• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Citromsavas CO2 "receptek"

Sziasztok. Most jutottam el oda, hogy vettem egy nagynyomasu rendzsert... így, hogy kiszenvedtem előtte ezzel a modszerrel ki merem állítani... NEM ÉRI MEG! Miért is? Mert alandoan toltogetni kell, ha valami gebasz van co2 tuladagolas, Ingadozo co2... szerintem minden létező algád lesz :) nem mellesleg egy ujraroltes ara se keves. Surface scumot ne is akard eltüntetni mert nem is lehet ezzel a modszerrel. Jelenleg egy 4kg os co2 palackom van ami meg nemtudom meddig eleg de 4,50 euro feltoltetni... es en eddig szivattam magam? o_O Lényeg a lényeg ha kiszamolom hogy megvettem a palackot feltoltve 75 euroer amit barmikor visszavesznek 50 er akkor meg sem erte megvenni a citromsavashoz a cuccot. A regulatort alirol rendeltem s fajan mukodik 46 euro volt cca, de mar 90et is kinaltak erte! :) Szoval inkabb sporolni es befektetni! Megéri!
 
Sziasztok. Most jutottam el oda, hogy vettem egy nagynyomasu rendzsert... így, hogy kiszenvedtem előtte ezzel a modszerrel ki merem állítani... NEM ÉRI MEG! Miért is? Mert alandoan toltogetni kell, ha valami gebasz van co2 tuladagolas, Ingadozo co2... szerintem minden létező algád lesz :) nem mellesleg egy ujraroltes ara se keves. Surface scumot ne is akard eltüntetni mert nem is lehet ezzel a modszerrel. Jelenleg egy 4kg os co2 palackom van ami meg nemtudom meddig eleg de 4,50 euro feltoltetni... es en eddig szivattam magam? o_O Lényeg a lényeg ha kiszamolom hogy megvettem a palackot feltoltve 75 euroer amit barmikor visszavesznek 50 er akkor meg sem erte megvenni a citromsavashoz a cuccot. A regulatort alirol rendeltem s fajan mukodik 46 euro volt cca, de mar 90et is kinaltak erte! :) Szoval inkabb sporolni es befektetni! Megéri!
Igen, és a Lamborghini is megéri. ;)
 
Sziasztok,

Eladóvá vált szódás CO2 szettem, sajnos nekem kicsinek bizonyult 400 literhez... :D

Egy töltet erejéig használtam őket.

A szett az alábbi darabokat tartalmazza:

-D501-es kit visszafolyásgátlókkal toldott csövezéssel, plusz üvegcsővel, ami az üveg alján tartja a cső végét és két db tartalék tömítés
-SERA mágnesszelep
-FESTO nyomásszabályozó szelep
-visszacsapószelep
-üveg drop checker+tapadókorong
-üveg visszafolyásgátló
-CO2 indikátor újratöltő, amiből 3 csepp hiányzik
-egy japán co2 beoldó, bár ez inkább csak dísznek való :)

Íme:
22847421_7c74c277f07ab9af2bd7b480e39971fc_xl.jpg


Leginkább egyben szeretném eladni.

Ára így egyben 18.000-, mely valamennyire alkuképes.

Zoli

Sziasztok,

A mágnesszelep elkelt, a maradék irányára egyben 8.000-
 
Sziasztok.

Tegnap előtt én nekem is megjött az aukciós link moderálva-ről rendelt D501 co2 starter és rendeltem egy 4 in 1 diffusor-t is. Megcsináltam a recept alapján 200 g szódabikarbóna 200 ml ozmóvíz, 200 g citromsav 600 ml ozmóvíz. Ma észrevettem hogy az összes víz átment a szodabikarbónás üvegbe, szóval a citromsavas kiürült. Ez normális dolog? Mert gondolom így lassan kifogy. és itt többen azt írták hogy sokáig elég. Nálam 1,5 bubi/mp és kb 10 órát megy naponta. Mi lehet a gond?
Üdv.
 
Amíg csinálja a CO2t addig nem fog esni.
Meg fogom nézni, hogy hol ereszthet. Most jutott eszembe egy másik kérdés: nem akarok még mágnesszelepbe befektetni, de valami viszont kellene amivel el tudom zárni és ki tudom nyitni a a co2-t. Gyárilag van rajta egy tekerő de ha azt elzárom reggel újra be kell állítanom a bubi mennyiségét, szóval arra gondoltam hogy nem azt zárnám el mivel az be van állítva a tűszeleppel hanem valahova utána kötnék be egy csapszerűséget. Ez kivitelezhető, vagy hülyeség? Ha igen milyen csapot tudok odaszerelni?
 
