• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

CO2 Diffúzor

Az egyik okot Viktor leírta miért nem, a másik hogy elhanyagolható mennyiség hibás belőle csak ugye az ír mindig akinek nem porlaszt szépen. :) Nem tudok számokat, de idén szerintem max. 4-et ha cseréltünk.
Igen valóban a rossz reklám könnyebben terjed. Azt gondoltam több a hibás darab.
 
Igen valóban a rossz reklám könnyebben terjed. Azt gondoltam több a hibás darab.

Szerintem már ezres nagyságrendben adtunk el az elmúlt években. Ehhez képest tényleg kevés a panasz.
Törés miatt volt inkább gond.

Bár ez a gyártás is már a sokadik széria mióta a GA áll.
 
Szerintem már ezres nagyságrendben adtunk el az elmúlt években. Ehhez képest tényleg kevés a panasz.
Törés miatt volt inkább gond.

Bár ez a gyártás is már a sokadik széria mióta a GA áll.

Köszönöm a segítséget, le is lett beszélve. Ám egy dolgot hadd említsek meg, az üzletpolitika azon részével nem érted egyet, hogy így most nekem még egy szállítást ki kell fizetnem. Egyszerűen csak azért mert az eddig olcsó difi így már dupla árban van.
 
Köszönöm a segítséget, le is lett beszélve. Ám egy dolgot hadd említsek meg, az üzletpolitika azon részével nem érted egyet, hogy így most nekem még egy szállítást ki kell fizetnem. Egyszerűen csak azért mert az eddig olcsó difi így már dupla árban van.

Sajnos dupla fuvar ilyen esetben nincs megoldva igen.
Ez általában mindenhol így működik.
 
Sziasztok!

Kettő darabot vettem, de sajnos mindkettő csak a "szélén" enged;).
Palack stabilan 60 bar, reduktor után 2,6. Beáztattam a difiket vízben egy napra.
Feltoltam mindkettőt 3 fölé, meg túráztattam is, na akkor volt jacuzzi - porlasztott mindenhol (persze nem az akvában próbáltam).
Amikor visszaveszem 2,6-2,8-ra, 1-2 bubi/sec-re újra csak néhány lyukon ereget nagy buborék formájában az egyik oldalon...
Van valami tipp amit még érdemes kipróbálnom?

Üdv,
Verhó
 
Sziasztok!

Kettő darabot vettem, de sajnos mindkettő csak a "szélén" enged;).
Palack stabilan 60 bar, reduktor után 2,6. Beáztattam a difiket vízben egy napra.
Feltoltam mindkettőt 3 fölé, meg túráztattam is, na akkor volt jacuzzi - porlasztott mindenhol (persze nem az akvában próbáltam).
Amikor visszaveszem 2,6-2,8-ra, 1-2 bubi/sec-re újra csak néhány lyukon ereget nagy buborék formájában az egyik oldalon...
Van valami tipp amit még érdemes kipróbálnom?

Üdv,
Verhó

Én a Carboban áztatást is próbáltam az szignifikánsan javított a helyzeten, de még úgy is messze vállalhatatlan volt. Most azt csináltam hogy kiütöttem a kerámiát belőle, majd csiszolok régi tetőcsérépből belevaló betétet, úgy tanácsolták hogy ez működhetet. Majd nyomok fel képet.
 
Sziasztok!

Kettő darabot vettem, de sajnos mindkettő csak a "szélén" enged;).
Palack stabilan 60 bar, reduktor után 2,6. Beáztattam a difiket vízben egy napra.
Feltoltam mindkettőt 3 fölé, meg túráztattam is, na akkor volt jacuzzi - porlasztott mindenhol (persze nem az akvában próbáltam).
Amikor visszaveszem 2,6-2,8-ra, 1-2 bubi/sec-re újra csak néhány lyukon ereget nagy buborék formájában az egyik oldalon...
Van valami tipp amit még érdemes kipróbálnom?

