• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Co2 Beoldás szavazás

Te milyen CO2 beoldást használsz?

  • DIY beoldás szűrő csövezésbe

    Votes: 6 4.1%
  • Üveg / műanyag / akril kerámia diffúzor

    Votes: 73 50.3%
  • Külső / belső reaktor

    Votes: 32 22.1%
  • DIY reaktor

    Votes: 26 17.9%
  • In-Line külső diffúzor

    Votes: 8 5.5%

  • Total voters
    145
sziasztok
Tanácsot kérnék tőletek melyik reaktort válasszom.
1.levi85 féle reaktor (http://akvarista.hu/index.php?oldal=42& ... ow&id=2118)
2.N-Dee féle reaktor (biztosan ismeritek)
3.hectorvti féle reaktor (viewtopic.php?f=10&t=1005)
4.gyári reaktor

Szerintetek melyik az ami alig fogja le a szűrőt?Anyagbeszerzés szempontjából melyik lenne a könyebb?Hosszabb távon melyik bírná tovább,és beoldás szempontjából melyik a jobb?

Köszönöm előre is a válaszokat.
Üdv.Dani
 
Én a Levi85 félét fogom megvalósítani, bár még nem néztem utána, hogy hol lehet azt a kék valamit (szűrőház?) venni. Utánaolvasgatva úgy tűnt, ez elég egyszerűen megvalósítható, jó hatásfokkal, hang nélkül, és viszonylag kevés szűrőlefojtással old be. Van egy átalakított verziója (http://akvarista.hu/?oldal=42&uid=21085 ... ow&id=2200), majd kombinálok a tölteten, meg hogy legyen-e spirál benne. De tapasztalatom még nincs vele, egyelőre csak terv, bár már nézegetem az anyagokat hozzá.
 
Ha mondjuk nincs külön nyílás a szűrőmön, ami a levegőztetéshez lenne alapjáraton, akkor ha egy 5 mm-es lyukat fúrnék bele és beletuszkolnám a 6mm-es co2csövet, akkor meg van oldva a beoldás? Elvileg a co2 áramlása elég erős lesz, remélem nem annyira, hogy eltűnjön a vízzel, de legalább az eloszlása megvan az egész akiban, viszont így nincs ami kisebb buborékokra bonthatná a gázt, így attól félek, hogy nehezen fog oldódni. Érdemes ezt a módszert alkalmazni? Működhet?

Köszönöm! :p
K.
 
ketchup07 said:
Ha mondjuk nincs külön nyílás a szűrőmön, ami a levegőztetéshez lenne alapjáraton, akkor ha egy 5 mm-es lyukat fúrnék bele és beletuszkolnám a 6mm-es co2csövet, akkor meg van oldva a beoldás? Elvileg a co2 áramlása elég erős lesz, remélem nem annyira, hogy eltűnjön a vízzel, de legalább az eloszlása megvan az egész akiban, viszont így nincs ami kisebb buborékokra bonthatná a gázt, így attól félek, hogy nehezen fog oldódni. Érdemes ezt a módszert alkalmazni? Működhet?

Köszönöm! :p
K.

Már valahol meg volt tárgyalva, keresővel lehet megtalálod. Az a baj vele, hosszabb távon, hogy ha a szűrőbe oldod be a gázt az nem nagyon tervez a lebontó baktériumoknak, mert ők is oxigént használnak és a szűrő gumi tömítéseinek se tesz olyan jót, de talán Jojó ha jól tudom használta így, és ő egyiket se tapasztalta.
 
Azért én meglepődnék azon ,hogy egy szűrő gumitömítései ettől mennének tönkre :p. Szerintem ez badarság.
 
N-emy said:
Azért én meglepődnék azon ,hogy egy szűrő gumitömítései ettől mennének tönkre :p. Szerintem ez badarság.

A közvetlen CO2 nincs jó hatással a gumitömítésekre. Ez nem új infó. Ennek ellenére sokan használnak szűrőbe beoldott CO2-t is.
Nem lehet tudni mennyi idő után jelentkezne a probléma, lehet akkor már egyébként is esedékessé válik egy tömítés csere a szűrőn.

A fenti dolog miatt sem ajánlott a sima levegő cső használata a CO2 rendszerekhez. Előregszik, megreped, ereszteni fog.
 
ketchup07 said:
Ha mondjuk nincs külön nyílás a szűrőmön, ami a levegőztetéshez lenne alapjáraton, akkor ha egy 5 mm-es lyukat fúrnék bele és beletuszkolnám a 6mm-es co2csövet, akkor meg van oldva a beoldás? Elvileg a co2 áramlása elég erős lesz, remélem nem annyira, hogy eltűnjön a vízzel, de legalább az eloszlása megvan az egész akiban, viszont így nincs ami kisebb buborékokra bonthatná a gázt, így attól félek, hogy nehezen fog oldódni. Érdemes ezt a módszert alkalmazni? Működhet?

