• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Cladophora Aegagrophila - Gömbmoha

Arizona

Tapasztalt kertész
Lassú, növekedésű. Ha sokáig van egyhelyben, néha forgassuk meg. Szereti a tiszta, jól szűrt vizet. Élénkzöld színe üde színfolt az akváriumban. Nevelő akváriumokba, vagy garnélák mellé is ajánlott.

Cladophora Aegagrophila
Család: Cladophoraceae
Földrész: Európa,Ázsia
Régió: Ázsia és Európa
Ország:
Magasság: 3 - 10 cm
Fényigény: Nagyon alacsony - magas
Hőmérséklet: 5 - 28 C°
Vízkeménység: Közepes- nagyon kemény
PH tolarencia: 6 - 8,5 PH
Növekedés: Nagyon lassú
Termesztés: Nagyon nehéz

102251.jpg

102252.jpg
 
Re: Cladophora Aegagrophila- Gömb moha

Szerintetek ha ügyes módon szétvágnék egy ilyen gömbmohát és rákötözném a vasfámra életképes lenne?
 
Re: Cladophora Aegagrophila- Gömb moha

Ha jól emlékszem Szentgyo csinált már ilyesmit, és azt hiszem működött. Hogy mennyire tartós a dolog, azt tőle kell megkérdezni. ;)
 
Re: Cladophora Aegagrophila- Gömb moha

raggacs said:
Szerintetek ha ügyes módon szétvágnék egy ilyen gömbmohát és rákötözném a vasfámra életképes lenne?

Igen, működik és tartós is, kb 2 éve vagdostam szét egyet és kötöttem rá egy vasfára, azóta is zöld :)
 
Re: Cladophora Aegagrophila- Gömb moha

Az zsír! Akkor mindenképpen megcsinálom!
Egyébként Szentgyo nálad fejlődött is vagy stagnál miután felkötötted?
 
Re: Cladophora Aegagrophila- Gömb moha

raggacs said:
Az zsír! Akkor mindenképpen megcsinálom!
Egyébként Szentgyo nálad fejlődött is vagy stagnál miután felkötötted?

Fejlődésre ne nagyon számíts, ill. látványosra ne. Talán a leglassabban fejlődő növény amit valaha láttam.
 
Re: Cladophora Aegagrophila- Gömb moha

raggacs said:
Az zsír! Akkor mindenképpen megcsinálom!
Egyébként Szentgyo nálad fejlődött is vagy stagnál miután felkötötted?

Nem, a kb 2 év alatt gyakorlatilag semmit nem fejlődött. De azt hiszem ennél a kötözősdinél nem is igazán cél, hogy fejlődjön. Egyszer elképzeled, hogy milyen legyen, aztán kb az örökkévalóságig marad is olyan :)
 
Re: Cladophora Aegagrophila- Gömb moha

Én is sok példát láttam már kisebb alapú akváriumokban, hogy szőnyeget építenek belőle. Én arra még nem használtam sosem, de gömbként nem volt túl hatásos, mert a buborékok megtapadtak rajta és felhajtották a felszínre.

Talán a legjobban akkor használható, amikor dombot vagy magaslatot kell építeni az akváriumban. Az ilyen dombok álltalában sziklákkal és fákkal vannak körbekerítve ahogy nézegettem, viszont egyes helyeken a növényezés és halak feltúrják a talajt és a domb tetejéről a szemek idővel legördülnek, a magasság pedig csökken. A kisebb-nagyobb részeket, ahol lefutna a talaj tökéletesen be lehet tapasztani ezzel a növénnyel. Nálam a kis szemcseméret miatt gyakorlatilag lehetetlen hatékony magaslatot építeni hosszútávon, de a gömbmoha megoldotta a problémámat, ráadásul esztétikusan. Ezen felül mangrove gyökerek meghasadt oldalaiba is könnyű betuszkolni
 
Re: Cladophora Aegagrophila- Gömb moha

Dyin said:
...
Talán a legjobban akkor használható, amikor dombot vagy magaslatot kell építeni az akváriumban. Az ilyen dombok álltalában sziklákkal és fákkal vannak körbekerítve ahogy nézegettem, viszont egyes helyeken a növényezés és halak feltúrják a talajt és a domb tetejéről a szemek idővel legördülnek, a magasság pedig csökken. A kisebb-nagyobb részeket, ahol lefutna a talaj tökéletesen be lehet tapasztani ezzel a növénnyel. Nálam a kis szemcseméret miatt gyakorlatilag lehetetlen hatékony magaslatot építeni hosszútávon, de a gömbmoha megoldotta a problémámat, ráadásul esztétikusan. Ezen felül mangrove gyökerek meghasadt oldalaiba is könnyű betuszkolni
Pontosan erről van szó. Vagyis ez érdekel.
Érdekel milyen ötletek vannak a rögzítésre ha domboldalt, vagy teraszos domboldalt csinálunk.
Esetleg valamilyen fényképet meg tudnál osztani velünk?
 
