• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Chihiros LED lámpa tapasztalatok

Dekorációs célra.
Mint tudod, amíg egy átlagos 3528-as fehér LED fényárama 1500 mcd, addig egy átlagos 3528-as RGB fényárama 200/500/100 mcd (R/G/B). Tehát a fényerejük -színektől függően- töredéke az ugyan olyan teljesítmény felvételű fehér LED-eknek.
Én ennek tükrében azt mondom, hogy a színes LED-ek nem valók világításra, csak dekorációs célra.
Ha ismered a V(λ) függvényt, akkor bizonyára azt is tudod, hogy a fényáram csak az emberi szemnek ad információt. A növények pont lesz... :) Nekik a sugárzott teljesítmény és a spektrum fontos. Így bár igen, embereknek szánt megvilágításra kevésbé alkalmas a piros LED, növényes akváriumoknál ez maximum csak neked negatívum.
 
Sziasztok,
Nekem egy éve van egy Chihiros A szériás LED lámpám egy 30 literes high tech kocka nano felett. Meg voltam vele elégedve eddig, szépen bubiztak a növények mindíg (Parvula, HM, HC, Phonix és karácsony moha ).
Most viszont gondoltam egyet és ültettem piros növényt (Alternathera reinicki mini), két hónapja van benne, de a színe inkább csak barnás vörös. Ja -2 -re van dimmelve a lámpa.
Írtátok itt, hogy ez a lámpa nem igazán jó piros növényekhez, ugyanakkor mások meg, hogy mégis piros a növényük.

Az RGB verzió alatt bevörsödne az a növény szerintetek? Ebben a méretben nem egy nagy beruházás....
 
Sziasztok,
Nekem egy éve van egy Chihiros A szériás LED lámpám egy 30 literes high tech kocka nano felett. Meg voltam vele elégedve eddig, szépen bubiztak a növények mindíg (Parvula, HM, HC, Phonix és karácsony moha ).
Most viszont gondoltam egyet és ültettem piros növényt (Alternathera reinicki mini), két hónapja van benne, de a színe inkább csak barnás vörös. Ja -2 -re van dimmelve a lámpa.
Írtátok itt, hogy ez a lámpa nem igazán jó piros növényekhez, ugyanakkor mások meg, hogy mégis piros a növényük.

Az RGB verzió alatt bevörsödne az a növény szerintetek? Ebben a méretben nem egy nagy beruházás....
Szerintem inkább a fény kevés. Többen két lámpát is használnak. Önnmagában az RGB sem olyan nagyon erős, abból is szükség lehet 2 darabra.
 
Sziasztok,
Nekem egy éve van egy Chihiros A szériás LED lámpám egy 30 literes high tech kocka nano felett. Meg voltam vele elégedve eddig, szépen bubiztak a növények mindíg (Parvula, HM, HC, Phonix és karácsony moha ).
Most viszont gondoltam egyet és ültettem piros növényt (Alternathera reinicki mini), két hónapja van benne, de a színe inkább csak barnás vörös. Ja -2 -re van dimmelve a lámpa.
Írtátok itt, hogy ez a lámpa nem igazán jó piros növényekhez, ugyanakkor mások meg, hogy mégis piros a növényük.

Az RGB verzió alatt bevörsödne az a növény szerintetek? Ebben a méretben nem egy nagy beruházás....

Szia,
ugyanaz a tapasztalatom, mint @eMZé -nek.
Nálam ugyanúgy, a 30-as kocka nanom fölött egy A301-es Cihiros megy, low-tech körülmények között
Az alternathea reinecki mini volt az első ami feladta. A naplómban találsz róla képeket, ha érdekel ...
Lehet, hogy megpróbálkozom a nagyobban az ATI alatt ismét a növénnyel, csak úgy a tapasztalat kedvéért!
 
