• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Chihiros LED lámpa tapasztalatok

Nekem is E szériás van, 301-es, több mint egy éve használom, semmi baja. Melegszik, de nem fogdosom. :)
Lehetne vízhatlan, mert ha egyszer belelököm véletlenül kapirgálás közben, akkor annyi neki. Az újrafelhasználhatósága nagyon tetszik, mert nagyon masszív kis szerkezet, ha a led egyszer tönkremegy, akkor pár ezer forintból bele lehet barkácsolni új panelt.
Nagyon erős fénye van maximumon. Ahogy előttem is írtátok, a színeket nem hozza ki a legszebben, az Eheim Aqualight LED szebb színeket produkált, csak nagyon gyenge volt a 27 litereshez.
 
Szerintem jobb a kettő,Én is most rendelek egy másikat @Trappista kolléga után szabadon.

Nem jó az én cipőmben járni, mert csak negyvenhármas :p, viszont a két lámpával a nem kívánatos árnyékok is kizárhatóak, ezáltal az akvárium is szebb arcát mutatja.
Pl. a polip ebből a szempontból nagyon szerencsétlen szerkezet, mert egy lámpával
1. vagy elől világítok, hogy látszódjon a fa erezete, és hátulra vetül az árnyék
2. vagy középen, és a tuskó teteje egy jó részt beárnyékol
3. vagy hátul, és az előtér lesz sötétebb, illetve a fa texturája nem látszik
Persze tudom, egy lámpa kompatibilis scape-t kell építeni... :D

One lamp to rule them all
 
Ma megvolt az összehasonlító teszt.
Áldozatok egy 2,5 éves ADA Aquasky 451 és egy egy hetet futott A-szériás Chihiros 451.
A mérést a lámpák legerősebb megvilágítási pontján középen végeztük, ugyanakkora távolságban kb. 22 centire a lámpától.
Eredmény:
ADA: 7200 lux
Chihiros: 8500 lux
Tehát maxon hajtva 1300 luxal többet adott le középen a Chihiros. De közben - bár viszonylag rövid ideig üzemelt - @Jopet kezét szétsütötte (mert ő volt a lámpa tartó), míg az órák óta üzemelő ADA csak enyhén volt meleg. Valószínűnek tartom, hogy a Chihirost maximális teljesítményen üzemeltetve ez a fényerő a ledek öregedéséből adódóan az ADA alá fog menni, így mindenképp érdemes dimmelni.
Apropó dimmelés:
Az egyszerű dimmer szépen teszi a dolgát. Pl. garnélásoknak vagy low-tech akváriumosoknak jól tud jönni. A napfelkelte és napnyugta viszont csak álom marad, de ennyi pénzért ez már túlzott elvárás lenne.
A lámpák színe kissé különbözik egymástól. A Chihiros kékesebb, de nem zavaró mértékben. Igaz a teszt akváriumban semmilyen vörös növény sem volt, amik jobban megmutathatnák a különbségeket.

Jó lenne látni egy RGB verziót is, illetve azon lehet-e állítani az egyes csatornák erejét. Ha nem lehet, akkor nem biztos, hogy sok értelme van több pénzt adni érte.
 
A mérést a lámpák legerősebb megvilágítási pontján középen végeztük, ugyanakkora távolságban kb. 22 centire a lámpától.
Csináltam még egy mérést itthon. Ezt a - 8500 lux - értéket a fénymérőtől 17 cm-re tudtam mérni. Ugyanerről a távolságról (összehasonlításképpen) egy 23 W 1450 lm izzónál 4200 luxot mértem. Így valószínűsítem, hogy a gyárilag megadott lm helytálló az A451 típusra.