Szia Sasa

A legegyszerűbb jól záró csapot tenni a difúzorhoz menő csőre. Nekem a Gardena micro-drip rendszerének a csapja vált be. Van persze ADA termék is kb 6xos áron, de a célnak ez is megfelel. A másik kérdés fogósabb. Nálam is előfordult már a dolog. Valószínűleg a Szódás oldalon a csöved nem ér bele a folyadékba. Az oka az hogy a NaHCO3 nem oldódik fel 200ml vízben. A felső rétegben a citromsav semlegesíti a szódát, így ott már nem játszódik le a reakció. Az alatta levő leülepedett szóda pedig csak nagyon lassan, diffúzióval jut a felsőbb rétegekbe, így esik a Co2 nyomás, és a citromsav átfolyik a szóda üvegébe. Ha megrázod az üveget, akkor pedig az egekig nő a nyomás, hiszen a hirtelen felszabaduló szóda gyorsan reagál a már ott lévő citromsavval. A megoldás:
A szódás oldalon is érjen el a cső a palack legaljáig, a még fel nem oldódott NaHCO3-ba. Az összeállításkor a szódás üveget meg kell kissé dönteni, hogy a CO2 nyomás kialakuljon a citromsavas üvegben, majd a megfelelő nyomás elérésekor a cső kerüljön bele az oldatlan szódába. Így a reakció mindíg végbemegy, nem alakul ki határfelület, illetve a reakciósebesség is megnő. A citromsavas palackban a nyomás állandó lesz, hiszen a folyadékon keresztül nem tud többlet gáz jutnia palackba, így egy jól működő önszabályzó rendszered lesz.
Kár hogy a csak kinai használati nem elég részletes rajzban.
 
Szia Sasa

A legegyszerűbb jól záró csapot tenni a difúzorhoz menő csőre. Nekem a Gardena micro-drip rendszerének a csapja vált be. Van persze ADA termék is kb 6xos áron, de a célnak ez is megfelel. A másik kérdés fogósabb. Nálam is előfordult már a dolog. Valószínűleg a Szódás oldalon a csöved nem ér bele a folyadékba. Az oka az hogy a NaHCO3 nem oldódik fel 200ml vízben. A felső rétegben a citromsav semlegesíti a szódát, így ott már nem játszódik le a reakció. Az alatta levő leülepedett szóda pedig csak nagyon lassan, diffúzióval jut a felsőbb rétegekbe, így esik a Co2 nyomás, és a citromsav átfolyik a szóda üvegébe. Ha megrázod az üveget, akkor pedig az egekig nő a nyomás, hiszen a hirtelen felszabaduló szóda gyorsan reagál a már ott lévő citromsavval. A megoldás:
A szódás oldalon is érjen el a cső a palack legaljáig, a még fel nem oldódott NaHCO3-ba. Az összeállításkor a szódás üveget meg kell kissé dönteni, hogy a CO2 nyomás kialakuljon a citromsavas üvegben, majd a megfelelő nyomás elérésekor a cső kerüljön bele az oldatlan szódába. Így a reakció mindíg végbemegy, nem alakul ki határfelület, illetve a reakciósebesség is megnő. A citromsavas palackban a nyomás állandó lesz, hiszen a folyadékon keresztül nem tud többlet gáz jutnia palackba, így egy jól működő önszabályzó rendszered lesz.
Kár hogy a csak kinai használati nem elég részletes rajzban.

Köszönöm az infót, az biztos hogy ami a tartozékban volt cső rászerelve a szodás oldalra amikor rátekertem a 1,5 literes üdítős üveget, a cső épp hogy elérte a víz szintjét a szóda meg le volt ülepedve az aljára szóval azt nem is érte el abszolút, akkor majd cserélem vagy megtoldom a csövet egy csapot meg beszerzek.
Üdv.
 
Hello,

Nalam eddig 1bubi/2mp volt a beoldási sebesség 72 literes akihoz, de ma növeltem 1bubi/mp re mert eléggé elszaporodott a fonálalgám (legalábbis szerintem az) és gondoltam a kevés CO2 re is.
Csak napközben megy nálam. 9 órát cca. Igen 2-2,5 bar körül indítok, de ez általában felmegy 3-3,5 bar-ra. (a biztonsági szelep nem nagyon engedi feljebb)
Most az előbbi bejegyzésemben említett recept van még bekeverve, de legközelebb szeretném növelni az adagot.
400g Szódabikarbóna 250ml víz és
400g Citromsav 750ml víz.
Mivel 2literes kolas üvegeket használok, nem szabadna gondot jeleteni ekkora mennyiségnek.
Úgy számolom ez a mennyiség 30-40 napot ki kell hogy bírjon 1bubi/mp beoldásnál napi 9 órában.
Egyébként az utolsó napokban próbáld még megrázni az üveget, főleg ha látsz fehér port az alján mert akkor még van benne szódabikarbóna ami nem lépett reakcióba a citromsavval.
Ha èjszaka lezárod akkor nem megy szèt a palack?

