• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos CO2 beoldás - difi, atomizer, reaktor

Köszi!
Tiszta Hipóm szerintem nincs, csak Domestos és a zselés állaga , "meg a fene tudja mivan benne" miatt attól kicsit tartok Egyébként amikor algás 20%os ecetbe szoktam áztatni, lehet megpróbálom azzal.
 
Na, úgy néz ki 1 óra ecetes áztatás nyomás alatt megtette hatását.
Igaz még csak 2-3 lukon jön át, de hagyom éjszakára, majd meglátjuk....
Még egyszer köszi, Henrik!
 
Na, úgy néz ki 1 óra ecetes áztatás nyomás alatt megtette hatását.
Igaz még csak 2-3 lukon jön át, de hagyom éjszakára, majd meglátjuk....
Még egyszer köszi, Henrik!
Nm. Ecetre nem gondoltam eddig csak hipoztam. 2 havonta meg szoktam csinalni a műveletet, igy nem er meglepetes. Nem szoktam leszedni csak bevagom egy pohar hipoba kb 1 orara. Mivel nyomas alatt hagyom csak kifele jon a gaz, bele keptelenseg, hogy bejusson. A vegen csak vosszadobom.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
sziasztok. A napokban tervezem beuzemelni az aqua medic 1000-es reaktoromat mert a keramia diffuzerem megsem tunik eleg hatekonynak. Nem sikerul olyan helyet talalnom neki, hogy a bubik minel tovabb a viz alatt maradjanak. Olvasgattam a topikot es tobben is irtatok, hogy a reaktorban is kellene lennie valamilyen porlasztonak ami a gazt segit apro bubikra bontani. Az en reaktorom teljesen gyari allapotu (nem volt molesztalva) de nincs benne semilyen porlaszto fej sem. Viszont szet szedni sem lehet, hogy ezt ugymond orvosolni tudjam mert ossze van az egesz ragasztva.
Tele van a reaktor test muanyag szuro labdakkal, lehet ennyi is eleg lesz a megfelelo mukodeshez?
 
sziasztok. A napokban tervezem beuzemelni az aqua medic 1000-es reaktoromat mert a keramia diffuzerem megsem tunik eleg hatekonynak. Nem sikerul olyan helyet talalnom neki, hogy a bubik minel tovabb a viz alatt maradjanak. Olvasgattam a topikot es tobben is irtatok, hogy a reaktorban is kellene lennie valamilyen porlasztonak ami a gazt segit apro bubikra bontani. Az en reaktorom teljesen gyari allapotu (nem volt molesztalva) de nincs benne semilyen porlaszto fej sem. Viszont szet szedni sem lehet, hogy ezt ugymond orvosolni tudjam mert ossze van az egesz ragasztva.
Tele van a reaktor test muanyag szuro labdakkal, lehet ennyi is eleg lesz a megfelelo mukodeshez?
Eleg lesz igen. A lenyeg a bubiszam ne haladja meg a beoldo kepesseg hatarat. Ha mar kopi a vizbe a bubikat, az mar sok. Dc-vel latod mennyire eredmenyes a beallitot mennyiseg.
 
sziasztok. A napokban tervezem beuzemelni az aqua medic 1000-es reaktoromat mert a keramia diffuzerem megsem tunik eleg hatekonynak. Nem sikerul olyan helyet talalnom neki, hogy a bubik minel tovabb a viz alatt maradjanak. Olvasgattam a topikot es tobben is irtatok, hogy a reaktorban is kellene lennie valamilyen porlasztonak ami a gazt segit apro bubikra bontani. Az en reaktorom teljesen gyari allapotu (nem volt molesztalva) de nincs benne semilyen porlaszto fej sem. Viszont szet szedni sem lehet, hogy ezt ugymond orvosolni tudjam mert ossze van az egesz ragasztva.
Tele van a reaktor test muanyag szuro labdakkal, lehet ennyi is eleg lesz a megfelelo mukodeshez?
Nem kell rá porlasztó. Nekem is ugyanez jutott az eszembe mikor megvettem, de nem kell. Én nem cseréltem benne ki a gömböket és mégis 100%-os a beoldásom. Ami viszont kötelező - én szívtam, hogy elmulasztottam -, teflon szallaggal tekerj be minden csavarozható részt. Magyarán mint egyx jó motorszerelő szedd darabokra, teflon, majd újra vissza. Különben mindenhol spriccel majd.
 
szedd darabokra, teflon, majd újra vissza. Különben mindenhol spriccel majd.

Huhhh ezt most nagyon koszonom :)
Nem gondoltam volna, hogy hozza kell nyulni. Tegnap mikor ossza raktam, megnyomattam az air brush kompresszorommal, es hat 2barig nem volt egy bubi se ami kijott volna belole. Csak a csapoknal szivargott, de azokat csak a teszt kedveert tettem ra, hogy legmentesiteni tudjam a rendszert. De akkor a kesobbi gondok elkerulese vegett megcsinalom a plusz szigeteleseket. Megegyszer koszi
 
Sziasztok!

Azon emberekhez fordulok, akik reaktort használnak CO2 beoldására.
A kérdésem az lenne, hogy mekkora a veszélye annak, hogy a reaktor folyat?
Mik a tapasztalatok?
 
Sziasztok!

Azon emberekhez fordulok, akik reaktort használnak CO2 beoldására.
A kérdésem az lenne, hogy mekkora a veszélye annak, hogy a reaktor folyat?
Mik a tapasztalatok?

