• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Chihiros LED lámpa tapasztalatok

Jó a vidi, és már eleve nagyon jó szerintem, hogy csináltok ilyen vidiket. Én feliratkoztam.(y);)
Két apró észrevétel:
- "It's have" nekem picit zavarja a szemem (de csak mert túlságosan érzékeny vagyok az ilyenekre), de nem kötekedésképp mondom. :)
- A hőmérsékleti mérésnél érdemes lenne szerintem ilyenkor feljegyezni a környezeti hőmérsékletet is, mert nem biztos, hogy teljesen mindegy, hogy 16°C-on (Fahrenheit-ben nem tudom, mennyi), vagy szobahőmérsékleten (24°C körül) melegszik fel 110°F-re. :) Persze ez csak tipp. :)

Tényleg jó lett a vidi!(y)(y):rolleyes:
 
Tomi most már bevallhatod hogy a Chihiros cég ingyen adta a lámpákat hogy egy ilyen minőségű videót összerakj és ezáltal forgalmuk kicsiny országunkból való rendelések által növekedjen :D
Nagyon faja lett a videó az akvárium felett meg még jobban mutatnak,és még nem is gratuláltam a HAC helyezéshez első indulánra ez egy kitűnő eredmény.Én halkan jegyzem meg 34. voltam :happy:
Jól esnek a szavaid, köszi.:) Sajna fizetnem kellett a lámpákért... de nem is rossz ötlet. Írok is nekik, hogy nyugodtan küldhetik a termékeket:whistle::D
 
Jó a vidi, és már eleve nagyon jó szerintem, hogy csináltok ilyen vidiket. Én feliratkoztam.(y);)
Két apró észrevétel:
- "It's have" nekem picit zavarja a szemem (de csak mert túlságosan érzékeny vagyok az ilyenekre), de nem kötekedésképp mondom. :)
- A hőmérsékleti mérésnél érdemes lenne szerintem ilyenkor feljegyezni a környezeti hőmérsékletet is, mert nem biztos, hogy teljesen mindegy, hogy 16°C-on (Fahrenheit-ben nem tudom, mennyi), vagy szobahőmérsékleten (24°C körül) melegszik fel 110°F-re. :) Persze ez csak tipp. :)

Tényleg jó lett a vidi!(y)(y):rolleyes:
Na ja, nem vagyok a legpöpecebb angolból.:D A hőmérséklet mérését azért nem ragoztam tovább, mert olyan alapértelmezettnek hat, hogy szobában van az akva, és az meg 24 fok körül van. Aki 16 fokos szobában tartja a tartályt, az csináljon saját tesztet.:LOL:

Minden esetre köszönöm az észrevételeket, és jöhet még bármi van. Hiszen ezek által tudok jobbat csinálni legközelebb.(y)
 
Sajna fizetnem kellett a lámpákért... de nem is rossz ötlet. Írok is nekik, hogy nyugodtan küldhetik a termékeket
Elismerésem!
A saját gyártója se vette a fáradtságot, hogy ilyen részletes bemutatót készítsen. Te pedig milyen szuper videót készítettél! Kell még fénymérés és előtte-utána fotók a növényekről. Nyugodtan küldd el nekik, hogy termékekért cserébe segítesz nekik egy kicsit. Aztán majd más gyártók is meglátják ezt és hivatalos reviewer leszel egy csomó kacattal amit giveaway keretében majd kisorsolsz nekünk :) Szerintem remek ötlet!
 