Köszönöm a gyors válaszokat. Igen ez nem volt tiszta, hogy a fény erőssége a kevés vagy a spektruma nem idealis a piros novenyekhez. Azok elvileg inkabb a kék fényt tudják hasznosítani... Lehet megprobalom azert majd egy rgb-vel, ha azzal sem pirosodik, akkor meg a mostani plusz az rgb? Félek abból meg alga invázió lenne....
 
Köszönöm a gyors válaszokat. Igen ez nem volt tiszta, hogy a fény erőssége a kevés vagy a spektruma nem idealis a piros novenyekhez. Azok elvileg inkabb a kék fényt tudják hasznosítani... Lehet megprobalom azert majd egy rgb-vel, ha azzal sem pirosodik, akkor meg a mostani plusz az rgb? Félek abból meg alga invázió lenne....
Mindegyik Chihirost lehet dimmelni.
 
Nincsen véletlenül valakinek talonban egy chihiros A szériához való fém láb készlete?
Meg van már rendelve, original bontatlan dobozt adnék vissza cserébe, de benéztem a dekor magasságát és most lábhiány miatt nem tudom felrakni az akvára. Pedig kéne a fény mert glossot ültettem a héten. :(
 
Szia,
ugyanaz a tapasztalatom, mint @eMZé -nek.
Nálam ugyanúgy, a 30-as kocka nanom fölött egy A301-es Cihiros megy, low-tech körülmények között
Az alternathea reinecki mini volt az első ami feladta. A naplómban találsz róla képeket, ha érdekel ...
Lehet, hogy megpróbálkozom a nagyobban az ATI alatt ismét a növénnyel, csak úgy a tapasztalat kedvéért!

ATI lámpa alatt bármilyen piros növényt be lehet durrantani. :)

30542571173_4b80531d31_z.jpgReinickii by Attila Szántó, on Flickr
 
Nincsen véletlenül valakinek talonban egy chihiros A szériához való fém láb készlete?
Meg van már rendelve, original bontatlan dobozt adnék vissza cserébe, de benéztem a dekor magasságát és most lábhiány miatt nem tudom felrakni az akvára. Pedig kéne a fény mert glossot ültettem a héten. :(
RGB-hez való van, ha az megoldás neked.
 
Huh nézegettem, de nem derül ki 100%-osan a képről hogy ugyanaz-e.
Ami nekem jó az ez a képen, szerintem az RGB-het ugyanez jár. De kukkants rá plz.

lab.jpg
 
Na akkor az nem lesz jó mert a fémrudak távolsága is nagyobb (logikus, az RGB lámpa is szélesebb mint az A széria.) Nem megy bele az én lámpám testébe.

Szóval továbbra is keresek.

Mindenesetre köszönöm!
 
De ha szétbarmolom és te majd ültetni akarod esetleg valamikor, akkor mi lesz? :(
És azzal sem vagy kisegítve ha odaadom ami meg van rendelve nekem most, mert az az A szériához van, ami keskenyebb mint a tiéd...
 
Nekem mindegy, ha nem kéred nem akarom ráderőltetni.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Na akkor az nem lesz jó mert a fémrudak távolsága is nagyobb (logikus, az RGB lámpa is szélesebb mint az A széria.) Nem megy bele az én lámpám testébe.

Szóval továbbra is keresek.

Mindenesetre köszönöm!
Szia Etele!

Ha van mire függeszteni, akkor tudok adni függesztő kittet.
 
Na akkor az nem lesz jó mert a fémrudak távolsága is nagyobb (logikus, az RGB lámpa is szélesebb mint az A széria.) Nem megy bele az én lámpám testébe.

Szóval továbbra is keresek.

Mindenesetre köszönöm!
Szia Etele, nekem van egy plusz páram, amit kölcsönadhatok. Viszont én dunakeszin lakom. Vasárnap este tudnám odaadni legkorábban, ha eljössz érte, mert holnap elutazunk. Privit sajna még mem tudok kuldeni....
 
Back
Oldal tetejére