Az esely nagy! En egyetlen csatlakozot nem tekertem be teflon szalaggal mert dupla gumi tomitese is volt, es kb egy het mulva ott kezdett el szivarogni. Ha ram hallgatsz mindent betekersz pluszban, sok utomunkatol es fejfajastol kimeled majd meg magad.

Arra viszont keszulj fel, hogy alaposan lefogja majd a felnyomo agat.
 
Nem kell rá porlasztó. Nekem is ugyanez jutott az eszembe mikor megvettem, de nem kell. Én nem cseréltem benne ki a gömböket és mégis 100%-os a beoldásom. Ami viszont kötelező - én szívtam, hogy elmulasztottam -, teflon szallaggal tekerj be minden csavarozható részt. Magyarán mint egyx jó motorszerelő szedd darabokra, teflon, majd újra vissza. Különben mindenhol spriccel majd.

Ezen a beoldásos dolgon agyalok. Kb. 20másodpercenként egy bubivonat megy fel a csőben - az összegyült co - és jön ki a kifolyón. Ez azt jelenti, hogy nem 100% a beoldás?
 
Ezen a beoldásos dolgon agyalok. Kb. 20másodpercenként egy bubivonat megy fel a csőben - az összegyült co - és jön ki a kifolyón. Ez azt jelenti, hogy nem 100% a beoldás?
Mekkora gáztér alakul ki a reaktor tetején?
Van bypass?

Milyen márka? DIY?

Itt sok dolog összesítése az, hogy elindul a bubi.

Túl sok gáz amit nem tud beoldani, vagy túl erős a sugár és mindenképpen kiszakít.

Nekem van bypass a reaktoron csak félgőzzel megy a víznyomás. Elég hamar kialakul egy max 1cm-es gáztér KB 1 óra, Abba ömlik be csapkodva a beömlő víz, de nem akkora nyomással, hogy magával sodorjon bubikat. A csapkodás miatt beoldja a CO2-t. Villanyoltás előtt 1 órával leáll a CO2 badagolás, de a gáztér még egy jó 30-40 perc míg feloszlik., így lámpaoltás előt kb 20 percel már nem megy több be. Nincs mit beoldjon.

De ez nem ennyire mérnöki, csak kb képet adtam.
 
AT1000-es, gyári. Illetve a labdákat már próbálgattam cserélni hálóra is.
A reaktor függőlegesen van, ezért nálam nem alakul ki gáztér, ami kialakul azt ki is viszi a víz rögtön.

Igazából alul elindul és felrohan a bubik nagy része. A tetején összegyűlik, majd kilöki a víz. Kb. 20mp-es etapokban.
Bypass nincs, eddig csak olvastam róla, hogy érdemes. Megpróbálok túrni néhány csapot és megnézem úgy.
 
AT1000-es, gyári. Illetve a labdákat már próbálgattam cserélni hálóra is.
A reaktor függőlegesen van, ezért nálam nem alakul ki gáztér, ami kialakul azt ki is viszi a víz rögtön.

Igazából alul elindul és felrohan a bubik nagy része. A tetején összegyűlik, majd kilöki a víz. Kb. 20mp-es etapokban.
Bypass nincs, eddig csak olvastam róla, hogy érdemes. Megpróbálok túrni néhány csapot és megnézem úgy.

Bocs, lehet h késő van, de nem fordítva van bekötve a reaktorod? Fent kellene belepni a víznek és lent távozni, a töltettől függetlenül nem volna szabad lent bubiknak elhagyni a reaktort.
 
Bocs, lehet h késő van, de nem fordítva van bekötve a reaktorod? Fent kellene belepni a víznek és lent távozni, a töltettől függetlenül nem volna szabad lent bubiknak elhagyni a reaktort.

RTFM :)
Ohh... de. Most megnéztem a leírást és igen.
Pedig számomra fordítva volt logikus. Indokolni is tudom :) de felesleges.

Köszii, holnap szerelek.

U.i.: így is egész hatékony volt...
 
Sziasztok!

Azon emberekhez fordulok, akik reaktort használnak CO2 beoldására.
A kérdésem az lenne, hogy mekkora a veszélye annak, hogy a reaktor folyat?
Mik a tapasztalatok?
Én egy Atman QZ30-as előszürőt használok CO2 reaktornak, és ugyan folyatást nem tapasztaltam még nála, viszont a fejben lévő két csőcsonk tömítései csak a vizet tudja megtartani a gázt nem, lehetett hallani, hogy sziszeg mikor sok összegyült a felső részen. Kis ragasztóval sikerült megoldani a problémát végül.
 
Sziasztok! Szetetnék segítséget kérni egy újonnan vásárolt JBL külső Co2 reaktorral kapcsolatban. Minden szép és működik. :)....de... A szűrőm egy Tetra EX 1200 Plus,ami teszi a dolgát.Az akvárium 150 cm hosszú. A Co2 Drop Checker az akvárium ellentétes oldalán van az esőztetőhöz képest,tehát ahol lennie kell. A Checker még mindig sötét zöld(A folyadék új benne) tolom neki rendesen a Co2-t,de nem sokat változik. Hova megy a co2?van levegőztetésem. Talán sok? Az esőztető 3cm re a vízszint alatt, kb 5 fokkal lefelé fordítva.SEGÍTSÉG NEM ÉRTEM :)
 
Back
Oldal tetejére