@Jopet kezét szétsütötte (mert ő volt a lámpa tartó)
Hát valóban nem volt hideg, de a gond nem ezzel volt, hanem hogy mellmagasságban tartottam a lámpát végig kinyújtott karral, míg te a szemüvegedért kotorásztál :)


Az egyszerű dimmer szépen teszi a dolgát. Pl. garnélásoknak vagy low-tech akváriumosoknak jól tud jönni. A napfelkelte és napnyugta viszont csak álom marad, de ennyi pénzért ez már túlzott elvárás lenne.
Megpróbáltam a lámpát a TC420 vezérlő után kötni. Sajnos meg sem nyikkant.
A dimmert is bepróbáltam a DIY lámpám és a TC420 közé, itt már "áteresztett", hagyta világítani a lámpát, de gombnyomásokra egyáltalán nem reagált. A TC420 elé kötve a dimmert már működött a ki/bekapcsolás, viszont a +/- gombokkal csak villódzást tudtam elérni.
Konzekvencia: a Chihiros lámpa is áramgenerátoros cucc lehet és sajnos nem fogom tudni a TC420-szal vezérelni, napfelkelte/naplemente effektet aktiválni rajta. Ezzel kicsit keresztbehúzta a számításaimat. Mivel a gyártó honlapján (CASNB) azt írják, hogy a dimmer használható az összes led lámpához, azt feltételezem, hogy az aquasky széria is hasonlóan működik, tehát a TC420 vele sem használható. Ezt @Etele tudná megerősíteni, vagy megcáfolni.

Apropó dimmelés:
Apropó, nem próbáltuk ki a dimmert az ADA lámpájához, a fentiek után már sajnálom, hiszen a kis szerkezet biztosan nem az, aminek hittük.

Szerk: Mindent visszaszívok. @Trappista felvetése után lecsekkoltam mindent újra, bekötési hiba volt :)
Szóval TC420-szal tökéletesen együttműködik.
 
Utoljára módosított:
Konzekvencia: a Chihiros lámpa is áramgenerátoros cucc lehet

Ha az A szériáról írsz, akkor ezt azért cáfonlám. ;)
A lámpa egyszerűen dimmelhető, csupán a feszültségszint, vagy a kitöltési tényező változtatásával.
Fent írtam is, hogy én pl. egy egyszerű IRF540 MOSFET modullal dimmelem.
 
Ha az A szériáról írsz, akkor ezt azért cáfonlám. ;)
A lámpa egyszerűen dimmelhető, csupán a feszültségszint, vagy a kitöltési tényező változtatásával.
Fent írtam is, hogy én pl. egy egyszerű IRF540 MOSFET modullal dimmelem.
Köszi a helyesbítést. Javítom is fent.
Sajnos én ehhez nem értek. De akkor van tipped a TC420-ra is?
 
De akkor van tipped a TC420-ra is?

Sajnos ilyet én még csak messziről láttam, de elvileg ezzel is mennie kell(ene)
Vaktában lövöldözve szerintem rosszul megírt program, alacsony nyitási feszültség, fordítva bekötött táp, vagy elégtelen teljesítmény (áram) lesz a dolog hátterében... :cool:
 
Vaktában lövöldözve szerintem rosszul megírt program, alacsony nyitási feszültség, fordítva bekötött táp, vagy elégtelen teljesítmény (áram) lesz a dolog hátterében...
Köszi a noszogatást. Végigmentem újra a hibakizáráson. Valóban én voltam a béna, bekötési hiba volt. TC420-szal is tökéletesen működik.
Ha valaki ezt a vezérlőt tervezi, a nagyobb teljesítményű lámpáknál ügyeljen arra is, hogy a TC420 csatornánként csak 4 A-t tud! (Az én A451-em mondjuk csak 2,25 A)
 
Utoljára módosított:
Köszi a noszogatást. Végigmentem újra a hibakizáráson. Valóban én voltam a béna, bekötési hiba volt. TC420-szal is tökéletesen működik.
Ha valaki ezt a vezérlőt tervezi, a nagyobb teljesítményű lámpáknál ügyeljen arra is, hogy a TC420 csatornánként csak 4 A-t tud! (Az én A451-em mondjuk csak 2,25 A)

Világosíts fel kérlek, miért vezérlő? Manuális fokozatkapcsoló van rajta, vagy nem?! Mit szeretnél vezérelni rajta? Köszi!
 
