes akváriumban és a 17 literes-ben is a co2-t.
Ha nano akváriumról van szó, akkor viszont lehet kapni eldobható palackos rendszereket is, ami 20 ezer ft körül már beszerezhető palackkal együtt. Utána már csak a palackokat kell megvenni ha kiürül. A 95 grammos palack egy nanoban több hónapig is elég lehet. Nekem a 100 literesre is elég volt több mint 3 hétig egy ilyen kis palack.
 
Talán régebben kérdeztem Nigró oldalán, de nem találtunk magyarázatot rá, felteszem itt is:
A legtöbb ADA akváriumban a diffúzort nem a talajhoz közel, hanem közép magasságban, vagy még feljebb helyezik el. Ha jól láttam, akkor még az áramlás se mindig viszi be a co2 bubikat az akváriumba, hanem szinte rögtön kiszáll a felszínre. Nem hiszem, hogy nem lenne valami oka ennek, de első látásra pazarlásnak tűnik. Tudja valaki miért van ez?
 
Talán régebben kérdeztem Nigró oldalán, de nem találtunk magyarázatot rá, felteszem itt is:
A legtöbb ADA akváriumban a diffúzort nem a talajhoz közel, hanem közép magasságban, vagy még feljebb helyezik el. Ha jól láttam, akkor még az áramlás se mindig viszi be a co2 bubikat az akváriumba, hanem szinte rögtön kiszáll a felszínre. Nem hiszem, hogy nem lenne valami oka ennek, de első látásra pazarlásnak tűnik. Tudja valaki miért van ez?

Neha mukodik, ha jo a difi es nincs agyonmozgatva a felszin
 
Talán régebben kérdeztem Nigró oldalán, de nem találtunk magyarázatot rá, felteszem itt is:
A legtöbb ADA akváriumban a diffúzort nem a talajhoz közel, hanem közép magasságban, vagy még feljebb helyezik el. Ha jól láttam, akkor még az áramlás se mindig viszi be a co2 bubikat az akváriumba, hanem szinte rögtön kiszáll a felszínre. Nem hiszem, hogy nem lenne valami oka ennek, de első látásra pazarlásnak tűnik. Tudja valaki miért van ez?
Egyszer Amano-t is kérdezték róla. Csak mosolygott és azt mondta, hogy jó helyen van ott. ;-)
 
Azt sem tartom kizártnak, hogy a látvány miatt. Egy szép diffúzort nem dug el az ember, és esztétikusabban néz ki középtájon, mint pl. lenn...
Ezt alátámaszthatja az is, hogy az ADA nem spórol semmin, így nem foglalkozik azzal, hogy a gáz nagy része elillan, maximum többet adagol. Azért ha ezen kívül bárki megtud valamit, nagyon érdekelne!
 
Nem biztos ,hogy jól tudom,de nem azért van a difi lent ,hogy bubik minél több időt legyenek vízközt,így jobb legyen a beoldódás?
 
Ahogy fent írtam, ha jó a difi, márpedig aki használt valaha Do!Aqua vagy ADA difit az tudja milyen a jó kerámia. Gyakorlatilag mind1 hova teszed. Nyílván a felszín alatt pár cm-vel nem ok, de bent is azt látom, hogy az ADA Beetle difijei bitang jók. Sok esetben mi is középen használjuk őket. Az ADA galériában is ezek a difik mennek.

Nálunk a 30 és 40-es Beetle-k vannak használatban.
Szóval akár középen használva is simán hozzák a reaktorok hatékonyságát. Ezért lehet, hogy a vidiken is hol itt hol ott vannak.
 
Nagyon szépen bedúsult!
Azért itt már lenn van a difi. Ez így teljesen korrekt.
Valóban igazad lehet abban, hogy az ADA difik olyan apróra porlasztanak, ami eloszlik az akiban mielőtt kiér a felszínre. Bár, én úgy látom egy-egy akvában kiszáll a bubik nagy része, de a videón nem elég nagy a felbontás hogy ezt biztosra mondjam. Egyszer meg kell néznem közelről egy ADA diffúzort. :)
 
A difit az esőztetővel szemben lévő oldalra tehetem? Ha alatta van, a felszín mozgatásával szerintem egyből ki is száll a co2
 
Sziasztok!

Ma üzemeltem be egy szódabikarbóna+citromsavas CO2 rendszert. Az esőztetővel szembeni oldalra tettem a difit, de sajna a középen elhelyezkedő fám miatt a bubik nem mennek el az akvárium hátsó felébe... mekkora gondot jelenthez ez? Ha ennél nagyobb flow-t csinálok(folytva van a szűrő), akkor már a halak erőlködnek, meg a növények is nagyon mozognak..
Mutatok képeket is..:
Szemből, ahonnan én látom:
IMG_20140123_110017_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Oldalról:
IMG_20140123_110028_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Mekkora probléma ez? Ötlet, hogyan lehetne megoldani? Be kéne szereznem egy rendes befolyót, és elhelyezni azt az egyik hátsó sarokba, a másik hátsó sarokban meg maradna a kifolyó?
 
Egy 120cm akváriumban 2 szűrővel, a rövid oldalakon 1-1 Lilly pipe és 1-1 beszívó ág esetén elegendő 1 diffuzor vagy 2 javasolt?

Láttam valahol, hogy közel tették a beszívó ághoz a difit és így bekerült a szűrőbe a co2, így nyilvàn jobb eloszlást elérve.

Érdemes ebben gondolkozni?

Köszi a segítséget.
 
Egy 120cm akváriumban 2 szűrővel, a rövid oldalakon 1-1 Lilly pipe és 1-1 beszívó ág esetén elegendő 1 diffuzor vagy 2 javasolt?

Láttam valahol, hogy közel tették a beszívó ághoz a difit és így bekerült a szűrőbe a co2, így nyilvàn jobb eloszlást elérve.

Érdemes ebben gondolkozni?

Köszi a segítséget.

A te esetedben ha belefér a költségvetésbe én külsôreaktorba vagy atomizerbe gondolkodnék.
 
Valaki meg tudná mondani hogy kocka akvában hova kerüljön a difi a dropchecker és az akasztós szűrőm? hogy a co beoldás megfelelő legyen?
 
Back
Oldal tetejére