Üdv,
Verhó

Ha tudod vedd le a nyomást 1.6-.1.8-ra. Ezeknek felesleges ilyen nagy nyomás csak a gond lesz.
Az atomizernek kell csak ilyen nagy.
 
Köszönöm a tippet Riri01!

Ez erősen Tunning, but very expert!
A garancia miatt - kb. két hete üzemelnek - megvárnám Viktorék tanácsát, véleményét.

Jó csiszolód lehet!
 
Ha tudod vedd le a nyomást 1.6-.1.8-ra. Ezeknek felesleges ilyen nagy nyomás csak a gond lesz.
Az atomizernek kell csak ilyen nagy.
A tűszelep után úgysincs csak 1-1.5 bár nem? Hiába van sok a reduktor alacsony nyomású oldalán a tűszeleppel szabályozzuk az átfolyást. A nyomás a tűszelep után a difi ellenállásából adódik és persze az átfolyás mértékéből.
 
Sziasztok!
Mit gondoltok erről a porlasztásról? Sajnos én még mindig nem vagyok megelégedve a helyzettel. Videón látszana szépen a dolog, de még mindig hatalmasak a buborékok. 72literben minimális felszínmozgással 800lph áramlás mellett nem lesz lime a dc még 3bps-nél sem. Friss a reagens.
 

Attachments

  • 14803086_1567285673297571_1920863383_o.jpg
    14803086_1567285673297571_1920863383_o.jpg
    42.9 KB · Megtekintések: 5
  • 14812945_1567285786630893_1914653676_o.jpg
    14812945_1567285786630893_1914653676_o.jpg
    46.8 KB · Megtekintések: 5
  • 14672687_1567285743297564_1382405595_o.jpg
    14672687_1567285743297564_1382405595_o.jpg
    57.4 KB · Megtekintések: 5
Mit gondoltok erről a porlasztásról? Sajnos én még mindig nem vagyok megelégedve a helyzettel. Videón látszana szépen a dolog, de még mindig hatalmasak a buborékok. 72literben minimális felszínmozgással 800lph áramlás mellett nem lesz lime a dc még 3bps-nél sem. Friss a reagens.

Porlasztás jó.

A BPS viszont eléggé képlékeny fogalom.
  • Függ attól milyen kemény a vized.
  • Mennyire tekered a szűrővel az akváriumot
  • Mennyire zavarod a felszínt (csobogás, törés)
  • Lámpával vagy lámpa előtt indítod a difit.

Lámpa előtt indulj 2 órával. Tekerd feljebb picit még, hogy nap végére lime legyen. Nézd meg nem e veszítesz feleslegesen túl sok gázt a felszínmozgatás miatt. Lágyítsd a vized, ha tudod, mindenkinek jobb lesz.
 
A vizem most 9nk, még egy két csere RO val és szépen lejön 6ra. Eddig csak egy órával előtte indultam, akkor ezen változtatok. Nincs számottevő felszíni mozgás, szándékosan a CO2 miatt.
A palack még tartalmaz folyékony gázt így az fix nyomás, a reduktor után 2-2.1 bar.
 
A vizem most 9nk, még egy két csere RO val és szépen lejön 6ra. Eddig csak egy órával előtte indultam, akkor ezen változtatok. Nincs számottevő felszíni mozgás, szándékosan a CO2 miatt.
A palack még tartalmaz folyékony gázt így az fix nyomás, a reduktor után 2-2.1 bar.

Reduktort csavard fel 2 bar környékére ha állítható.
 

Naplódból néztem ki. Szóval ahogy fent is írtam ez a porlasztó 200-250-es akváriumok porlasztója.
A kerámia felület miatt 5-6+ bps szállítását is meg tudja oldani.

Ezt most te kb felén harmadán hajtod. Ezért látsz kevés porlasztást (és talán a reduktor nyomás miatt).
Ezzel porlasztóval 240-es akváriumokat használunk. Kicsibe is be lehet tenni, de a felület miatt csak kis részén porlaszt majd.
 
Back
Oldal tetejére