Re: Cladophora Aegagrophila- Gömb moha

Gilgames said:
Pontosan erről van szó. Vagyis ez érdekel.
Érdekel milyen ötletek vannak a rögzítésre ha domboldalt, vagy teraszos domboldalt csinálunk.
Esetleg valamilyen fényképet meg tudnál osztani velünk?

Sajnos a gép rokonnál van vakáción, a telefonnal nem tudtam hatékony képeket csinálni - legközelebb rakok fel.
Annyi egyébként az egész, hogy a gömbmohát a videón is kevésbé látható módon szét kell nyitni és egy lapot formálni belőle. Majd egy kicsit nagyobb darabot leszakítani vagy vágni belőle mint amekkora rést be szeretnél tömni vele a domboldalon. Szóval a dombocska helyét gondolom kövekkel és gyökerekkel esztétikusan körberakod. Ezután gömbmohát törsz a kövek és fák közötti részekbe, majd beletuszkolod. Véleményem szerint szinte bármilyen apró rést el lehet zárni, viszont nagyobbacskákat meglehetősen nehéz, vagy lehetetlen, ugyanis ha nem szorul meg megfelelően a növény, akkor idővel ki fog szabadulni onnan. Én 1-3 cm széles hézagokat tömtem ki vele 8-12 cm magasságban. Szóval kb 10 centit emeltem az aljzaton a legfeljebb 1 mm-es homokkal, és eddig nem csökkent a domb magassága - de nem is fog, mert pöpecül elzártam mindent. A moha azóta is szép és bubizik.

Van egy példa kép (telefonos) a kezdetleges időből az indiai megkövesedett fa és üveg közötti hézag kitöltésére:
moha.jpg
 
Re: Cladophora Aegagrophila- Gömb moha

Köszi a tippet.
Konrkétan én effektív teraszfalban gondolkodtam.
Van műanyag kerti rács Érden egy boltban aminek a szem mérete 5 x 5 mm. Állaga merev.
Ez egyúttal a terasz tartófala lenne, hogy ne csússzon meg a talaj. Nyilván elég mélyre helyezve, rögzíteni tudjuk az esetleges talajcsúszást.
Másfelől jó volna bevonni valamivel, mert a rögök átbúlyva a rácson előbb-utóbb legurulnak (még ha nem függőleges is a fal) és akkor kilátszik a rács.
A gömbmohát erre a rácsra varrni damillal, erre gondoltam.
Na most ez esztétikailag mennyire jó, illetve mennyire stabil a konstrukció időben, ez még kérdéses számomra is.
 
Re: Cladophora Aegagrophila- Gömb moha

Hello.
hallottam olyat, hogy ha egy ilyen van az akiban az csökkenti az algásodást (végülis logikus lenne). Valaki tapasztalta már ezt? Mert ha így van akkor elég hasznos kis növény ez.
 
Re: Cladophora Aegagrophila- Gömb moha

maximas said:
Hello.
hallottam olyat, hogy ha egy ilyen van az akiban az csökkenti az algásodást (végülis logikus lenne). Valaki tapasztalta már ezt? Mert ha így van akkor elég hasznos kis növény ez.

Nem tudok róla, szerintem ipari mennyiségben kellene ha egyáltalán van ilyen.
 
Re: Cladophora Aegagrophila- Gömb moha

viktorlantos said:
maximas said:
Hello.
hallottam olyat, hogy ha egy ilyen van az akiban az csökkenti az algásodást (végülis logikus lenne). Valaki tapasztalta már ezt? Mert ha így van akkor elég hasznos kis növény ez.

Nem tudok róla, szerintem ipari mennyiségben kellene ha egyáltalán van ilyen.

szerintem egy kis akváriumba, ha nem is megszünteti de az algásodást csökkentheti. az más kérdés, hogy egy nagyobb gömbmoha hogy mutatna egy 20-30 literesbe.
 
Re: Cladophora Aegagrophila- Gömb moha

maximas said:
viktorlantos said:
maximas said:
Hello.
hallottam olyat, hogy ha egy ilyen van az akiban az csökkenti az algásodást (végülis logikus lenne). Valaki tapasztalta már ezt? Mert ha így van akkor elég hasznos kis növény ez.

Nem tudok róla, szerintem ipari mennyiségben kellene ha egyáltalán van ilyen.

szerintem egy kis akváriumba, ha nem is megszünteti de az algásodást csökkentheti. az más kérdés, hogy egy nagyobb gömbmoha hogy mutatna egy 20-30 literesbe.

Nekem volt 3 20 literben. Azért is írtam, hogy semmi ilyen jellegű hatásról nem tudok. ;)
 
Back
Oldal tetejére