Világosíts fel kérlek, miért vezérlő? Manuális fokozatkapcsoló van rajta, vagy nem?! Mit szeretnél vezérelni rajta? Köszi!
Nem tudtam egyértelműen kiérezni az iróniát a szavaidból :) így picit elbizonytalanodtam, mire is vagy kíváncsi?
Manuális teljesítményállítási lehetőség nincs rajta, a tárolt programok valamelyikét futtatja.
 
Nem tudtam egyértelműen kiérezni az iróniát a szavaidból :) így picit elbizonytalanodtam, mire is vagy kíváncsi?
Manuális teljesítményállítási lehetőség nincs rajta, a tárolt programok valamelyikét futtatja.
Szerintem a lámpa(!) nyomogatós kapcsolójára gondolt.;)
 
Nem tudtam egyértelműen kiérezni az iróniát a szavaidból :) így picit elbizonytalanodtam, mire is vagy kíváncsi?
Manuális teljesítményállítási lehetőség nincs rajta, a tárolt programok valamelyikét futtatja.

Semmi irónia nem volt, bután néztem magam elé, mint egy :confused: smile.

A lámpán van egy kapcsoló, rajta + és - jel, illetve egy Mode gomb. Beállítom az fényerőt, majd bedugom egy időkapcsolóba, ami be/kikapcsolgatja. Mit tudsz/lehetne ennél többet szabályozni egy TC420-szal? Mert ha van értelme, akkor nekem is "kell" ilyen ;)
 
Semmi irónia nem volt, bután néztem magam elé, mint egy :confused: smile.

A lámpán van egy kapcsoló, rajta + és - jel, illetve egy Mode gomb. Beállítom az fényerőt, majd bedugom egy időkapcsolóba, ami be/kikapcsolgatja. Mit tudsz/lehetne ennél többet szabályozni egy TC420-szal? Mert ha van értelme, akkor nekem is "kell" ilyen ;)
Én naplemente/napfelkelte effektre tippelnék.
 
Megkérdeztem a Maláj forgalmazót, hogy az RGB verzió csatornái egyenként állíthatóak-e. Azonnal jött a válasz: nem.
Ahogy nézem, azoknak ajánlják akik narancs/vörös növényeket akarnak tartani.
 
Sziasztok!

Na végre sikerült megszülni a videót.:D Remélem másnak is tetszik és sikerül a kérdésekre is választ adni vele. Jelenleg kettő ilyen van az akva felett az 5. fokozatra dimmelve. A színét imádom a növények meg legalább annyira tolják a bubit, mint a 4*39W alatt. A hűtéséhez még várom a cumókat, amiről szintén lesz vidi. Egyébként a függesztve használattal sem dimmelem majd maxra, mert atom fénye van, de majd akkor visszatérünk rá.;)
 
Sziasztok!
Na végre sikerült megszülni a videót. Remélem másnak is tetszik és sikerül a kérdésekre is választ adni vele. Jelenleg kettő ilyen van az akva felett az 5. fokozatra dimmelve. A színét imádom a növények meg legalább annyira tolják a bubit, mint a 4*39W alatt. A hűtéséhez még várom a cumókat, amiről szintén lesz vidi. Egyébként a függesztve használattal sem dimmelem majd maxra, mert atom fénye van, de majd akkor visszatérünk rá.
Tomi most már bevallhatod hogy a Chihiros cég ingyen adta a lámpákat hogy egy ilyen minőségű videót összerakj és ezáltal forgalmuk kicsiny országunkból való rendelések által növekedjen :D
Nagyon faja lett a videó az akvárium felett meg még jobban mutatnak,és még nem is gratuláltam a HAC helyezéshez első indulánra ez egy kitűnő eredmény.Én halkan jegyzem meg 34. voltam :happy:
 
Back
Oldal tetejére