Tapatalkkal küldve az én HAMMER eszközömről
 
Szia Sasa

A legegyszerűbb jól záró csapot tenni a difúzorhoz menő csőre. Nekem a Gardena micro-drip rendszerének a csapja vált be. Van persze ADA termék is kb 6xos áron, de a célnak ez is megfelel. A másik kérdés fogósabb. Nálam is előfordult már a dolog. Valószínűleg a Szódás oldalon a csöved nem ér bele a folyadékba. Az oka az hogy a NaHCO3 nem oldódik fel 200ml vízben. A felső rétegben a citromsav semlegesíti a szódát, így ott már nem játszódik le a reakció. Az alatta levő leülepedett szóda pedig csak nagyon lassan, diffúzióval jut a felsőbb rétegekbe, így esik a Co2 nyomás, és a citromsav átfolyik a szóda üvegébe. Ha megrázod az üveget, akkor pedig az egekig nő a nyomás, hiszen a hirtelen felszabaduló szóda gyorsan reagál a már ott lévő citromsavval. A megoldás:
A szódás oldalon is érjen el a cső a palack legaljáig, a még fel nem oldódott NaHCO3-ba. Az összeállításkor a szódás üveget meg kell kissé dönteni, hogy a CO2 nyomás kialakuljon a citromsavas üvegben, majd a megfelelő nyomás elérésekor a cső kerüljön bele az oldatlan szódába. Így a reakció mindíg végbemegy, nem alakul ki határfelület, illetve a reakciósebesség is megnő. A citromsavas palackban a nyomás állandó lesz, hiszen a folyadékon keresztül nem tud többlet gáz jutnia palackba, így egy jól működő önszabályzó rendszered lesz.
Kár hogy a csak kinai használati nem elég részletes rajzban.
Köszi a tippet, nekem is ez a problèmá.m hogy átfolyt az egèsz folyadèk.

Tapatalkkal küldve az én HAMMER eszközömről
 
Helo, a citromsavas co2 ha csapot szeretnék beépíteni milyen legyen ami jól zár is és hová kell bekötni? a B palack a tűszelep és a visszafolyó szelep közé az jó?
 
Sziasztok. Most jutottam el oda, hogy vettem egy nagynyomasu rendzsert... így, hogy kiszenvedtem előtte ezzel a modszerrel ki merem állítani... NEM ÉRI MEG! Miért is? Mert alandoan toltogetni kell, ha valami gebasz van co2 tuladagolas, Ingadozo co2... szerintem minden létező algád lesz :) nem mellesleg egy ujraroltes ara se keves. Surface scumot ne is akard eltüntetni mert nem is lehet ezzel a modszerrel. Jelenleg egy 4kg os co2 palackom van ami meg nemtudom meddig eleg de 4,50 euro feltoltetni... es en eddig szivattam magam? o_O Lényeg a lényeg ha kiszamolom hogy megvettem a palackot feltoltve 75 euroer amit barmikor visszavesznek 50 er akkor meg sem erte megvenni a citromsavashoz a cuccot. A regulatort alirol rendeltem s fajan mukodik 46 euro volt cca, de mar 90et is kinaltak erte! :) Szoval inkabb sporolni es befektetni! Megéri!

Jobb a 30-100ezres CO2 rendszer, mint a 5-12eFt-os ? Valóban !
Bájos hozzáállás. Tényleg nem bántásként, de "kis pénz kis foci...". Áll a toll a hátamon, mikor a növényes akvarizálást az anyagilag tehetősebbek sportok szintjére emelik. Ha valakinek egy 30 literes növényes nano az álma és kb. 30 ezer forintból némi ésszel és nyitott szemmel meg is tud mindent teremteni hozzá, hogy a többi már csak rajta és ne a technikán múljon, akkor nem hiszem, hogy 60eFt-ért fog hozzá CO2 szettet venni. Aláírom, hogy a szódabikarbónás rendszerben rengeteg a hibalehetőség, de az ember ezeket megússza vagy meg tudja szüntetni (mert meglehet), akkor simán versenyképes egy 8x-10x olyan drága nagynyomású rendszerrel.
Azt mondod "Igen 2-2,5 bar körül indítok, de ez általában felmegy 3-3,5 bar-ra.". Eleve rosszul csinálsz valamit, tehát olyanról alkotsz degradáló véleményt, amit soha nem is tudtál rendeltetés szerűen használni.
Ha változik a nyomásod, akkor változik a buborékszámod... innentől maximum pezsgőfürdőnek jó Ken és Barbie jakuzzijába.
És ezt semmilyen recept nem fogja orvosolni, ugyanis nem az a baj. 200g ebből meg 200g abból... a többi amúgy részletkérdés...

