• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos CO2 beoldás - difi, atomizer, reaktor

Sziasztok! Tegnap megérkezett a külső fűtőm a fekete pénteki akcióból.
Az lenne a kérdésem, hogy a külső fűtőt a külső reaktor elé vagy után érdemes kötni?
Mikor jobb a CO2 beoldás melegebb vagy hidegebb vízben?
 
Egy kis megerősítést/segítséget szeretnék kérni Tőletek.
120 x 55 alapterületű akváriumba eddig reaktoros CO2 beoldáson gondolkodtam, de mindig ott motoszkált a fejemben, hogy nem szívesen engedném el, egy jó difi bubijainak látványát.
Ekkora méretben szerintetek el lehet hatékony beoldást érni két nagyméretű difivel (pl. Aquario legnagyobb)? T elágazóval osztva, az aki két szélső oldalán...
Vagy a legbiztosabb a reaktor, és maradjak az eredeti koncepciónál?

Köszönöm!
Ha van nagyobb teljesitmenyu difi azzal lehet megoldhato de ipszilon utan 2difi az csak problemat okoz. Ez a megoldas csak ipszilon utani 2db tuszeleppel szabalyozott difivel kivitelezheto.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Egy kis megerősítést/segítséget szeretnék kérni Tőletek.
120 x 55 alapterületű akváriumba eddig reaktoros CO2 beoldáson gondolkodtam, de mindig ott motoszkált a fejemben, hogy nem szívesen engedném el, egy jó difi bubijainak látványát.
Ekkora méretben szerintetek el lehet hatékony beoldást érni két nagyméretű difivel (pl. Aquario legnagyobb)? T elágazóval osztva, az aki két szélső oldalán...
Vagy a legbiztosabb a reaktor, és maradjak az eredeti koncepciónál?

Köszönöm!


az Y elágazás után kell két tűszelep, hogy be tudd állítani a megfelelő bubiszámot. Hiába egyforma a két diffúzor máshogy koszolódik és nem fog egyenletesen jönni a bubi. kell még két bubiszámláló, két visszafolyásgátló.
Az ADA galériában egyébként még a 180x60x60-as akik is difivel mennek, ők is 2db-ot használnak. De egy 120x55-ös akiba szerintem működhet egy 50d Do!Aqua is van ADA.
 
Aquario NEO akrill CO2 diffúzor:
Próba képen vettem egy kisebb méretűt a nanomba. Egyből elnyerte a tetszésemet de vártam vele milyen lesz az első áztatások után. Lassan egy hónapja van bent de semmi sem rakódott rá eddig. Nagyon elégedett vagyok vele, úgy hogy rendeltem belőle még 2 db-ot és felszámoltam a diy reaktoromat mert lehet, hogy tökéletesen old be de csobog, plusz hiba lehetőség és csak meg van fojtva valamennyire a vissza térő ág. Ha pontosan úgy helyezitek el ahogyan azt kell ,szédületes milyen szépen végzi a beoldást. Nagyon elégedett vagyok a termékkel.
 
Aquario NEO akrill CO2 diffúzor:
Próba képen vettem egy kisebb méretűt a nanomba. Egyből elnyerte a tetszésemet de vártam vele milyen lesz az első áztatások után. Lassan egy hónapja van bent de semmi sem rakódott rá eddig. Nagyon elégedett vagyok vele, úgy hogy rendeltem belőle még 2 db-ot és felszámoltam a diy reaktoromat mert lehet, hogy tökéletesen old be de csobog, plusz hiba lehetőség és csak meg van fojtva valamennyire a vissza térő ág. Ha pontosan úgy helyezitek el ahogyan azt kell ,szédületes milyen szépen végzi a beoldást. Nagyon elégedett vagyok a termékkel.
Ez tényleg baba!(y)
 
Erősen gondolkodom azon, hogy most mikor összerakom az új setupot, kiváltom egy ilyennel a DIY reaktoromat. Egy baj van csak: 300 literes akvában már lehet bármilyen tökéletes a porlasztása ennek, nem biztos, hogy elég, míg lehet hogy macerásabb tisztítani, meg csobog, meg visszafogja kicsit a szűrőt, de a külső reaktor tuti hogy megfelelően oldja be a CO2-t egy nagyobb akvában is.
 
Erősen gondolkodom azon, hogy most mikor összerakom az új setupot, kiváltom egy ilyennel a DIY reaktoromat. Egy baj van csak: 300 literes akvában már lehet bármilyen tökéletes a porlasztása ennek, nem biztos, hogy elég, míg lehet hogy macerásabb tisztítani, meg csobog, meg visszafogja kicsit a szűrőt, de a külső reaktor tuti hogy megfelelően oldja be a CO2-t egy nagyobb akvában is.
Na ezaz. Hatásfok tekintetében nincs párja: közel 100%-os beoldás és pufferhatás. Jójó persze a diffúzor szebb, ahogy ködöli az akváriumot. Ez kb olyan, mint a különbség a kandalló, és a kályha között.
 
Erősen gondolkodom azon, hogy most mikor összerakom az új setupot, kiváltom egy ilyennel a DIY reaktoromat. Egy baj van csak: 300 literes akvában már lehet bármilyen tökéletes a porlasztása ennek, nem biztos, hogy elég, míg lehet hogy macerásabb tisztítani, meg csobog, meg visszafogja kicsit a szűrőt, de a külső reaktor tuti hogy megfelelően oldja be a CO2-t egy nagyobb akvában is.
Nekem most 240 literbe van első nap jól dolgozott. Meglátjuk mit lehet kihozni belőle de szerintem simán elviszi a 300-ast is. @Luigi13 -éknál láttam először ilyet egy szerintem sokkal nagyobb akvába mint az én 240-esem. Onnan lestem a technikát :rolleyes:
 
Aquario NEO akrill CO2 diffúzor:
Próba képen vettem egy kisebb méretűt a nanomba. Egyből elnyerte a tetszésemet de vártam vele milyen lesz az első áztatások után. Lassan egy hónapja van bent de semmi sem rakódott rá eddig. Nagyon elégedett vagyok vele, úgy hogy rendeltem belőle még 2 db-ot és felszámoltam a diy reaktoromat mert lehet, hogy tökéletesen old be de csobog, plusz hiba lehetőség és csak meg van fojtva valamennyire a vissza térő ág. Ha pontosan úgy helyezitek el ahogyan azt kell ,szédületes milyen szépen végzi a beoldást. Nagyon elégedett vagyok a termékkel.
Én a japán, akciósat vettem, ezt meg sem közelíti.
 
Már harmadik hónapja használom. Tökéletes. Bár ahozképest, hogy műanyag nem olcsó:whistle:
Hallod en mar kiprobaltam szinte mindent de eddig ez visz mindent. Szerintem egyaltalan nem draga. Akar uveg akar barmi a draga az ha nem is mukodik jol, es sok idot kell forditani a karbantartassal.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Sziasztok. Nem tudom jó helyre írok e , de készítettem egy diffúzort . Diy . Szerintetek elegendő a beoldása egy 30-as akvához , amiben nincs sok növény még , azok is inkább egyenlőre regenerálodnak egyenlőre.

 
Sziasztok. Nem tudom jó helyre írok e , de készítettem egy diffúzort . Diy . Szerintetek elegendő a beoldása egy 30-as akvához , amiben nincs sok növény még , azok is inkább egyenlőre regenerálodnak egyenlőre.

Jók az ilyenek, de nem lesz időtálló. Én is csináltam régebben fapálcából.
 
Back
Oldal tetejére