@xspirit gratu a videóhoz, szép munka (y)

Tegnap a srácokkal arról dumáltunk, hogy kellene gyártani DIY tartólábakat az A-szériához. Semmi extra, csak mint a gyári, mindezt csupán a magasság kismértékű növelése miatt. Esetleg lehetne szélesebbet is, 4-4 furattal, hogy 2 lámpát tudjon fogadni, ami jobban lefedi az akváriumot. Szóba jött még a - vertikálisan is - több furat a változtatható magassághoz, de talán ez felesleges is, nem is nézne ki jól a lámpa fölé magasodó tartóláb és szerintem elegendő lenne, ha kicsit távolabb lenne a vízfelszíntől, a többit a dimmer megoldja.
Az anyagköltsége csekély lenne, a vele való munka úgyszintén, hiszen elég egyszerű a konstrukció. De sajnos szükséges hozzá spec. szerszám és nem utolsó sorban némi kézügyesség és gyakorlat. Ha többen támogatnánk az ötletet, némi felárért még mindig nem lenne drága és úgy talán a készítőnek is megérné foglalkozni a kis-sorozat gyártással. Már csak ki kellene találni a paramétereket és megtalálni a tettrekész kollégát. Összemosolyogtunk, mikor nyilvánvalóvá vált hogy mindenkinek Krisztián jutott eszébe :) Melyik Krisztián? Ha olvassa, tudni fogja ;)
Mit gondoltok?
 
@xspirit gratu a videóhoz, szép munka (y)

Tegnap a srácokkal arról dumáltunk, hogy kellene gyártani DIY tartólábakat az A-szériához. Semmi extra, csak mint a gyári, mindezt csupán a magasság kismértékű növelése miatt. Esetleg lehetne szélesebbet is, 4-4 furattal, hogy 2 lámpát tudjon fogadni, ami jobban lefedi az akváriumot. Szóba jött még a - vertikálisan is - több furat a változtatható magassághoz, de talán ez felesleges is, nem is nézne ki jól a lámpa fölé magasodó tartóláb és szerintem elegendő lenne, ha kicsit távolabb lenne a vízfelszíntől, a többit a dimmer megoldja.
Az anyagköltsége csekély lenne, a vele való munka úgyszintén, hiszen elég egyszerű a konstrukció. De sajnos szükséges hozzá spec. szerszám és nem utolsó sorban némi kézügyesség és gyakorlat. Ha többen támogatnánk az ötletet, némi felárért még mindig nem lenne drága és úgy talán a készítőnek is megérné foglalkozni a kis-sorozat gyártással. Már csak ki kellene találni a paramétereket és megtalálni a tettrekész kollégát. Összemosolyogtunk, mikor nyilvánvalóvá vált hogy mindenkinek Krisztián jutott eszébe :) Melyik Krisztián? Ha olvassa, tudni fogja ;)
Mit gondoltok?
Köszi!:) Én is agyaltam a lábakon, de nekem eddig mindig kényelmesebb volt, ha nem az akván feküdt fel. A lógatásos verziót meg csak egy feljebb és hátrébb helyezkedő kampóval odébb tudtam rakni a karbantartás idejéig. Az a megoldás viszont érdekelne, ha egy keskeny és kb 20cm hosszú akril lap összekötné a két lámpát, hogy egyként tudjam kezelni a lógatáshoz. Tovább még nem gondoltam az ügyet.
 
Elismerésem!
A saját gyártója se vette a fáradtságot, hogy ilyen részletes bemutatót készítsen. Te pedig milyen szuper videót készítettél! Kell még fénymérés és előtte-utána fotók a növényekről. Nyugodtan küldd el nekik, hogy termékekért cserébe segítesz nekik egy kicsit. Aztán majd más gyártók is meglátják ezt és hivatalos reviewer leszel egy csomó kacattal amit giveaway keretében majd kisorsolsz nekünk :) Szerintem remek ötlet!
Köszönöm!:) Na ha ennyi biztatást kapok a végén tényleg írok nekik.:whistle::D
 
@xspirit gratu a videóhoz, szép munka (y)