1. Használj desztillált vizet vagy RO vizet a palackokba, mert jelentősen javítja a keveredési problémát a citromsavas víz és a szódabikarbónás víz között.
2. Ne rázd össze a szódabikarbónát a vízzel, csak amennyire feltétlenül kell beindításnál, mert ellúgosodik a "B" palackban a víz és felszínre dobja a citromsavas vizet és "nem működik a kémia".
3. Ne szivárogjon sehol a szett. Bármi ereszthet és ha ereszt, akkor semmit nem ér az egész.(csatlakozások, óra, csapok, kupak, stb.) Ha látszik rajta, ha nem... első indításkor szappanos vizes ecset és lehet keresni hol ereszt.
4. Érjen le a cső vége a szódabikarbóna aljába. Ha nincs kedve, akkor bele kell dugni valamit, ami megtartja hogy ne görbüljön föl a szódabikarbónából a flakon oldalára.
5. Az 'Y' elágazóba tedd be azt a 2 filléres visszacsapó szelepet, mert csak így jut bele a citromsavas víz direktbe a szódabikarbónába. Így nem csorog, hanem belepumpálódik.
6. Ha szánsz napi 2 percet az akváriumodra, akkor szánj 20 másodpercet a CO2 szettre is. Néha (2-3 naponta) löttyintsd meg a "B" palackot, hogy elterüljön benne a szódabikarbóna.

A birka feltalálója is ahelyett, hogy biztonsági szeleppel bővíti, inkább azon törte volna a fejét, hogy miért nő meg a nyomás...
 
Sziasztok! Valaki tudna segíteni, hogy mitől emelkedik a nyomás a palackban és hogy ez normális-e?
Citromsavas rendszer mágnesszeleppel, fémházas megoldás (kínjából rendelt). 200g töltetek 600-200ml Ro víz, 13 napja megy 2 bubi/sec nagyjából. Éjjelre lekapcsolva. Indításkor alig érte el a zöld tartományt a nyomás, most meg már 3bar körül járok. Miért?

Előre is köszi a gyors segítséget!
 
Sziasztok! Valaki tudna segíteni, hogy mitől emelkedik a nyomás a palackban és hogy ez normális-e?
Citromsavas rendszer mágnesszeleppel, fémházas megoldás (kínjából rendelt). 200g töltetek 600-200ml Ro víz, 13 napja megy 2 bubi/sec nagyjából. Éjjelre lekapcsolva. Indításkor alig érte el a zöld tartományt a nyomás, most meg már 3bar körül járok. Miért?

Előre is köszi a gyors segítséget!
A "B" (szódabikarbonás) palacknál vagy utána valahol szivárog.
A palack és a kupak közé tekerj tömítésnek egy kis teflonszalagot. Illetve nézd meg, hogy a mágnesszelepnél biztos jól rögzítetted-e a CO2 csövet.

Egyébként a nyomástól nem kell megijedni, elég sokat kibírnak a colás palackok. Nálam volt 6,5bar is.
 
A "B" (szódabikarbonás) palacknál vagy utána valahol szivárog.
A palack és a kupak közé tekerj tömítésnek egy kis teflonszalagot. Illetve nézd meg, hogy a mágnesszelepnél biztos jól rögzítetted-e a CO2 csövet.

Egyébként a nyomástól nem kell megijedni, elég sokat kibírnak a colás palackok. Nálam volt 6,5bar is.
Köszi a segítséget, meg fogom vizsgálni jobban. Bár most töltésnél volt egy érdekes tapasztalatom. ahogy kicsit megszorongattam a tűszelep állító gombot (véletlen, amikor a kupakot szorítottam rá), időnként szisszent egy nagyot. lehet, ott enged. Kiderítem :)
 
Köszi a segítséget, meg fogom vizsgálni jobban. Bár most töltésnél volt egy érdekes tapasztalatom. ahogy kicsit megszorongattam a tűszelep állító gombot (véletlen, amikor a kupakot szorítottam rá), időnként szisszent egy nagyot. lehet, ott enged. Kiderítem :)
Igen, azt el is felejtettem. Újratöltéskor érdemes teljesen kiszedni azt a szelepet és letakarítani. Le szokott rakódni rajta egy kis retek.
 
Back
Oldal tetejére