Köszönöm! :p
K.
Ha jól értelmezem a kérdés inkább arra irányul, hogy a CO2 a kimenő csőre lenne rákötve, mint a levegőztető diffúzorok (pl. EHEIM). A baj egyébként az lenne ezzel, hogy nem lenne így elég finom a porlasztás, sztem nem lenne túl jó hatásfoka a beoldásnak.
 
oRphEus said:
Ha jól értelmezem a kérdés inkább arra irányul, hogy a CO2 a kimenő csőre lenne rákötve, mint a levegőztető diffúzorok (pl. EHEIM). A baj egyébként az lenne ezzel, hogy nem lenne így elég finom a porlasztás, sztem nem lenne túl jó hatásfoka a beoldásnak.

Igen, erre gondoltam, köszönöm a választ! ;)
 
Ez az egyik legfontosabb téma és senki nem ír semmit, tapasztalatok-észrevételek, ki hogy csinálná másképp a jelenlegi beoldását, mennyire hatékony adott akváriumnál ???

Tessék csak tessék :)
 
Az én ötletem: Eheim 2010 belső szűrővel történő beoldás :
1. A szűrő úgy van beállítva, hogy elég intenzíven mozgatja a vízfelszínt, szinte egy kis 2 centis felbugyogás, örvénylést csinál közvetlenül a kiömlő nyílásnál, tehát a vízfelszín kellőképpen mozog. A levegőcsonkra közvetlenül rátolnám a zselés élesztős rendszerem CO2 csövét és esetleg, ha számít dugnék bele egy cigaretta filtert. Mondjuk ez nem tudom mennyire eredményezne apróbb buborékokat, attól tartok semennyire, mert ez még a száraz részen van, a bubi meg a vízben képződik.
2. T elosztőval, meghagynám a levegőt és a CO2 is ebbe csatlakozna. Sikerült beállítanom a levegőztetést egész picire, apró buborékok keringenek az akváriumban, annyira aprók, hogy kb 1 méterről már nem is látszik.
Működhet szerintetek? Melyik? Vagy simán vezessem be az akiba a cigifilteres csövet és kész?
 
Az nagyon hülye ötlet, hogy az Eheim 2010 belső szűrő beszívó rácsához irányítom a co2-t? A baktériumkúltúrának árthat?
 
Külső szűrő is van?
Nincs. Remélhetőleg egy-két hónap múlva lesz, azért nem akarok most költeni semmire, így a meglévő cuccokkal oldanám meg a beoldást. A co2 cső végébe cigi filter nem nagy valami, vasárnap óta megy és egyre nagyobb bubikat ereget, gondolom csak átázik. Van ugye az eheim 2010-es belső szűrő, gondoltam azzal porlasztanám el. Vagy a beszívó részhez irányítva a co2-t, vagy a tetején a levegő cső helyére dugnám a co2-t.
 
Az nagyon hülye ötlet, hogy az Eheim 2010 belső szűrő beszívó rácsához irányítom a co2-t? A baktériumkúltúrának árthat?
A válasz, igen és igen. Bár belső szűrőről van szó, de akkor is.
A miért pedig, hogy a baciknak pont oxigén kell, ezért is nem egészséges hosszabb időre leállítani a szűrőt.

Szerintem maradjon a cigi filter, vagy porlasztó kő... Úgy rakd oda, hogy a felfelé szálló bubikat kavarja be a belső szűrő
 
Na, csináltam egy DIY reaktort. A szűrő torkán ledugtam egy levegőcsövet és azt vezettem be a reaktorba felülről. Igaz, hogy még nagyon kevés gáz van benne, de látszólag elég nagy a sodrás benne.
 
Én nem tudom, hogy mennyire működőképesek ezek a spray-es rendszerek, de nálam a lefele fordított flakonban csak gyűlik a co2. Pedig egy csövön keresztül bele van vezetve a víz, tehát nem csak az alsó részen van áramlás, hanem benne is. Az elmúlt 1 hét alatt, majdcsak teljesen megtelt a flakon, pedig kb 6 másodpercenként van egy buborék co2 termelés. A növényeken se nagyon veszek észre semmi változást. Volt már áthelyezés is, meg minden.:confused:
 
Back
Oldal tetejére