Tegnap a srácokkal arról dumáltunk, hogy kellene gyártani DIY tartólábakat az A-szériához. Semmi extra, csak mint a gyári, mindezt csupán a magasság kismértékű növelése miatt. Esetleg lehetne szélesebbet is, 4-4 furattal, hogy 2 lámpát tudjon fogadni, ami jobban lefedi az akváriumot. Szóba jött még a - vertikálisan is - több furat a változtatható magassághoz, de talán ez felesleges is, nem is nézne ki jól a lámpa fölé magasodó tartóláb és szerintem elegendő lenne, ha kicsit távolabb lenne a vízfelszíntől, a többit a dimmer megoldja.
Az anyagköltsége csekély lenne, a vele való munka úgyszintén, hiszen elég egyszerű a konstrukció. De sajnos szükséges hozzá spec. szerszám és nem utolsó sorban némi kézügyesség és gyakorlat. Ha többen támogatnánk az ötletet, némi felárért még mindig nem lenne drága és úgy talán a készítőnek is megérné foglalkozni a kis-sorozat gyártással. Már csak ki kellene találni a paramétereket és megtalálni a tettrekész kollégát. Összemosolyogtunk, mikor nyilvánvalóvá vált hogy mindenkinek Krisztián jutott eszébe :) Melyik Krisztián? Ha olvassa, tudni fogja ;)
Mit gondoltok?
Még nem ért ide a lámpa, de támogatom az ötletet.(y)
 
Eltelt némi idő... Kinél hogy muzsikál a lámpa? 6500K kompakt után még mindig nem szoktam meg ennek a lámpának a színét. A növényeken (még) nem látok változást..
 
Eltelt némi idő... Kinél hogy muzsikál a lámpa? 6500K kompakt után még mindig nem szoktam meg ennek a lámpának a színét. A növényeken (még) nem látok változást..
Kettőt használok egyelőre a saját talpán az 5. szintű dimmel. Minden okádja a buborékot, a Rotala atom mód színesedik, a lili merő zöldalga tőle (bár ezt szerintem megoldotta a doki, mert a legutóbbi takarítás után nem zöldűl). Nekem még mindig tetszik.:)
 
Eltelt némi idő... Kinél hogy muzsikál a lámpa? 6500K kompakt után még mindig nem szoktam meg ennek a lámpának a színét. A növényeken (még) nem látok változást..
Lassan két éve használok 251-et a nanón. Jelenleg ADA setuppal működik (Power Sand, Amazonia, Brighty K, Step 2) az akvárium. Semmilyen algám nem volt az indítás óta, kivéve egy kevés ecsetet. Minden szépen nő, Rotala piros. Én is az 5. szintű dimmel futtatom, fényerő csökkenést nem vettem észre.
 
Sziasztok!
Én ezt a lámpát használom a most indult high techemben. Verhetetlen fényereje van elegáns külsővel és teljes felszereléssel tehát tápegységgel fényerő szabályozóval, tartólábakkal. Ada minőség olcsón. Nagy piros pont a kinaiaknak.
 
Ezt támogatom. A maga kategóriájában jó, de azért egy ADA tápnál sosem hallottam sípolást és a panel sem melegszik így.

Hát igen. Épp a napokban volt szó pl lámpa tartó lábairól és azok megmunkálásáról.
Viszont sokan elégedetten használják. Mondhatni a célnak tökéletesen megfelel. Sok embernél váltotta a kókány technikát :)
 
Az olcsó és jó ár/érték arány pontosabb lenne. Az ADA minőséget nem látom de biztos a szememmel van a baj :)
Az olcsó és jó ár/érték arány pontosabb lenne. Az ADA minőséget nem látom de biztos a szememmel van a baj :)

Bar ADA lampaval meg nem volt tapasztalatom teljesitmenyukben es szinhomersekletukben rendkivuli a hasonlosag. Az ADA valojaban szerintem abban kulonbozik hogy jobban a felszerelheto az akvariumra illetve sokfele minositessel rendelkezik. Az elettartama ezeknek a ledeknek nagyon magas. Kb 12 evig kene kihuznia mindkettonek legalabb. Errol meg nem tudok velemenyt mondani de szerintem ez leginkabb attol fugg hogy mekkora fenyeron hasznaljuk mennyit egetjuk es persze mennyire melegszik a led.
 
Utoljára módosított moderátor által:
Back
Oldal tetejére